Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
25. Apríl , 2024, 17:53:37
Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Lampa vs. Tranzistor  (Prečítané 13926 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Hosť
« kedy: 11. Jún , 2005, 17:32:35 »

ahoj gitarove slovensko!!!som tu novy-satch mi doporucil toto forum a mam hned prvy dotaz-co uprednostnujete Lampove kombicko alebo tranzistorovy AMP?v lete totiz mienim odhodit Jumbo(po 4 rokoch) a kupit gitku s kombom-o gitke mam uz jasno celkom ale o kombe nee.som z Ba tak by som nakupil bud v MAde alebo Muzikeri--a neviem teda aky typ zapojenia-rozpocet na ozvucenie je cca.:22000 tak radte odbornici :)
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 11. Jún , 2005, 19:31:22 »

Si kup Peavey Clasic 30 za 20000 a za 2000 Jolanu :)
Zaznamenané

Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #2 kedy: 11. Jún , 2005, 19:42:11 »

preco akurat v made alebo muzikeri? niezeby som mal nieco proti, ale shopov je tu viac. ked mas o gitke jasno, prezrad aka to bude. aky styl chces hrat a tak. vsetko spolu suvisi:) co mas na mysli tym typom zapojenia?
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #3 kedy: 11. Jún , 2005, 22:35:25 »

jednoznacne si kup tranzistor! a hlavne nepocuvaj rastisa ked ti zacne tvrdit ze lampu :))
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 11. Jún , 2005, 22:52:47 »

Darthez> Zakky este asi nebol u Rasta, nie?
Zaznamenané

Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #5 kedy: 11. Jún , 2005, 22:55:56 »

....no ak si predtym nemal lampu,tak bude aj tranzistor v pohode.....pokial neskusis lampu.....inak neviem co riesis....urob si jeden den turne po shopoch vyskusaj vsetko mozne a rozhodni sa sam.Dolezity je TVOJ pocit a nie to kto ti co povie.
Zaznamenané

Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #6 kedy: 11. Jún , 2005, 23:38:08 »

martinLM: ocividne nie :)) :)) :)) vrele odporucam lampu. este stale som vysraty z tej Rastisovej :) :hairy
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
Hosť
« Odpoveď #7 kedy: 11. Jún , 2005, 23:43:48 »

Problem je ten ze ste este nahrali na poriadnom tranzistore! :))
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #8 kedy: 11. Jún , 2005, 23:44:58 »

Salama - kedze si napisal svoj rozpocet, je to v podstate jasne. Za 10 litrov sa da kupit nastroj, s ktorym budes spokojny. A za 10 litrov sa da kupit aj kombo s normalnym zvukom. A keby nemal ten zvuk uplne idealny, za 2 litre si pripadne mozes dokupit nejaky skreslovaci pedal a mas vystarane...
Zaznamenané
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #9 kedy: 12. Jún , 2005, 00:25:17 »

zakky: tak to mi daj nejaky tip na dobry tranzistor. som zvadff :hm: :hairy
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
Hosť
« Odpoveď #10 kedy: 12. Jún , 2005, 01:25:01 »

vsak tu furt ospevujem tie RANDALLi , ale este som na nho nehral, a hlavne ma treba brat s rezervou :)
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #11 kedy: 12. Jún , 2005, 06:39:38 »

No takze ta gitka co som vybral je Ibanez S470 s tym ze by som tam asi po kupe nahodil nove SBS(asi) snuimace...lebo tie seriove powersoundy nic moc...styl hudby:Satriani,Dream Theater a podobny odvar..tych 22 litrov je suma co by som vycaloval len za kombo pripadne krabicky nejake...ono tim zapojenim som myslel ze ci kupit nejaku lampu co ma 600-500 efektov(jak Satchov Vox) alebo kupit tranzistor a hodit tam nejaku Boss pixlu...osobne sa mi pacia velmi Lampy ale zatial som hral len na Voxe a H&H...Vox/perfekt ale nenasiel som tam ziadny normalny dist. a ten HH stal cely majlant...
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #12 kedy: 12. Jún , 2005, 06:43:38 »

rastis: ty co to mas za Lampu ked ti to tu tak ospevuju???
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #13 kedy: 12. Jún , 2005, 06:59:55 »

inak tu gitaru mi mozte tiez skritizovat alebo pochvalit-nech viem-odskusal som gitar dost a tato je u mna numero uno..zatial...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #14 kedy: 12. Jún , 2005, 09:07:46 »

Ak sa nemylim, Ibanez S470 nie je osadeny snimacmi Powersound, tie sa vyskytuju na nizzsich modeloch. S470 by mala mat normalne funkcne snimace, takze s tou vymenou by som to nevidel tak horuco, hlavne ked si zatial gitaru ani len nevyskusal. Podla mojho nazoru su nejake efekty az na poslednom mieste, zaklad je, aby hral aparat a az potom by som sa zamyslal nad dalsim. Je X gitaristov, ktory si celozivotne vystacia maximalne s pruzinovym hallom. A je X gitaristov, ktory maju uplne zly zvuk a na naom este namackanych tonu efektov. VOX AD30VT sice nepoznam, ale ako najvacsiu slabinu by som videl 10"" reproduktor, co je v kombe asi trochu malo, ak sa ma hrat normalne s kapelou. Za 22 000,- vela elektronkovych komb nekupis. Skus si napriklad Peavey Classic 30, ako sa Ti bude pozdavat, je to cele elektronkove a je to Tvoja cenova relacia. Ak riesis dilemu lampy vs. tranzistor, poohliadni sa, na com hravaju Tvoji oblubeni gitaristi a budes mat mozno jasnejsie. Hlavne si to chod vsetko poskusat po obchodoch, jak Ti hovori Jimi. ""...ono tim zapojenim som myslel ze ci kupit nejaku lampu co ma 600-500 efektov(jak Satchov Vox) alebo kupit tranzistor a hodit tam nejaku Boss pixlu..."" Ja osobne by som to vobec neriesil z tohto koncu...
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.168 sekund, 22 otázok.