Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
24. Apríl , 2024, 11:54:58
Strán: 1 ... 4 5 [6] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Zásek, neviem čo ďalej.  (Prečítané 19181 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Slayertplsko
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 142


« Odpoveď #75 kedy: 13. August , 2009, 08:58:17 »

Keby som to chcel nahrať tak to musím pichnúť do compu.


EDIT: Myslíte že stojí zato si kúpiť niáke inštruktážne DvD-čka? Napr. http://www.palochodelka.com/new/index.php?where=6 a pod.

Vyhodene peniaze. Mam to doma uz asi 4 roky. V podstate tam nie je nic, co by na nete nenasiel zadara.
Zaznamenané
much
stály hosť
*****
Príspevkov: 762



« Odpoveď #76 kedy: 13. August , 2009, 09:43:05 »

Vyhodene peniaze. Mam to doma uz asi 4 roky. V podstate tam nie je nic, co by na nete nenasiel zadara.

ak to poctivo precvicis, tak to nie su vyhodene peniaze. Samozrejme na nete najdes tiez kopu lekcii a cviceni, ide len o to co s tym urobis. V tych gitarovych skolach (chodelka, petrucci, atd) je aspon ta vyhoda ze su nejak systematicky vystavane, nejde o to ze by si tie veci nenasiel na nete. Ale ci uz to najdes na nete alebo v instruktaznom dvd, nestaci si to precitat, podstatne je investovat do toho nejaku energiu a precvicit tie veci
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #77 kedy: 13. August , 2009, 09:51:00 »

hlavne Chodelka zacal tie svoje skoly robit este v casoch, ked internet mal malokto a o jutub sa nechyrovalo... aby to nevyzeralo, ze chce predavat silou mocou cosi, co je vsade dostupne...
Zaznamenané
Hephaisto
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 104



« Odpoveď #78 kedy: 21. August , 2009, 00:25:37 »

Len tak pre zaujímavosť, má vek vpliv na trsatká? Lebo používam také, ktoré používal ešte môj otec a sú staršie ako ja  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Slayertplsko
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 142


« Odpoveď #79 kedy: 26. August , 2009, 14:24:31 »

Len tak pre zaujímavosť, má vek vpliv na trsatká? Lebo používam také, ktoré používal ešte môj otec a sú staršie ako ja  Bavím sa skvele

Ano. Trsatka sa casom opotebuvaju, tak ako vsetko ostatne. Nemusis ich menit nejak casto, v ale tie otcove, to uz su asi stare. Nevidel som ich, ale tipujem, ze uz su na nich vytvorene take zubky alebo cosi, aspon mne sa take po case vytvorili. Radsej si zbehni kupit par novych, jedno stoji menej ako cola.
Zaznamenané
Hephaisto
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 104



« Odpoveď #80 kedy: 26. August , 2009, 23:12:27 »

Ježiši, ja som magor!  Bavím sa skvele Čo som mal ten problém zahrať Chemical Wedding od Bruce-a Dickinsona, tak som si len zle prečítal tab, a teraz keď som si to otvoril znovu v GP5 a kúkam nato a zistím že som to robil zle  Fuuha zíram
« Posledná zmena: 26. August , 2009, 23:13:03 od Hephaisto » Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #81 kedy: 26. August , 2009, 23:13:33 »

tato sprava ma nejaky suvis s niecim ?
Zaznamenané

Hephaisto
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 104



« Odpoveď #82 kedy: 26. August , 2009, 23:51:42 »



No ten začiatok sa mi nedarí plynuo dať, keď sa posúva nižšie a potom späť. (viď tab) Ale asi to bude chcieť len precvičiť aby som to vedel aj v spánku :D
Zaznamenané
RichardNW
okukávač

Príspevkov: 2



« Odpoveď #83 kedy: 30. August , 2009, 12:20:02 »

Takže, problém je takýto,
prednedávnom som dostal elektriku (ESP-LTD EC200QM s Rolan Cube 30X), prvé pocity eufórie po týždni už skončili, skúšal som na nej všetko možné čo viem, ale zároveň viem, že veľa veci potrebných neviem. A neviem, čo by bolo dobré sa naučiť pre sólo hru, aj rytmickú hru. Hrával osm už rok na starej španielke (krst ohňom), ale na ňej som si z väčšiej časti len vybrnkával rôzne melódie a naučil sa základy hry.

Preto by som potreboval vedieť, aké techniky sa mám naučiť. (Aj veci ako arpegga a pod.)

Lebo sa cítim ako zaseknutý, ľahké kravinky viem zahrať, ale to ma omrzí, že to je až moc ľahké, keď si chcem zahrať niaku od obľúbených skupín (Iron Maiden, Manowar), tak zistím, že to proste nedám.

Učil om sa hlavne z videí z expertvillage.com , teraz to je ehow.com ale to je fuk.
mam podobny problem..a viem co myslis
osobne to robim tak ze pesnicku ktoru chcem, si stiahnem ako guitar pro format zo stranky : 911tabs.com napr. (podla mna je tam toho najviac)
a ked sa chcem ucit tak si to proste pustam dookola to iste a hram s tym
vyhody toho programu urcite poznas, mozes si oznacit urcity usek a na tom si trenovat, spomalit ho,zrychlit, nastavit opakovanie a postupne zrychlovanie atd


//ak je to priliz stary topic a je to spam tak prepacte, som tu novy ha ha ha
Zaznamenané
Hephaisto
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 104



« Odpoveď #84 kedy: 30. August , 2009, 13:18:18 »

Není to tak starý topic
Zaznamenané
deno
okukávač

Príspevkov: 4


Môj Les Paul


« Odpoveď #85 kedy: 17. Júl , 2011, 16:57:45 »

Aj ja som stym mal problem tiez som sa pred par mesiacmi zasekol ale potom som si stiahol tablaturu iron maiden wicker mana a za dva dni som ju vedel aj zo solom vcelku pekne zahrat ide len o to ze treba stale hrat a ucit sa nove veci nieze sa naucis jednu rifovacku ktoru budes hrat cely zivot
Zaznamenané

Zdravím vás volajú ma Deno a hrám v Krtíškej kapele Self Destruction ako gitarista, preferujem gitary typu Les Paul a tiež vlastnim Epiphone Les Paul Special II WR , Prsty si deriem na podladených drop c strunách som veľký fanúšik heavy metalu a Iron Maiden nedám za nič toť vše !
RiZz0
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 173



« Odpoveď #86 kedy: 18. Júl , 2011, 19:43:12 »

Kazdy hrac sa raz zasekne... mne sa to stalo viac x. Naposledy tak ze som fakt nevedel co dalej a mal som chut stym skoncit. No prisiel som nato ze treba sa naucit aj trosku teorie. Naucite sa stupnice, tvorit akordy na stupnoch a otvori sa vam take kvantum moznosti ze uz nikdy nebudete chciet hrat covery :) a nieto ucit sa licky a tabuy  Na zdravie!
Zaznamenané

Ten kto chce příliš moc, může ztratit úplne všechno, a kto chce zas od života moc málo, nemusí dostat vůbec nic.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #87 kedy: 18. Júl , 2011, 19:52:48 »

Ak sa zaseknete, tak pocuvajte viac roznorodej muziky. To pomoze vzdy.  Na zdravie!
Zaznamenané

Lukas1
okukávač

Príspevkov: 2


« Odpoveď #88 kedy: 11. September , 2011, 09:15:30 »

Ak sa zaseknete, tak si skuste najst dobreho ucitela. To je najrychlejsia cesta ako sa niekam dostat.
Treba, aby vam niekto skontroloval techniku, odstranil zlozvyky, naucil vas cvicit, zorientoval vo svete hudby atd.
Mozete to samozrejme urobit aj sami, ale bude to trvat ovela dlhsie. Ak to myslite s gitarou vazne a nechcete stracat cas, tak si najdite ucitela. Usetrite tak mnozstvo casu.
Zaznamenané
Strán: 1 ... 4 5 [6] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.083 sekund, 22 otázok.