Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
07. Október , 2024, 16:15:47
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: projekt tube pedal  (Prečítané 5980 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« kedy: 22. September , 2009, 13:10:11 »

no čaute majstri a gitaristi...
serem sa s tym efektom už hodne dlho pomali aj trištvte roka.... proste hruza.....

najprv to bol recto preamp...teraz t je nejaka skratena soldano verzia skresleneho kanalu

na prvu šupu sa mi ho podarilo aj spravit lenže bol tam taky dunivy zvuk v pozani aj na priek tomu ,že sa skratoval vstup tak to dunelo troška a podla mna to bolo nepripuste.......

tak som to prerabal laboroval do nemoty niektore veci vylepšil a vznikli dalšie... s kt. važne neviem pohnut...

a neviem čo to sposobuje ....

zatial sa skuste vyjadrit len k scheme..... potom budem priložim fotky a nahravky...

a pred tyždnom som to dal všetko preč z DPS a daj som to všetko na paticu elektronok priamo vedla do vzduchu som umiestnil drotik na ZEM a tam to pospajal postupne ako v skecme až an zdroj krabica ukostrena všetko...
v škatuli zavrete a stale to robi hluk proste konec...nezensitelnee ....

ked osm laboroval s čistymi kanalmi a crunchami nerobilo  to ale čim viecej skreslenia tym to je horšie...

neviem či to enmam prerobit na ansobič a vyhodit to prevodove trafo....



prikladam aktualnu schemu


* schema_preamp_soldano_skrateny_kanal.JPG (77.99 KB, 1158x666 - prehliadnuté 544 krát.)
« Posledná zmena: 22. September , 2009, 13:12:01 od tipek » Zaznamenané

Sanchez
stály hosť
*****
Príspevkov: 802



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 22. September , 2009, 15:30:06 »

no čaute majstri a gitaristi...
serem sa s tym efektom už hodne dlho pomali aj trištvte roka.... proste hruza.....

najprv to bol recto preamp...teraz t je nejaka skratena soldano verzia skresleneho kanalu

na prvu šupu sa mi ho podarilo aj spravit lenže bol tam taky dunivy zvuk v pozani aj na priek tomu ,že sa skratoval vstup tak to dunelo troška a podla mna to bolo nepripuste.......

tak som to prerabal laboroval do nemoty niektore veci vylepšil a vznikli dalšie... s kt. važne neviem pohnut...

a neviem čo to sposobuje ....

zatial sa skuste vyjadrit len k scheme..... potom budem priložim fotky a nahravky...

a pred tyždnom som to dal všetko preč z DPS a daj som to všetko na paticu elektronok priamo vedla do vzduchu som umiestnil drotik na ZEM a tam to pospajal postupne ako v skecme až an zdroj krabica ukostrena všetko...
v škatuli zavrete a stale to robi hluk proste konec...nezensitelnee ....

ked osm laboroval s čistymi kanalmi a crunchami nerobilo  to ale čim viecej skreslenia tym to je horšie...

neviem či to enmam prerobit na ansobič a vyhodit to prevodove trafo....



prikladam aktualnu schemu

Robí to určite zdroj. Treba sa s ním vyhrať. Podľa mňa tam je málo filtrácie. Ale treba to premerať. Alebo je slabé trafo a padá Ti napätie pri vyšších anódových prúdoch. Odkiaľ si?
Zaznamenané

Racius
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 243



« Odpoveď #2 kedy: 22. September , 2009, 16:38:23 »

Robí to určite zdroj. Treba sa s ním vyhrať. Podľa mňa tam je málo filtrácie. Ale treba to premerať. Alebo je slabé trafo a padá Ti napätie pri vyšších anódových prúdoch. Odkiaľ si?
200uF je tak akurát na kompletný zosík s 5 lampami a 2 vykonovymi, zdroj sa mi vidí v pohode, akurát len asi, väčšiu kapacitu by som dal pred tu prvú triódu, akože posunuť tie kapacity ešte pred ňu.
Tieto malé ECCčky majú relatívne nízku spotrebu v ampéroch, teda skôr miliampéroch Bavím sa skvele
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #3 kedy: 22. September , 2009, 16:43:24 »

take nizke napatie anodove ? a preco si tam vynechal ten katodoby sledovac ? teraz Ti tam ide z toho celkom silny signal...a korekcie tam nemas ? a bodu C a B maju byt spojene tj. maju spolocne napajanie.
« Posledná zmena: 22. September , 2009, 16:43:46 od mario bross » Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #4 kedy: 22. September , 2009, 16:44:28 »

a mas uzemnenu zhaviacu zem a signalovu zem ?
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #5 kedy: 23. September , 2009, 11:47:33 »

ano zem žeravenia mam spojenu s centralnou zemou.. inak to brumi ešte viacej som to skušal porovnat  Je to frajer to je zaklad že racius  Som za vodou kámo

a aky katodovy sledovač? dokreslite to do schemy ako to myslite nech sa na 100% chapeme...

oki mario skusim spojit tie 2 anody so spoločnym napajanim anod uvidim aky bude vysledok....


a ano určity pokles tam je na tom anodovom ked tym krmim aj žhavenie.... ked somžhavil inym externym zdrojom anodove bolo podstatne vyššie....

a filtracia je podla mna dost velka lebo tie kondiky su tam dost dlho nabite aj ked odpojim cely ešfekt od štavy ä
tak si myslim že to neni tym ... ale skusim vymenit kondiky za ine lebo ved čo ak su zlee  :)
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #6 kedy: 23. September , 2009, 11:59:17 »

urob to tak, ako to ma byt. tieto britske zapojenia maju pred korekciami katodovy sledovac, kvoli impedancnemu oddeleniu korekcii a dalsich obvodov (fx loop napr), ktore by zatazovali preamp. vsak pozri schemu poriadne  ?§!.
« Posledná zmena: 23. September , 2009, 11:59:59 od styrioci » Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #7 kedy: 23. September , 2009, 12:13:36 »

one ale pred tym som spravil komplet rectifier preamp aj  s korekciami a tiež to tak dunelo.... čiže to neni až tak yproblem ten sledovač....
ale jasne prerobim to zase teda na toho rectifiera zo všetkym všudy ...
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #8 kedy: 23. September , 2009, 12:17:21 »

ten katodovy sledovac je zalezitost vsetkych tychto tzv britskych zapojeni, nie len rectifiera
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #9 kedy: 23. September , 2009, 16:45:59 »

aj v tomto soldane je vystup send z katodoveho sledovaca.
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #10 kedy: 23. September , 2009, 21:43:51 »

takto mam tie zeme


* schema_preamp_soldano_skrateny_kanal2.JPG (79.51 KB, 1158x666 - prehliadnuté 404 krát.)
Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #11 kedy: 24. September , 2009, 09:03:06 »

No takze.
Ides s tym rovno do konca ,alebo do vstupu ?
Posledny stupen mas napajany priamo za usmernovacom,tak ako je to v tej scheme ? ...chyba ! Na anodovom napajani je velke striedave zvlnenie a treba to lepsie odfiltrovat.Najlepsie dvoj kaskadovo a este lepsie simetricky..cize odpor aj v pluse a aj v minuse..dalej uz len v pluse,tak jak je to vsade
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #12 kedy: 24. September , 2009, 13:09:54 »

brdo idem s tym zase do vstupu komba nie do koncaku

tak som upravil shcemu ,vystup ,zdroj napajanie...

takto by to malo už fungovat?



* schema_preamp_soldano_skrateny_kanal3.JPG (79.43 KB, 1158x666 - prehliadnuté 365 krát.)
« Posledná zmena: 24. September , 2009, 13:10:10 od tipek » Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #13 kedy: 24. September , 2009, 13:14:39 »

naco to upravujes povedz mi ? ten preamp hra normalne, aj bez uprav...a ten vstup komba myslis vazne ? sak to bdues mat prevalene strasne
Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #14 kedy: 24. September , 2009, 13:29:38 »

brdo idem s tym zase do vstupu komba nie do koncaku

tak som upravil shcemu ,vystup ,zdroj napajanie...

takto by to malo už fungovat?


Ale ano,ale to uz je zase uplne ina kapitola,co si tam navymyslal.
Trubo  Nechajte ma vydýchať normalne to ponechaj tak ako to bolo,akurat si viac vyhladit napajanie toho posledneho stupna (aspon jdneu kaskadou) a signal dalej tahaj bud s katody..ale bez toho 1M kondika,alebo z anody a cez delic.
« Posledná zmena: 25. September , 2009, 07:52:11 od brdo prvy » Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.093 sekund, 23 otázok.