Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 04:28:00
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: efekt na spev  (Prečítané 4400 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
1pablo
Hosť
« kedy: 01. September , 2009, 08:56:03 »

nahodou nepoznate nieco neajku pluginu na spev nieco co doda troska drive do spevu rsp ho zostry a podobne?
Zaznamenané
jaywalker
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1531



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 01. September , 2009, 10:08:24 »

Parallel multi-band compression ak chces prirodzeny drive (Bryan Adams, stary Motown chicks, atd)
womanizer ak chces nieco ako Ozzy, Perry farrel atd

Ale najlepsie je naucit spievat. Skus lezat na zemi ked spievas a zistis ci pouzivas svoje telo spravne - software iba enhanceuje vlastnosti a charachteristiku co mas v hlase!!!!
Zaznamenané

Pawn shop junker collector freak, cheapy loving trash wielding finger speaking player unleashed
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 01. September , 2009, 10:50:07 »

...
Ale najlepsie je naucit spievat. ... software iba enhanceuje vlastnosti a charachteristiku co mas v hlase!!!!

100% suhlas.

vo vacsine pripadov sa spev efektuje iba pre potrebu nahravky (alebo aj live vystupenia obcas). neefektuvava sa z dovodu nejakeho zasadneho vylepsenia alebo zmeny... cize kompresor, EQ podla potreby a nejake priestorove vyznenie... obcas ak sa to hodi, tak nejake skreslenie... a potom este, ale to je uz vazna šmíra, tak Cher efekt - natvrdo a narychlo nastaveny doladovak...

ine efekty na spev v beznej muzike ma ani len nenapadnu, ake by mohli byt... je to cele o spevakovi a jeho hlase.

nahodou nepoznate nieco neajku pluginu na spev nieco co doda troska drive do spevu rsp ho zostry a podobne?

v profi sfere sa riesi to, ze sa hlada predovsetkym vhodny typ mikrofonu na dany hlas, v este vacsej profi sfere sa hlada aj vhodny typ preampu k tomu mikrofonu... v amaterskej sfere by sa malo dbat hlavne na to, aby to dotycny zaspieval dobre :) o zostrovacich pluginoch to nie je :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 01. September , 2009, 10:55:35 »

nech je to k veci... tuto free vec som si dost oblubil a pouzivam ju prave dost na spevy:

http://rekkerd.org/bootsy-releases-booteqmkii/
Zaznamenané
1pablo
Hosť
« Odpoveď #4 kedy: 01. September , 2009, 14:38:18 »

ok idem na to :D ideme akurat tocit tak pak upnem vysledok  som zvedavy co to robi:)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 01. September , 2009, 15:05:04 »

je to ekvalizer a enhancer.
Zaznamenané
1pablo
Hosť
« Odpoveď #6 kedy: 01. September , 2009, 20:21:38 »

no pomohlo to velmi akurat pismeno ch moc drivuje:D:D aj by som to tu upol ale neni to este vyvazene a dospievane:D:D jo a prvykrat som mixoval spev s nastrojmi v jednom a kokos ako dost to pomohlo, predtym som robil mix s podkladu a dospievaval don a opet mixoval mam pocit ze vsetko znie zretelne hmm
Zaznamenané
Yaro
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 692



WWW
« Odpoveď #7 kedy: 16. Máj , 2010, 22:30:33 »

Ono je dost dolezita, aby sa spev presadil v mixe spravna eqvalizacia, (nehodiace sa potlacit uzitocne vyzdvyhnut), no a samozrejme kompresor. Reverby a delaye to uz je len kozmetika, no uzitocna a efektná. Rastis, ja by som este pridal aj "díízer" ako dost uzitocny pomocnik.  Na zdravie! 
Zaznamenané

Mesa Boogie Mark V head, 4x12 MB Rectifier, Fender Custom Shop Deluxe Tele, B.C.Rich Exclusive, Warwick Thumb Bolt On 5 string
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.028 sekund, 22 otázok.