Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
20. Apríl , 2024, 02:31:44
Strán: 1 [2] 3 4 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Lampa vs. Tranzistor  (Prečítané 13921 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #15 kedy: 12. Jún , 2005, 11:46:55 »

Pred troma rokmi som uplne za vsetky peniaze kupil gitaru. A po troch rokoch som za vsetky peniaze kupil preamp. Toto je moja cesta :) Takze ja by som zobral aj za 15000 - 20000 gitaru uz teraz, vsak pokial nutne nepotrebujes hrat s kapelou.. A ked uz, tak za zvysnych par tisic nejake teslace veci hehe..
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #16 kedy: 12. Jún , 2005, 13:30:59 »

Teraz neviem, ktorú Rastisovu lampu máte na mysli, či tú šikovnú stolovú, alebo tú na strope? :)
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #17 kedy: 12. Jún , 2005, 13:42:03 »

Rastis : a co hovoris na VOX AD60VT-12 palcovy reprak cena rovnaka jak u toho Peaveyho ale raz taka vataz-ja to potrebujem do skusobne!!!...veru tak..a 30W neni trocha malo nato ze to stoji 22 litrov?-alebo keby dali v 30 hrmenych to VOX AD120VT-to ma 120W a 2x12"" reprose-inak ja viem ze je vidno slabost na Voxi ale zneju fakt super--aj ked mam doma teraz aj MARSHALL DFX30 a ten znie tiez dobre ale co ja viem...inak na tej ibaneze som hral ale mala hrozny zvuk lebo nebola doladena oktavy rozbite proste nic--v muzikeri...ale uz som tam dlho nebol tak mozno sa polesňpsili...mam tu gitaru ale rad!!:)
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #18 kedy: 12. Jún , 2005, 13:46:37 »

Uz to tu bolo pisane 100 krat, ale 30W elektronkovy aparat na skusobnu staci. Ale 2x12"" reprak je velka vyhoda.
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #19 kedy: 12. Jún , 2005, 13:49:24 »

prepac som novy..Smútim
Zaznamenané
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #20 kedy: 12. Jún , 2005, 14:19:10 »

Pitu: tu co ma na akvariu pre rybku
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #21 kedy: 12. Jún , 2005, 20:44:26 »

Salama - VOX AD60VT som nepocul. Da sa to niekde v BA vyskusat ? A nerozumiem tej slabosti k Voxu, ked si pred par prispevkami tvrdil, ze si na tom Satchovom kombe ..."...Vox/perfekt ale nenasiel som tam ziadny normalny dist...". Tak potom ako ? 30W lampove kombo s 12" reprakom sa v skusobni nestrati. "...a 30W neni trocha malo nato ze to stoji 22 litrov...?" 22 000,- je malo na elektronkove kombo. Typov, z ktorych sa da vyberat a na ktore sa da hrat v skusobni je zalostne malo Si píš!!! Za 22 litrov by sa Ti mohlo podarit kupit cosi z druhej ruky, tam je toho urcite viac, napr. 50W Marshall JCM800 s 1x12", ked si uz pisal o tej DFX30. Ak sa Ti lubi Marshall, JCM 800 je jedna z tych lepsich volieb...
Zaznamenané
plant
nováčik
*
Príspevkov: 64


« Odpoveď #22 kedy: 12. Jún , 2005, 20:55:59 »

Neviem neviem.Ale ja by som lampas z druhej ruky nekupoval.Nemam s tym dobru skusenost.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #23 kedy: 12. Jún , 2005, 21:06:15 »

plant - mozno sa mylim, ale nejak mam pocit, ze aparaty z druhej ruky koluju medzi gitaristami viac, ako sa predavaju nove. Ale mozno je to mylny pocit :). Vzdy, ked sa kupuje z druhej ruky, da sa na to teoreticky doplatit, je predsa jedno, ci je to gitara alebo auto. Preco prave lampovy aparat by mal byt rizikovejsi ?
Zaznamenané
plant
nováčik
*
Príspevkov: 64


« Odpoveď #24 kedy: 12. Jún , 2005, 21:15:40 »

Rastis-moj problem spociva v tom ze som sa uz raz takto nechal opicnut.Kupil som nejaku napodobeninu 50W Marshalla a az casom sa prejavili(alebo lepsie povedane zistil som) ake musky to ma. Salama-skus si vyskusat Laney TF-200.Ma elektronku v predzosiku.
Zaznamenané
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #25 kedy: 12. Jún , 2005, 22:02:43 »

Myslim, ze za cca 22000 sa da kupit nejaky Laney. Napriklad: http://www.guitarshop.cz/AspGTA/ukazprodukt.asp?ID=10&sID=2 http://www.guitarshop.cz/AspGTA/ukazprodukt.asp?ID=756&sID=2 Samozrejmne, ze to nie je spickova aparatura, ale prijemny zvuk sa z toho urcite da dostat. A do skusobne a na mensie koncerty by to malo v pohode stacit. Btw. Peavey Classic nie je v podbnej cene tiez?
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #26 kedy: 13. Jún , 2005, 14:05:23 »

ako som uz hovoril tak ten 30 W VOX sa mi pacil ale chybal mi tam prave ten dist aky potrebujem-zvuk na tom marshalli je dost umely a to je velka skoda lebo cena je fakt fajn...inak aky ma vplyv reprak na samotny zvuk??--prakticky..to AD60VT sa kedysi dalo odskusat v muzikeri ale uz som tam dlho nebol a tak neviem...to peavey musi hrat fakt genialne za take prachy....
Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #27 kedy: 14. Jún , 2005, 01:13:01 »

no plant, problem bol zrejme v tom ze bol robeny. u originalneho aparatu nevidim problem....skoro kazdy ma z druhej ruky. Ved preco by som mal vyhodit za jcm800 45 litrov, ked sa da zohnat za 18
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
5o
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 747



« Odpoveď #28 kedy: 17. Jún , 2005, 08:38:33 »

Mam Laney LC-30 II (lampa a repro 1x12)a ked na tom zahram zaciatok skladby CRYSTAL PLANET tak je skoro to iste! alebo znie to namakane! na sola by sa hodil este nejaky SCREAMER alebo distortion? to uz neviem. nieco co ti predlzi sustain. z druhej ruky sa da kupit asi za tych 22000Sk. inac aparty som kupoval vsetky z druhej ruky a problem som mal len jeden a ten sme s uz spominanym JOE HAJSOM vyriesili bez problemov. Ak by si chcel mozes ku mne prist vyskusat (Trencin:-)
Zaznamenané

Ja, Prsty, Trdlo, Godin LG-X, George Dennis GD60
Wah Volume Switch Pedal, kábel, Rivera Knuckle Head K100, Digitech JamMan, hand made box 1x12 Vintage 30.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #29 kedy: 17. Jún , 2005, 09:37:03 »

Ja mam 29 rocny Hiwatt a vsetko na nom bolo original, okrem koncovych lamp, ked som ho kupoval. V preampe boli dokonca este original britske legendarne Mullard ECC83 a ECC81, tomu hovorim kvalitka, po 29 rokoch este v pohode hraju a maju skvele hodnoty, som pomeral. Na tom zosiku som nemenil vobec nic, akurat som trochu prestriekal teraz znovu jeden potak, lebo trosku chrcal. Inak vsetko fici ok a zosik je uplne bez sumu a ked som tam dal nove lampy (Tesly stare, ale nepouzivane), tak ma sokujucu hlasitost. Niet nad staru britsku point to point wiring techniku, tam sa skratka prakticky nema co pokazit a ak aj nahodou daco zhori, lahko sa to meni. Ten zosik ma asi prezije tipujem.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 [2] 3 4 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.033 sekund, 22 otázok.