Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
27. Apríl , 2024, 01:06:29
Strán: [1] 2 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Barre Akordy  (Prečítané 16112 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Sunrise Madden
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 167


rock on


« kedy: 04. August , 2009, 19:29:59 »

Zdravim,

Hram na gitare 2 roky...a furt mi nedjdu barre akordy z celym prsto po vsedkych strunach...napr Fmi,F,B,Hmi ......
Ako keby som sa zastavil niekde v 1 roku hrania ked som ich zacal hravat a od vtedy nevidim rozdiel.
Ako tak my to hra ked hram cele akordy ale ked mam vybrnkavat resp. vyberat urcite tony z akordu.....tak to nejde.
Viete sa ich mam hrat ucit? ako dlho to trvalo vam?
Zaznamenané

Yamaha Erg 121 - Orange Crush 15 - Line6 Spider II 150
udry
Hosť
« Odpoveď #1 kedy: 04. August , 2009, 19:42:12 »

No,je to o spravnom "prítlaku"  a pozicii prstov . Hlavne toho "barre ukazováka". Na zdravie! Doporučujem cvičit dovtedy,dokial to nebude o.k. /kanadska škola  :)  / Do-kolečka do kola, lala-lala-lala.... :)/
« Posledná zmena: 04. August , 2009, 19:52:18 od udry » Zaznamenané
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #2 kedy: 04. August , 2009, 21:08:29 »

S tymto mal snáď každý problém... Ono, pokiaľ niesi "obdarený" extra krátkymi prstami, a nehráš na klasickej gitare (široký hmatník), tak by to nemal byť problém...  :)
« Posledná zmena: 04. August , 2009, 21:09:06 od pelko » Zaznamenané
RichardNW
okukávač

Príspevkov: 2



« Odpoveď #3 kedy: 30. August , 2009, 12:26:02 »

myslim ze finta je v tom, ze ukazovak ktorym chytas setkych 6 strun (teda mozno aj viac) baroveho akordu mierne vykrutis doleavej strany "smerom von"
tlacis tak potom na struny viac kostou ako bruskami a ma to kompletne iny zvuk
tiez som s tym mal problem ale nakoniec to proste prislo :)
Zaznamenané
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #4 kedy: 30. August , 2009, 12:30:45 »

ja nič nevykrúcam  :) to je podľa mna dané dispozícou človeka... videl som aj gitaristov, čo ledva ledva ten ukazovák natiahli an vrchnú strunu a dalo im to veru zabrať, pritom všemožne vykrucali prsty... a ja nemam absolutne problem a myslim že bez problemu by som aj osmičku obhospodaril bez nejakeho vyrazneho namahania  Bavím sa skvele
Zaznamenané
marosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 420



« Odpoveď #5 kedy: 30. August , 2009, 20:12:36 »

Zdravim,

Hram na gitare 2 roky...a furt mi nedjdu barre akordy z celym prsto po vsedkych strunach...napr Fmi,F,B,Hmi ......
Ako keby som sa zastavil niekde v 1 roku hrania ked som ich zacal hravat a od vtedy nevidim rozdiel.
Ako tak my to hra ked hram cele akordy ale ked mam vybrnkavat resp. vyberat urcite tony z akordu.....tak to nejde.
Viete sa ich mam hrat ucit? ako dlho to trvalo vam?

zasadna ,ale nie jedina vec je aj to ,kde mas palec....
Zaznamenané
Tulo
nováčik
*
Príspevkov: 34


« Odpoveď #6 kedy: 30. December , 2009, 18:14:25 »

Zdravim,

Hram na gitare 2 roky...a furt mi nedjdu barre akordy z celym prsto po vsedkych strunach...napr Fmi,F,B,Hmi ......
Ako keby som sa zastavil niekde v 1 roku hrania ked som ich zacal hravat a od vtedy nevidim rozdiel.
Ako tak my to hra ked hram cele akordy ale ked mam vybrnkavat resp. vyberat urcite tony z akordu.....tak to nejde.
Viete sa ich mam hrat ucit? ako dlho to trvalo vam?

Zober si akord Fmi a pridrž si ukazovák prostredníkom. Ja som sa učil tak barré a mal som ho zmaknuté za nejaké 4 mesiace? Neskôr zistíš, že prostredník potrebuješ a po nejakom čase cvičenia budeš mať čisté barré. :)
Zaznamenané
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #7 kedy: 30. December , 2009, 18:30:16 »

ja nič nevykrúcam  :) to je podľa mna dané dispozícou človeka... videl som aj gitaristov, čo ledva ledva ten ukazovák natiahli an vrchnú strunu a dalo im to veru zabrať, pritom všemožne vykrucali prsty... a ja nemam absolutne problem a myslim že bez problemu by som aj osmičku obhospodaril bez nejakeho vyrazneho namahania  Bavím sa skvele

Vsetko sa da naucit, len sa treba posnazit. Jeden z mojich davnych ucitelov klasickej gitary mal kratke a tucne prsty (tak polovicu este z mojich :) ) a zahral take veci ktore ja v zivote nezahram.
Zaznamenané
the_zako
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 114


...and the blowjob is perfect last minute gift!


« Odpoveď #8 kedy: 03. Január , 2010, 12:22:32 »

cvicit cvicit cvicit. a najlepsie na klasickej gitare s 0.12 strunamy a sirokym hmatnikom. aspon ta potom uz ziadny hmatnik neprekvapy :-). a co s tyka tych prstou...vsetky taketo dohady su len vyhovorky kratkoprstych  Som frajer
Zaznamenané

Drevo, káble, kde - tu žiarifka a dajaké tlačítka...
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #9 kedy: 03. Január , 2010, 12:38:22 »

na temu kratke a tucne prsty. Nevidim, ze by ho to moc sralo ( a to ma este jedno oko polosklene )
btw, Johnny Hiland - skvely country blues hudobnik (1:55)

« Posledná zmena: 03. Január , 2010, 12:38:55 od mn » Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
Pagey
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 311


JIMMY PAGE


« Odpoveď #10 kedy: 06. Apríl , 2010, 11:02:21 »

Zdravim,

Hram na gitare 2 roky...a furt mi nedjdu barre akordy z celym prsto po vsedkych strunach...napr Fmi,F,B,Hmi ......
Ako keby som sa zastavil niekde v 1 roku hrania ked som ich zacal hravat a od vtedy nevidim rozdiel.
Ako tak my to hra ked hram cele akordy ale ked mam vybrnkavat resp. vyberat urcite tony z akordu.....tak to nejde.
Viete sa ich mam hrat ucit? ako dlho to trvalo vam?

Nemusit to chytat ako barre ja som sa barre naucil a odvtedy ich vyuzivam v podstate len  ked to ozaj inak nejde ..... btw naco mas palec na levej ruke   :) pouzivaj ho
Zaznamenané

Vsetko co ma viac ako 5 potakov je podozrive
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #11 kedy: 06. Apríl , 2010, 11:05:29 »

naco mas palec na levej ruke   :) pouzivaj ho

palcom na lavej ruke sa da zahrat bare?  inak jediny koho som videl chytat akordy palcom lavej ruky bol moj 60rocny ucitel na prvych hodinach gitary co som absolvoval.. hral trampske pesnicky a vraj na ne je ten palec ako stvoreny.. ale som rad ze ste uz dvaja  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 06. Apríl , 2010, 11:06:45 od kaolko » Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #12 kedy: 06. Apríl , 2010, 11:06:26 »

palcom na lavej ruke sa da zahrat bare?
Na lavej nie, ale na levej ano.  ha ha ha
Zaznamenané

Tulo
nováčik
*
Príspevkov: 34


« Odpoveď #13 kedy: 06. Apríl , 2010, 13:02:12 »

Nemusit to chytat ako barre ja som sa barre naucil a odvtedy ich vyuzivam v podstate len  ked to ozaj inak nejde ..... btw naco mas palec na levej ruke   :) pouzivaj ho

Tak to rada nad zlato :D Ma ide roztrhnúť keď to vidím, aj u skvelých metalových gitaristov. Je to p*čovina!! To už sa radšej barré naučiť, ako palcom.
« Posledná zmena: 06. Apríl , 2010, 13:04:01 od Tulo » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #14 kedy: 06. Apríl , 2010, 13:39:05 »

... ja som sa barre naucil a odvtedy ich vyuzivam v podstate len  ked to ozaj inak nejde ........

to znamena, ze si sa ho naucil velmi kajlavo. ten klasicky barre je jeden prirodzeny hmat pri akejkolvek blbej kvinte na hrubych strunach - moznost zahrat cely molovy alebo durovy akord miesto kvinty je docela obohacujuca, nie ?
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.091 sekund, 22 otázok.