Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
19. Apríl , 2024, 16:03:21
Strán: 1 [2] 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Barre Akordy  (Prečítané 16103 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Pagey
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 311


JIMMY PAGE


« Odpoveď #15 kedy: 06. Apríl , 2010, 13:41:40 »

palcom na lavej ruke sa da zahrat bare?  inak jediny koho som videl chytat akordy palcom lavej ruky bol moj 60rocny ucitel na prvych hodinach gitary co som absolvoval.. hral trampske pesnicky a vraj na ne je ten palec ako stvoreny.. ale som rad ze ste uz dvaja  Bavím sa skvele

Palcom lavej ruky drzis basovu E strunu tenka e je len zatlmena neznie ..... celkom bezne u bluesmanov a podobne tvoj 60 rocný ucitel asi vie co robi ..... metalove drzanie vychadza skor s klasickej gitari kde ma palec lavej ruky ulohu len ako stabilizator obcas ho je aj vidno nad hmatnikom  ha ha ha inak je stale v schovaný aby ostatné prsty dociahli ..... metalova hra vsak nekoresponduje s mojim citenim (podla mna zo ziadnym ) takze barre skoro nepotrebujem ale proti gustu.....
Zaznamenané

Vsetko co ma viac ako 5 potakov je podozrive
Pagey
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 311


JIMMY PAGE


« Odpoveď #16 kedy: 06. Apríl , 2010, 13:43:00 »

to znamena, ze si sa ho naucil velmi kajlavo. ten klasicky barre je jeden prirodzeny hmat pri akejkolvek blbej kvinte na hrubych strunach - moznost zahrat cely molovy alebo durovy akord miesto kvinty je docela obohacujuca, nie ?
to ano v tomto pripade ich vyuzivam
Zaznamenané

Vsetko co ma viac ako 5 potakov je podozrive
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #17 kedy: 06. Apríl , 2010, 13:48:45 »

to ano v tomto pripade ich vyuzivam

tak ale pises, ze s mu vyhybas ? lebo ja ked hram nejake kvintyna hrubych strunach, co je pomerne casty doprovodny hmat v akomkolvek beznom bigbite, tak rovno to drzim s tym, ze ked chcem, mam z toho akord, cize da sa povedat, ze barre hmat je u mna jeden z najpouzivanejsich, lebo je mi najpraktickejsi...
Zaznamenané
yeah
Hosť
« Odpoveď #18 kedy: 06. Apríl , 2010, 13:51:06 »

Inak ale nie je az taka ptakovina sa "vyhybat" klasickym barre modom ak je ina moznost (skoro stale je ina). Ja ich sice este hojne vyuzivam, lebo je to zvyk z casov ked som bol ovplyvneny "heavy" feelingom, ale uz istu dobu tiez radsej hladam harmonie kde pocut zaujimavejsiu farbu, experimentujem s roznymi obratmi atd. Tie klasicke barraky mi casto zneju prilis "ohrato". Kazdopadne su nenahraditelne v dost vela pripadoch.
Zaznamenané
Tulo
nováčik
*
Príspevkov: 34


« Odpoveď #19 kedy: 06. Apríl , 2010, 15:14:59 »

Zmáknúť klasické barré nie je také ťažké, horšie je to už barré s malíčkom, alebo lomené barré. Na to treba veľa času cvičenia, aby to bolo čisté.
Zaznamenané
Pagey
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 311


JIMMY PAGE


« Odpoveď #20 kedy: 06. Apríl , 2010, 22:13:34 »

tak ale pises, ze s mu vyhybas ? lebo ja ked hram nejake kvintyna hrubych strunach, co je pomerne casty doprovodny hmat v akomkolvek beznom bigbite, tak rovno to drzim s tym, ze ked chcem, mam z toho akord, cize da sa povedat, ze barre hmat je u mna jeden z najpouzivanejsich, lebo je mi najpraktickejsi...

Ono u mna je to takto ze sa casto ( mozno az moc ) pozeram na prsty tym hracom co hravam a napriklad hravam teraz z oblubou Cream, Zeppelin ale aj u  Hendrixa som to videl, no chcem povedat ze som hracov týchto kapiel v podstate ( odhiadnuc od akejkolvek teorie ) nikdy nevidel chytit barre akord a koli tomu som sa ucil F, dokonca aj G co neni barre drzat v iných polohách v tých kde to drzali oni najskor som mal v tom strasný gulas ale už to celkom ide treba povedať že zrazu mi to aj ide aj lepšie znie nehovorim ze ho nechytia nikdy ale fakt 95 precent maju svoje hmaty obzvlast Eric Clapton ktorý vsetko čo hra ma obkukané a odpočúvané od starých bluesmanov ten ma vzdy najviac plietol  ha ha ha ................  tolko ja k tomu  Zdravíčko
Zaznamenané

Vsetko co ma viac ako 5 potakov je podozrive
udry
Hosť
« Odpoveď #21 kedy: 06. Apríl , 2010, 22:47:13 »

Zas na druhej strane,naučíš sa ccr. 10 základnych "hmatov" barré a tym padom dokažeš zahrat  XY akordov.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #22 kedy: 06. Apríl , 2010, 23:05:45 »

henti stari typci hovno vedeli o tom, ako sa hra, oni boli uplni samorosti. jedine co mali, tak invencie viac, ako my tu dohromady. el. gitara bol vtedy mladucky nastroj. kukat na ich netechniku je antiproduktivne, kedze za tie roky sa hra ako taka posunula kdesi inde. Hendrixa, Pagea a spol treba pocuvat a analyzovat ich filing, kompozicne postupy, mat napamati ze boli do znacnej miery samuci, ale na prsty im pozerat, jak to drzali, to asi nie. teda aspon za seba pisem...
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #23 kedy: 06. Apríl , 2010, 23:13:55 »

henti stari typci hovno vedeli o tom, ako sa hra, oni boli uplni samorosti. jedine co mali, tak invencie viac, ako my tu dohromady. el. gitara bol vtedy mladucky nastroj. kukat na ich netechniku je antiproduktivne, kedze za tie roky sa hra ako taka posunula kdesi inde. Hendrixa, Pagea a spol treba pocuvat a analyzovat ich filing, kompozicne postupy, mat napamati ze boli do znacnej miery samuci, ale na prsty im pozerat, jak to drzali, to asi nie. teda aspon za seba pisem...
... ale zas na druhej strane,tie ich hmaty boli tak postavené,že im perfektne umožnovali  prechod od  beglajtu k vyhravkam alebo solovym medzihrám...   a treba uznat,že im to z mojho pohladu stareho dedula hralo výborne  Na zdravie!  alebo nie?   
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #24 kedy: 06. Apríl , 2010, 23:29:08 »

... ale zas na druhej strane,tie ich hmaty boli tak postavené,že im perfektne umožnovali  prechod od  beglajtu k vyhravkam alebo solovym medzihrám...   a treba uznat,že im to z mojho pohladu stareho dedula hralo výborne  Na zdravie!  alebo nie?   

ale ano, to je pravda. takisto co pisal vyssie Wozy o farbach... ja som len reagoval na to, ako sa pisalo, ze "ja som sa uz barre naucil, ale snazim sa im vyhybat, vsak naco mame palec, vsak som to okukaval u Pagea a Claptona na videach z prelomu 60/70" - prislo mi to ako kratkozrake poradenstvo v tejto teme...
Zaznamenané
Pagey
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 311


JIMMY PAGE


« Odpoveď #25 kedy: 07. Apríl , 2010, 01:21:53 »

ale ano, to je pravda. takisto co pisal vyssie Wozy o farbach... ja som len reagoval na to, ako sa pisalo, ze "ja som sa uz barre naucil, ale snazim sa im vyhybat, vsak naco mame palec, vsak som to okukaval u Pagea a Claptona na videach z prelomu 60/70" - prislo mi to ako kratkozrake poradenstvo v tejto teme...
to nebolo poradenstvo skor alternativa je lepsie poznat viac moznosti  :)
Zaznamenané

Vsetko co ma viac ako 5 potakov je podozrive
Doldy
Hosť
« Odpoveď #26 kedy: 07. Apríl , 2010, 06:59:26 »

...horšie je to už barré s malíčkom...

 Fuuha zíram to sa da aj zahrat?
Zaznamenané
Tulo
nováčik
*
Príspevkov: 34


« Odpoveď #27 kedy: 07. Apríl , 2010, 16:50:54 »

Fuuha zíram to sa da aj zahrat?

Hej, ale nie cez všetky struny.

-> pozorne sleduj ľavú ruku, prvýkrát to použije na 1:35-1:36. Neviem, či práve toto video je dobrý príklad, ale je to prvé čo ma napadlo.
Zaznamenané
Doldy
Hosť
« Odpoveď #28 kedy: 08. Apríl , 2010, 07:43:02 »

no asi cez dve, ecko becko...barre jak hovado...
Zaznamenané
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #29 kedy: 08. Apríl , 2010, 10:02:26 »

picu s ryzu...

napr
----------
-----5----
-----5----
-----5----
-3--------
----------
a tie tri struny na piatom pr. sú malíčkom
ja to bežne používam
« Posledná zmena: 08. Apríl , 2010, 10:03:33 od pelko » Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.041 sekund, 22 otázok.