Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 11:54:32
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Zoom G71ut vs krabicky  (Prečítané 1319 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
martin111111
nováčik
*
Príspevkov: 40


« kedy: 21. Júl , 2009, 09:58:56 »

Nazdar ludia. Mam taku otazku. Mam Peavey Classic 30 a gitaru Godin freeway  s cim som celkom spokojny, ale zacala mi chybat taka ta variabilita zvukov. Teraz vaham ci kupit tento efekt Zoom G71ut http://www.muziker.sk/Default.aspx?Zoom-G-7-1UT&nid=20016&nparams=kod_id;7097 alebo si mam postupne kupovat krabicky? Co sa mi viac oplati? Hram v kapele a hrame take trosku tvrdsie, ale osobne sa mi paci sound nieco ako ma Petrucci. Viem ze na to asi zoomka za 300eur stacit nebude, ale zial viac financii nie je :) . Takze otazka. Krabicky, alebo multi? A ak krabicky, tak ake(znacka)? A ak multi, je tato zoomka za svoju cenu dobra, alebo je daco co za podobnu cenu ponukne viac? Dakujem za vase nazory.
« Posledná zmena: 21. Júl , 2009, 10:01:15 od martin111111 » Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #1 kedy: 21. Júl , 2009, 10:39:35 »

mas peavey classic 30 a hras tvrdsie veci.. fuha.. ten zoom chces pouzivat aj na ciste a skreslenia alebo len na modulacne efekty (delay a pod)? ako, kebyze mam peavey classic ( a ze si ho raz asi fakt zadovazim) tak k nemu zoberiem 1 alebo max 2 overdrive pedaliky (napr Keeley DS-1 a pripadne nejaky Fulltone OCD) a do slucky si supnem asi nejaku krabicku od bossa na delay alebo tak.. fakt zavisi ze co od toho cakas..
Zaznamenané

spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 21. Júl , 2009, 11:33:20 »

Na modulacie by ti imho mohla stacit aj Zoomka G2.1u alebo este nizsia rada G1 s tymi signature pedalmi od metalistov. Ked mas lampove kombo, tak Ti to uz nejak cez dalsie lampy ani prehanat netreba. Pisem o efektoch do 300 EUR.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
kos99
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 295



« Odpoveď #3 kedy: 27. Júl , 2009, 20:48:09 »

pokud hraješ tvrdší věci asi bych volil spíše hraní přímo do konce zesilovače přímo z multáku
Zaznamenané

EHS MKII+412ESH TV ,  AL STEVENS SUPERSTRAT,CORT  M200 +SKY PICKUPS,Fendr - strat - Vavruša,  DIGITECH RP7
Gila
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 745



« Odpoveď #4 kedy: 28. Júl , 2009, 07:51:21 »

mas peavey classic 30 a hras tvrdsie veci.. fuha..
ja som tiez hrával metal cez peavey classic 30 .. :)..a podla mna som mal dost dobry zvuk aj na nahrávkach...(pouzival som true metal distortiony :))

radsej krabicky..nejaky EHX, MXR.......T-Rex, a pod  :) Na zdravie!
« Posledná zmena: 28. Júl , 2009, 07:53:27 od Gila » Zaznamenané

. . .
martin111111
nováčik
*
Príspevkov: 40


« Odpoveď #5 kedy: 29. Júl , 2009, 23:34:34 »

No viete, u mna je to trochu zlozite, lebo s kapelou robime vlastne a nejaky uzky styl nemame vyhradeny zatial. Niekedy to je nieco tvrdsie, inokedy to tiahne do punku, alebo dokonca sa podarilo zopar pop rockovych a potom aj klasicka rockovica. No ale chcel by som nejaky side projekt na take progresivnejsie vecicky na sposob DT. (samozrejme musim podotknut a hrubo podciarknut, ze ani zdaleka nehram jak JP :D, ale proste taka hudba ma tiez bavi). Takze by som skor take univerzalnejsie riesenie potreboval, ak take vobec existuje.
Zaznamenané
kos99
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 295



« Odpoveď #6 kedy: 30. Júl , 2009, 21:52:32 »

No viete, u mna je to trochu zlozite, lebo s kapelou robime vlastne a nejaky uzky styl nemame vyhradeny zatial. Niekedy to je nieco tvrdsie, inokedy to tiahne do punku, alebo dokonca sa podarilo zopar pop rockovych a potom aj klasicka rockovica. No ale chcel by som nejaky side projekt na take progresivnejsie vecicky na sposob DT. (samozrejme musim podotknut a hrubo podciarknut, ze ani zdaleka nehram jak JP :D, ale proste taka hudba ma tiez bavi). Takze by som skor take univerzalnejsie riesenie potreboval, ak take vobec existuje.

tak to zkus jak ti radím hraj přímo do koncového zesilovače komba .......zapojíš kytaru ,zoom , kombo do vratky na smyčce
pak si uděláš měkolik nezávislích zvuků pro různé styli
Zaznamenané

EHS MKII+412ESH TV ,  AL STEVENS SUPERSTRAT,CORT  M200 +SKY PICKUPS,Fendr - strat - Vavruša,  DIGITECH RP7
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.03 sekund, 23 otázok.