Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
30. Apríl , 2024, 02:20:04
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: NOISE GATE  (Prečítané 38909 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
georgik
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 691



« Odpoveď #105 kedy: 05. August , 2011, 14:02:48 »

6/7 je uplne ujabana hodnota mozes to napisat aj 10krat . TS sa pouziva aj na lead kanaly a je to uplne bezne, pozuiva to tak vacsina kapiel v US aj v studiu, pozri si chlapcov z audiohammer co maju na krku uznavane metalove nahravky ako maju nastavene aparaty a ako TSko pouzivaju

ked si pustis 6505ku s 6/7 gain v kapele tak budes pocut akurat tak velku picu a keby si bol moj spoluhrac tak ti ojebem tu pivinu o hlavu lebo v kapele to nerobi nic ine iba bordel


ach , uz to neriesme, ano som neskuseny,sice ste ma trochu nepocuvali, dobre, uz ako som povedal, ked pojdem do skusobne tak poskusam vsetko mozne...ospraveldnujem sa.
Zaznamenané

Peavey 5150 Mk.II+ Basson 412(Angled)+Orange PPC412(straight) + Dunlop 535Q + JT-Amps Screamer + Korg Pitchblack + ESP Horizon FR-II (EMG,str Red) - MASAKER
Feat. Planet Waves cables.
MASAKER
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #106 kedy: 05. August , 2011, 14:07:07 »

Sak TS sa nemusi vylucne pouzivat na pridanie gainu. Ma to za ulohu hlavne spevnit basy a celkovo zvuk. Samozrejme, ak to je nastavene tradicne vol na plno a drive na min.
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #107 kedy: 05. August , 2011, 14:32:12 »

6/7 je uplne ujabana hodnota mozes to napisat aj 10krat . TS sa pouziva aj na lead kanaly a je to uplne bezne, pozuiva to tak vacsina kapiel v US aj v studiu, pozri si chlapcov z audiohammer co maju na krku uznavane metalove nahravky ako maju nastavene aparaty a ako TSko pouzivaju
ale vsak ty o com pises.... typek spomenul ts len preto, ze ho ma vo vybave..NEPOUZIVA HO. gain 6-7 bez ts je uplne v pohode. s TS je to samozrejme p*čovina, ale toto nie je ten pripad dpc.. vsak citajte ?§!.
Zaznamenané
Popo
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 80


« Odpoveď #108 kedy: 05. August , 2011, 14:47:07 »

Mam BOSS NS2 a šum to odstranilo . Teraz si vpohode mozem zahrat aj z gainom na plno a nic nešumí ...       BOSS Je to frajer
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #109 kedy: 05. August , 2011, 14:51:23 »

gain naplno je chujovina uz len  z principu a je jedno ci tam mas noise gate alebo nie  Popiskujem si
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #110 kedy: 05. August , 2011, 14:52:20 »

ved nepovedal, ze tak hra...povedal, ze aj ked ma gain na plno, tak to nesumi a zachytava to pekne  Žmurk
Zaznamenané

Popo
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 80


« Odpoveď #111 kedy: 05. August , 2011, 15:34:34 »

ved nepovedal, ze tak hra...povedal, ze aj ked ma gain na plno, tak to nesumi a zachytava to pekne  Žmurk

aspon jeden co ma tu chape :D
Zaznamenané
7_rockov_stare_struny
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 78


« Odpoveď #112 kedy: 06. August , 2011, 02:18:06 »

neviem ci ma 6505+ lead kanal vyrazne iny ako 5150, ale na 5150 som na lead kanale hraval tak, ze som mal cely cas zapnuty Maxon OD808 (drive uplne dole., volume na tristvrte) a gain som mal na 2,5 az 2,8 z 10. nehral som moc tappingy a pod. ale na podladene kila a nejake vyhravky to bez problemov stacilo a zvuk ako vino podla mna.

bez OD808 som pouzival gain medzi 3 az 4, ale 4 bolo vacsinou uz moc.

hranie s 6 az 7 z 10 je podla mna blbe v tom, ze pri zvysovani gainu od 4 sa nepridava "viac skresleny zvuk", miera skreslenia je viac menej taka ista, ale zvysuje sa kompresia (mozno dobre na sola), ale znizuje sa pevnost basov a zvuk sa stava na akordy nekonkretny. ked sa este stiahnu stredy a prida sa moc basov, mozno je to pekny zvuk, ked hra gitarista sam, ale v kapele je z toho jedna velka chlpata gula. a na koncerte aj v skusobni je podla mna lepsi konkretny pevny zvuk.

georgik, nabuduce vyskusaj nastavenie gain na 3,5 pripadne menej, EQ rovno (mozno trochu pridat stredy a vysky v pripade potreby), presence tak na 4 z 10, resonance 7 z 10 a chod dalej od bedne, nech ti to nehra do noh. zahraj si s kapelou aspon hodku a potom to zhodnot.
Zaznamenané

Joe: hovno do peknej krabičky je vždy lepšie ako hovno do škaredej... Bavím sa skvele
georgik
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 691



« Odpoveď #113 kedy: 06. August , 2011, 02:49:40 »

neviem ci ma 6505+ lead kanal vyrazne iny ako 5150, ale na 5150 som na lead kanale hraval tak, ze som mal cely cas zapnuty Maxon OD808 (drive uplne dole., volume na tristvrte) a gain som mal na 2,5 az 2,8 z 10. nehral som moc tappingy a pod. ale na podladene kila a nejake vyhravky to bez problemov stacilo a zvuk ako vino podla mna.

bez OD808 som pouzival gain medzi 3 az 4, ale 4 bolo vacsinou uz moc.

hranie s 6 az 7 z 10 je podla mna blbe v tom, ze pri zvysovani gainu od 4 sa nepridava "viac skresleny zvuk", miera skreslenia je viac menej taka ista, ale zvysuje sa kompresia (mozno dobre na sola), ale znizuje sa pevnost basov a zvuk sa stava na akordy nekonkretny. ked sa este stiahnu stredy a prida sa moc basov, mozno je to pekny zvuk, ked hra gitarista sam, ale v kapele je z toho jedna velka chlpata gula. a na koncerte aj v skusobni je podla mna lepsi konkretny pevny zvuk.

georgik, nabuduce vyskusaj nastavenie gain na 3,5 pripadne menej, EQ rovno (mozno trochu pridat stredy a vysky v pripade potreby), presence tak na 4 z 10, resonance 7 z 10 a chod dalej od bedne, nech ti to nehra do noh. zahraj si s kapelou aspon hodku a potom to zhodnot.


jj skusim to , dikes. :)
Zaznamenané

Peavey 5150 Mk.II+ Basson 412(Angled)+Orange PPC412(straight) + Dunlop 535Q + JT-Amps Screamer + Korg Pitchblack + ESP Horizon FR-II (EMG,str Red) - MASAKER
Feat. Planet Waves cables.
MASAKER
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #114 kedy: 12. Marec , 2016, 13:52:52 »

ked mam na lampovom zosilovaci SEND a RETURN a chcem potlacit sum,skusal uz niekto zapojit tuto krabicku? Joyo JF-31 Noise Gate.

neviem ake vysoke napatie ide zo SEND,ci to mozem zapojit aj do tejto krabicky Joyo JF-31 Noise Gate
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #115 kedy: 12. Marec , 2016, 14:38:39 »

take blbosti neries, efektove slucky su na to aby sa tam pchali efekty, nic sa tomu efektu nestane
Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #116 kedy: 12. Marec , 2016, 15:29:12 »

jasne,ok,dik.Este sa spytam aky je rozdiel vo zvuku ci v kvalite medzi NOISE GATE napr.MXR M195 (INPUT,OUTPUT,SEND,RETURN) a NOISE GATE napr.Joyo Noise Gate JF-31(INPUT,OUTPUT)

...ze preco sa riesi 4cestny a preco 2cestny ked 2cestny sa moze zapojit na koniec retazca pred zosilovac
« Posledná zmena: 12. Marec , 2016, 15:37:24 od icotech852 » Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #117 kedy: 12. Marec , 2016, 15:39:12 »

neriesis to nejak moc ? ja som toto naprilklad v zivote nepouzival a ty to riesis uz v tretej - stvrtej teme... dobry zvuk Noise gatu, to je take trochu divne, nie ? :) dobry Noise gate nema ziadny zvuk :)
Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #118 kedy: 12. Marec , 2016, 15:46:34 »

riesil som 4cestny z nejakeho dovodu,ale po dvoch rokoch som uz zabudol preco vlastne ked som mohol pouzit dvojcestny.Tak sa pytam.
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #119 kedy: 12. Marec , 2016, 16:01:49 »

...ze preco sa riesi 4cestny a preco 2cestny ked 2cestny sa moze zapojit na koniec retazca pred zosilovac
Lebo keď je ten šum veľký, tak už ho gate nerozlíši od užitočného signálu. Čiže nefunguje.
Zaznamenané
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.076 sekund, 23 otázok.