Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 09:09:10
Strán: [1] 2 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Tipy na vaznu hudbu  (Prečítané 16856 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« kedy: 11. Október , 2009, 21:31:54 »

Cafte,

Mohli by ste mi dat nejake tipy na vyslovene speky z oblasti vaznej hudby?

Je toho kvantum za tie veky a na mna aj vela balastu, ale ked ma to chyti, tak to pocuvam do nemoty. Najlepsie ak napisete rovno cislo opusu alebo symfonie alebo skladby, nech viem co hladat. Paci sa mi napriklad sudoba krestanska hudba od Arvo Parta alebo Giju Kincheliho, mam rad aj dobre O.S.T. ako Schindler´s List, moj top je isto Nigel Kennedy a jeho crossovery. Nejake tie symfonie od Bacha a Mahlera sa mi pacia. Skor take melancholicke pomalsie skladby a mam rad ked tam je gulevator na husliach alebo violoncele. Tak di za tipy, otto berte ako moje :-D
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1 kedy: 11. Október , 2009, 21:35:54 »

Super tema, tesim sa velmi na tipy ! :)

Osobne pocuvam Bacha, napr. Figure in Gminor, Chopin - vsetko komplet, vlastne si aj spomenul moje oblubene z roznych soundtrackov.
 Na zdravie!
Zaznamenané

bara
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 417



« Odpoveď #2 kedy: 11. Október , 2009, 22:12:23 »

Moje srdcovky sú momentálne Ravel, Ligeti a Fišer.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #3 kedy: 11. Október , 2009, 22:13:24 »

Finsky skladatel Sybelius - velmi zaujimava temna atmosfera, tiez Grieg zo Skandinavcov. Uplne zeriem Stravinskeho - Svatenie jari, Vtak Ohnivak a Petruska, uzasne postupy su tam, disharmonie, polyrytmie, moderne postupy atd.
« Posledná zmena: 11. Október , 2009, 22:18:47 od poprocker » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
vittore
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 513



« Odpoveď #4 kedy: 11. Október , 2009, 22:19:21 »

Šostakovič
Zaznamenané

Rotanimod
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 290


on a journey to become a musician...


« Odpoveď #5 kedy: 11. Október , 2009, 22:24:33 »

Od Chopina prakticky hocico, ma genialne rubato. Dvorakova z noveho sveta sa mi velmi paci, a potom Beethoven prakticky vsetky symfonie dirigovane Karajanom.
Inac stravinskij je tiez uplne ppc.
Zaznamenané

Tired of lying in the sunshine staying home to watch the rain
And you are young and life is long and there is time to kill today
And then one day you find ten years have got behind you
No one told you when to run, you missed the starting gun.
bigbadbrad
stály hosť
*****
Príspevkov: 866



« Odpoveď #6 kedy: 11. Október , 2009, 22:25:52 »

Od Chopina prakticky hocico, ma genialne rubato. Dvorakova z noveho sveta sa mi velmi paci, a potom Beethoven prakticky vsetky symfonie dirigovane Karajanom.
Inac stravinskij je tiez uplne ppc.

a to nieje jedno kto to diriguje? ved to ma zniet stale rovnako nie? ci som mimo?
Zaznamenané
Rotanimod
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 290


on a journey to become a musician...


« Odpoveď #7 kedy: 11. Október , 2009, 22:42:08 »

tak, isto nie je jedno kto to diriguje  :) a to vies aj preto, ze keby som dirigoval napriklad ja tak to znie na hovno :)
Ony by mali zniet viacmenej rovnako tie symfonie do urcitej miery, ale za vysledny zvuk je zodpovedny dirigent.
Plus Karajanov styl bol aj vcelku vizualny zazitok, kedze dirigoval bez partitury a tvaril sa pritom ako majster sveta.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Tired of lying in the sunshine staying home to watch the rain
And you are young and life is long and there is time to kill today
And then one day you find ten years have got behind you
No one told you when to run, you missed the starting gun.
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 11. Október , 2009, 22:44:56 »

a to nieje jedno kto to diriguje? ved to ma zniet stale rovnako nie? ci som mimo?

Ani nie. Inak vazna hudba sa ani velmi neda pocuvat cez mp3. Nato treba minimalne CD-Audio s dobrou hifi supravou, aby clovek pocul tie silent pasaze, ktore su alfa omega u niektorych skladatelov ako uz spominany Arvo Part. Tiez nebude sranda aj nahravat cely orchester, ale aj male kvarteto. Nikdy neskalme Deutsche Gramophonalebo London.

2Progrocker - a s cim zacat od Sybelia a Griega (tu poznam akurat tu jednu prevarenu skladbu)?
2Vittore - co od Sostakovica konkretne?
2Bara - od Ligetiho poznam akurat tu skladbu s tym ultra ponurym klavirom, co od Ravela?

PS: Asi som otravny, ale nestaci mi len tak tresnut meno, lebo kazdy toho napisal velmi vela a nie vsetko je IMHO top of the top.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
tarquin
stály hosť
*****
Príspevkov: 815



« Odpoveď #9 kedy: 11. Október , 2009, 23:12:51 »

Dobry je aj skriabin

Niekto sem daval na forum tuto nahravku. Neviem zial najst presne topic a nepodarilo sa mi zistit ani nazov skladby. Kto vie?  Žmurk

* Skriabin2.mp3 (1042.04 KB - stiahnuté 251 krát.)
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #10 kedy: 11. Október , 2009, 23:15:38 »

Nato treba minimalne CD-Audio s dobrou hifi supravou, aby clovek pocul tie silent pasazeNikdy neskalme Deutsche Gramophonalebo London.

Tak veru, velmi inak pomoze lampovy highend zosilovac, orchester zneje prirodzenejsie a zvuk ma vacsinou lepsi priestor. Velmi dobre nahravky ma Naxos a Telarc.

2Progrocker - a s cim zacat od Sybelia a Griega (tu poznam akurat tu jednu prevarenu skladbu)?

Od Griega klasiku obe Peer Gynt suite, to su velmi prijemne suity. Sybelius mal toho kopu, skus Finlandia, Tapiola, The Swan Of Tuonela. Velmi odporucam serie od Deutsche Gramaphon - Karajan -- Grieg/Sibelius. Inac uz sa volam Poprocker.  Žmurk  Som frajer
« Posledná zmena: 11. Október , 2009, 23:16:17 od poprocker » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 11. Október , 2009, 23:23:06 »

Tak veru, velmi inak pomoze lampovy highend zosilovac, orchester zneje prirodzenejsie a zvuk ma vacsinou lepsi priestor. Velmi dobre nahravky ma Naxos a Telarc.

Ja mam zosik a cd prehravac NAD a bednicky Dynaudio, vsetko relativne nizsie rady, ale da sa velmi slusne pocuvat. Naxos toho robia velmi vela.

Od Griega klasiku obe Peer Gynt suite, to su velmi prijemne suity. Sybelius mal toho kopu, skus Finlandia, Tapiola, The Swan Of Tuonela. Velmi odporucam serie od Deutsche Gramaphon - Karajan -- Grieg/Sibelius. Inac uz sa volam Poprocker.  Žmurk  Som frajer

Od Griega poznam toho Gynta akurat. Sybelia vyskusam. Pre mna si Gibsonius Hiwattopopulous, predo mnou sa neskryjes za prezyvky. Zdravi Spyros Telecastris.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
bara
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 417



« Odpoveď #12 kedy: 12. Október , 2009, 07:46:05 »

vidíš, Tebe sa ten klavír zdá pochmúrny, mne nie. to je ťažké, takto radiť, každému sedí niečo iné, ja sem napíšem, čo sa páči mne, a zas sa budete na tom všetci zabávať  No hanbím sa.. takže - Ligeti - Atmospheres - to je výborné (Progy, popočúvaj :)), klavírne etudy - tri zväzky, ale od neho kľudne čokoľvek, všetky skladby má úžasné... a Ravel napr. cyklus Miroirs (z toho aj čosi hrám:)), Gašpar noci... už letím do školy :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #13 kedy: 12. Október , 2009, 07:52:13 »

ja akurat v tejto chvily pocuvam sestry Tomáškove a ma to cosi do seba  Popiskujem si
Zaznamenané
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #14 kedy: 12. Október , 2009, 10:12:09 »

rachmaninov - preludium cis moll, z albumu window in time - je to nahravka kde to hra sam autor.
Zaznamenané

FALLGRAPP
Strán: [1] 2 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.106 sekund, 22 otázok.