Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Marec , 2024, 17:01:44
Strán: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 17 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Bubenici a bicie  (Prečítané 87751 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Arkonian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 190



« Odpoveď #120 kedy: 18. August , 2008, 07:58:48 »

Co sa tyka techniky tak pre mna su naj Death metalovi alebo Grindovi bubenici.
za zmienku stoji Derec Roddy :
tiez bubenik z kapely Meshuggah s ktorymi sa vytvoril set bicich pre EZ drummer :http://www.youtube.com/watch?v=5prrbihsb3g
Zaznamenané

Jen tak zlehka pim pam
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #121 kedy: 18. August , 2008, 08:19:17 »

Co sa tyka techniky tak pre mna su naj Death metalovi alebo Grindovi bubenici.
za zmienku stoji Derec Roddy :
tiez bubenik z kapely Meshuggah s ktorymi sa vytvoril set bicich pre EZ drummer :http://www.youtube.com/watch?v=5prrbihsb3g

Z takychto bubenikov mna zaujal napr. Tim Yeung (momentalne Divine Heresy) , Hellhamer (Mayhem, Kovenant, Dimmu Borgir ... ) - tu odporucam dvojkopak od 3:11 , George Kollias , a bubenici z Necrophagist tiez nie su zly :) , aktualny Romain Goulon , predtym tam hral Marco Minnemann, napr. .

Bubenik z Meshuggah sa vola Tomas Haake, a skor ako EZX pre EZ drummera odporucam plnu verziu DFH (Drumkit from hell), ten EZX DFH je taka "light" verzia z toho, ale zasa obsahuje aj hotove pasaze bicich v MIDI.

Tieto ukazky su tiez celkom "poucne" :) :
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #122 kedy: 18. August , 2008, 08:45:26 »

co tak bobby jarzombek?
Zaznamenané

Arkonian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 190



« Odpoveď #123 kedy: 18. August , 2008, 09:01:50 »

Semish mne sa banka DKFH nepaci. ma to pre mna moc "tupy zvuk". ja uprednostnujem sadu Nashvil. ale teraz idem skusit XLN Audio Addictive Drums. Ale co sa tyka tych midi setov co tam davaju tak z toho programu robia vazne skladacku. ale je to vyhoda lebo upravovat tolko Velocity by sa mi nechcelo
Zaznamenané

Jen tak zlehka pim pam
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #124 kedy: 18. August , 2008, 09:12:48 »

Z takychto bubenikov mna zaujal napr. Tim Yeung (momentalne Divine Heresy) , Hellhamer (Mayhem, Kovenant, Dimmu Borgir ... ) - tu odporucam dvojkopak od 3:11 , George Kollias , a bubenici z Necrophagist tiez nie su zly :) , aktualny Romain Goulon , predtym tam hral Marco Minnemann, napr. .

Bubenik z Meshuggah sa vola Tomas Haake, a skor ako EZX pre EZ drummera odporucam plnu verziu DFH (Drumkit from hell), ten EZX DFH je taka "light" verzia z toho, ale zasa obsahuje aj hotove pasaze bicich v MIDI.

Tieto ukazky su tiez celkom "poucne" :) :

semish ako hraju superior ? je to pocut ze su 24 bitove sample oproti EZ ?
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #125 kedy: 18. August , 2008, 09:18:03 »

semish ako hraju superior ? je to pocut ze su 24 bitove sample oproti EZ ?

Superior hraju velmi dobre, EZ Drummer pouziva kompresiu a nema tolko urovni dynamiky, Superior DFH mozes pocut napr. na Catch 33 od Meshuggah alebo na Ziltoid od Devina Townsenda. Superior 2.0 sice tiez pouziva tuto ich kompresiu, ale tie sample su omnoho kvalitnejsie ako EZ, akurat si priprav vela miesta na harddisku :). Dokopy mi Superior DFH+Superior Custom&Vintage+Superior 2.0 zabera cez 100 GB.
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #126 kedy: 18. August , 2008, 09:23:03 »

Superior hraju velmi dobre, EZ Drummer pouziva kompresiu a nema tolko urovni dynamiky, Superior DFH mozes pocut napr. na Catch 33 od Meshuggah alebo na Ziltoid od Devina Townsenda. Superior 2.0 sice tiez pouziva tuto ich kompresiu, ale tie sample su omnoho kvalitnejsie ako EZ, akurat si priprav vela miesta na harddisku :). Dokopy mi Superior DFH+Superior Custom&Vintage+Superior 2.0 zabera cez 100 GB.

ono by sa dalo zmazat sady ktore nepouzivas pravidelne alebo ich skopirovat na externy disk na notebooku. inak na PC no problem dokupis 1T HDD a miesta dost :) v januari ze maju vyjst dalsie sady bicich. teraz je tam aj novy DKFH alebo len rockove bicie ?
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #127 kedy: 18. August , 2008, 09:26:57 »

A kolko to chce RAM? Ked je 100GB komplet, kolko ma asi jedna sada?
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #128 kedy: 18. August , 2008, 09:41:26 »


Bubenik z Meshuggah sa vola Tomas Haake, a skor ako EZX pre EZ drummera odporucam plnu verziu DFH (Drumkit from hell), ten EZX DFH je taka "light" verzia z toho, ale zasa obsahuje aj hotove pasaze bicich v MIDI.

Tieto ukazky su tiez celkom "poucne" :) :

ako je to vlastne s tym EZ Drummerom - DFH je nejaka banka metalovych bicich? mal som toho EZ drummera, celkom sa mi to pacilo, len vela som pocul o tom DFH pre EZ drummera, ale nikdy som nejako extra nepatral ze co to vlastne je, ci je to uplne ina verzia EZ drummera, alebo je to banka zvukov.
Zaznamenané

o-yep sro
Arkonian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 190



« Odpoveď #129 kedy: 18. August , 2008, 09:52:13 »

Tak potom tie sady co ponuka Toontrack su vlastne co ked su na EZ drummer aj banky co maju 100 gb? Ja mam 80 gb HDD tak to by som nemal ani kde nakopirovat.

Hruza..uz nech mi pridu prachy a poskladam nove PC lebo s tymto vidim ze som este v dobe kamennej
Zaznamenané

Jen tak zlehka pim pam
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #130 kedy: 18. August , 2008, 09:57:57 »

tam je nasnimanych vela wavov pri roznych dynamikach, snimaniach mikro etc. potom ten soft z toho robi realisticky zvuk. preto su tie banky take velke lebo maju vela samplov aby boli zachytene vsetky nuansy.
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #131 kedy: 18. August , 2008, 10:06:16 »

tam je nasnimanych vela wavov pri roznych dynamikach, snimaniach mikro etc. potom ten soft z toho robi realisticky zvuk. preto su tie banky take velke lebo maju vela samplov aby boli zachytene vsetky nuansy.

Nie len rozne urovne dynamiky a rozne mikrofony, ale aj rozne gripy (drzanie paliciek), potom lava , prava ruka a milion dalsich detailov.
Ale potom sa z toho da naozaj spravit skoro zivo znejuca nahravka.
Zaznamenané
Arkonian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 190



« Odpoveď #132 kedy: 18. August , 2008, 10:14:13 »

Ako mne uz aj tie jednoduche banky pridu dost realisticke. Ak sa s tym clovek hra dlhsi cas a meni velocity jednotlivych uderov a ma pri tom zapnute "humaniz..." tak je ten zvuk podla mna vyborny. ale s tymto si myslim ze to uz je moc prehnane. aj ked asi v studiach sa take veci bezne pouzivaju
Zaznamenané

Jen tak zlehka pim pam
Rišo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 538


Human


« Odpoveď #133 kedy: 13. December , 2008, 13:49:02 »

Je to ďábel Si píš!!! Ja som čert..



Zaznamenané
Viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 237



« Odpoveď #134 kedy: 17. December , 2008, 14:32:49 »

eric singer : b.may / kiss / a. cooper / a dalsi
roger taylor : queen

progres bubenikov nepocuvam, lebo ja mam rad hudbu co ma rytmus, nie rusenie rytmu.
Zaznamenané
Strán: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 17 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.052 sekund, 23 otázok.