Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
26. Apríl , 2024, 18:35:46
Strán: 1 ... 9 10 [11] 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: SUHR gitary  (Prečítané 38363 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #150 kedy: 18. Júl , 2011, 12:39:52 »

tato otazka  nie jie na mieste ,dones poskusame asi odides s placom,ver  Slovenskym struhacom. 
Akoze postavis lepsiu gitaru jak Suhr ? Teraz sa pytam bez vseliakych vysmeskov a provokacii.

To ani nejde, ved uz len drevo, ktore ma Suhr tu nema nikto. :)
Zaznamenané

kato
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 425



« Odpoveď #151 kedy: 18. Júl , 2011, 12:58:09 »

Akoze postavis lepsiu gitaru jak Suhr ? Teraz sa pytam bez vseliakych vysmeskov a provokacii.

To ani nejde, ved uz len drevo, ktore ma Suhr tu nema nikto. :)
ja im v tejto chvily zavidim, ale co S lovenske lubozvucne dreva ,do pi...na Fujaru nehraju ani v amerike, ani nikde inde a je to zo slovenskeho drevista.Pocul som kapelu z usa a  boli do srany z toho zvuku .Slovenske dreva su super.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #152 kedy: 18. Júl , 2011, 13:01:14 »

ja im v tejto chvily zavidim, ale co S lovenske lubozvucne dreva ,do pi...na Fujaru nehraju ani v amerike, ani nikde inde a je to zo slovenskeho drevista.Pocul som kapelu z usa a  boli do srany z toho zvuku .Slovenske dreva su super.
Slovenske dreva su vyborne, to je pravda. :) Hlavne javor - z ktoreho sa pochopitelne vyrabali husle.
Ale zas ked tu vacsina z nas hlada americky zvuk, tak jedine z "americkeho" dreva, zial.
Zaznamenané

RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #153 kedy: 18. Júl , 2011, 13:02:34 »

čo to je americký zvuk ?
Zaznamenané
vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #154 kedy: 18. Júl , 2011, 13:03:29 »

prdiaci neger
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #155 kedy: 18. Júl , 2011, 13:09:37 »

tato otazka  nie jie na mieste ,dones poskusame asi odides s placom,ver  Slovenskym struhacom. 

len aby to nedopadlo naopak  Bavím sa skvele
Zaznamenané

stoka!
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #156 kedy: 18. Júl , 2011, 14:44:04 »

čo to je americký zvuk ?

Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
kato
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 425



« Odpoveď #157 kedy: 18. Júl , 2011, 15:34:38 »

čo to je americký zvuk ?
Tie gitary su predrazene asi o  5O percent.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #158 kedy: 18. Júl , 2011, 15:38:18 »

Co sa tu zas riesi ?  Bavím sa skvele

Zas domaca vs. zahranicna vyroba ?
Ja mam robeny strat od Grebena a odkedy ho mam, delim straty na tento a ostatne. Karolovu od Kellera zatial tiez nic neprekonalo v agresivite, v plnosti tonu. Aj Jcustom sa moze schovat - ked sme v skusobni priamo porovnali na ten isty amp. :)

To, ze su o 50% drahsie (aj viac) je cena za ten nadpis na nastroji (znacka + knowhow) + material samozrejme.
« Posledná zmena: 18. Júl , 2011, 15:39:15 od Branko » Zaznamenané

miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #159 kedy: 18. Júl , 2011, 15:41:54 »

praveze co som ja pocul ohlasy na karolovou gitaru tak su prave opacne, uplne vykastrovany suchy zvuk bez akychkolvek harmonickych zloziek, presny opak jcustomu :)
Zaznamenané

stoka!
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #160 kedy: 18. Júl , 2011, 15:43:51 »

praveze co som ja pocul ohlasy na karolovou gitaru tak su prave opacne, uplne vykastrovany suchy zvuk bez akychkolvek harmonickych zloziek, presny opak jcustomu :)
Tak neni to gitara na Santanu zas. :) Ale hra dost pekne, kopec stredov a silne basy. Uz nasucho hra jak "klavir".  ha ha ha
Zaznamenané

cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #161 kedy: 19. Júl , 2011, 15:25:24 »

Slovenske dreva su vyborne, to je pravda. :) Hlavne javor - z ktoreho sa pochopitelne vyrabali husle.
Ale zas ked tu vacsina z nas hlada americky zvuk, tak jedine z "americkeho" dreva, zial.

... americky, slovensky alebo severokorejsky zvuk, jeden hyd :) Javorove telo som videl len u Lynchovej ESP. Vacsinou len krk a povrch tela kvoli sustainu a iskre. Suhr a PRS pouzivaju vyberovy mahagon. Ma iny zvuk ako javor a takisto mam taky dojem ze je niekolko druhov mahagonu a kazdy ma svojsky zvuk. Nieje taky ostry ako javor a dokaze pekne rezonovat v sirsom spektre frekvencii. Nadherny stredovy zasmatovy zvuk, ked som do tej Suhr brnkol prvy krat na sucho bez bez pripojenia hned som si zistil kde je ten US tele a kde Suhr :) Sustain, prekvapivo aj hlasitost a tucnota tonu bola neporovnatelna. Fakt som necakal taky znatelny rozdiel. Takisto nieje mahagon ako mahagon. Existuju mahagonove gitary za 500$ a aj za 10000$. Staci aby lokalita kde sa pestuje drevo dostala nejaku blbu virozu alebo parazita a cena dereva ide dole. Dobre uz len pre ESP :) Suhr, PRS a aj Gibson pouzivaju dokladne vybrane drevo a tiez je dolezite aj s ktorej casti kmena a vela veci okolo toho a to robi velke rozdiely. Samozrejme sa mozem mylit a v takom pripade plne uznam zodpovednost za dezinformovanie verejnosti a ako prejav dobrej vole si za trest vlozim smirgelpapier pod viecka a skocim hlavicku do hrubeho strku s rukami za chrbtom, a samozrejme zavesim si Meciarovu fotku na stenu v kupelni a budem dobrovolne tyzden na mlieku a spenate ... tu su nejake artikle:

http://jeppsonguitars.com/Woods.htm
http://www.eguitarplans.com/Selecting_Guitar_Wood.pdf
Zaznamenané
vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #162 kedy: 19. Júl , 2011, 15:41:56 »

tak z vlastnej skusenosti mozem povedat ze PRS ma celkom slusne drievka  Bavím sa skvele
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #163 kedy: 19. Júl , 2011, 16:44:12 »

hned som si zistil kde je ten US tele a kde Suhr :) Sustain, prekvapivo aj hlasitost a tucnota tonu bola neporovnatelna. Fakt som necakal taky znatelny rozdiel. Takisto nieje mahagon ako mahagon.

Akoze ten Tele bol z mahagonu? Taky je tusim len Jim Root  Cmuk chlapci

Inak US tele vyrabal aj ujo Suhr, kym neodisiel z Fendru. Tiez porovnavas predpokladam klasicky Standard US Tele za par supov s gitarou za cenu Fender Custom Shop Masterbuilt. Kazdopadne sa tesim, ked ujo Suhr zuroci svoje know how z Fendru a miesto kopii Tele a Stratov zacne robit nieco vlastne. Let the flame begins.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #164 kedy: 19. Júl , 2011, 16:57:47 »

Suhr Tele som si skusal v Prahe, uz som to kdesi pisal... Je pravda, ze dost popicaaacka gitarka, tazko hladat medzi fendrami takyto zvuk. Samozrejme to, co spomina spyros (masterbuild) je uz dost drahe na Fender, pricom ten Tele Suhr stal nejakych 50 tis. CZ. a je to na tej istej urovni.
« Posledná zmena: 19. Júl , 2011, 16:58:16 od Branko » Zaznamenané

Strán: 1 ... 9 10 [11] 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.097 sekund, 22 otázok.