Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 13:38:58
Strán: 1 2 3 [4] 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: VHT Pitbull 45 manuál  (Prečítané 11956 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #45 kedy: 25. Júl , 2022, 10:11:16 »

Ten VHT sound je +_ vo vsetkych Ampoch, ssmozrejme inak bude hrat EL84 a inak KT88 konec
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #46 kedy: 01. August , 2022, 05:51:38 »

v podstate nepotrebujem clean headroom KT88 pre tu moju "studiovu" aplikaciu, prave naopak, obcas uvitam koncovu saturaciu. Odhliadnuc od toho ze ma o nieco nizsi hi-gain ako novsie modely, da sa povedat ze je to ako CL50/100 bez toho grafickeho EQ ?
« Posledná zmena: 01. August , 2022, 09:40:35 od cembo » Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #47 kedy: 01. August , 2022, 10:35:39 »

Mam  Pittbull 100 Cl a hento je asi velmi pribuzne,mozno  plus minus rovnake.Ten amp mam uz sakra dlho a furt ma bavi. :)
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #48 kedy: 04. August , 2022, 08:49:15 »

vdaka . Tiez mam moznost kupit kombo VHT 50/12 v dobrom stave. Niekde som cital ze oba modely maju rovnaky schematicky dizajn ale s jednym rozdielom ze 45ky maju tube rectifier. Osobne mam radsej tranzistorovy rect, ma lepsi 'attack' a fokus v basoch, ako som to vysledoval na mojom Mesa RK2, ale v tomto pripade mi to moze byt asi jedno.
« Posledná zmena: 05. August , 2022, 04:34:06 od cembo » Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #49 kedy: 16. August , 2022, 01:29:30 »

tak som zaskoroval a kupil stare 50/12 1x12 kombo. Prvy dojem nebol moc dobry, budem musiet pomenit tuby aj ked ten ignac co mi ho predal vravel ze bolo servisovane :) Po hodine laborovania ten zvuk zacal vyzerat trochu lepsie. Vsetky gombiky maju na zvuk ovela vacsi vplyv ako pri Marshall alebo Mesa ampoch. Ten boost sa mi moc nepaci, ale ked ho dam off a zapojim ParaEQ, orezem 100-150 LF, boostnem 15db tak to spieva.
Potrebujem este najst manual a zistit ako nabiasovat tuby
« Posledná zmena: 16. August , 2022, 13:41:34 od cembo » Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #50 kedy: 18. August , 2022, 07:59:49 »

Ten boost je tam len na zvysenie gainu,to sa nechova ako nakopavac.
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #51 kedy: 18. August , 2022, 10:51:47 »

Prvý dojem zlý…boost sa mi nepáči, celkovo divne :-)))) tak takto som sa ešte z Ampu netešil :-) predaj to a kúp si poriadny Amp, slovom Marshall  Na zdravie! Na zdravie!
« Posledná zmena: 18. August , 2022, 15:24:12 od RobG » Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #52 kedy: 19. August , 2022, 00:18:54 »

Ten boost je tam len na zvysenie gainu,to sa nechova ako nakopavac.

neviem ci tomu kompletne rozumiem ale boost chapem ako gain, zosilnenie preamp signalu pred vstupom do EQ atd... a to iste v podstate urobi aj nejaky boost pedal
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #53 kedy: 19. August , 2022, 00:33:07 »

Prvý dojem zlý…boost sa mi nepáči, celkovo divne :-)))) tak takto som sa ešte z Ampu netešil :-) predaj to a kúp si poriadny Amp, slovom Marshall  Na zdravie! Na zdravie!

niekedy mi zosilovac nesadne na prvy krat, tak ako sa mi to stalo s 6101 marshalom. Po par dnoch to uz bolo dobre ale aj tak som ho nakoniec predal :)  Dam tomuto este sancu. Rozoberiem, vycistim a vyskusam nove premp tuby (koncove este nebudem menit este som nezistil ako to zbiasovat) Skoda by to bolo predat, velmi dynamicky zvuk, uplne tam staci len drive channel aj na dobry clean a hra sa na tom tiez dobre
« Posledná zmena: 19. August , 2022, 08:23:37 od cembo » Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #54 kedy: 20. August , 2022, 13:22:27 »

Ten boost je tam len na zvysenie gainu,to sa nechova ako nakopavac.

neviem ci tomu kompletne rozumiem ale boost chapem ako gain, zosilnenie preamp signalu pred vstupom do EQ atd... a to iste v podstate urobi aj nejaky boost pedal

Tiež nechápem, je rozdiel medzi boostom a nakopávačom?
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #55 kedy: 21. August , 2022, 17:11:04 »

myslel som to tak,ze ten boost sa nechova tak ako by si dal pred aparat nejaky nakopavac,trebars Tubescreamer...
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #56 kedy: 22. August , 2022, 06:28:55 »

Vhtcka, podobne ako aj Mesy, niekore Marshally, atd... nie su obyvackove ampy. To je stara skola, najlepsie to vypali na stagei, skusobna, atd...

Mne tak doslo Stiletto, doma som si povedal, ze US Marshall, suche, nic zaujimave. V skusobni mi to rozdrtilo zaludok a mixom kapely preslo jak slapka z Amsterdamu.  ha ha ha Som frajer

Predpokladam, ze si to kombo uz prevetral, kazdopadne ho skus napojit na externy box a potom napis dojmy.  Na zdravie!
Zaznamenané

cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #57 kedy: 23. August , 2022, 14:06:28 »

Vhtcka, podobne ako aj Mesy, niekore Marshally, atd... nie su obyvackove ampy. To je stara skola, najlepsie to vypali na stagei, skusobna, atd...

Mne tak doslo Stiletto, doma som si povedal, ze US Marshall, suche, nic zaujimave. V skusobni mi to rozdrtilo zaludok a mixom kapely preslo jak slapka z Amsterdamu.  ha ha ha Som frajer

Predpokladam, ze si to kombo uz prevetral, kazdopadne ho skus napojit na externy box a potom napis dojmy.  Na zdravie!

to je presne to, najst ten balanc medzi preamp a power amp, aby to malo gule ale zase nebolo blatove atd...
Tiez som mal Stiletto Ace. Nechapal preco ten amp tak ludia na nete ohovaraju. 90% casu som stravil na 'tite gain' mode, dostal som z toho zvuk velmi blizko EVH - Ballance. Jediny dovod preco som ho predal bol ten ze som chcel vyskusat ine veci a trochu mi aj vadil taky ten 'piesok' vo zvuku ale to som bral tak ze je to tam kvoli mixu. Nehram teraaz v kapele takze viditelnost v mixe nieje pre mna kriterium. Inac stiletto kanal na RK2 sa mi paci viac ako origos Stiletto.
K tomu VHT. Koncak som uz prevetral cez Waza TAE. Nieje to uplne ako miknuty cab ale pocujem ako sa sprava. Moze to byt starymi EL84-kami alebno je to normalne, ale za polovickou zacina zniet ako keby sa zvysoval aj presence a to sa mi nepaci. Taky ten idealny bod je tak na polovicke, ani nie menej ani nie viac. A dost hreje.
« Posledná zmena: 23. August , 2022, 14:12:28 od cembo » Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #58 kedy: 23. August , 2022, 14:36:41 »

to je presne to, najst ten balanc medzi preamp a power amp, aby to malo gule ale zase nebolo blatove atd...
...
Tiez som mal Stiletto Ace. Nechapal preco ten amp tak ludia na nete ohovaraju. 90% casu som stravil na 'tite gain' mode, dostal som z toho zvuk velmi blizko EVH - Ballance.
...
Haluz, ze som nikdy na ziadnom ampe tieto zalezitosti nepotreboval riesit... proste som si nastavil amp, aby hral "ako ma" a hotovo. Kazdopadne uz roky hravam +/- na jednokanaloch, a ak nie, tak na jednom z dvoch + nakopavac podla chuti a charakteru, cize vylucne taham drive z ampu, ak uz je taka moznost. To iste aj Stiletto - povacsine na crunch a krasna vyhoda S je to, ze ma dva crunche.  Bavím sa skvele

Tiez nechapem, co tolko ludia na to picuju, normalne seriozny amp. Absolutne mi na nom nic nechyba v ramci toho, ze je to Mesa a ma zvuk Mesy. Clean uplne paradny s velmi decentnym break-upom ak je potrebne, crunch dost v pohode ala JCMko a lead Timmons jak vysity. Krasne to taha za rukou, ma to zrno a dynamiku.
Zaznamenané

cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #59 kedy: 23. August , 2022, 14:57:12 »

Haluz, ze som nikdy na ziadnom ampe tieto zalezitosti nepotreboval riesit... proste som si nastavil amp, aby hral "ako ma" a hotovo. Kazdopadne uz roky hravam +/- na jednokanaloch, a ak nie, tak na jednom z dvoch + nakopavac podla chuti a charakteru, cize vylucne taham drive z ampu, ak uz je taka moznost. To iste aj Stiletto - povacsine na crunch a krasna vyhoda S je to, ze ma dva crunche.  Bavím sa skvele

Tiez nechapem, co tolko ludia na to picuju, normalne seriozny amp. Absolutne mi na nom nic nechyba v ramci toho, ze je to Mesa a ma zvuk Mesy. Clean uplne paradny s velmi decentnym break-upom ak je potrebne, crunch dost v pohode ala JCMko a lead Timmons jak vysity. Krasne to taha za rukou, ma to zrno a dynamiku.

tento VHT je sice stary serbel ale konecne mam pocit ze ten zvuk poriadne kopiruje to co robim. Zacina sa mi pacit viac ako Stiletto :)
Zaznamenané
Strán: 1 2 3 [4] 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.101 sekund, 22 otázok.