Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
27. Apríl , 2024, 11:32:14
Strán: 1 [2] 3 4 ... 13 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marshall alebo Vox na domace hranie  (Prečítané 28565 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #15 kedy: 04. Október , 2009, 10:55:34 »

kup si MG čko nie roland tietoja za hovno
Zaznamenané

frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #16 kedy: 04. Október , 2009, 11:36:13 »

...o hrani doma si myslim, ze prechod z gm108 na nieco principialne zhruba rovnake nema velky zmysel . . . gitarista ma zvacsa v hlave ten svoj sound, ktory sa snazi dosiahnut na kazdom aparate co sa mu dostane pod ruku ... takze to co si nakrutil na gm108 si zhruba nakruti aj na MG alebo CUBE . . . rozdiel je nejaky, ale nestoji za znovuvrazene peniaze . . .
...lampa bude asi to, co skoro kazdy v konecnom dosledku hlada . . . ale zas, nejakym sposobom si na kazdej lampe priiiblizne ten svoj sound natocis ci uz priamo alebo za pomoci krabicky . . . tiez si myslim, ze rozdiel nebude velky...preto vravim, hlavne nech je to lampa, nejaka, hocijaka barz aj stolna, myslim hocijaku skutocne lampu . . . toto si myslim o hrani doma

...hranie s kapelou s bicimi v skusobni je dost ine :)

...koli tomu, ze ked sa potom zrataju prachy do vsetkych tych z tohto pohladu zbytocnych gitarovych veci, tak mas co ja viem pred domom auto . . . a aj ked je gitarovanie pre niekoho povedzme vsetkym (alebo si to aspon mysli) tak nemusi nutne vrazat prachy do vylucne gitarovych zalezitosti . . .
Zaznamenané

spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #17 kedy: 04. Október , 2009, 11:41:27 »

zaujimalo by ma, ci ma ten marshall krajsi zvuk ako komba rady avt. U toho voxu by som chcel aspon nieco z toho zvuku lampovych voxov AC. Mal by som zobrat 10W alebo 15W? (pretoze moj behringer gm108 musim dat hlasnejsie aby mal krajsi zvuk a to sa nepaci susedom). este by ma zaujimalo, ci by sa to hodilo k efektu boss bluesdriver a stratocastru od fokus.

Miesto sumitiek si kup lampaca Vox AC15, nie je to az tak drahe. A mas vybavene. Takto len vyhodis penezi za medzistanice.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #18 kedy: 04. Október , 2009, 13:40:37 »

to by sa mi pacilo, ale 33 000 Kč je na mna trosku moc...

... ved to. Cena je bohuzial silny faktor. Alebo nejaky VT od Vox-u. Tie nemaju zly zvuk ... ked som si kupoval taketo veci bol som kvoli aparatu ochotny zit aj na chlebe a vode :-) ...
Zaznamenané
Luko
nováčik
*
Príspevkov: 65



« Odpoveď #19 kedy: 04. Október , 2009, 21:45:36 »

neviem ci je to divne, ale ja chcem mat doma co najkrajsi zvuk. na skusobni hravam na bicie a gitarku som si kupil len tak na doma. a dospel som k nazoru, ze s tranzistorom nebudem nikdy uplne spokojny a preto radsej posetrim aj keby mi to malo trvat do jari.
Zaznamenané
kos99
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 295



« Odpoveď #20 kedy: 04. Október , 2009, 22:16:03 »

hele koleo  tady je asi na místě ti povědět že ty Voxi a Marshalli prostě na domácí hraní nejsou ty malo watážky jsou zvukově prostě hrozný  Roland Cube umí šírokou škálu zvuků a dobře ....co jsi chtel vědět ti sem napsalo více lidí .....? o čem přemyšlíš, zajdi si to vyzkoušet 
PS: pokud chceš něco co tě bude ale hodně sr-t až to budeš mít doma kup si malého Marshallka  a pak ho mužeš vyhodit z okna  udělá ti to ohromnou radost až to dopadne



Si píš!!!!!!!!!!!!!!!!! nekoukej na značku značka nehraje  poslouchej ušima!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zaznamenané

EHS MKII+412ESH TV ,  AL STEVENS SUPERSTRAT,CORT  M200 +SKY PICKUPS,Fendr - strat - Vavruša,  DIGITECH RP7
Luko
nováčik
*
Príspevkov: 65



« Odpoveď #21 kedy: 05. Október , 2009, 09:39:59 »

podla toho co som sa pytal aj inde, uz som rozhodnuty a setrim na ten vox ac15w... hral som na nom, pacilo sa mi a chcem ho. a co sa tyka znacky, placebo efekt u mna urcite funguje... :)
a ako hovori frakos, ze treba hlavne hocjaku lampu, tak mozno kupim nieco trochu lacnejsie, ak sa mi bude pacit, len sa bojim, aby mi srdce potom nezacalo zase pistat po tom voxe :)

ale co som zistil tu na fore je to, ze kazdemu sa paci nieco ine. ja som napr. tiez pocul, ze tie roland cube su naprd. takze vyber konkretneho komba uz necham pre seba...
Zaznamenané
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #22 kedy: 05. Október , 2009, 10:03:31 »

ja som napr. tiez pocul, ze tie roland cube su naprd.
Tak si somár, počul si to hrať, alebo si počul len reči? Ja som vždy za osobnú skúsenosť. Jena babka povedala...
« Posledná zmena: 05. Október , 2009, 10:07:09 od marrtin » Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #23 kedy: 05. Október , 2009, 11:22:02 »

ja suhlasim s joeom... mam Marshall MG30FX a je to na doma ako stvorene a utiahne pri potrebe aj skusobnu... ono problem lampy v panelaku je v tom ze na nej musis hrat potichu... a vtedy lampa proste nehra... mal som aj 5w lampaca na doma ale nehralo to proste potichu... na doma rozhodne tranzistor... tie hraju v pohode aj potichu  Na zdravie! a najlepsie male trandaky na trhu su podla mna marshally Bacha na vec kamo!
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #24 kedy: 05. Október , 2009, 11:29:45 »

marshall valvestate s 12" reprakom a lampou v preampe hra aj potichu na doma celkom slusne a vdacne a da sa na nom spravit sirsia skala pouzitelnych zvukov...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #25 kedy: 05. Október , 2009, 11:37:15 »

jono problem lampy v panelaku je v tom ze na nej musis hrat potichu... a vtedy lampa proste nehra... mal som aj 5w lampaca na doma ale nehralo to proste potichu... na doma rozhodne tranzistor

Ale co, staci nejaky schopny pedal a mozes doma mat aj Plexinu a dostanes z nej lepsi zvuk potichu ako z tych malych sumitiek.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #26 kedy: 05. Október , 2009, 11:43:07 »

Ale co, staci nejaky schopny pedal a mozes doma mat aj Plexinu a dostanes z nej lepsi zvuk potichu ako z tych malych sumitiek.

no ale plexinu vyuzijes doma tak na 10%... a ak chce lampu vyuzivat na 100% tak to nemoze robit doma... z coho mi vychadza ze sa mu lampa na doma nehodi... ja som tiez hraval doma na plexinu ale az pri hlasitosti nie velmi dobrej do bytu z toho liezol dobry zvuk... lampa sa podla mna jednoducho na doma nehodi, lebo ju nevyuzije... lampa je idealna do skusobne a na koncerty  Na zdravie!
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #27 kedy: 05. Október , 2009, 11:43:32 »

ja suhlasim s joeom... mam Marshall MG30FX a je to na doma ako stvorene a utiahne pri potrebe aj skusobnu... ono problem lampy v panelaku je v tom ze na nej musis hrat potichu... a vtedy lampa proste nehra... mal som aj 5w lampaca na doma ale nehralo to proste potichu... na doma rozhodne tranzistor... tie hraju v pohode aj potichu  Na zdravie! a najlepsie male trandaky na trhu su podla mna marshally Bacha na vec kamo!
no ale plexinu vyuzijes doma tak na 10%... a ak chce lampu vyuzivat na 100% tak to nemoze robit doma... z coho mi vychadza ze sa mu lampa na doma nehodi... ja som tiez hraval doma na plexinu ale az pri hlasitosti nie velmi dobrej do bytu z toho liezol dobry zvuk... lampa sa podla mna jednoducho na doma nehodi, lebo ju nevyuzije... lampa je idealna do skusobne a na koncerty  Na zdravie!

ono problem je, ze aky zosilovac. ak je to typ zosilovaca, ktory potrebuje trosku osolit aby hral, tak to fakt nie je na tiche hranie a potichu to hrat proste nebude. ak vsak ma ten zosik preamp, ktory dostatocne skresluje, tak sa s tym da hrat aj potichu. samozrejme tie gule vytaveneho aparatu to mat nebude...
« Posledná zmena: 05. Október , 2009, 11:44:31 od styrioci » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #28 kedy: 05. Október , 2009, 11:58:48 »

ak je to typ zosilovaca, ktory potrebuje trosku osolit aby hral, tak to fakt nie je na tiche hranie a potichu to hrat proste nebude.

Aj ked ho nevytocis a dokrmis pedalom nejakym, dostanes z toho lepsi a masivnejsi zvuk ako z tych malickych srandiciek.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #29 kedy: 05. Október , 2009, 12:01:52 »

ale to je aj o bedni, jasne ze hra hlava + kabinet doma lepsie ako male kombo. Ja hram doma na 30w lampovu hlavu uplne v pohode, vstup s nizkou citlivostou + strat gitara sa da aj nahlas vytocit koncak, vstup s vysokou citlivostou + gibson gitara sa vytocit koncak uz neda, ale hra sa na to uplne v pohode.
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 ... 13 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.123 sekund, 22 otázok.