Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 11:27:06
Strán: 1 ... 12 13 [14] 15 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Zvuková karta  (Prečítané 64493 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
majso
stály hosť
*****
Príspevkov: 1133



« Odpoveď #195 kedy: 04. August , 2014, 11:59:35 »

Tú na inzercii je Focusrite za super cenu.
Zaznamenané
TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 306



WWW
« Odpoveď #196 kedy: 20. Október , 2018, 18:42:24 »

Zdravim, zhanam novu zvukovku a toto by mi vyhovovalo az na to ze neviem či má symetrický výstup pre monitory, neviete či má, alebo ked uz nemá tak či to chytá nejake rádio ?

https://focusrite.com/usb-audio-interface/scarlett/scarlett-solo

Focusrite Scarlett 2i2 2. generácia - o tejto píšu že má ale o hornej: scarlett-solo neni napísané nič.
Zaznamenané

Sanchez
stály hosť
*****
Príspevkov: 802



WWW
« Odpoveď #197 kedy: 20. Október , 2018, 19:12:21 »

Nemá to symetrický výstup. Sú tam obyčajné CINCH konektory. Zozadu. Je to vidieť na obrázku - Line Outputs
Ale ak máš krátke káble, nemalo by to chytať nič...
Jedine z monitora počítača. To sa občas stáva, ale skôr to súvisí so zemnými slučkami na napájacích kábloch.
Zaznamenané

TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 306



WWW
« Odpoveď #198 kedy: 20. Október , 2018, 19:17:59 »

Aha, dík , to som si nevšimol, škoda že nedali symetrický.
Zaznamenané

dusan uk
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 247



« Odpoveď #199 kedy: 20. Október , 2018, 19:29:00 »

Zbytocne. ani ta 2i2 nema.. Ja idem so zvukovky aj tak este do mixu a az potom monitory
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #200 kedy: 21. Október , 2018, 16:00:32 »

...neviem či má symetrický výstup pre monitory...
Pri takej krátkej vzdialenosti a takej vysokej úrovni signálu je ti symetrické zapojenie úplne zbytočné.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #201 kedy: 06. Február , 2020, 23:06:59 »

helou po case, ozivme to :)

je niekto, kto ma trochu prehlad ci dokonca skusenosti v aktualne predavanych USB zvukovkach ?

zakladne veci, mic in, line, in, instrument in, output par idealne na jackoch, midi i/o, mozno pre istotu aj separatne napajanie, nie len z USB...

kukam, ze na trhu su desiatky modelov, niektore su uz vela rocne stalice, niektore maju podla for vela rokov rovnake problemy... a o niektorych sa clovek nedocita nic. da sa povedat, ze pomaly kazda druha znacka, co ma nieco s audio pre muzikantov dnes ponuka nejaky USB prevodnik...

co sa da odporucit s najnizsou moznou latenciou ?

napriklad popularne Focusrite Scarlett poznam z vystelovaneho kompu, ze to moc dobru latenciu nema. Steinberg UR tiez podla for maju skorej horsiu ako dobru latenciu.

kde citam, tam sa za etalon vsetkych parametrov spomina RME Babyface, ale zase aj stoji majland.

pravidelne vo forach narazam na Zoom UAC-2, ze ta je latencne dokonala, ale zaroven kukam parametre, ze sluchatkovy vystup ma + 8 dBu a 33 ohm. az tak tym cislam nerozumiem, ale ine zvukovky mavaju tieto cisla ine, sam mam sluchatka 55 ohm a aj na forach citam, ze ten vystup nie je bohvieco (?)

na margo kvality sluchatok citam napriklad nasrate reakcie uzivatelov, ako sa vyrazne zhorsila kvalita a intenzita sluchatkoveho vystupu medzi Steinberg UR22 a UR22 MkII  Neviem

teraz som nasiel novinku - MOTU M2 - vyzera paradne, cena paradna, ma vsetko, co ma mat... len ju nikto nepozna a uzasnu latenciu udavaju pre 32 samplov a 96 kHz, co vyzera len ako marketing pre sprostych (?), lebo ked si to ich cislo predstavim pre 64 samplov a 44,1 kHz, tak to uz az tak skvele neposobi ...

... niekto nieco z praxe ?

dik :)
Zaznamenané
Ozzyc
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 123



« Odpoveď #202 kedy: 07. Február , 2020, 08:05:48 »

z praxe nie, lebo som ešte nekúpil. ale napozerané mám toho pokkt a tá MOTU vyzerá byť super voľba v tej cene.
 Na zdravie!
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #203 kedy: 07. Február , 2020, 10:31:10 »

Po vselijakych lacnakoch som si kupil RME Fireface UC a maximalna spokojnost.Mam ju uz asi 5-6 rokov a ide perfektne,no problem...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #204 kedy: 07. Február , 2020, 11:51:56 »

nie som si isty, ci si taku cenu sam pred sebou dokazem obhajit :)

Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #205 kedy: 08. Február , 2020, 11:01:18 »

MOTU je kvalitná značka, používam na live hrania (hlavne kvôli výbornému mixu) od nich zvukovku mk4 ultralite (predtým mk3), takže by som určite odporučil.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #206 kedy: 08. Február , 2020, 12:33:14 »

ja nepochybujem o MOTU ako znacke, ale toto je predsa len cenova relacia, kde najskorej predavaju nejaku oem consumer zvukovku vo vlastnej karoserii. pripadne mozno napisali vlastne drivery. teda nie ze by mi to vadilo. skorej kukam po nejakych uzivatelskych referenciach, ci nepredavaju nachlp to, co ine znacky za polovicu...

pozeram aj po tych sluchatkovych vystupoch, vie niekto poradit, ako sa im rozumie ?

pri Ulralite mk4 uvadzaju, ze Max level = Max. 80 mw

pri M2 uvadzaju Max level = +12.5dBu (u na nete inak velmi chvalenej Zoom UAC-2 sa uvadza +8 dBu, cize u M2 asi lepsie (?) )

kazda firma to pise inac, akurat tie hodnoty dBu sa obcas u vyrobcov vyskytnu ...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #207 kedy: 08. Február , 2020, 13:26:37 »

no dobre, objednal som MOTU M2, tie farebne meraky ma presvedcili :)

https://motu.com/products/m-series/m2/
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #208 kedy: 08. Február , 2020, 23:05:12 »

Mas sluchatka s nizkou impedanciu, cize v zasade by nemal byt problem na hocicom bezne dostupnom, problem by mohol byt pri sluchatkach s vyssou impedanciou, kde treba vykonnejsi vystup.

Na Win, pokial nemaju vlastny driver, co ma tusim uz len asi RME, vacsina vyrobcov pouziva ten isty driver, tak z pohladu latencie to bude viacmenej o tom istom. Pokial mas nejaky moderny comp, tak su latencie zanedbatelne. Uz nie je ani nejaky extra rozdiel v Os X vs Win, teraz som skladal PC/Hackintosh a na oboch OS som mal zhodne latencie, tusim na Win este o 0.1ms lepsie pri tej istej velkosti buffra.

Treba vyberat podla features a i/o, mne vysla takto Arturia Audiofuse a som spoko, ked teba oslovili cacane meraky, tak bude spoko tiez :)
« Posledná zmena: 08. Február , 2020, 23:06:02 od styrioci » Zaznamenané
Gwynnbleid
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 158


« Odpoveď #209 kedy: 21. Február , 2020, 14:05:02 »

caute. pretty much cokolvek co pripajas cez USB2 a pouziva generic driver tak bude mat +- rovnaku latenciu. Nizsiu latenciu vies dostat bud
A) ked ma dany interface naozaj dobre optimalizovany driver \
B) pokial pouzivas vela VST tak musis mat bud naozaj rychly procak + k tomu adekvatnu RAM alebo ten prevodnik ma dedikovany "procak" na tieto veci
C) pouzijes iny typ pripojenia :) USB3 vela nespravi. ale PCIe alebo Thunderbolt 3 uz ano
Zaznamenané
Strán: 1 ... 12 13 [14] 15 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.035 sekund, 23 otázok.