Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
23. Apríl , 2024, 23:44:15
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Sesionette 75  (Prečítané 12850 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Slash171
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 81


« kedy: 26. Júl , 2009, 11:32:19 »

Nazdar!
Chcem sa opytat ...... :uff:ci sa uz dakto stretol stymto kombom Huh!??A aky je vas nazor Huh!?Hraje docela dobre na tranzistor az prilis ....
Zaznamenané
kos99
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 295



« Odpoveď #1 kedy: 27. Júl , 2009, 21:02:06 »

vlastním Sessionet 75w 1x12 je to docela zapomenutá bomba z osumdesátých let v té době to tahal na malé podia kde jaký profík i v kapele u Gotta  mělo své místo čistý zvuky jsou jak z Fendra nebo Voxe a na zkreslení máš JTM 45 nebo Vox má sice svuj danej charakter ale hraje to docela úžasně o proti dnešním kouskům leč zvuk ze samotného komba je tak po AC/DC víc ani ránu leda s krabičkou v kombech byli i velmi kvalitní repráky Celestione G12-80K nebo Classik Lead nebo G12 Silver 75w Vše puvodní výroba ROLA , já osobně jsem si tam dal Eminence Blue Marvel nejsou na něm tak řezavé výšky
když máš někoho po ruce, kdo by ti takové kombo zrekonstruoval  ...potáky atd... případně přepínač kanálů....bude ti sloužit jistě skvěle mužu poskytnout u nahrávku co si nahrál jeden kolega ve studiu  se zabavovou kapelou mě samotného to překvapilo o to víc že to kombo bylo moje.
navíc se nemusíš bát dát to na velkou bednu a postavit vedle 100w hlavy uplně v pohodě proleze
 Zdravíčko

http://jenny.cz/   písen v mp3 ukázkách      Je to vo hvězdach!!!!!
« Posledná zmena: 27. Júl , 2009, 21:13:07 od kos99 » Zaznamenané

EHS MKII+412ESH TV ,  AL STEVENS SUPERSTRAT,CORT  M200 +SKY PICKUPS,Fendr - strat - Vavruša,  DIGITECH RP7
Slash171
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 81


« Odpoveď #2 kedy: 29. Júl , 2009, 09:13:36 »

vlastním Sessionet 75w 1x12 je to docela zapomenutá bomba z osumdesátých let v té době to tahal na malé podia kde jaký profík i v kapele u Gotta  mělo své místo čistý zvuky jsou jak z Fendra nebo Voxe a na zkreslení máš JTM 45 nebo Vox má sice svuj danej charakter ale hraje to docela úžasně o proti dnešním kouskům leč zvuk ze samotného komba je tak po AC/DC víc ani ránu leda s krabičkou v kombech byli i velmi kvalitní repráky Celestione G12-80K nebo Classik Lead nebo G12 Silver 75w Vše puvodní výroba ROLA , já osobně jsem si tam dal Eminence Blue Marvel nejsou na něm tak řezavé výšky
když máš někoho po ruce, kdo by ti takové kombo zrekonstruoval  ...potáky atd... případně přepínač kanálů....bude ti sloužit jistě skvěle mužu poskytnout u nahrávku co si nahrál jeden kolega ve studiu  se zabavovou kapelou mě samotného to překvapilo o to víc že to kombo bylo moje.
navíc se nemusíš bát dát to na velkou bednu a postavit vedle 100w hlavy uplně v pohodě proleze
 Zdravíčko

http://jenny.cz/   písen v mp3 ukázkách      Je to vo hvězdach!!!!!

Zdravim Vas!Ja som tiez vlastnikom toho to komba .Velmi ma zaujala ta rekonstrukcia a uprava gainu(Ak by to bolo mozne) dalo by sa?a ako?Na moj vkus to kombo vydava  malo skresleny zvuk a ked si chcem prepinat medzi cistym a skreslenym zvukom tak je to pre mna problem lebo na sola musim pouzivat krabicku......Aka krabicka vam tam hrala v dobre???Ja hrajem na krabicke Ibanez TS-7 tubescream
Zaznamenané
Slash171
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 81


« Odpoveď #3 kedy: 29. Júl , 2009, 09:19:31 »

Zdravim Vas!Ja som tiez vlastnikom toho to komba .Velmi ma zaujala ta rekonstrukcia a uprava gainu(Ak by to bolo mozne) dalo by sa?a ako?Na moj vkus to kombo vydava  malo skresleny zvuk a ked si chcem prepinat medzi cistym a skreslenym zvukom tak je to pre mna problem lebo na sola musim pouzivat krabicku......Aka krabicka vam tam hrala v dobre???Ja hrajem na krabicke Ibanez TS-7 tubescream

No ten zvuk je bombovy v tej ukazke skoro taky isty ako ma Dusan Antalik.A nacom hral vo studiu ???mal aj dajake krabicky ?na akej gitare hral??
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #4 kedy: 29. Júl , 2009, 09:37:26 »

No ten zvuk je bombovy v tej ukazke
Proti gustu žiaden dišputat. Na zdravie!  Pre mna je ten zvuk otrasný,škaredy, ...........    Na zdravie!  Myslim,že taky zvuk ide z hocakeho trandaku +daka krabička-alebo bez. Na zdravie!
« Posledná zmena: 29. Júl , 2009, 09:38:02 od udry » Zaznamenané
Slash171
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 81


« Odpoveď #5 kedy: 29. Júl , 2009, 13:38:23 »

Proti gustu žiaden dišputat. Na zdravie!  Pre mna je ten zvuk otrasný,škaredy, ...........    Na zdravie!  Myslim,že taky zvuk ide z hocakeho trandaku +daka krabička-alebo bez. Na zdravie!

No hej ide tak jak pises Bavím sa skvele Bavím sa skvele Čo narobis?Skusal si to kombo???
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #6 kedy: 29. Júl , 2009, 13:41:27 »

No hej ide tak jak pises Bavím sa skvele Bavím sa skvele Čo narobis?Skusal si to kombo???
"Hodnotil" som zvuk z tej ukažky. Nie kombo. Možno že live ...... Na zdravie!
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #7 kedy: 29. Júl , 2009, 13:43:27 »

Bolo to jedno z prvých mosfetových aparátov,hrával na tom trebárs A.Šeban a kopec iných,ale dneska ?Zasa ked si s tým spokojný,alebo sa Ti to páči,tak ako Rudy spomenul-Proti gustu.... Zdravíčko
Zaznamenané
Slash171
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 81


« Odpoveď #8 kedy: 29. Júl , 2009, 13:57:28 »

"Hodnotil" som zvuk z tej ukažky. Nie kombo. Možno že live ...... Na zdravie!

Ono ked si ho nastavis podla svojho vkusu tak hra docela dobre
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #9 kedy: 29. Júl , 2009, 14:05:17 »

Ono ked si ho nastavis podla svojho vkusu tak hra docela dobre
  Verím. Dokonca môže hrat skvelo. Hlavne,ked gitarista vie HRAT. Na zdravie!
Zaznamenané
Slash171
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 81


« Odpoveď #10 kedy: 29. Júl , 2009, 14:06:51 »

  Verím. Dokonca môže hrat skvelo. Hlavne,ked gitarista vie HRAT. Na zdravie!

TY si moj clovek Na zdravie! Bavím sa skvele
Zaznamenané
kos99
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 295



« Odpoveď #11 kedy: 30. Júl , 2009, 21:33:20 »

mě se nejvíc osvědčila krabka  Marshall GV 2 , přidala kombu spodní frekvence a vlastně zvuk je odpovídající kombu samotnému hrálo to bez nejmenší problému

a co se pánu rejpalů ohledně zvuku týká .....  máte taky dojem že ten Angus má málo gainu?Huh!Huh!?
tohle nikdy nebylo mosfetové conbo čistej trandák!!!!!!!!!!!!!!


myslím si že kdo nezkusil a má rád tyhle Brytiš zvuky  bude s výsledkem malinkého komba spokojen je jasný že HC na to pujde těžko ale taky ho nehraje každý

tento tip komba si prošel svým vývojem na Britckých ostrovech bylo populárnější než třeba Lampové fendry , Hráli ne něj celebryty tipu Stounů, nebo Floydů ještě myslíte že nestojí  za to nejdříve přemyšlet zkoušet a pak hodnotit?Huh!Huh!??

tady jsou nějaký hystorický www a odkazi


http://www.award-session.com/pdfs/Award-Session%20History0008.pdf
http://reviews.harmony-central.com/reviews/Guitar+Amp/product/Award-Session/Sessionette+75/10/1
http://www.award-session.com/
http://www.award-session.com/pdfs/Award-Session%20History0041.pdf
http://www.award-session.com/award-session_history.html   tady když projdete pdf-ka  zjistíte téměř vše


já osobně si myslím že je  škoda že taková to firma zanikla

navíc si myslím že leckterý lampáč hraje i hůřSi píš!!!
« Posledná zmena: 30. Júl , 2009, 21:37:51 od kos99 » Zaznamenané

EHS MKII+412ESH TV ,  AL STEVENS SUPERSTRAT,CORT  M200 +SKY PICKUPS,Fendr - strat - Vavruša,  DIGITECH RP7
kos99
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 295



« Odpoveď #12 kedy: 30. Júl , 2009, 21:36:36 »

Zdravim Vas!Ja som tiez vlastnikom toho to komba .Velmi ma zaujala ta rekonstrukcia a uprava gainu(Ak by to bolo mozne) dalo by sa?a ako?Na moj vkus to kombo vydava  malo skresleny zvuk a ked si chcem prepinat medzi cistym a skreslenym zvukom tak je to pre mna problem lebo na sola musim pouzivat krabicku......Aka krabicka vam tam hrala v dobre???Ja hrajem na krabicke Ibanez TS-7 tubescream

vše potřebné najdeš na hystorických www přidal jsem je do předchozího článku
Zaznamenané

EHS MKII+412ESH TV ,  AL STEVENS SUPERSTRAT,CORT  M200 +SKY PICKUPS,Fendr - strat - Vavruša,  DIGITECH RP7
Slash171
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 81


« Odpoveď #13 kedy: 30. Júl , 2009, 22:19:27 »

vše potřebné najdeš na hystorických www přidal jsem je do předchozího článku

Zdravim Vas ja si myslim ,ze to kombo ma svoje caro .....
Zaznamenané
kos99
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 295



« Odpoveď #14 kedy: 31. Júl , 2009, 20:52:16 »

jo to máš asi pravdu je prostě unikátní a někomu halt bude sedět jinému ne Zdravíčko
Zaznamenané

EHS MKII+412ESH TV ,  AL STEVENS SUPERSTRAT,CORT  M200 +SKY PICKUPS,Fendr - strat - Vavruša,  DIGITECH RP7
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.116 sekund, 22 otázok.