Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
27. Apríl , 2024, 07:55:13
Strán: 1 ... 10 11 [12] 13 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marshall alebo Vox na domace hranie  (Prečítané 28562 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #165 kedy: 10. Október , 2009, 11:13:56 »

opakujem rozhodoval sa medzi marshall mg a vox pathinder..  Bavím sa skvele to mi pride uplne aj zvukovo aj cenovo inde jak nejaka vetta  Bavím sa skvele

Mas pravdu.

Treba si tie dve kombicka vyskusat, co sa bude pacit viac zvukovo, lebo cenovo aj vlastnostami je to velmi podobne. (osobne by som bol asi viac za ten Vox).
Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #166 kedy: 10. Október , 2009, 11:32:39 »

Si si uplne isty ? :)

btw, Vetta hlavu nepredavam preto ze by som sa toho chcel zbavit, ale preto ze to ma Zakky pozicane uz asi rok a chce si to nechat. Ja mam na com hrat, takze mu to rad predam. Dokonca planujem tuto hlavu v buducnosti opat kupit, kedze podla mna je to vyborny aparat (napriek tomu ze to nie je lampovy zosilovac).

Nenarazal som na teba, ved to aj ini predavaju tieto digitalne kofoloviny, aj ked je pravda, ze ked to budes predavat, tak plati vyssie uvedena premisa. Ten 15W Vox straca menej na hodnote ako hocico digitalne, taka je realita. Ziadne podjebavanie.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #167 kedy: 10. Október , 2009, 11:40:03 »

Nenarazal som na teba, ved to aj ini predavaju tieto digitalne kofoloviny, aj ked je pravda, ze ked to budes predavat, tak plati vyssie uvedena premisa. Ten 15W Vox straca menej na hodnote ako hocico digitalne, taka je realita. Ziadne podjebavanie.

Jasne, v tomto suhlasim, digitalne srandy ozaj stracaju velmi rychlo na hodnote.
Hlavne kvoli tomu ze v tejto oblasti ide vyvoj strasne rychlo dopredu a stale su nejake novinky, tym padom starsie veci musia zlacnovat (napr. spominana Vetta HD stala v korunach cca 120 000 ked to bola novinka, dnes to stoji cca 2000 euro cize polovicu).
Zaznamenané
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #168 kedy: 10. Október , 2009, 11:49:20 »

daj si povedat a nehadaj sa tu s nami  Ja som čert..
Kurňa ja sa s nikým nehádam, pozývam všetkých progáča, rastisa...kohokoľvek na vyskúšanie do krčmy Oko, budúci týždeň, deň si určite, donesiem malú digitálnu microkúbu aj gitaru, ked mi stále budete tvrdiť, že to na domáce hranie nestačí budem veľmi prekvapený a rád zaplatím pívo.  To znamená do kedy sa bude piť. Na zdravie!
Ano :), ved na to aj cvicim. Akurat ze sa to neda naozaj naplno vyuzit, lebo by ma susedia dost nemali radi.
tak, o tom celý čas hovorím
ze tranzistor je v poho a lampu je zbytocne na doma kupovat...
micrucúba je digitál s postačujúcimi simuláciami
« Posledná zmena: 10. Október , 2009, 11:57:17 od marrtin » Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #169 kedy: 10. Október , 2009, 11:53:38 »

to znie lakavo :)
Zaznamenané
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #170 kedy: 10. Október , 2009, 11:54:25 »

to znie lakavo :)
no a pre teba donesiem špeciálne túto gitarku: http://www.gitaristi.sk/Igor-Keller-N4  ano, už tam majú Gambrinus, no neviem prečo, ale Stein je tam neškodnejší ohľadom ranného vstávania
« Posledná zmena: 10. Október , 2009, 12:07:50 od marrtin » Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #171 kedy: 10. Október , 2009, 12:09:00 »


raz skonci u mna  Beeee
Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #172 kedy: 10. Október , 2009, 12:12:30 »

Jasne, v tomto suhlasim, digitalne srandy ozaj stracaju velmi rychlo na hodnote.
Hlavne kvoli tomu ze v tejto oblasti ide vyvoj strasne rychlo dopredu a stale su nejake novinky, tym padom starsie veci musia zlacnovat (napr. spominana Vetta HD stala v korunach cca 120 000 ked to bola novinka, dnes to stoji cca 2000 euro cize polovicu).

Teraz je na bazari kombo Vetta aj s tym najdrahsim footswitchom a ma to asi problem predat aj pod 1000 EUR.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
udry
Hosť
« Odpoveď #173 kedy: 10. Október , 2009, 12:19:20 »

Teraz je na bazari kombo Vetta aj s tym najdrahsim footswitchom a ma to asi problem predat aj pod 1000 EUR.
No na druhej strane sa pozri,kolko visí na inzeratoch lampačov,ktore je tiež problém predat. Takže o probleme len predaja "simulant"  to asi nebude. Na zdravie!  P.S. Inač to Vetta combo by som bol už davno kupil,keby ma neodradzalo programovanie,MIDI a podobne veci.  Tymto by som chcel požiadat niekoho z okolia TN,kto by ma za miernu uplatu zasvätil do zaležitostí MIDI. / poznamky "šak na nete je toho dost" nechajte out  Žmurk/.
« Posledná zmena: 10. Október , 2009, 12:28:53 od udry » Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #174 kedy: 10. Október , 2009, 12:30:43 »

ked mi stále budete tvrdiť, že to na domáce hranie nestačí budem veľmi prekvapený a rád zaplatím pívo.
ale vsak debata s tebou takto vobec nestoji. tvrdi sa, ze taketo male picovinky su strata penazi, lebo na nic ine sa to pouzit neda a ako alternativa sa ponuka velky aparat, s ktorym sa da hrat aj potichu a proti ktoremu argumentujes, ze je to prisilne.
Zaznamenané
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #175 kedy: 10. Október , 2009, 12:56:09 »

raz skonci u mna  Beeee
žeby?  Som frajer je to výborná gitarka, nedávam ju preč
ale vsak debata s tebou takto vobec nestoji. tvrdi sa, ze taketo male picovinky su strata penazi, lebo na nic ine sa to pouzit neda a ako alternativa sa ponuka velky aparat, s ktorym sa da hrat aj potichu a proti ktoremu argumentujes, ze je to prisilne.
ale kde, už sa mi nechce opakovať, čo som toho popísal
« Posledná zmena: 10. Október , 2009, 12:59:08 od marrtin » Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #176 kedy: 10. Október , 2009, 13:13:17 »

vlastnenie lampoveho aparatu a cvicenie na nom je dobre na tu picu, aby clovek mal v paprci dobry ton... milion gitaristov shredduje sialene veci, ma zmaknute vsetky skoly, ale zneje im to jak jebnutym, ziadny zvukovy vkus, ziadna krasa v tone... nic... lebo cvicia na prditkach alebo digitalnych kokotinkach... ked chcem vedet odpalit popicacke bluesove solo, nepotrebujem mat nadrvene skoly. potrebujem mat skorej ten cit pre ton a kde ho mam ziskat, ked experti na nete ma od cvicenia na lampaci odhovaraju ?



... uplne suhlasim. Dobry lampac je dobry lampac. Da sa hrat na vsetkom a dynamika nieje samozrejme len v tom pomalom nabehu sinosoidy a Mesa scheme, ale aj v ruke a uchu. Je dobre mat oboje :-) Neviem si absolutne predstavit napriklad take solo zo skladby "Drop Dead Legs" od Van Halena bez tych excelentnych vlastnosti jeho peavey. Myslim ze to paradne prevedenie by neurobil so ziadnym tranzistorom ani keby sa postavil na hlavu :-) ... osobne som sa dostal k roznym tranzistorom a lacnym valvestate nahradam, ale ked som si prvy krat siahol na rozumne nastaveny fender, tak som pochopil ten rozdiel. A tiez je jasne ze ludia zabudaju na to ze existuje aj talent. Bez talentu to bude smirglovanie strun a bude to zniet ako drumbla aj keby mal clovek superiorny lampac. A dalsie vec je to, ze nie kazdy dokaze zo zaviazanymi ocami identifikovat dobry zvuk :-) A som si isty ze keby si im nahodil taku stratku s dobrym neck single snimacom na Roland Microcube tak by boli velmi spokojni ...
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #177 kedy: 10. Október , 2009, 13:48:57 »

Neviem si absolutne predstavit napriklad take solo zo skladby "Drop Dead Legs" od Van Halena bez tych excelentnych vlastnosti jeho peavey.
  ... ja si to viem bez problemov predstavit ... :)  ... ta skladba je z albumu " 1984" vydaneho v tom istom roku a vtedy "jeho peavey"  ?    Na zdravie!
Zaznamenané
zakky
Hosť
« Odpoveď #178 kedy: 10. Október , 2009, 13:51:13 »

No na druhej strane sa pozri,kolko visí na inzeratoch lampačov,ktore je tiež problém predat. Takže o probleme len predaja "simulant"  to asi nebude. Na zdravie!  P.S. Inač to Vetta combo by som bol už davno kupil,keby ma neodradzalo programovanie,MIDI a podobne veci.  Tymto by som chcel požiadat niekoho z okolia TN,kto by ma za miernu uplatu zasvätil do zaležitostí MIDI. / poznamky "šak na nete je toho dost" nechajte out  Žmurk/.

s tym origo pedalboardom tam ani nieje co nastavovat, ja som to vedel ovladat vsetko na prvy krat lepsie to uz byt naozaj ani nemoze
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #179 kedy: 10. Október , 2009, 13:55:31 »

s tym origo pedalboardom tam ani nieje co nastavovat, ja som to vedel ovladat vsetko na prvy krat lepsie to uz byt naozaj ani nemoze
... že by som to predsa len riskol?   ...  ved naučit sa dá v podstate všetko-len treba chciet...  ... no šak uvidím... Na zdravie!
Zaznamenané
Strán: 1 ... 10 11 [12] 13 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.106 sekund, 22 otázok.