Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
20. Apríl , 2024, 00:34:43
Strán: 1 2 3 [4] 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: kupujem basgitaru, rady, tipy...  (Prečítané 27223 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #45 kedy: 11. November , 2009, 14:24:25 »

pretoze ked hras na 4ke base tak drzanie lavej ruky, prstoklad ale aj celkovo drzanie basgitary je podobne tomu ako sa hra na gitare- cize nieje taky problem striedat gitaru a 4ku basu. na 5ke je to nieco uplne ine..musis ju mat vyssie a treba to uplne inak drzat... proste je to pre gitaristu velmi velky skok.
mozem to potvrdit..hral som na gitare 9 rokov a potom som presiel na basu... na 4ke s ami hra uplne v poho.....na 5ke sa citim velmi neprirodzene

.....to je veľmi relatívne....ja som kúpil svoju prvú 5strunku od chlapíka čo vyše 30 rokov hrá na basu, bol to nejaký jazzman a kúpil si to na vyskúšanie či sa s tým Hčkom dokáže skamarátiť no a nevedel......kým som tú basu nedostal do rúk tak som si myslel, že najhrubšia je Ečko a je tam pridané Cčko.....začiatky boli trocha divné to priznám, ale netrvalo to dlho a zvykol som si na to Hčko a dnes jednoducho neviem bez neho žiť.....

.....a čo kúpiť tak to je ešte relatívnejšie než veľmi relatívne  Bavím sa skvele
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Jurinko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 379


dilinožravec


« Odpoveď #46 kedy: 11. November , 2009, 14:36:12 »

.....to je veľmi relatívne....
.....a čo kúpiť tak to je ešte relatívnejšie než veľmi relatívne  Bavím sa skvele

relativne s tebou suhlasim  Bavím sa skvele

Zaznamenané

Respectable people do not write music or make love as a career.
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #47 kedy: 11. November , 2009, 14:43:30 »

zaujimalo by ma preco je premna ako gitaristu lepsia stvorka basa...Huh!
pre teba ako gitaristu ti bude načo 5ka? len koli tomu aby si machroval s viac strunami? Bavím sa skvele či ako si povedal že kôli väčším možnostiam? prečo teda nemáš aj 7mičku alebo 8mičku gitaru?  :) Žmurk
Zaznamenané
Jurinko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 379


dilinožravec


« Odpoveď #48 kedy: 11. November , 2009, 14:49:22 »

lacrosse ked uz chces silou mocou 5ku basu tak skus toto:
5 strunovy Elbow od Kamila Grebena za 650e

http://ebazar.muziker.sk/?action=4&id=117475
Zaznamenané

Respectable people do not write music or make love as a career.
lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #49 kedy: 11. November , 2009, 20:19:50 »

taketo sa mi luubi..     to je strasidelni basak Bravooo Bravooo
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #50 kedy: 11. November , 2009, 20:23:17 »

taketo sa mi luubi..     to je strasidelni basak Bravooo Bravooo

sice mali imidz na prd ale boli kedysi perfektni a ten basak ma popici styl, techniku a aj zvuk
ked tak pozeram na to video, nechapem ako z takeho na prvy pohlad nezmyselneho klatenie kdetade po hmatniku vychadzaju tak presne a uhladene tony
« Posledná zmena: 11. November , 2009, 20:25:56 od Krtko » Zaznamenané
lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #51 kedy: 11. November , 2009, 20:30:12 »

sice mali imidz na prd ale boli kedysi perfektni a ten basak ma popici styl, techniku a aj zvuk
ked tak pozeram na to video, nechapem ako z takeho na prvy pohlad nezmyselneho klatenie kdetade po hmatniku vychadzaju tak presne a uhladene tony
ten image je skvely!...ten basak je znich najlepsi asi...najvacsia sranda ze robit takuto hudbu je mrte mrte mrte narocne..a ked moja mama vidi co kukam tak len kyve hlavou ci som v poriadku Bavím sa skvele
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #52 kedy: 11. November , 2009, 20:34:16 »

ten image je skvely!...ten basak je znich najlepsi asi...najvacsia sranda ze robit takuto hudbu je mrte mrte mrte narocne..a ked moja mama vidi co kukam tak len kyve hlavou ci som v poriadku Bavím sa skvele
loooool...a tatko pusti katapult...ze" vidis adamko, toto je hudba"  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
johnzo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1051


A ČO SI TY UROBIL PRE DOBRO SOCIÁLEHO ŠTÁTU?!


« Odpoveď #53 kedy: 11. November , 2009, 20:57:43 »

loooool...a tatko pusti katapult...ze" vidis adamko, toto je hudba"  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele

 Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

keby som mal hrat na gitare, nemal by som cas tak pekne Vam sem vypisovat  Zdravíčko
gitara bez paky neni ani gitara ale plavacie prkno
[/quot
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #54 kedy: 12. November , 2009, 08:16:56 »

nechapem ako z takeho na prvy pohlad nezmyselneho klatenie kdetade po hmatniku vychadzaju tak presne a uhladene tony

.....  ha ha ha že klátenie.....skoro rovnaké klátenie robí aj gitarista, len basák trocha viac prepletá......normálny moderný metalový basák, keby to nerobil tá hudba by bola oničom....alebo prinajmenšom menej dobrá.....

....."lacrosse".....ale potom vieš presne akú basu si máš kúpiť.....  Žmurk
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #55 kedy: 12. November , 2009, 08:17:53 »

tak to som zvedavy ze ako bude vyzerat lakrosov klon hentoho hrania  Bavím sa skvele
Zaznamenané

o-yep sro
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #56 kedy: 02. Február , 2014, 12:18:55 »

nechcel som zakladat novu temu
tak to pichnem do takejto neskodnej

nemate zdania po com sa po inzeratoch pohybuju basy HOHNER the jack

nas basak ma taku. ale chcel by skusit patstrunofku tak ju zrejme predava

je  preprazcovana u sivcaka, a snimac bol vytuneny za SBS
takato cca
http://i296.photobucket.com/albums/mm186/jacqueslemac/Music/Basses/DSC_5118.jpg
« Posledná zmena: 02. Február , 2014, 12:19:57 od brko » Zaznamenané

garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #57 kedy: 02. Február , 2014, 14:54:13 »

pôvodný stav by bol + aj v prípade že tie sbs snímače sú možno lepšie, možno by sa na to chytil nejaký fajnšmeker, teraz sa jedna predáva na ebay za cca 500,- Eur v Nemecku chodia okolo 300,- Eur, no a v tejto zemi vieš ako sa predáva
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #58 kedy: 17. Máj , 2014, 18:02:27 »

potrebujem nejaku basu na nahravanie v cene do 400e. najlepsie nieco s HB. do basgitar moc nevidim, ale mal som nedavno pozicanu jednu cortu s kopou cudlikami, s ktorymi sa mi celkom pekne podarilo vyladit zvuk, takze mozno cosi podobne by som uvital aj na tej svojej. 4 struny, max 5. zatial sa mi pozdava tato, u thomanna stoji 580, bez kufra, co myslite? http://www.hudebnibazar.cz/inzerat.php?ID=818989&page=5&kategorie=110300&nabpop=vse&region=&ins=25&order=
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #59 kedy: 17. Máj , 2014, 18:06:21 »

nedavno som u kamosov skusal taku tu lacnejsiu verziu musicmana, Sterling, nove to stalo cca 300€ a hralo to neuveritelne fasa, tvrde, kovove, pevne... na ine ako metal sa to asi ani nehodilo, ale predpokladam, ze take asi aj hladas... neviem, co to mohol byt za model, ze by nieco taketo ? :

http://www.thomann.de/cz/sterling_by_music_man_sub_ray_4_ws.htm
Zaznamenané
Strán: 1 2 3 [4] 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.041 sekund, 22 otázok.