Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
24. Apríl , 2024, 23:09:15
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 11 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: NOISE GATE  (Prečítané 38875 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #45 kedy: 27. Október , 2009, 09:32:11 »

inak momentalne som sa stretol s pojmom X gating pri Boss NS2 urcite to skusim. Useri co maju tento pedal spominaju,ze dosahuju ovela mensiu stratu signalu a lepsie vysledky ked ho davaju dokriza.. cize :
Gitara - Boss NS Input- NS FX send- Amp input
(slucka) Amp FX send - NS FX return- NS2 output- Amp FX return
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #46 kedy: 27. Október , 2009, 09:51:32 »

Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #47 kedy: 27. Október , 2009, 10:00:07 »

dobre, mlady padawan.. :) som nevedel ze je niekde takyto popis
Zaznamenané

duro
stály hosť
*****
Príspevkov: 1011


Tone is in Fingers!


« Odpoveď #48 kedy: 27. Október , 2009, 13:15:18 »

aj ja to takto vyskúšam Na zdravie!
Zaznamenané

TONE IS IN FINGERS Si píš!!!
Fender stratocaster,OLP Luke model  EMG-pickups,Marshall plexi 1987 x,1960 AX, Dunlop cry baby, Ibanez ts-9, Maxon sd-9,Arion stereo chorus,T.C Nova delay
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #49 kedy: 27. Október , 2009, 15:53:07 »

aj ja to takto vyskúšam Na zdravie!

vyskušaj chcem vedet vysledok..
lebo ja nemam slučku vobec na aparate a moj gitarista ma paralelnu slučku a to je na chuja.....

poriadne to skus na gi gaine volume :-D ked tak ešte aj volume na gitare potoč doel nech to poriadne brumi :-D
Zaznamenané

Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #50 kedy: 05. November , 2009, 20:27:17 »

Nema niekto ISP decimator?

ja osobne neznasam noise gate... neda sa potom pracovat s dynamikou lebo to hlce tony...  Bleee
No ale s dynamikou zrejme velmi nepracujes, ak hras nejake higain rytmicke sekanice/riffy, pri ktorych prave ti piska najviac.... a ak nehras nic na higain, tak si ustrazis zvukovy bordel aj sam pomocou svojich paprci.  Žmurk

Toto som raz odfotil u Rudyho Nechajte ma vydýchať
Toto je vtip alebo pravda?  Bavím sa skvele

Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #51 kedy: 05. November , 2009, 20:39:41 »

Nema niekto ISP decimator?
No ale s dynamikou zrejme velmi nepracujes, ak hras nejake higain rytmicke sekanice/riffy, pri ktorych prave ti piska najviac.... a ak nehras nic na higain, tak si ustrazis zvukovy bordel aj sam pomocou svojich paprci.  Žmurk
Toto je vtip alebo pravda?  Bavím sa skvele




ved to mal asi moc natočene na maximum .....tedy to možnože hned hlce lebo ked davaš mali signal hned ti to nois gaitne... logicky....

ja si myslim ,že to je super s dynamikou.. sekanice brutalne ale azse ked maš brutal  hi gain piskanie už len ked chytiš struny tak sa neda že stiahneš volume a hraš sa an crunche  ha ha ha alebo ako to myslel s tou dynamikou  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #52 kedy: 10. November , 2009, 19:46:12 »

Dnes som narazil na horucu novinku.  :)
Rocktron HUSH ultra.

http://www.macdaddymusicstore.com/servlet/the-774/Rocktron-Hush-Ultra-Programmable/Detail

LCD displej,midi ovladatelne - na kazdy preset na midi kontroleri si pekne nastavite konkretne nastavenia HUSHu. Neni o com.  Zdravíčko
Zaznamenané
tommy321
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 330



WWW
« Odpoveď #53 kedy: 11. Október , 2010, 14:13:30 »

Mozete mi niekto pls poradit aky noise gate (pripadne inak nazvany effekt) kupovat ked mi bordel robi gitara? spetna vezba je fakt silna a huci to,

ked stiahnem na gitare volume tak je zosik ticho, takze myslim ze na vine je gitara, je to ale az tak ze ked hram nejaky sekany riff trebars ze na pol taktu nehram tak za tu dobu to uz huci, a koli tomu sa mam stahovat? Zosik je Peavey 6505, vraj je jeden ktory si s tym dobre rozumie...
Zaznamenané

(Gitary:Ibanez RGT42DX, California (Strat kopia),M.Parker Akustika),(Aparat: Peavey 6505, Randall RX412M, Randall RG15XM) ,(Nahravanie:Tascam US-122MKII, Rode M3, Cubase 5)
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #54 kedy: 11. Október , 2010, 14:47:41 »

ja mam 5150 a mam s tym boss NS2.. funguje to v pohode co sa toho skreslenia tyka.. ale dokupim ISP decimator, je fakt ze ten ISP funguje ovela ovela lepsie pri gateovani.. lebo ked prepnem na cisty zvuk tak gateuje uz moc ten Boss a cisty zvuk nezneje uplne ako by mal (a nechce sa mi to furt prepinat)
Zaznamenané

spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #55 kedy: 11. Október , 2010, 15:05:03 »

ja mam 5150 a mam s tym boss NS2.. funguje to v pohode co sa toho skreslenia tyka.. ale dokupim ISP decimator, je fakt ze ten ISP funguje ovela ovela lepsie pri gateovani.. lebo ked prepnem na cisty zvuk tak gateuje uz moc ten Boss a cisty zvuk nezneje uplne ako by mal (a nechce sa mi to furt prepinat)

Akuratze do kriza Ti treba ten drahsi model G-String. Mam to teraz pozicane a s Dualom to funguje v slucke dobre a medzi ampom a gitarou ziadna extra slava, teda sum Skalnateho potuka nepocut.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #56 kedy: 11. Október , 2010, 15:09:34 »

ako ze ziadna slava? no, ja nemam nejak v plane pouzivat tu 4 kablovu metodu..  mne ten sum neprekaza.. aspon viem ze to  funguje  Bavím sa skvele
Zaznamenané

tommy321
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 330



WWW
« Odpoveď #57 kedy: 11. Október , 2010, 17:17:57 »

mne aj ked drzim struny tak to dost huci, mam teda single coily, ale robi to aj ked prepnem na 2 snimace (strat kopia), cim myslite ze to je? a to ISPcko mi ten bordel z gitary teda odstrani? nejake sumenie by mi nevadilo, to k tomu patri, ale ten hukot ma fakt sere
Zaznamenané

(Gitary:Ibanez RGT42DX, California (Strat kopia),M.Parker Akustika),(Aparat: Peavey 6505, Randall RX412M, Randall RG15XM) ,(Nahravanie:Tascam US-122MKII, Rode M3, Cubase 5)
PigDog
Hosť
« Odpoveď #58 kedy: 25. Apríl , 2011, 20:07:45 »

ono to funguje tak, ze ked to zisti ze gitarka vydava tony vypne sa a ked si ticho zapne sa, reaguje to okamzite.  uplne najlepsie a najefektivnejsie je to zapojit do slucky
Zaznamenané
georgik
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 691



« Odpoveď #59 kedy: 02. August , 2011, 19:57:04 »

Caute, momentalne mam 5150 II  a ked mam red channel a volume na gitare na 0 tak mi to sumi jak pri mori, co som cital tuto temu, tak mi asi noise gate ( Carl Martin Noise Terminator) nepomoze, sum mi to robi aj na crunch kanali.

A este sa chcem opytat, ak by som teda kupoval noise gate, tak potom sa oplati viac mat krabicku alebo keby si kupim napriklad G major, ci tam je zabudovany NS a potom blbost vyhadzovat este za krabicku.
Dakujem.
Zaznamenané

Peavey 5150 Mk.II+ Basson 412(Angled)+Orange PPC412(straight) + Dunlop 535Q + JT-Amps Screamer + Korg Pitchblack + ESP Horizon FR-II (EMG,str Red) - MASAKER
Feat. Planet Waves cables.
MASAKER
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 11 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.095 sekund, 22 otázok.