Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
20. Apríl , 2024, 12:20:56
Strán: 1 2 [3] 4 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Lampa vs. Tranzistor  (Prečítané 13922 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
5o
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 747



« Odpoveď #30 kedy: 17. Jún , 2005, 10:19:28 »

Pani myslim ze by mali existovat nejake burzi hudobnych nastrojov, alebo co. Vsetko si tam poskusas a tak....ja som vymenil niekolko drahych aparatov kym som nasiel co mi vyhovuje.
Zaznamenané

Ja, Prsty, Trdlo, Godin LG-X, George Dennis GD60
Wah Volume Switch Pedal, kábel, Rivera Knuckle Head K100, Digitech JamMan, hand made box 1x12 Vintage 30.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #31 kedy: 17. Jún , 2005, 13:17:09 »

Ja tiez, dva som mal kym som sa dostal k tomu co chcem.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #32 kedy: 17. Jún , 2005, 14:29:24 »

Ja som ich menil niekolkokrat, ale som aspon spokojny, ze som dlhsie hraval na vselico. Takto aspon mam svoj nazor na veci, ktore som pouzival.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #33 kedy: 17. Jún , 2005, 15:55:30 »

Citácia
Originally posted by Progrocker ...po 29 rokoch este v pohode hraju a maju skvele hodnoty, som pomeral...
S tymto by som sa rozhodne nechvalil Žmurk. Ak sa na tom aparate hralo za ten cas 3x tak som schopny este ako tak uverit, ze tie lampy funguju normalne, ale inak ani nahodou. Ecececky som za 12 rokov co hram na lampy menil 3 razy vzdy preto, ze uz pocutelne hrali horsie. A neviem, co sa da na nich zmerat, ze z toho sudis, ze su OK :hm:.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #34 kedy: 17. Jún , 2005, 16:35:32 »

Anodova strata? Len hadam, to bude blbost :) Urcite to je meratelne :) Mari sa mi, ze znamy tak spolahlivo urcil, ktora z mojich lamp v koncaku je zla.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #35 kedy: 17. Jún , 2005, 16:47:05 »

Merat sa da urcite vselico, ale pri 29 rocnej elektronke tvrdit, ze podla merani je OK je divne. Preto ma zaraza, ze co sa na nej meralo, ked ako som tvrdil, par rocne male flasky na bezne prevadzkovanom aparate uz pocut, ze nehraju dobre.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #36 kedy: 17. Jún , 2005, 22:37:48 »

Mullardy? Maju vykonnost asi teraz na 80% este, to su trosku ine lampy ako dnesna produkcia, poznam vela ludi, co ich ma este stale v aparatoch a hraju vyborne. Na mojom aparate sa hralo dost, hlavne v 70tych rokoch, potom pomenej. Viem od prveho majitela, ze su original a stale fajn hraju. Mullardy su najtrvacnejsie lampy s najviac audiofilskym zvukom, si pozri za kolko sa predavaju originaly z 60-70tych rokov, su najviac cenene. Preco by myslis ludia za ne dnes platili (samozrejme NOS) 5 nasobok ceny dnesnych lamp? Moj znamy ma v Marshalli z roku 1977 tiez Mullard lampy v preampe zo 70tych rokov a hra na nom vydatne vyse 8 rokov a stale hraju super. Tie lampy boli robene na to, aby vydrzali aj jadrovy vybuch a ostali funkcne, museli splnat najnarocnejsie vojenske kriteria. Tak ako aj military verzie Tesiel zo 60-80tych rokov. Co sa tyka zvuku, tak sme ich porovnavali na spominanom Marshalli s JJckami novymi a nema vyznam hovorit o vysledku, maju cistejsi zvuk, krajsie a transparentnejsie skreslenie, hraju skratka muzikalnejsie a plnsie ako JJ. Na stare vintage aparaty su najlepsie. Navyse Hiwatt co mam ma fixne predpatie, takze do neho musim dat vintage lampy, pretoze dnesne maju ine hodnoty a mohli by skor zhoriet. Military Tesly su vyborne, lebo su to kopie Mullardov, takze mi pasuju.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #37 kedy: 18. Jún , 2005, 16:28:17 »

Progrocker - ale NOS je nieco ine, ako 29 rocna zberna surovina. Tiez mam doma nejake nove Telefunkeny z 50-rokov, ale nehraju o nic zazracnejsie, ako obycajne Tesly z 80-rokov. Nakoniec mam v preampe zmesku, ktoru som si vybral podla ucha, ani neviem, ake to presne su lampy a ostatne ecececky mam roztriedene v sackoch podla zvuku, sumu a schopnosti skreslenia... A to su to vsetko nove stare lampy, takze na nejake zazraky z historickych dob moc neverim a na 29 rocne perpetum mobile uz vobec nie :)... Som mal doma teraz preamp od MartinaLM s Ruby Tube ecececkasmi. Velmi pekne, plechy dnu boli strieborne leskle, miesto tmavosedych, ako som zvyknuty. Samozrejme som ich testol v mojom preampe a hrali evidentne horsie, ako moja ""zmeska"", ale zase ktovie, co mali za sebou.
Zaznamenané
Satch
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 241



« Odpoveď #38 kedy: 19. Jún , 2005, 06:13:53 »

Tak teda ja by som si lampu nedal ani za zivy svet pretoze nejaky tranzistorovy zvuk nikdy nebude dosahovat zvuku lampy(ci anno???:)..aj ked jeden poznam MARSHAL AVT275 ale niesom isty ci to je cisty tranzistor ale zvuk ma fakt podareny.a ja osobne za 20 tisic by som sa tak strieskal ze by som zvuk nerozoznal a bolo by mi hej:thumbsup ale inak radim AD60VT lebo repracik to uz ma 12palcakovy tak by nemal byt problem..VOX VOX VOX!!!
Zaznamenané

Follow the details...
feki
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 131



WWW
« Odpoveď #39 kedy: 10. November , 2005, 23:36:45 »

Tranzistorovej kytarista je mrtvej kytarista Si píš!!! neni co řešit :-))
Zaznamenané

Jacsnon Soloist SL-3 > Engl E-530 ( Midi Switch Relay )> GSP1101 ( FCB 1010 ) > Engl E-840 > 2x box 75w V-30
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #40 kedy: 11. November , 2005, 01:21:20 »

Amen.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Hosť
« Odpoveď #41 kedy: 11. November , 2005, 10:23:10 »

Citácia
Originally posted by feki Tranzistorovej kytarista je mrtvej kytarista Si píš!!! neni co řešit :-))
to myslis Dimebaga Darrella ? Žmurk
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #42 kedy: 12. November , 2005, 00:54:28 »

Zakky trochu prestrelil, v tomto prípade sa mi to ako fór sem vôbec nehodí.
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #43 kedy: 12. November , 2005, 09:56:03 »

No je to ten najcernejsi :)
Zaznamenané

Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #44 kedy: 12. November , 2005, 10:19:29 »

Skor ako tranzistorove. :)
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] 4 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 22 otázok.