Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Marec , 2024, 00:46:57
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Squier gitary  (Prečítané 32716 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #90 kedy: 29. Október , 2014, 10:44:11 »

Lipa je lacne drevo, pretoze je rozsirene a lahko dostupne, inac je fajn.

Vai, Stach, Petrucci alebo Gilbert asi vedia, co robia  Na zdravie!

Ku konkretnej gitare sa ale vyjadrit neviiem  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Forus
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 89


"Šak punk ne?"


WWW
« Odpoveď #91 kedy: 29. Október , 2014, 10:50:12 »

Niekde som čítal, že lipa nedisponuje veľmi dobrými akustickými vlastnosťami ...
Zaznamenané

ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #92 kedy: 29. Október , 2014, 11:17:19 »

No asi to až také hrozné nebude,napr Musicman Van Halen je lipa,kopa ibanezov,Suhr.....Všetko skvelé nástroje...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #93 kedy: 29. Október , 2014, 11:18:52 »

Lipa je skor neutralne kvazi "bezcharakterne" drevo, moze to byt vhodna kombinacia so silnejsimi snimacmi.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Forus
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 89


"Šak punk ne?"


WWW
« Odpoveď #94 kedy: 29. Október , 2014, 11:22:35 »

Dobre opýtam sa takto, myslíte si že tá gitara z lipy, ktorá nová stojí 350€ bude hrať aspoň približne ako oroginal Deluxe?
Zaznamenané

palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #95 kedy: 29. Október , 2014, 11:30:08 »

Dobre opýtam sa takto, myslíte si že tá gitara z lipy, ktorá nová stojí 350€ bude hrať aspoň približne ako oroginal Deluxe?
ano pretoze ma tie iste wide range humbuckre a s tym rozdiel lipa-jelsa zas tolko nespravi.
Zaznamenané
Forus
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 89


"Šak punk ne?"


WWW
« Odpoveď #96 kedy: 29. Október , 2014, 11:31:25 »

Super, dik za názory  Na zdravie!
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #97 kedy: 29. Október , 2014, 11:33:31 »

Otazne je, ktory to je vlastne ten original Deluxe. Mexiko, nove USA, rocnik 74 atd.?
« Posledná zmena: 29. Október , 2014, 11:33:48 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Forus
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 89


"Šak punk ne?"


WWW
« Odpoveď #98 kedy: 29. Október , 2014, 11:38:52 »

No to ja bohužiaľ neviem. V Telecastroch sa až tak moc nevyznám, len by som potreboval náhradnú gitaru a nechcem sa znova púšťať do Les Paul. Ja som tú Fender Deluxe videl prvý krát tuším na koncerte Foo Fighters. Chriss Shiflet má svoj signature od Fendra a potom ešte v čiernom prevedení na koncerte Paramore ...
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #99 kedy: 29. Október , 2014, 15:21:14 »

Neviem, zatiaľ som nemal skúsenosti s gitarou, ktorá bola z tohto typu dreva. Poväčšine mahagón, jelša, sem tam javor. Je síce pravda, že výrobca musel niekde ušetriť, keďže originál Fender Deluxe sa vyrába z jelše, no ja mňa by zaujímalo hlavne to, či sa to za tie prachy oplatí. Hľadám nejakú náhradnú gitaru s menším outputom a toto mi padlo do oka, keďže hrám na les paul tak mi to rozloženie snímačov a ovládania pasuje ako to je na tom Telecastri  Žmurk

co uvadzaju ako material neries. kludne je mozne, ze v katalogoch je cosi a v praxi to aj tak chodi z roznych fabrik z roznych driev; u Squieru som to uz v minulosti viacej razy zazil.

okrem toho - lipa moze byt taka, onaka, hentaka, tamtaka, cize nazov dreva este nemusi znamenat nejake presne a konkretne vlastnosti.

na lipove gitary hra velmi vela slavnych gitaristov.

mal som z lipy Fender Strat, aj Fender Jazz Bass a oba tie nastroje hrali tak, ako mali.

u lacnejsej gitary by som riesil skorej celkove opracovanie, dojem, hratelnost, naladitelnost, kvalitu pouziteho HW a material tela asi az na poslednom mieste...
Zaznamenané
Forus
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 89


"Šak punk ne?"


WWW
« Odpoveď #100 kedy: 29. Október , 2014, 15:28:22 »

Oks, dik. Tak ale ak by si mal možnosť radšej by si šiel do niečoho iného či?
Zaznamenané

matus
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 323



« Odpoveď #101 kedy: 29. Október , 2014, 15:35:05 »

veru, viac by som sa bal ako to bude spracovane..
drzal som jedneho jazzmastra vintage modified a take nemasne neslane..cele zabrusenie prazcov a pod..
Kdezto clasic vibe seria je uz o niecom inom.
Nechces radsej takeho telecastra ? tie chodia na bazari okolo 250-300 eur a su to dobre telkace.
Ale ty chces asi s hb nieco..ci

Inak niekde je seria vintage modified pisana ako telo z lipy, niekde z jelse, ais maju v tom bordel  :)
Zaznamenané
Forus
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 89


"Šak punk ne?"


WWW
« Odpoveď #102 kedy: 29. Október , 2014, 15:40:40 »

Ja som už pozeral aj po Vintage Telecastroch ale nechcem sa púšťať do singlov lebo viem že tudy cesta nevede.
Zaznamenané

epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #103 kedy: 28. Február , 2018, 09:37:41 »

Vcera mi prisiel moj prvy Strat. Je to rocnik 96 made in china affinity series (presnejsie Taiwan) podla serioveho cisla YN6xxxxx. Ma plnu hrubku tela. Podla niektorych zdrojov z jelse, alebo agathis. Inde som sa docital ze vraj na tie gitary davali zvrchu a zo spodu dyhu... Predosly majitel gitaru vybavil original fender mint green pickguardom, ktory jej velmi svedci. To sa uz bohuzial neda povedat o prisernom relic-u a kobylkovych kamenoch (tiez origo fender), ktore su urcene na sirsiu kobylu. Povodne keramicke snimace produkuju typicky strat sound celkom verne. Krk ma prijemny profil skor c-cko. V odleskoch sa na javore sem tam objavi aj flame. Radius je o trochu plochejsi ako som zvyknuty z Les Paula. Gitara by si zasluzila vymenit ten hnusny snehobiely plastovy nulty prazec, no napriek tomu je to slusny strat na domace zuvanie.
Postol by som aj foto, ale vraj je plny adresar priloh...

« Posledná zmena: 28. Február , 2018, 10:37:04 od epiphonic » Zaznamenané

slow riffs / bong hits
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #104 kedy: 28. Február , 2018, 11:01:37 »

nechcem sa zbytocne hadat, ale ako som uz naznacil par dni dozadu; ...

podla mojich vedomosti, v roku 1996 sa v Cine vyrabal model Strat Bullet, vyzeral inac ako mas na fotke.

model, ktory sa volal Affinity prisiel az par rokov neskorej, niekedy ak ma pamat neklame po roku 2000 a to uz bola ina gitara, ako tie cinske z 90tych rokov.
« Posledná zmena: 28. Február , 2018, 11:09:35 od rastis » Zaznamenané
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.037 sekund, 23 otázok.