Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
18. Apríl , 2024, 12:53:17
Strán: 1 ... 6 7 [8] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Squier gitary  (Prečítané 32734 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #105 kedy: 28. Február , 2018, 11:36:46 »

Ja sa tiez nechcem hadat, ale v moj prospech hovori oznacenie na hlave (affinity) a gravirovanie "made in china" na neckplate. Skladacka to neni. Dost sa o tychto gitarach popisalo na squier-talku. V tej dobre squier nemal este serie utriedene tak ako teraz. Niektore obdobne straty z toho obdobia vychadzali s rovnakymi specifikaciami, ale bez akehokolvek oznacenia (ani bullet, ani affinity). Ak sa nemylim zvykli na nich lepit este nalepku 50th anniversary - zo zadnej strany hlavy. Vsetko sa to da dohladat  Žmurk
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #106 kedy: 28. Február , 2018, 11:54:50 »

v tej dobe Fender utriedene modely mal, aj pre Squier verzie. a mozem len zopakovat; v 96 mali pre europsky trh k dispozicii Squier Stratocaster Standard (made in Korea - najskorej preglejkove, potom uplne ine masivne, ale s rovnakym oznacenim) a Squier Strat Bullet (made in China). seria Affinity v tom obdobii neexistovala, prisla az neskorej.

ja nespochybnujem Tvoju gitaru, ja spochybnujem rok vyroby 1996.

edit: ale je kludne mozne, ze vyrabali aj ine verzie, ktore sa povodne predavali v inych koncinach, aku tu a dnes koluju svetom, takze vlastne sa mozem aj trochu mylit  No hanbím sa..
« Posledná zmena: 28. Február , 2018, 12:03:57 od rastis » Zaznamenané
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #107 kedy: 28. Február , 2018, 14:16:00 »

Ano, kludne to moze byt ako hovoris. Cital som ze pre azijsky trh sa vyrabali nejak inac oznacovane. Mozno je to tento pripad.
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
StrikeDevil
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 193



« Odpoveď #108 kedy: 28. Február , 2018, 17:56:21 »

Čítaj "Overview"

https://www.guitar-list.com/squier/electric-guitars/squier-affinity-strat-no-033-0600031-0600
Zaznamenané
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #109 kedy: 28. Február , 2018, 18:17:48 »


To je presne ta seria. Akurat ze zabudli na YNxxxx seriove cislo.
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #110 kedy: 28. Február , 2018, 18:29:56 »

na internete sa daju najst dobove objednavacie cenniky.

v roku 1996 mali gitaru s objednavacim kodom 033-0600 ako Bullet Strat (22 frets), v roku 1997 mali s tym istym objednavacim kodom Affinity Strat (22 frets).

ja som v tom obdobii robil v obchode, Fendre sme predavali a samozrejme aj objednavali, takze si pamatam, co mali pre nas trh v ponuke - Bullet Strat made in China, nic ine. Affinity ako uplne ine gitary oproti Bullet, sa tu zacali ponukat az neskorej. ale naozaj je mozne, ze na inych trhoch nazyvali modely inac. a naozaj pod jednym rovnakym obednavacim kodom vedeli prist aj preglejkove, aj drevene gitary, uplne ine, ale made in Korea obidve, s rovnakym oficialnym nazvom Squier Standard ...
Zaznamenané
Strán: 1 ... 6 7 [8] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.034 sekund, 22 otázok.