Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
19. Apríl , 2024, 06:31:48
Strán: 1 2 3 [4] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Barre Akordy  (Prečítané 16102 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Doldy
Hosť
« Odpoveď #45 kedy: 09. Apríl , 2010, 08:01:23 »

Doldy, ja chytím už aj 4 struny v pohode, 5 je už moc. ha ha ha Inak ak hráte barré akordy nedávajte celú silu do toho ukazováka, iba na tie struny čo ním držíte.

dat barre malickom na 4 struny to zvladne asi kazdy, kto hra na gitaru, ide o to ci to vobec znie harmonicky alebo ci to je vobec nejak pouzitelne ... inac vcera som skusal ten c -dur malickom - bez nechceneho dotlacenia spodneho e-cka na pätke u mna nehrozi...   
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #46 kedy: 09. Apríl , 2010, 23:03:02 »

dat barre malickom na 4 struny to zvladne asi kazdy, kto hra na gitaru, ide o to ci to vobec znie harmonicky alebo ci to je vobec nejak pouzitelne ... inac vcera som skusal ten c -dur malickom - bez nechceneho dotlacenia spodneho e-cka na pätke u mna nehrozi...   
... no a čo sa s tym trápiš ?  jednoducho to e-čko nebrnkneš,neboj,ten ton g na tretom políčku chybat nebude,lebo je "obsiahnuty"  na strune D   Na zdravie!
Zaznamenané
motorman
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 196



« Odpoveď #47 kedy: 06. Júl , 2011, 15:02:44 »

Palcom lavej ruky drzis basovu E strunu tenka e je len zatlmena neznie ..... celkom bezne u bluesmanov a podobne tvoj 60 rocný ucitel asi vie co robi ..... metalove drzanie vychadza skor s klasickej gitari kde ma palec lavej ruky ulohu len ako stabilizator obcas ho je aj vidno nad hmatnikom  ha ha ha inak je stale v schovaný aby ostatné prsty dociahli ..... metalova hra vsak nekoresponduje s mojim citenim (podla mna zo ziadnym ) takze barre skoro nepotrebujem ale proti gustu.....

Ja som sa naucil barre klasickym sposobom ale stale ma stvalo ze ked ich precvicujem po stojacky a mam gitaru trochu nizsie a nestridam ine akordy tak ma po pol hodine zacne boliet zapestie no a po hodine sa to us neda vydrzat    ...este stale
tak som sa ich naucil s palcom cez basovu E
aj ked to niektory nazyvaju "kajlavo" musim povedat ze ak sa hra nazivo niky blues jazz alebo pop rock tak je takto lepsie aspon pre mna. samozrejme ze na rychli metal to asi nebude ale zase to ma svoje vyhody pri prechode z akordu na lead a opacne
Zaznamenané
Salandern
okukávač

Príspevkov: 3


« Odpoveď #48 kedy: 10. November , 2011, 15:05:10 »

musíš cvičit ja teraz začínam a nehrám ani 1 rok a už mi to ide. Musíš sa tomu viac venovať :)
Zaznamenané
Strán: 1 2 3 [4] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.037 sekund, 22 otázok.