Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Marec , 2024, 14:38:09
Strán: 1 [2] 3 4 ... 11 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: NOISE GATE  (Prečítané 38808 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Wonder
nováčik
*
Príspevkov: 40



« Odpoveď #15 kedy: 13. Júl , 2009, 14:18:53 »

Stare Laney L60 hlava zriadená vnútorne nakomplet mi brčala jak bláznivá, aj keď som mal Zoom a na ňom noise gate na max.....lampy budú vždy bručať a tranzáky ešte viac....ale na tranzák je noise gate dosť účinný, takisto aj na pololampu.
Zaznamenané

Engl Powerball 100 Watt, Laney LX412 A,S Cabinets, Jackson Kelly KE3, Seymour Duncan Pickups (JB TB-4, Jazz SH2N HB), Dean Markley Strings

Ex-Necro Anatomy, Člen Doomed a Increasing Passion
yjm111
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 129



« Odpoveď #16 kedy: 13. Júl , 2009, 20:10:05 »

NS-2 ka je výborná aj na lampy,takže ho kúp a uvidíš že ten šum bude minimálny,len opatrne s decayom-ten dávaj iba minimálne a krúť iba trasholdom
Zaznamenané

PRS custom 24 10 top
Mesa dual recto 2 channel+mesa recto box
Metal_Master
nováčik
*
Príspevkov: 67


« Odpoveď #17 kedy: 18. August , 2009, 21:15:34 »

Ten NS2 si zapajate pred aparat alebo do efektovej slucky? Ja osobne ho pouzivam pred aparat a odstrani mi piskanie / noise z gitary, ako keby som zakazdym stisil volume na potaku na gitare na nulu, na to je vyborny, avsak zostal sum z aparatu (co je normalne, kedze nebol za preampom). Ked som ho skusal dat do efektovej slucky tak mi nechutne znicil zvuk a sum vobec neodstranil.
Zaznamenané
Gila
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 745



« Odpoveď #18 kedy: 19. August , 2009, 07:08:45 »

alebo ked pouzivas rackove unity, tak potom mozem mat na predaj Rocktron Hush IIBX  Na zdravie!
Zaznamenané

. . .
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #19 kedy: 19. August , 2009, 07:41:42 »

NS-2 ka je výborná aj na lampy,takže ho kúp a uvidíš že ten šum bude minimálny,len opatrne s decayom-ten dávaj iba minimálne a krúť iba trasholdom

decay minimalne? preco? praveze neviem ci by nemal byt naplno a potom z neho odoberat.. decay je totiz dlzka dozvuku tonu ak ho da na minimum hned tak bude mat sustaine-u uplne ze najmenej.. prave neviem ci netreba riesit tak ze decay naplno, postupne odoberat a treshold pridavat podla potreby..
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #20 kedy: 19. August , 2009, 07:41:58 »

alebo ked pouzivas rackove unity, tak potom mozem mat na predaj Rocktron Hush IIBX  Na zdravie!

super vec..
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #21 kedy: 19. August , 2009, 07:43:16 »

jo a nie je vseobecna pravda ze ns2 je vhodna na vsetko.. zatial co sa stretavam s nazormi, tak funguje v pohode v signalovej slucke a napriamo radsej pouzivaju gitaristi ISP noise decimator.. napr pri peavey 6505 mam problem s NS2 a fakt uvazujem ze dokupim ISPcko dopredu v signali.. NS2 je slaby na to..
Zaznamenané

yjm111
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 129



« Odpoveď #22 kedy: 20. August , 2009, 20:46:48 »

decay minimalne? preco? praveze neviem ci by nemal byt naplno a potom z neho odoberat.. decay je totiz dlzka dozvuku tonu ak ho da na minimum hned tak bude mat sustaine-u uplne ze najmenej.. prave neviem ci netreba riesit tak ze decay naplno, postupne odoberat a treshold pridavat podla potreby..

preto,lebo ak dáš decay naplno zožere ti to sustain
Zaznamenané

PRS custom 24 10 top
Mesa dual recto 2 channel+mesa recto box
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #23 kedy: 23. August , 2009, 10:16:07 »

a ako to je s napajanim? nema nikto problem?


nedavno som zapojil na jeden adapter cry baby,fender ladičku,beringer eq,  a začalo to hentak brumet ,.. hocijaka kombinacia 3ch efektov vadila len 2 zapojene boli v pohde.... skušal som 3 adaptery čo mame v skušobni .. a šade to iste......
pomali začinam vytvarat pedal bord ale hned s adapterom problem ...

a ten bos ma ešte nejaku prepojku vystup z napajania ,to je len čisto prepajanie? alebo to ma v sebe nejake veci ohladom napajania..

a zatial som skušal doma ten NS2 a doma uspel na lampači 20w brum šum išiel fuč ani neviem jako ešte som ani natočene parametre nemal... fakt pecka :-D len je to dost drahee :-D tak soms i kupil z ameriky z ebay  ha ha ha

toto je odbre video že čo to robi
  pre tych čo chcu videt čo to robi.
« Posledná zmena: 23. August , 2009, 10:23:09 od tipek » Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #24 kedy: 23. August , 2009, 10:48:56 »

preto,lebo ak dáš decay naplno zožere ti to sustain

praveze naopak.. ak das decay naplno, cize uplne doprava ho otocis na maximum, tak je dlzka dozvuku najdlhsia.. to znamena ze aj sustaine ja najdlhsi Žmurk
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #25 kedy: 23. August , 2009, 10:52:07 »

jo a ku vsetkemu treba kupovat original adaptery.. neni to az taka velka polzoka si myslim..  cize netreba na tom setrit..

 k morley treba original adapter inak bude sumiet, k bossom tiez.. (aj ked najdu sa aj vynimky, ktore nesumia)
okrem toho zacinam mat v poslednej dobe pocit, ze NS2 je stavana vyslovene na vyuzitie v slucke, kde ma eliminovat sum nie je to vlastne ani tak gate ako skor suppresor (vlastne to vyplyva aj z nazvu) a ze do priamej linky za gitaru sa hodi skor ISP noise decimator coz je vlastne plnohodnotny gate..aj ked.. mozno trepem ale je o tom kopec info aj na harmony central a tak..silnejsie aparaty NS2 nezvlada a su na nej potrebne extremne nastavenia kedy uz dochadza k znacnemu pozmeneniu signalu, co mne sa napriklad vobec nepaci
« Posledná zmena: 23. August , 2009, 10:55:42 od kaolko » Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #26 kedy: 23. August , 2009, 10:53:49 »

a ako to je s napajanim? nema nikto problem?


nedavno som zapojil na jeden adapter cry baby,fender ladičku,beringer eq,  a začalo to hentak brumet ,.. hocijaka kombinacia 3ch efektov vadila len 2 zapojene boli v pohde.... skušal som 3 adaptery čo mame v skušobni .. a šade to iste......
pomali začinam vytvarat pedal bord ale hned s adapterom problem ...

a ten bos ma ešte nejaku prepojku vystup z napajania ,to je len čisto prepajanie? alebo to ma v sebe nejake veci ohladom napajania..

a zatial som skušal doma ten NS2 a doma uspel na lampači 20w brum šum išiel fuč ani neviem jako ešte som ani natočene parametre nemal... fakt pecka :-D len je to dost drahee :-D tak soms i kupil z ameriky z ebay  ha ha ha

toto je odbre video že čo to robi
  pre tych čo chcu videt čo to robi.

NS2 je najlacnejsi funkcny noise suppresor co poznam.. este sa da zohnat myslim ze behringer, ale to neni znacka
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #27 kedy: 25. August , 2009, 10:40:54 »

tak som otestoval včera v skušobni ten boss ns2 a je to vaažna vec  Bavím sa skvele
na hlave nemam slušku tak som nemal možno otestovat v slučke.. len pred aparatom

skušal som všetky kombinacie a zistoval som čo ,kde šumi ,každy kabel som testoval ako šumi brumi bzruči  ?§!.
....
1. najprv 2 klable ns2 gitara amp... pri skresleni a čistom kanali zmyzol podmazovy zvuk aparatu ked človek nehra a ked ani nedrži gitaru(kostru) ani nema gitaru stišenu... uplne ticho parada... Je to frajer
pri skreslenom kanaly max gaine uplne ticho ale musel som už vaicej natočit dicay a treshold som musel dat na 0
je to čista parada na harcorove sekanice mezdi sekmi to komplet vyfiltrovalo všetok bordel....a pri sekanicach nepiska gitara ked človek klasicky da ruku na struny na snimač...

2 .potom som začal skušat do tej slučky čo tam je beringer eq kt. šumi na skreslenom kanali dost, a ked vlastne prestanem hrat strašny šum ,.. a zrazu ked som zapal NS2 už šumel len tak ,že to vobec nevadilo :-D uplna parada a už som sa konečne pohral vklude bez hrozneho hluku s eq na skreslenom zvuku. Som metlak..... EQ nešumel tak moc ani ked som hral trocha to aj zo signalu vyfiltrovalo....

dalej som skušal kvakadlo,big muff,+ distortion, všade dobre vysledky

 a konečne som mohol použit mutiefekt aspon na čisty zvuk lebo pred tym straašne šumel ešte horšie ako ten EQ ... a proste uplne nepoužitelne.. (ked nemam slučku) teraz k čistemu  zvuku si možem dat diley, a podobne hovadiny.. na skreslenom sa to vobec neda
tam NS2 zamezdi šumot v takej miere ,že  sa sprava  vtedy ako noise gait ale ked hram tak vo zvuku počut ten šum a to sa neda :-D
a aj tak musim ten efekt nejakym by pasom odpajat lebo aj ked stupim nan a bypassnem ho jeho bypassom stale to šumi vo zvuku ....

pri vintage skresleniak a čistych zvukoch ,stredovych ,zvukoch  to vyfiltorvalo všetok bzukot snimačov kablov už len ked som zapal efekt s nastaveniami trescholdu na 0 okrem dicay to je  vlatsne ten noise gain a určuje dlžku trvania do zvuku.. ked je to vnorme bez velkeho skreslenia alebo pištania.. lebo ked chyti spetnu väzbu nestiši sa sam, ale ked mu pomožem s rukov na struny  k snimačom tak sa zamutuje a potom už nepusti piskanie.....

a tiež sa mi pači mute funkcia.... využil som ju ked som si vymienal gitari a nehcelo sa mi ist k aparatu zapinat STANBY , alebo ked som robil kombinacie efektov a vytahoval som stale jacky z efektv  :)
« Posledná zmena: 25. August , 2009, 10:49:34 od tipek » Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #28 kedy: 25. August , 2009, 10:57:55 »

tak som otestoval včera v skušobni ten boss ns2 a je to vaažna vec  Bavím sa skvele
na hlave nemam slušku tak som nemal možno otestovat v slučke.. len pred aparatom

skušal som všetky kombinacie a zistoval som čo ,kde šumi ,každy kabel som testoval ako šumi brumi bzruči  ?§!.
....
1. najprv 2 klable ns2 gitara amp... pri skresleni a čistom kanali zmyzol podmazovy zvuk aparatu ked človek nehra a ked ani nedrži gitaru(kostru) ani nema gitaru stišenu... uplne ticho parada... Je to frajer
pri skreslenom kanaly max gaine uplne ticho ale musel som už vaicej natočit dicay a treshold som musel dat na 0
je to čista parada na harcorove sekanice mezdi sekmi to komplet vyfiltrovalo všetok bordel....a pri sekanicach nepiska gitara ked človek klasicky da ruku na struny na snimač...

2 .potom som začal skušat do tej slučky čo tam je beringer eq kt. šumi na skreslenom kanali dost, a ked vlastne prestanem hrat strašny šum ,.. a zrazu ked som zapal NS2 už šumel len tak ,že to vobec nevadilo :-D uplna parada a už som sa konečne pohral vklude bez hrozneho hluku s eq na skreslenom zvuku. Som metlak..... EQ nešumel tak moc ani ked som hral trocha to aj zo signalu vyfiltrovalo....

dalej som skušal kvakadlo,big muff,+ distortion, všade dobre vysledky

 a konečne som mohol použit mutiefekt aspon na čisty zvuk lebo pred tym straašne šumel ešte horšie ako ten EQ ... a proste uplne nepoužitelne.. (ked nemam slučku) teraz k čistemu  zvuku si možem dat diley, a podobne hovadiny.. na skreslenom sa to vobec neda
tam NS2 zamezdi šumot v takej miere ,že  sa sprava  vtedy ako noise gait ale ked hram tak vo zvuku počut ten šum a to sa neda :-D
a aj tak musim ten efekt nejakym by pasom odpajat lebo aj ked stupim nan a bypassnem ho jeho bypassom stale to šumi vo zvuku ....

pri vintage skresleniak a čistych zvukoch ,stredovych ,zvukoch  to vyfiltorvalo všetok bzukot snimačov kablov už len ked som zapal efekt s nastaveniami trescholdu na 0 okrem dicay to je  vlatsne ten noise gain a určuje dlžku trvania do zvuku.. ked je to vnorme bez velkeho skreslenia alebo pištania.. lebo ked chyti spetnu väzbu nestiši sa sam, ale ked mu pomožem s rukov na struny  k snimačom tak sa zamutuje a potom už nepusti piskanie.....

a tiež sa mi pači mute funkcia.... využil som ju ked som si vymienal gitari a nehcelo sa mi ist k aparatu zapinat STANBY , alebo ked som robil kombinacie efektov a vytahoval som stale jacky z efektv  :)
Moja rec. Mam to, som spokojny, asi rovnako ako Ty.  Žmurk
Este by som dodal k tym riffom. So zapnutou NS2kou su akoby riffy citatelnejsie, pevnejsie.
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #29 kedy: 25. August , 2009, 11:03:07 »

a sice som spozoroval ,že to trochu kazi zvuk ale fakt len ked je vala gainu a škatulka na škatulke šum an šume zapnute a dokaže to odfiltrovat ten bordel tak mi je uplne jedno či to ma iny zvuk hlavne že sa to da použit ten zvuk :)
pri normlanych efektoch a anstaveniach to vobec enkazi zvuk... apso mne nie.... spozoroval som že to trocha stahuje z volume... ale mne hlavu prebudi do skreslenia už aj mali signal tak mne to na halve vobec nič neroilo doma  na 15w halve s čistim zvukom to robilo dost na volume....
dnes otestujem na basgitarovom aparate laney s basou fender afinity...
a skusim to na 4kanalovom AVT s kellerovou PRSKOU lavackou lebo gitaristovi to divne väzbi nepika neduni ale neičo v strede  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Strán: 1 [2] 3 4 ... 11 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.048 sekund, 23 otázok.