Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Apríl , 2024, 12:09:29
Strán: 1 ... 13 14 [15] 16 17 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Nakopávatko  (Prečítané 60490 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #210 kedy: 04. Marec , 2012, 19:29:54 »

naposledy ked som nakopaval modelingovy zosik tak som z toho nedostal nic len pistanie a prepaleny signal siel dnu tak neviem no
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #211 kedy: 04. Marec , 2012, 19:39:03 »

ja pouzivam jankov TS do zvukovky + amp simulacia, pride mi to lepsie ako pouzit VST TS, aj ked v konecnom dosledku je to jedno, na pocit je to lepsie.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #212 kedy: 04. Marec , 2012, 19:46:16 »

ja pouzivam jankov TS do zvukovky + amp simulacia, pride mi to lepsie ako pouzit VST TS, aj ked v konecnom dosledku je to jedno, na pocit je to lepsie.

s tymto suhlasim, nakopavat VST simulaciu nie je zle a aj mne vychadza pedal lepsie, ako VST TS, aj ked az taky velky rozdiel v tom nebol...
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #213 kedy: 29. November , 2012, 11:00:16 »

Skusal niekto Maxony OD ?

Rozhodujem sa medzi OD9 a OD 808.

Cital som na nejakych forach, ze OD9 ma TB, je viac agresivnejsia, vacsi bottom. 808cka nema TB, viac vintage, mensi bottom.

Co je na tom pravdy ? :)
Zaznamenané

cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #214 kedy: 29. November , 2012, 11:31:39 »

Skusal niekto Maxony OD ?

Rozhodujem sa medzi OD9 a OD 808.

Cital som na nejakych forach, ze OD9 ma TB, je viac agresivnejsia, vacsi bottom. 808cka nema TB, viac vintage, mensi bottom.

Co je na tom pravdy ? :)

ja som skusal iba ibanez povodny 808 a novy ts9 a ts9 sa mi pacila viac, je konkretnejsia  Na zdravie!
Zaznamenané
bubucci
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 427



« Odpoveď #215 kedy: 29. November , 2012, 11:38:25 »

Mel jsem OD9. V porovnani s TS9 je zvukove jakoby ''cistejsi'' a transparentnejsi. Osobne mi TS9-like krabicky sedi vic nez 808 /napr. JTamps co jsem naposled zkousel/ kvuli takovemu tomu ''mid honk'' zvuku pri nakopnuti. Nedavno jsem hral i na BB preamp+ a s tim se da taky dobre vyhrat.
Zaznamenané

negibson, lacne napodobeniny, domorobo...
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #216 kedy: 03. Júl , 2014, 15:01:38 »

MAJIK ALDRICH ROCKET FUEL Box.....overdrive aj boost v jednom, alebo SUHR KOKO BOOST.....potom dlho nič, potom MAXON OD-808, zas dlho nič, potom JT, IBZ TS9, IBZ808,SD-1......
Stary prispevok od RobG, ale mam prave na skusanie MajikBox RocketFuel a je to vazne dobry nakopavac.  Na zdravie!
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #217 kedy: 19. August , 2014, 19:48:34 »

V nejakej novej edicii vysiel  tento novy pedal. Tak som o tom trochu cital a kukol ukazky. Ti co to skusali si to dost pochvaluju a tvrdia zhruba nieco ako, ze sa to sprava inak ako vacsina nakopavatok.

Da sa to prirovnat k niektoremu z pedalov, ktore si skusal v nakopavatkovom teste? Alebo ten rozdiel pod rukami a aj vo zvuku medzi rocket fuelom a napr ts9 alebo fulldrive a pod, je fakticky vacsi ako vzajomny rozdiel medzi spomenutymi ostatnymi pedalmi ts9 fulldrive bbpreamp jt808 atd... Predpokladam, ze ano :), ale si to moc neviem predstavit a preto ma to celkom laka :).
Zaznamenané

Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #218 kedy: 19. August , 2014, 22:28:29 »

Bolo to skor nieco na sposob MXR MC402 CEA. TubeScreamer mi to vobec nepripominalo.
Lava strana bol klasicky CleanBoost a prava taky overdrive (sam o sebe dost zvlastny, ale ako nakopavac perfektny).
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #219 kedy: 23. Február , 2016, 14:03:53 »

po dlhych oklukach som sa vratil spat k Hughes Kettner Tubefactor a mozem povedat, ze je to naj nakopavac, vratane vsetkych boutique veci co mi tu presli. nechal som si len TS9 ako povinnu jazdu a toto. Neztencuje to zvuk v basoch a pridava zaujimave harmonicke. velmi odporucam  Na zdravie!
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #220 kedy: 17. Máj , 2016, 10:21:43 »

škatulkári  Si píš!!! Si píš!!! Si píš!!! potrebujem radu  s akým pedálom mám vykompenzovať svoj problém ,

nasledovný problém :

80% pesničiek repertoáru na koncertoch hrám na skreslenom zvuku , všetko v tomto smere je OK ,
ale tých 20% hrám na čistom Clean zvuku , + sem tam delay, fázer, flanger ,

problém je , že ten clean sound je gulatý , zahuhlaný , nie je  moc výrazný v  kapele, a stráca sa , potrebujem aby bol výrazný , konkrétny,

aparát mám DIY AC30 kde mám len TONE, GAIN , MASTER ,
viem si natočiť ten šťavnatejší agresívnejší Clean ,kt. je super výrazný v kapele , to čo potrebujem v pesničkách ,
je to taký overdrive ,kt. reaguje super na dynamiku , keď vybrnkávam s citom zvuk má super  zvuk ,sustein, cweng ,
super zvuk ako chcem ,
LEN Si píš!!!
pri tomto nastavení Clean zvuku už škatulky - skreslenia znejú strašne prevaleno , samé zrno stredové , klasická pilka hnusná,

predpokladám ,že keď chcem hrať len Clean potrebujem dáky BOOSTER  ,kt. mi zosilný signál ,
nemyslím tým zdvih VOLUME ale silu signálu ,kt. vie  prebudiť lampy aby išli do svojho overdrivu ,

Tubescreamer mi nefungoval tak ako som chcel  lebo odrezáva spodky , a bolo to uvrieskané ,
MXR micro amp mi dvihlo len volume ale zahuhlanosť ostala ,
Treble booster RM mi zdvihol moc hlasitosť a samozrejme výšky  Bavím sa skvele Bavím sa skvele

dalej som kopec overdrivou skúšal ale tie všetky dávali moc skreslenia ,
ALEBOO pri malom gaine padal sustein spolu s celým zvukom  a potom to boo celé také nasekané .. oničom  ?§!.

s ostatnými pedálmi nemám skúsensti ,

viete mi niekto tu na fóre v tomto smere poradiť  Huh! Huh! Huh! Huh!
 
PS : tento problém mám veľa krát na všetkých aparátoch ,  a krkový snímač mi v tomto smere nepomáha lebo je basový akoby bez stredov ,
« Posledná zmena: 17. Máj , 2016, 10:34:26 od tipek » Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #221 kedy: 17. Máj , 2016, 10:28:27 »

skusil by som compressor
Zaznamenané
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #222 kedy: 17. Máj , 2016, 10:31:45 »

toto co vravis mi presne ponukli Smits snimace, poriadna elektrika v gitare a stiahnute volume

aparat mam HOT. ale skusal som to aj s OCD od Fulltone do cisteho zvuku a uplna parada. taka kompresia, dynamika pri stiahnutom volume. no parada na ciste zvuky
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #223 kedy: 17. Máj , 2016, 10:56:44 »

skusil by som compressor

compresor som mal zatiaľ len MXR dynacomp , ten zase moc prdkal  Bavím sa skvele , pri kompresii,

ten môj Clean/drive sound je veľmi dynamický ,
 compresor mu ureže práveže tie špičky čo mi degraduje zvuk  v tom , že tie cvangy budú potlačené ,
a zase dáky 200€ veľký kompresor kt si nebudem vedieť nastaviť to zase je MOC mimo riešenie  Bavím sa skvele




toto co vravis mi presne ponukli Smits snimace, poriadna elektrika v gitare a stiahnute volume

aparat mam HOT. ale skusal som to aj s OCD od Fulltone do cisteho zvuku a uplna parada. taka kompresia, dynamika pri stiahnutom volume. no parada na ciste zvuky

čo s a týka snímačov mám Jaguár squier vintage modified , kde sú single,  volume tam funguje pekne , ale pri tých krabičkách to neni to požadované čo chcem lebo mi tam padne sustein basy , sila v signále , spravím z toho tubescreamer ,


hej zvukovo tie transparent overdraivy na štýl OCD je kvázi to čo chcem len keby to nemalo to zrno ,

stále mi z toho vychádza dáky boost ,

pradávno z čias kde Gerhat/prosound  začal vyrábať lampový dokrmovač kt skvelo vedel pridal gain ku skreslenému kannálu bez toho aby to pískalo alebo pridávalo basy alebo iné neduhy , reagovalo to proste ako keby som si vytočil viacej gainu a bolo , na mojej lampovej hlave v  tých časoch to fungovalo , z 2j-kanálu to spravilo 3 kde vytvorilo CHRUnč kanál alebo onania solo zvuk  Bavím sa skvele Bavím sa skvele


ale snímače sú v pohode si myslím , ide len o ten kontrast málo gainu na cleane ,

jedine ,že si spravím na hlave prepínač  Gain ovládače ale to je další kábel a komplikácia , KRABIČka dáka toto musí splniť ,


čo hovoríte na tie  AC RC BB  Booster -  od Xotic effekt  ,  ako to zosiluje ?


* Xotic-AC-Booster-RC-Booster-and-BB-Preamp.png (163.71 KB, 552x277 - prehliadnuté 438 krát.)
« Posledná zmena: 17. Máj , 2016, 11:01:46 od tipek » Zaznamenané

telcontar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 433


« Odpoveď #224 kedy: 17. Máj , 2016, 11:58:52 »

Odporucam pozriet si toto:
Zaznamenané

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
Strán: 1 ... 13 14 [15] 16 17 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.08 sekund, 22 otázok.