Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
27. Apríl , 2024, 00:22:26
Strán: [1] 2 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Burove gitary  (Prečítané 12810 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
buro
stály hosť
*****
Príspevkov: 754


http://sk-sk.facebook.com/people/Maros-Jurina/1544


WWW
« kedy: 02. November , 2009, 00:46:06 »

No takze zakladám túto tému už aj ja.
Snažil som sa písať čo najkratšie ,avšak keďže som veľmi zakecaný veľmi sa mi to nepodarilo , takže ak sa niekomu chce čitať tieto dristy cele , kľudne môže a komu nie, tak podstata celej temy je zhrnuta v poslednom odstavci.  :)
  K prvej gitare som sa dostal ked som mal cca 11-12 a bola to stará (myslím,že ruská) španielka, kde som usel k nultému pražcu pridať špajdle aby struny na prvých 2 prazcoch neboli úplne na hmatníku , samozrejme na cca 12tom prazci bola ich vzdialenost od hmatníka viac ako 1cm  ha ha ha ,ale bol som rad ze mam na čom brnkať.
Po asi 3rokoch mi rodicia kúpili akustiku zn. Johnson, staru spanielku som daroval bratrancovi. Tú Akustiku mam dodnes avšak za posledné 2 roky som na nej nehral takmer vôbec,takze uvazujem o jej predaji.
Po dalsich 2 rokoch som si konecne zarobil na prvu elektricku gitaru - Jolana Diamant , samozrejme v super stave - na kobylke boli miesto kamenov Očká zo strún resp nejake matice  ha ha ha Požičal som si od kamoša DOD Grundge distortion , zapojil ho do veže a už to šlo. Ked sme dali s kamosmi dokopy prvú kapelu , tak som Jolanu predal a došetril nejake prachy a kúpil si Stagg stratocaster , konecne solidnejsia gitara  ha ha ha ktora sa dala naladit , nepískala ako divá , o dost menej drncajucich prazcov ako na jej predchodkyni  Bavím sa skvele Ale sedela mi dobre v ruke a bol som s nou celkom spokojny, po cca roku a pol , som zacal hrat hravat aj metalovejsie veci a takisto ten stagg uz pomaly nedrzal tak dobre ladenie , sustali poťaky... tak som si za prachy z poistky kupil Jackson JS30BK . Po case mi frajerka ako darcek na narodky kupila aktivku EMG 81 tak som ho šupol ku kobyle a z tej gitary to spravilo metalovu pilu. Avsak doslova , cize hrat na nej nieco ine ako metal bolo obtiazne.
Začal som sa však po čase poobzerať po niečom univerzalnejšiom , najprv to bol Epi Sg G400, Neskor nieco v style PRS avsak kedze sa mi nejak nedarilo -odrby na letnych brigadach a pod, nepodarilo sa mi zohnat na ziadnu z tychto gitar prachy... Potom som niekde cital nieco o 7strunkach a rozhodol som sa ze pojdem do 7micky, Avšak akú vybrať? Najviac som sa rozhodoval medzi dvomi znackami - Ibanez a Schecter -  pisal som o tom aj v dalsich témach  Bavím sa skvele No ked som počul gitaru Schecter Hellraiser C7 u Tomaxa z Karpiny ked u nas hrali , chcel som tu gitaru . Avsak po vyskusani som bol trocha sklamany- zvuk ma nehorazny ,ale nesedela mi takmer vôbec v rukách - hlavne co sa týka pravačky. Pobvedal som si že si na to snáď zvyknem. Potom som si vsimol niekde aj Loomisov model ,avsak nikde ho nemali tak som sa rozhodolo pre HR. Nasiel som ho pouziteho na fore sevenstring.org tak som vsetko dohodol , v piatok som si dal zriadit paypal a hned som siel na minikvas s tym ze v pondelok by mal byt paypal dorieseny ,tak mu poslem peniaze a budem uz len cakat  Som frajer samozrejme v nedelu sa mi podarilo rozbit auto , takze vsetky prachy ktore som mal na tu schecteru sli tam , no to aj tak nebola plna suma ,cize s gitarou som sa uz viacmenej rozlucil . Podarilo sa mi vsak zohnat este jednu brigadu ,a tu mi Tomax ponukol Ibanez RG1527 za velmi prijatelnu cenu. Najprv som vahal ,pretoze som povodne nechcel gitaru s FR ,ale povedal som ze za take prachy tazkko zozeniem lepsi nastroj + k tomu sedemstrunovy velmi tazko , tak som sa s nim dohodol a doniesol mi ju do Ke zaco mu velmi pekne dakujem. Bol som prekvapeny ze gitara je v dost dobrom stave tak som uz len bol zvedavy ako to bude hrat.
Večer na skúške som ju pichol do aparatu a nestacil som sa divit - prekvapila ma, zvuk bol ma gule , pevny ... hned zmizol problems tenkym zvukom ktory som mal s Jacksonom. Daslia vec ,ktora je velmi dolezita je pohodlie pri hrani. Hned som si na nu zvykol a fakt mi gitara s FR sedi v ruke omnoho lepsie ako pevna kobyla... Trosku mi vadili snimace, boli trosku zahuhlane tak mi frajerka kupila na narodky tentokrat dimarzio blaze custom , ktory mi odporucil Semish , za co mu dakujem. Takisto sa chcem podakovat kazdemu kto mi odpisoval na moje otravne SS tykajuce sa 7strunovych gitar , nakupovanim zo zahranicia a pod., Tomaxovi za sprostredkovanie a mojej frajerke za podporu a pevne nervy  Bavím sa skvele
Takze koniec vyhovorkam, uz mi neostava nic ine len cvicit a cvicit  Na zdravie!
Zaznamenané

Schecter C7 Hellraiser, Sterling by MM JP70, Ibanez MTM2 - Dunlop DB Wah - JTamps screamer - Korg Pitchblack - BOSS NS2 - Peavey 6505 - MXR Carbon Copy - HB 2x12
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #1 kedy: 02. November , 2009, 01:03:29 »

héééj, aj ja scem taku frajerku  ha ha ha to jakože si rozkažeš, a ona kupi?  Bavím sa skvele
a zabudol si fotky  :)
Zaznamenané
buro
stály hosť
*****
Príspevkov: 754


http://sk-sk.facebook.com/people/Maros-Jurina/1544


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 02. November , 2009, 01:08:49 »

héééj, aj ja scem taku frajerku  ha ha ha to jakože si rozkažeš, a ona kupi?  Bavím sa skvele
a zabudol si fotky  :)

Nie ale tak uz posledne 3-4 roky sme dohodnuti tak, ze si obaja urcime limit a kazdy z nas si vyberie darcek. Ja som si tento rok vybral ten snimac + Korg Pitchback :D
Fotky budu snad zajtra , nemal som dnes fotak a ak ho kamos zajtra nevrati tak to sfotim mobilom cez deň  Na zdravie!
« Posledná zmena: 02. November , 2009, 01:09:16 od buro » Zaznamenané

Schecter C7 Hellraiser, Sterling by MM JP70, Ibanez MTM2 - Dunlop DB Wah - JTamps screamer - Korg Pitchblack - BOSS NS2 - Peavey 6505 - MXR Carbon Copy - HB 2x12
tarquin
stály hosť
*****
Príspevkov: 815



« Odpoveď #3 kedy: 02. November , 2009, 09:13:15 »

Dobra frajerka :), rozmyslam, ze aj ja si taku zozeniem  Popiskujem si
Prihod nejake fotky, za kolko si zohnal 1527cku? Rozmyslam aj ja tajne nad touto sedemstrunkou.
Zaznamenané

Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 02. November , 2009, 09:18:27 »

Gratulujem  ku gitare  Na zdravie!
Uz mas ten snimac aj vymeneny?
Ktora to je 1527 BP ci RB (siva ci modra) ?

Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #5 kedy: 02. November , 2009, 09:21:08 »

prihod fotky frajerky..
Zaznamenané

buro
stály hosť
*****
Príspevkov: 754


http://sk-sk.facebook.com/people/Maros-Jurina/1544


WWW
« Odpoveď #6 kedy: 02. November , 2009, 11:36:11 »

Vďaka :) Je to tá sivá .Snimc mi este nedosiel ,lebo kamos mi ho este neposlal.
Fotky budú ,avsak neviem kedy sa mobil rozhodne po pripojení k PC fungovať tak ako má ?§!.
« Posledná zmena: 02. November , 2009, 11:36:31 od buro » Zaznamenané

Schecter C7 Hellraiser, Sterling by MM JP70, Ibanez MTM2 - Dunlop DB Wah - JTamps screamer - Korg Pitchblack - BOSS NS2 - Peavey 6505 - MXR Carbon Copy - HB 2x12
stary
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 132



« Odpoveď #7 kedy: 02. November , 2009, 11:59:18 »

Nie ale tak uz posledne 3-4 roky sme dohodnuti tak, ze si obaja urcime limit a kazdy z nas si vyberie darcek. Ja som si tento rok vybral ten snimac + Korg Pitchback :D
Fotky budu snad zajtra , nemal som dnes fotak a ak ho kamos zajtra nevrati tak to sfotim mobilom cez deň  Na zdravie!
ja si myslim, ked uz mas tu frajerku, teda, ten pičbek ti netreba  ha ha ha
Zaznamenané
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #8 kedy: 02. November , 2009, 15:59:51 »

Nechapem preco si nekupil ten Schecter Loomis s Floydom za 750 eur. Este k tomu, ked si to mohol osobne vyskusat. To je fantasticka cena a specifickejsia organickejsia gitara. Nie ako chladny hermafroditny RG1527 unisex.  Bavím sa skvele  To bola ta RG az o tolko lacnejsia?
« Posledná zmena: 02. November , 2009, 16:00:25 od Misko » Zaznamenané
buro
stály hosť
*****
Príspevkov: 754


http://sk-sk.facebook.com/people/Maros-Jurina/1544


WWW
« Odpoveď #9 kedy: 02. November , 2009, 16:16:22 »

Nechapem preco si nekupil ten Schecter Loomis s Floydom za 750 eur. Este k tomu, ked si to mohol osobne vyskusat. To je fantasticka cena a specifickejsia organickejsia gitara. Nie ako chladny hermafroditny RG1527 unisex.  Bavím sa skvele  To bola ta RG az o tolko lacnejsia?

jj o dost. Na loomisa mi chybala dost velka suma , ktoru som nebol schopny zohnat v blizkej dobe. A tu Ibanezu som si mohol takisto osobne vyskusat . Povodne som cel fakt ten schecter ako som ti to aj vravel ,ale prachy su svina. Dnes nam prislo reakcia na nase odvolanie z kooperativy takze potrebujem zohnat dalsie prachy na auto ...
« Posledná zmena: 02. November , 2009, 16:21:40 od buro » Zaznamenané

Schecter C7 Hellraiser, Sterling by MM JP70, Ibanez MTM2 - Dunlop DB Wah - JTamps screamer - Korg Pitchblack - BOSS NS2 - Peavey 6505 - MXR Carbon Copy - HB 2x12
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 03. November , 2009, 17:24:30 »

Nechapem preco si nekupil ten Schecter Loomis s Floydom za 750 eur. Este k tomu, ked si to mohol osobne vyskusat. To je fantasticka cena a specifickejsia organickejsia gitara. Nie ako chladny hermafroditny RG1527 unisex.  Bavím sa skvele  To bola ta RG az o tolko lacnejsia?

Misko ver mi ze aj z tejto chladnej unisex gitary sa da spravit dobry nastroj (1527). Kludne ti jeden taky poziciam. Chapem ze som uz deformovany z tych Ibanezov, ale skusal som toho Loomisa a nic to so mnou nespravilo, standardny Schecter, nic viac, nic menej. Hra to dobre, akurat mi to nesedi do ruky. A kludne ti poziciam aj nejaky j.custom, mam taky dojem ze ked si vyskusas toto, tak zabudnes na nejaky cinsky Schecter. Akurat vcera vecer som jeden j.custom vybral zo stojanu a zahral si na tom tak dve hodinky, uplne mi napadlo ze si taku gitaru ani nezasluzim, je to fakt vyborne (pre roznych vtipalkov by som chcel dopredu poznamenat :) : toto je debata o sedmicka, takze nejake megauzasne fendre a gibsony a epiphony a vintage vytunene prosim nespominat :) ).
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #11 kedy: 03. November , 2009, 17:41:22 »

semish suhlasim.. a hlavne tie novsie 1527 ta co som mal v ruke tu tvoju bola spickova ( a hlavne aj dobre zostelovana).. a J customy su ovela dalej s ym sa da tiez suhlasit, az na to ze ta cena tam je okolo 2000 USD pri ohranych z druhej ruky co tieto gitary zaraduje do kategorie PRS USA a im podobne :) co je inde ako schecter korea.. ide len o to ze loomis model za 1000 E  sa zvukovo drzi za akymi gitarami ako su o triedu a dve vyssie nastroje.. u tych drahsich je to prave o tom pohodli pri hre
Zaznamenané

Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #12 kedy: 03. November , 2009, 17:51:18 »

semish suhlasim.. a hlavne tie novsie 1527 ta co som mal v ruke tu tvoju bola spickova ( a hlavne aj dobre zostelovana).. a J customy su ovela dalej s ym sa da tiez suhlasit, az na to ze ta cena tam je okolo 2000 USD pri ohranych z druhej ruky co tieto gitary zaraduje do kategorie PRS USA a im podobne :) co je inde ako schecter korea.. ide len o to ze loomis model za 1000 E  sa zvukovo drzi za akymi gitarami ako su o triedu a dve vyssie nastroje.. u tych drahsich je to prave o tom pohodli pri hre

Za jeden j.custom som dal myslim 1400 a za druhy 1600 usd (to je prave cca 1000 euro, cize cena toho Loomisa), takze tak. A nastroje su vo vybornom stave, ved si ich videl.
Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #13 kedy: 03. November , 2009, 18:24:49 »

(pre roznych vtipalkov by som chcel dopredu poznamenat :) : toto je debata o sedmicka, takze nejake megauzasne fendre a gibsony a epiphony a vintage vytunene prosim nespominat :) ).

To bola kruta poznamka.  Je to frajer
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #14 kedy: 03. November , 2009, 21:13:27 »

Za jeden j.custom som dal myslim 1400 a za druhy 1600 usd (to je prave cca 1000 euro, cize cena toho Loomisa), takze tak. A nastroje su vo vybornom stave, ved si ich videl.

dpc.. ja ze 2000 USD to bolo.. kebyze viem ze j custom vysiel tak v priemere 1500 USD tak ho riesim hned.. uplne bez debaty.. som bol v tom ze idu tak od 2k vyssie plus shipping, clo a pod srandy  ha ha ha
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.059 sekund, 22 otázok.