Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
19. Apríl , 2024, 09:50:04
Strán: 1 [2] 3 4 ... 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Zásek, neviem čo ďalej.  (Prečítané 19180 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Slayertplsko
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 142


« Odpoveď #15 kedy: 10. Júl , 2009, 18:16:24 »

To sa ceni, vlastna iniciativa je dobra vec. Zdravíčko Tak teda noty citat vies?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #16 kedy: 10. Júl , 2009, 18:23:35 »

hlavne uptatat v hlave a klast si spravne otazky a hladat si spravne ciele... napriklad ja z tejto debaty vobec neviem, co sa vlastne pytas. na terminologiu roznych technik ? ak hej, tak skus konkretne vysvetlit, na co je to dobre - ja napriklad dnes obcas pouzivanu anglicku terminologiu vobec nepoznam.

co si doteraz hral rok na gitare ? ake veci ? aj si nieco cvicil ? co konkretne ? alebo si si len tak hral ? co konkretne ?

hra na nastroj je tvorivy proces a do znacnej miery dusevna cinnost... ked nevies intuitivne co dalej, tak musis premyslat.

co teda na tej gitare vies ? kde si asi skoncil v napredovani ? potom sa Ti da mozno poradit, co spravit dalej.
Zaznamenané
Slayertplsko
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 142


« Odpoveď #17 kedy: 10. Júl , 2009, 18:29:25 »

Odpovedz aj na rastisove otazky, su dolezite. A pridavam este jednu. Akej hudbe by si sa chcel venovat (momentalne)?? Potrebujeme vediet vsetky tieto veci, aby sme ti mohli pomoct.
Zaznamenané
Hephaisto
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 104



« Odpoveď #18 kedy: 10. Júl , 2009, 19:10:42 »

hlavne uptatat v hlave a klast si spravne otazky a hladat si spravne ciele... napriklad ja z tejto debaty vobec neviem, co sa vlastne pytas. na terminologiu roznych technik ? ak hej, tak skus konkretne vysvetlit, na co je to dobre - ja napriklad dnes obcas pouzivanu anglicku terminologiu vobec nepoznam.

co si doteraz hral rok na gitare ? ake veci ? aj si nieco cvicil ? co konkretne ? alebo si si len tak hral ? co konkretne ?

hra na nastroj je tvorivy proces a do znacnej miery dusevna cinnost... ked nevies intuitivne co dalej, tak musis premyslat.

co teda na tej gitare vies ? kde si asi skoncil v napredovani ? potom sa Ti da mozno poradit, co spravit dalej.

Mal som na mysli tú terminológiu, proste len neviem ako sa tie všetky techniky volajú, a tak si to nemôžem nájsť na nete.

Cvičil som základné akordy, a len tak som hral, naučil sa čítať z tabov, a potom niake pesníčky na španielku, neučil som sa celé pesníčky, ale rôzne útržky z nich.

Citácia
Odpovedz aj na rastisove otazky, su dolezite. A pridavam este jednu. Akej hudbe by si sa chcel venovat (momentalne)?? Potrebujeme vediet vsetky tieto veci, aby sme ti mohli pomoct.

Prevažne heavy metalu ako Iron Maiden a podobné.

Keby som mal čítať len noty, tak by mi asi chvíľu trvalo kým by som to rozlúštil. Som sa neučil aká nota je na akom pražci, viem že struny sú EADGBe a že na piatom pražci znie struna ako tá podňou.

Teraz sa učím http://www.cyberfret.com/scales/basic/page2.php , som tú stránku objavil prednedávnom.

kde som prestal napredovať? Neviem čo som objavil tú stránku, tak napredujem, ale pred tým.... hmmm.... asi po základoch som prestal technicky napredovať.
Zaznamenané
Slayertplsko
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 142


« Odpoveď #19 kedy: 10. Júl , 2009, 20:15:11 »

Teda noty citat vies len ci v tom pomalsi, hej? V prvom rade, dolezita vec, nezen sa privelmi. Najprv co by si mal zvladnut su nejake zaklady. Zo zaciatku si vystacis s pentatonikou. Mal by si sa najprv naucit hrat blues a improvizovat a pochopit jeho strukturu. Tam si precvicis vela veci. Potom mozes zacat s AC/DC a podobnymi vecami a potom by si sa mohol snad vrhnut aj na Maiden.
Zaznamenané
Hephaisto
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 104



« Odpoveď #20 kedy: 10. Júl , 2009, 21:02:16 »

OK. díki  Na zdravie!
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #21 kedy: 11. Júl , 2009, 10:27:03 »

dusit (boze, aky vyraz :) ) struny uz vies ? myslim tlmit pravou rukou - hovori sa tomu palm muting. zaklad akehokolvek rockoveho a metaloveho hrania na skreslenom zvuku:

  (chalan to hra vsakovato krivolako, ale je sympos :) )

poznas tu techniku hrania ? tak si zapni metronom a zacni to cvicit iba na hrubej strune. najprv hraj do tempa stvrtky (na kazdy uder metronomu brnk). ked to pojde plynule, tak zacni hrat osmicky (na jednu dobu dva brnky), neskorej sestnastky (4 brnky na dobu). hraj to v takom tempe, aby si tie sestnastky plynule stihal. vsetko brnkanie poctivo striedaj hore / dole a vsetky brnky nech Ti zneju rovnako, akoby ich jedna mater mala, ci brnkas zdola alebo zhora. preskakuj neskorej v ramci rovnakeho tempa medzi stvrtkami, osmickami a stestnastkami. slabikuj si pritom v hlave "pr-va / dru-ha / tre-tia / stvr-ta" aby si si lepsie uvedomoval, ake hodnoty not hras. cvic to denne aj par hodin, ked mas ambicie byt dobry. ked Ti to ide moc, zmen si tempo. ked si budes isty, zacni si do tempa hrat trioly (tri noty na dobu). recituj si to potom v hlave ako "tri-o-la / tri-o-la / tri-o-la / tri-o-la". a men si v ramci jedneho tempa trioly s parnymi hodnotami. drz sa metronomu a nekolis. toto sa nauc hrat uplne identicky na vsetkych prazdnych strunach. cely cas si struny tlm pravou rukou, ako vo videu.

po tyzdni sa ozvi, ako si na tom :)
 
Zaznamenané
Hephaisto
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 104



« Odpoveď #22 kedy: 11. Júl , 2009, 10:37:43 »

JJ, palm muting poznám, tak idem skúšať  :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #23 kedy: 11. Júl , 2009, 10:52:07 »

nie skusat, ale cvicit  Žmurk rytmiku pravej ruky. ver tomu, ze aj gitaristi z IM to cvicili tak isto  Žmurk
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #24 kedy: 11. Júl , 2009, 11:20:54 »

..cvičenia hraj prevažne na cleane.
...

preco ? ked chce byt gitarista co bude hravat na skresleni, tak nech na tom skresleni cvici. a riadnom, nech sa nauci, co je to preznievanie strun a ako mu zabranit, ako pracovat so zvukom, aky uhoz na aky zvuk... na cistom zvuku nech cvici veci, co na nom bude aj hrat, nepriklad nejaka funky rytmiky, vybrnkavacky a pod...
Zaznamenané
Slayertplsko
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 142


« Odpoveď #25 kedy: 11. Júl , 2009, 11:29:06 »

K tomu, co ti rastis zadal si mozes este pridat cvicenie lavej ruky. Napr. nieco taketo:

e 1-2-3-4
B 1-2-3-4
G 1-2-3-4
D 1-2-3-4
A 1-2-3-4
E 1-2-3-4

A tiez aj smerom dole.

Alebo aj na jednej strune:

e: 1-2-3-4-3-4-5-2-5-6-3-4-7-4-5-6 a tak dalej...

To ti zatial staci ako technicke cvicenie. K tomu sa nauc ten blues, lebo aj IM hrali blues. Vlastne ho hravaju dodnes. Ak si pozries to najnovsie Flight666, film, Adrian si v jednej scenke jammuje blues. Pohladam ti k tomu daco.
Zaznamenané
Slayertplsko
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 142


« Odpoveď #26 kedy: 11. Júl , 2009, 11:39:03 »

preco ? ked chce byt gitarista co bude hravat na skresleni, tak nech na tom skresleni cvici. a riadnom, nech sa nauci, co je to preznievanie strun a ako mu zabranit, ako pracovat so zvukom, aky uhoz na aky zvuk... na cistom zvuku nech cvici veci, co na nom bude aj hrat, nepriklad nejaka funky rytmiky, vybrnkavacky a pod...

To je sice pravda, ale distortion zas na druhej strane zakryva niektore nedostatky, hlavne u zacinajucich gitaristov to moze byt problem. Teda odporucal by som to najprv nacvicit bez a az potom s distortion.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #27 kedy: 11. Júl , 2009, 11:42:48 »

ani nie. moze samozrejme cvicievat donemoty na nezapnutej gitare, to je urcite dolezite, ale veci, co sa hraju na skresleni treba na tom skresleni aj cvicit... ake nedostatky ? vsak cvici sa v pomalom tempe a tam pocuje, ci nieco zahral alebo nezahral, brnkol alebo nebrnkol, aj na skresleni... + na skresleni podvedome cvici aj kontrolu nad gitarou, nad zvukom, atd...
Zaznamenané
johnzo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1051


A ČO SI TY UROBIL PRE DOBRO SOCIÁLEHO ŠTÁTU?!


« Odpoveď #28 kedy: 11. Júl , 2009, 14:24:08 »

To je sice pravda, ale distortion zas na druhej strane zakryva niektore nedostatky, hlavne u zacinajucich gitaristov to moze byt problem. Teda odporucal by som to najprv nacvicit bez a az potom s distortion.

to tiež nieje najšťastnejšie riešenie. ako rastis spomínal, preznievanie strún a tak ďalej.

a ja som sa o neviem koľkej ráno napiču vyjadril. ale treba hodne cvičiť na čistom. lebo väčšinou majú ľudia tendenciu šmodrchať na skreslenom a to si hráč neuvedomí ale všimne si to až keď sa nahrá.

EDIT: vyjadril som sa dobre.
« Posledná zmena: 11. Júl , 2009, 14:28:40 od johnzo » Zaznamenané

keby som mal hrat na gitare, nemal by som cas tak pekne Vam sem vypisovat  Zdravíčko
gitara bez paky neni ani gitara ale plavacie prkno
[/quot
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #29 kedy: 11. Júl , 2009, 14:59:09 »

...lebo väčšinou majú ľudia tendenciu šmodrchať na skreslenom a to si hráč neuvedomí ale všimne si to až keď sa nahrá..

preto treba cvicit v adekvatnych tempach a dbat na to, aby sa nesmodrchalo. smodrchanie nie je vina skresleneho zvuku. ak chce mat niekto dobry zvuk, dobry ton, tak jedine na skreslenom zvuku ho najde, preto treba na nom aj cvicievat. treba spajat cvicenia. teraz napriklad drilujem nejaky prstolam.... jeden by povedal, ze treba to cvicit na cistom zvuku, aby sa nesmodrchalo... ja by som radil cvicit na beznom skreslenom, smodrchanie si strazit a zapojit do cvicenia pracu so zvukom - napriklad na kazdu tretiu pri osmickovych notach zahrat flazolet  Žmurk a tesne pred spatim si zahrat na nezapojenej gitare, tam si hned uvedomim, ci vsetko vybrnkavam...
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 ... 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 22 otázok.