Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
24. Apríl , 2024, 15:00:15
Strán: [1] 2 3 ... 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Zásek, neviem čo ďalej.  (Prečítané 19182 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Hephaisto
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 104



« kedy: 10. Júl , 2009, 01:27:14 »

Takže, problém je takýto,
prednedávnom som dostal elektriku (ESP-LTD EC200QM s Rolan Cube 30X), prvé pocity eufórie po týždni už skončili, skúšal som na nej všetko možné čo viem, ale zároveň viem, že veľa veci potrebných neviem. A neviem, čo by bolo dobré sa naučiť pre sólo hru, aj rytmickú hru. Hrával osm už rok na starej španielke (krst ohňom), ale na ňej som si z väčšiej časti len vybrnkával rôzne melódie a naučil sa základy hry.

Preto by som potreboval vedieť, aké techniky sa mám naučiť. (Aj veci ako arpegga a pod.)

Lebo sa cítim ako zaseknutý, ľahké kravinky viem zahrať, ale to ma omrzí, že to je až moc ľahké, keď si chcem zahrať niaku od obľúbených skupín (Iron Maiden, Manowar), tak zistím, že to proste nedám.

Učil om sa hlavne z videí z expertvillage.com , teraz to je ehow.com ale to je fuk.
Zaznamenané
johnzo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1051


A ČO SI TY UROBIL PRE DOBRO SOCIÁLEHO ŠTÁTU?!


« Odpoveď #1 kedy: 10. Júl , 2009, 01:33:21 »

normálne si zober pesničku a nauč sa ju, ale nauč sa ju úplne totálne najlepšie ako dokážeš, hraj si to s nahrávkou, potom ďalšiu, potom ďalšiu. hraj si nejaké lahšie veci na začiatok. metallicu a tak rôzne.


dávaj nejaké cvičenia na YT je ich plno, potom aj tu sa dá pohľadať. treba zosynchronizovať pravačku s lavačkou. cvičenia hraj prevažne na cleane.

EDIT: najlepšie ale urobíš, keď sa na to vysereš a začneš chlatať poprípade robiť nejakú inú užitočnú činnosť  Bavím sa skvele Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 10. Júl , 2009, 01:34:16 od johnzo » Zaznamenané

keby som mal hrat na gitare, nemal by som cas tak pekne Vam sem vypisovat  Zdravíčko
gitara bez paky neni ani gitara ale plavacie prkno
[/quot
zakky
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 10. Júl , 2009, 01:34:34 »

musis si vybrat tie lahsie pesnicky svojich oblubencov :) od manowar taky warriors of the world Bavím sa skvele ( aj ked je to trochu gej vej ) nic ine ako to ti vpodstate nepomoze. existuje aj cesta taka ze budes hrat vseliake cvicenia ale to vzdy striedaj s tym ze sa budes ucit pesnicky co sa ti pacia nech ta to aj bavi

a k tomu cviceniu na cistom zvuku,to je kravina ze hlavne na cistom, treba cvicit rovnako na cistom ako aj na skreslenom
« Posledná zmena: 10. Júl , 2009, 01:36:38 od Zakky » Zaznamenané
Slayertplsko
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 142


« Odpoveď #3 kedy: 10. Júl , 2009, 08:21:24 »

Co od Manowar nie je gay? Bavím sa skvele

Hej, treba cvicit aj so skreslenym zvukom, ale najprv by si to mal vediet bez skreslenia, pripadne uplne unplugged. A vzdy s metronomom. A popri tom by bolo dobre sa naucit aj citat noty a nejaky zaklad teorie.
Zaznamenané
Hephaisto
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 104



« Odpoveď #4 kedy: 10. Júl , 2009, 12:57:33 »

Hmm, mohol som to trochu spresniť, asi som napol spal.

Proste neviem, ako sa volajú veci čo mám vedieť  Popiskujem si
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 10. Júl , 2009, 13:01:53 »

kup si nejaku gitarovu skolu, napriklad Chodelka ma po slovensky a tam vysvetluje vsetko co treba.
Zaznamenané
Slayertplsko
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 142


« Odpoveď #6 kedy: 10. Júl , 2009, 14:38:28 »

Hmm, mohol som to trochu spresniť, asi som napol spal.

Proste neviem, ako sa volajú veci čo mám vedieť  Popiskujem si

Najlepsia vec, ktoru mozes urobit, kedze si sa asi s hudbou este nestretol, je, ze sa prihlasis na gitaru.
Zaznamenané
johnzo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1051


A ČO SI TY UROBIL PRE DOBRO SOCIÁLEHO ŠTÁTU?!


« Odpoveď #7 kedy: 10. Júl , 2009, 14:47:13 »

Najlepsia vec, ktoru mozes urobit, kedze si sa asi s hudbou este nestretol, je, ze sa prihlasis na gitaru.

ak má na zuške elektrickú gitaru tak by to mohlo stáť za hriech, ale klasická gitara by bola pre enho pravdepodobne strata času.
Zaznamenané

keby som mal hrat na gitare, nemal by som cas tak pekne Vam sem vypisovat  Zdravíčko
gitara bez paky neni ani gitara ale plavacie prkno
[/quot
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #8 kedy: 10. Júl , 2009, 14:50:57 »

aj tu mas nejake cvicenia http://www.youtube.com/user/majo1959
Zaznamenané

Slayertplsko
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 142


« Odpoveď #9 kedy: 10. Júl , 2009, 14:54:20 »

ak má na zuške elektrickú gitaru tak by to mohlo stáť za hriech, ale klasická gitara by bola pre enho pravdepodobne strata času.

Ciastocne suhlasim. Ale aj tak klasicka gitara napacha menej skod ako ucenie sa z nejakych tabov. Co mi pripomina, ze na Slovensku je akutny nedostatok hudobnych skol, kde sa uci aj moderna hudba a teda aj elektricka gitara.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 10. Júl , 2009, 14:57:27 »

...Co mi pripomina, ze na Slovensku je akutny nedostatok hudobnych skol, kde sa uci aj moderna hudba a teda aj elektricka gitara.

na Slovensku je akutny prebitok gitaristov, dobrych aj zlych  Na zdravie!
Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #11 kedy: 10. Júl , 2009, 15:23:37 »

na Slovensku je akutny prebitok gitaristov, dobrych aj zlych  Na zdravie!
Na zdravie!
Zaznamenané
Hephaisto
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 104



« Odpoveď #12 kedy: 10. Júl , 2009, 16:17:22 »

Najlepsia vec, ktoru mozes urobit, kedze si sa asi s hudbou este nestretol, je, ze sa prihlasis na gitaru.

Na španielke som hral cca. rok, ja len neviem, ako sa volajú rôzne tipy arpeggií, scale-ov a podobných vecí.
Zaznamenané
Slayertplsko
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 142


« Odpoveď #13 kedy: 10. Júl , 2009, 18:10:26 »

Na španielke som hral cca. rok, ja len neviem, ako sa volajú rôzne tipy arpeggií, scale-ov a podobných vecí.

Si nechodil na teoriu ani nic?? Ak si mal ucitela, co si sa ho nespytal na tie veci? Je sice pravda, ze statne ZUSky za nic nestoja a z teorie za nenaucia skoro nic, ale neverim, ze pedagogovia ju neovladaju. Dobre teda, tak co vies? Tym zacnime. Vies citat noty?
Zaznamenané
Hephaisto
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 104



« Odpoveď #14 kedy: 10. Júl , 2009, 18:12:55 »

Si nechodil na teoriu ani nic?? Ak si mal ucitela, co si sa ho nespytal na tie veci? Je sice pravda, ze statne ZUSky za nic nestoja a z teorie za nenaucia skoro nic, ale neverim, ze pedagogovia ju neovladaju. Dobre teda, tak co vies? Tym zacnime. Vies citat noty?

Nechodil som na gitaru s učiteľom, som sa časť teórie naučil na nete, už len na YT máš toho plno.
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.278 sekund, 22 otázok.