Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
27. Apríl , 2024, 11:28:15
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Zastúpenie Engl na Slovensku.  (Prečítané 3553 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
arnysimilar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 480



WWW
« Odpoveď #15 kedy: 27. August , 2009, 11:10:58 »

K tomu neopravnenému podnikaniu. Pred nedávnom som kupoval ľavácku gitaru a to nie je len tak kúpiť. Keby som to bral priamo od Thomanna tak len na poštovné dám 100 EUR, pretože som skúšal 4 a až tá posledná sadla. Chlapík mi to každý týždeň - dva doniesol a cenu spravil lepšiu ako u Thomanna, tak kde je problém?! Chlapík žije trvale v Nemecku a má tam aj IČO a DIČ a keď budeš chcieť, dá ti to aj bez DPH a už je len a len na TEBE či ju tu zaplatíš alebo nie.  Zdravíčko
Zaznamenané

Byť hlupákom je veľmi ťažké, pretože je veľmi veľka konkurencia...
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #16 kedy: 27. August , 2009, 14:53:06 »

K tomu neopravnenému podnikaniu. Pred nedávnom som kupoval ľavácku gitaru a to nie je len tak kúpiť. Keby som to bral priamo od Thomanna tak len na poštovné dám 100 EUR, pretože som skúšal 4 a až tá posledná sadla. Chlapík mi to každý týždeň - dva doniesol a cenu spravil lepšiu ako u Thomanna, tak kde je problém?! Chlapík žije trvale v Nemecku a má tam aj IČO a DIČ a keď budeš chcieť, dá ti to aj bez DPH a už je len a len na TEBE či ju tu zaplatíš alebo nie.  Zdravíčko

Pleties jablka s hruskami od zaciatku do konca, takze tazko s tebou polemizovat. Nic v zlom. Precitaj si zakon najprv, co je podnikanie. Kazdopadne debatka bola o nedovolenom podnikani a to o DPH je zase o nedovolenom krateni dane. Tiez trestne. Sadzbu si najdi sam. Len tak btw, sme v EU tak ako Nemecko, tak nechapem, co rozpravas o priznani dane tu ako fyzicka osoba nepodnikatel.

Inak ten chlapik je nieco ako Ježíš, podla toho co pises. Drz sa ho!
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
arnysimilar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 480



WWW
« Odpoveď #17 kedy: 01. September , 2009, 18:55:35 »

Vieš čo, mňa nezaujíma či má niekto živnosť, či platí DPH, mňa zaujíma, či mi niekto donesie 4 gitary od Thomanna po sebe, nepovie krivé slovo, keď "vymýšľam" a nie som "spokojný". Spraví mi cenu nižšie ako Thomann a mám záruku 3 roky. To je podľa mňa "Obchodník". Nie ako naše obchody, kde ti síce dajú blok, možno odvednú aj dane (o čom pochybujem) a keď je nejaký problém tak sa vykrúcajú a nechcú ti uznať záruku. A nepleť tu Ježiša, niekoho by sa to mohlo dotknúť.
Zaznamenané

Byť hlupákom je veľmi ťažké, pretože je veľmi veľka konkurencia...
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #18 kedy: 01. September , 2009, 19:07:57 »

Vieš čo, mňa nezaujíma či má niekto živnosť, či platí DPH, mňa zaujíma, či mi niekto donesie 4 gitary od Thomanna po sebe, nepovie krivé slovo, keď "vymýšľam" a nie som "spokojný". Spraví mi cenu nižšie ako Thomann a mám záruku 3 roky. To je podľa mňa "Obchodník". Nie ako naše obchody, kde ti síce dajú blok, možno odvednú aj dane (o čom pochybujem) a keď je nejaký problém tak sa vykrúcajú a nechcú ti uznať záruku.

Jasne, neplati dane a da ti este zaruku 3 roky. Aj v ostatnom mas pravdu, jednoznacne, ked ti daju blocek z registracnej pokladnice, tak neodvedu dane. To je jasne, to by boli slabi obchodnici. Normalne si mi otovoril oci. Idem podumat teraz nad midlifcrisis, kde som v zivote urobil chybu a ci nebude predsa len lepsie nezivit danami tento skorumpovany stat a prejst na tvoju stranu barikady. Thenksmeeen.

Mam pre teba tip este na lacnejsich. Najdes tychto v obchodnikov v Petrzalke. Maju sice nepritomny pohlad, ale za desatinu ceny Ti zozenu, co len chces bez DPH, nove este zabalene.


Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.075 sekund, 23 otázok.