Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 14:54:43
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: pokazeny snimac ?  (Prečítané 7084 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
virus
nováčik
*
Príspevkov: 57


« kedy: 12. September , 2009, 16:48:41 »

Nazdar..... mam stratocaster kde sa pokazil snimac pri kobylke je to mini humbucker ..... prejavuje sa to tak ze ma o dost nizsi signal  ze vraj sa tam pokazila jedna cievka.... znacka vraj wilkinson bolo to kupovane ako komplet elektronika aj s pickguardom...... viete mi poradit ze ci by sa to dalo opravit , ci sa to oplati a kto by to vedel Huh!   Vopred dikes
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 14. September , 2009, 14:13:35 »

... ze vraj sa tam pokazila jedna cievka.... .

to vies odkial ?

ja by som postupoval tak, ze by som ten snimac vybral, nejako aspon ciastocne rozobral a zmeral odpor samostatnych cievok - podla toho by sa poznalo, ci je jedna z nich pretrhnuta. ak nie, tak je chyba v privodnom kabliku alebo jeho pripojeni ku snimacu. ak je naozaj pravda, ze jedna cievia je pretrhnuta, tak taky snimac sa sice da prevynut, ale je to tak z pici kokotska a neprijemna robota, ze ja by som ten snimac hodil do kosa a kupil novy. hlavne ak je to nejaky poloznackovy Wilkinson... takyto snimac trebars od DM dnes kupis za 40 dolarov z druhej ruky...
Zaznamenané
virus
nováčik
*
Príspevkov: 57


« Odpoveď #2 kedy: 15. September , 2009, 11:39:32 »

dikes sefe ..... idem to odmerat  Na zdravie!
Zaznamenané
mdfk
nováčik
*
Príspevkov: 53


« Odpoveď #3 kedy: 12. November , 2015, 21:07:35 »

Čaute chalani, u môjho krkového humbuckeru sa začali prejavovať problémy ktoré popíšem nižšie.
Ide o  humbucker screamin pickup 1982. Najprv sa to začalo prejavovať tým že občas akoby vypadol (prestal snímať) no pri ťuknutí naň naskočil a všetko bolo ok, občas proste na zlomok sekundy vypadol a zas naskočil, proste haproval. Dnes som chytil gitaru a krkový snímač pri hre vôbec nereagoval, resp bolo počuť iba šum pri údere trsátka do strún. Ak na snímač položím prst začne brať signál, takisto berie signál ak priložím skrutkovač na niektorú skrutku ktorou sa šteluje výška snímaču. Ešte podotknem že snímač má kovovú krytku a použitý skrutkovač bol (aj je  ha ha ha) tiež celokovový. Rád by som nechal gitaru v pôvodnom osadení čiže nerád by som snímač menil. Neviete mi poradiť v čom by mohol byť problém? Ďakujem
« Posledná zmena: 12. November , 2015, 21:20:05 od mdfk » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 12. November , 2015, 21:56:39 »

nerozumiem, co znamena "brat signal" ked sa dotknes kovoveho.

to co popisujes vyzera ako obycajny problem s privodnym kablom kdesi. bud pri snimaci ale kludne aj pri potaku, pri prepinaci, kdekolvek... treba rozobrat gitaru a s kontrolovat celu elektriku.

ine ma nenapada. ak by bola pretrehnuta cievka, tak urcite by sa to nespravalo ako popisujes. aj ked sa niekde vnutri pretrhne cievka, zvuk stale ide, akurat iny, tichsi, zabrumeny, nahovno, ale ide. ak Ti to prestane hrat uplne, tak to urcite bude suvisiet s prerusenim signalu niekde mimo cievok snimaca a ak to vypadne a zase naskoci, tak to moze byt studeny spoj na letovanej ploche...

viac cez net asi nezistis, takze to rozober a oprav alebo niekomu odnes... bude to 100pro prkotina na 20 minut prace...
Zaznamenané
mdfk
nováčik
*
Príspevkov: 53


« Odpoveď #5 kedy: 12. November , 2015, 22:04:06 »

No myslel som tým že vtedy to hrá a keď sa dotyk prstu alebo skrutkovača so snímačom preruší zase je ticho. No skúsim teda popozerať tie káble a spoje či na niečo naďabím
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 12. November , 2015, 22:30:30 »

ked sa chytis kovovej casti snimaca, zacne to hrat a ked ju pustis, tak prestane ? tak mas podla vsetkeho niekde odpadnutu zem. ako vravim, rozober to a vykukaj. letovat vies ? elektrika v gitare nie je nic tazke alebo nepochopitelne... v najhorsom to uplne poseres a niekto Ti to zase poletuje naspat, neni to nic tragicke...
Zaznamenané
mdfk
nováčik
*
Príspevkov: 53


« Odpoveď #7 kedy: 12. November , 2015, 22:48:28 »

Áno presne tak ako si to popísal. Jó letovať viem a mám mikropájku aj prislušenstvo, tak ak sa mi podarí lokalizovať problém tak by jeho náprava nemala byť problematická ak teda správne pochopím čo kde a ako patrí, zajtra si nato posvietim prípadne by som odfotil ak by sa mi dačo nepozdávalo
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.035 sekund, 23 otázok.