Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 11:59:11
Strán: 1 ... 5 6 [7] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Vplyv starnutia dreva na zvuk - gitary, husle, klavír (debata)  (Prečítané 22698 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
udry
Hosť
« Odpoveď #90 kedy: 08. Júl , 2009, 19:09:10 »

ak je to bezna gitara a nie nejaky drahy alebo raritny kusok, tak je uplne jedno, ako s nou budes zachadzat. ked sa bojis zodrancov, tak sa snaz s nou moc nebuchat a nenechavat ju na miestach, kde sa o nu moze zakopnut a to je tak cele co by som riesil... a pri LP pozor, ako ho polozis a s hlavou moc nebuchat, radsej vobec...
... a pri tych drahšich pozor na pracky opaskov ... Na zdravie!
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #91 kedy: 08. Júl , 2009, 19:13:44 »

... a pri tych drahšich pozor na pracky opaskov ... Na zdravie!

nahodou je to sexi take vydrate od koncertovania, ale zase nie kazdy taketo veci znasa, to uznavam :)
Zaznamenané
borax
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 71



« Odpoveď #92 kedy: 08. Júl , 2009, 20:07:34 »

Dík za reakcie všetkým,aj tým,čo chceli byť vtipní  Bravooo
« Posledná zmena: 08. Júl , 2009, 20:09:51 od borax » Zaznamenané

FENDER STRATOCASTER
Marshall JCM 2000 DSL 100
Marshall 1960B
Marshall EH-1 Echohead
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #93 kedy: 08. Júl , 2009, 20:20:22 »

Dík za reakcie všetkým,aj tým,čo chceli byť vtipní  Bravooo
zavrety kufor nebude mat vplyv na to, ci drevo na gitare "dycha" alebo nie. pokial samozrejme nemas nejaky specialny vakuovy kufor..druha vec je, ze je celkom zaujimave rozmyslat o dychani, pri lakovanej gitare s poriadne hrubou vrstvou laku, kde su tie pory dreva uplne zapchate.

a tretia vec, "dychanie"(vymena vlhkosti medzi okolim a drevom) dreva je proces, ktory velmi neovplyvnis. maximalne mozes ovplyvnit vlhkost prostredia, ktora je idealna nejakom rozmedzi (ktore si teraz nespomeniem). ale to ta nemusi trapit pokial nemas nejaku akusticku gitaru, alebo nejaky vintage kusok z 50 rokov pred rozpadnutim. pri lakovanej gitare, to nie je az take dolezite..
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #94 kedy: 08. Júl , 2009, 20:32:10 »

Dík za reakcie všetkým,aj tým,čo chceli byť vtipní  Bravooo
To vieš,toto forum žije najmä vdaka humoru. :)  Treba rozlišovat-el.gitara,akusticka,majstrovska,lacna,draha,skvely kusok,historicky kus....  ku každemu druhu treba pristupovat špecificky...   Na zdravie!  pytal si sa ako odkladat el gitaru-  ja mam lacne gitary,tak kde ich oprem/položim,tam stoja/ležia- je mi to fuk,či dychaju,chladnu,alebo či ich niečo tlačí... Na zdravie! ked som mal Fender od FG,daval som ho do puzdra-kufra,dalej od radiatora a občas /asi 2x/ som ho aj utrel handričkou.  takže asi tak: " Aka gitara,taka starosrlivost". Zdravíčko
« Posledná zmena: 08. Júl , 2009, 20:33:39 od udry » Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #95 kedy: 08. Júl , 2009, 21:28:20 »

To vieš,toto forum žije najmä vdaka humoru. :)  Treba rozlišovat-el.gitara,akusticka,majstrovska,lacna,draha,skvely kusok,historicky kus....  ku každemu druhu treba pristupovat špecificky...   Na zdravie!  pytal si sa ako odkladat el gitaru-  ja mam lacne gitary,tak kde ich oprem/položim,tam stoja/ležia- je mi to fuk,či dychaju,chladnu,alebo či ich niečo tlačí... Na zdravie! ked som mal Fender od FG,daval som ho do puzdra-kufra,dalej od radiatora a občas /asi 2x/ som ho aj utrel handričkou.  takže asi tak: " Aka gitara,taka starosrlivost". Zdravíčko
presne tak  Na zdravie!
Zaznamenané

borax
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 71



« Odpoveď #96 kedy: 09. Júl , 2009, 07:55:03 »

.............díky chlapi  Zdravíčko
Zaznamenané

FENDER STRATOCASTER
Marshall JCM 2000 DSL 100
Marshall 1960B
Marshall EH-1 Echohead
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #97 kedy: 09. Júl , 2009, 08:39:15 »

.....ja som si všimol, že v puzdre wings sa mi vždy zaserú struny a na každej gitare, ktorú doňho vložím a v kufri ostane vždy čisté.....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #98 kedy: 09. Júl , 2009, 08:51:52 »

Viete aký je rozdiel medzi klavírom a gitarou ?


Klavír dlhšie horí .... ha ha ha Na zdravie!
Zaznamenané
Strán: 1 ... 5 6 [7] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.069 sekund, 23 otázok.