Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
26. Apríl , 2024, 13:34:05
Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: modernejsie snimace na Tele  (Prečítané 39273 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« kedy: 10. November , 2009, 10:50:36 »

vyhladovo budem kupovat snimace na Telecaster, kobylovy aj krkovy. urcite nebrumivy a urcite nie slaby zvonivy vintage - teda hlavne kobylovy, krkovy ma tak netrapi...

ake su moznosti ?

DiMarzio Fast Track 1 - dvojkolajnica, poznam FT2, je to fajn regulerny HB, FT1 som neskusal, ale podla parametrov by nemal hrat ako regulerny HB

DiMarzio Chopper - dvojkolajnica, poznam, takmer ako HB, eventualne si ho viem predstavit

DiMarzio Area Hot - vertikal HB, paci sa mi celkom popis na stranke, ale nepoznam

Fender ? robi nieco Hot na Tele bez brumu ?

Seymour Duncan ? robi nieco Hot na Tele bez brumu ?

ina firma ?

dik :)
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #1 kedy: 10. November , 2009, 11:06:36 »

... si nam dako zlenivel rastik... :)  ano robí aj Seymour aj iné firmy...  tak sa trošku premôž  a pogoogli... snád ti to nejak moc neublíži.. Bavím sa skvele
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 10. November , 2009, 11:21:02 »

sa nepoone :) som si predstavoval, ze pride napriklad doktor Kartpahorky a vymenuje vsetky co skusal (95% z tych co existuju :)  ) a ja si vyberem :)

SD dvojkolajnicu nechcem, lebo je skareda, takze jediny co zostava je Hot Lead Stack STK-T2b - poznate ho niekto ?

u Fendru som nasiel SCN Tele® Pickups - pozna ich niekto ?

a myslel som, ze jak sa tu pise teraz o vselijakych tych maloseriovych firmach, tak niekto da typ na nieco dalsie zaujimave...
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #3 kedy: 10. November , 2009, 11:33:27 »

sa nepoone :) som si predstavoval, ze pride napriklad doktor Kartpahorky a vymenuje vsetky co skusal (95% z tych co existuju :)  ) a ja si vyberem :)

SD dvojkolajnicu nechcem, lebo je skareda, takze jediny co zostava je Hot Lead Stack STK-T2b - poznate ho niekto ?

u Fendru som nasiel SCN TeleŸ Pickups - pozna ich niekto ?

a myslel som, ze jak sa tu pise teraz o vselijakych tych maloseriovych firmach, tak niekto da typ na nieco dalsie zaujimave...
...šak snád ti daky telecastráti poradia...  Na zdravie!
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 10. November , 2009, 11:52:15 »

Tele je mensinovy zaner tunak. napada ma Spyros, ale ten tam ma tusim nejaky regulerny HB narvaty ? a Palii, ktory sice vyznam snimacov nesmierne vyzdvihuje, ale on tusim neuznava skresleny zvuk pre zmenu...
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #5 kedy: 10. November , 2009, 12:18:02 »

Tele je mensinovy zaner tunak. napada ma Spyros, ale ten tam ma tusim nejaky regulerny HB narvaty ? a Palii, ktory sice vyznam snimacov nesmierne vyzdvihuje, ale on tusim neuznava skresleny zvuk pre zmenu...
... len dvaja?...šak kolkí tu tiekli pri fotkach telkačov...
Zaznamenané
peterst
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 439


Znalci vědí, co je svědí!


« Odpoveď #6 kedy: 10. November , 2009, 12:35:51 »

napr. aj ja sa priznavam ze som Tele pozitiv, ale prznit tele silnymi snimacmi ma uz nelaka (pravdupovediac som to skusal a nikdy viac)- zostavam pri tomto:

http://209.85.129.132/search?q=cache:x4LtmzZHbuwJ:www.partsisparts.net/products/288/Fender-Tele-pickup-52-reissue-Set.htm+telecaster+pickups+52&cd=4&hl=sk&ct=clnk&gl=sk

mal som tam napr. toto:

http://209.85.129.132/search?q=cache:foOAhLwH_tsJ:www.dolphinmusic.co.uk/product/17192-seymour-duncan-stl-3-quarter-pound-for-tele-lead.html+seymour+duncan+pound+telecaster&cd=19&hl=sk&ct=clnk&gl=sk

a srdecne neodporucam, cely tele-charakter sa stratil.
« Posledná zmena: 10. November , 2009, 12:36:49 od peterst » Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #7 kedy: 10. November , 2009, 12:46:37 »

som si predstavoval, ze pride napriklad doktor Kartpahorky a vymenuje vsetky co skusal (95% z tych co existuju :)  ) a ja si vyberem :)
hehe, na tele som toho neposkusal vela, ale na strat ano
mozem ti aspon napisat, ako co fungovalo na strate v bridge pozicii ak chces
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #8 kedy: 10. November , 2009, 12:48:31 »


nechcem zrovna silaky, ani HB. ale uplne vintage ku kobyle tiez urcite nie. ten STL3 by som si nevybral...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #9 kedy: 10. November , 2009, 12:48:57 »

...
mozem ti aspon napisat, ako co fungovalo na strate v bridge pozicii ak chces

napis :)
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #10 kedy: 10. November , 2009, 13:12:48 »

Fender:
Vintage Noiseless - menej vysok, nehra tak vysoko v pasme ako SCN, vystup klasicky
SCN - ostrejsie, trosku menej basov ako VintageNoiseless, stiplavejsi zvuk, vystup klasicky (u mna jeden z favoritov)

Seymour Duncan:
Little '59 - vystupom nieco medzi SC a HB, zvuk klasicky rockovy ala R.Sambora napr., nema tolko basov ako napr. PAFpro, ale je mu podobne
Hot Rails - podobny ako Little59 ale viac stredov, viac sa mi paci ako neck nez bridge snimac
(vyhoda, ze sa daju rozopinat aj na jednotlive cievky ... zvukovo to nie je singel ani humbucker, je to nieco medzi)

DiMarzio:
Area T- je klasicky singel, ale noiseless, zvukovo podobny ako Area58 co mas odomna (ak klasicky singel, tak SCN alebo toto)
Area HotT- trosku menej ostry ako AreaT, trosku hlasnejsi (ak chces nieco silnejsie, tak mozno toto by som pozrel, mam radsej klasicky design ako kolajnicka)
FastTrackT- klasicky singel ako kolajnicka
ChopperT- silnejsi vystup, zvukovo nadupanejsi singel, taky Timmons zvuk, mozno podobne ako AreaHotT
SuperDistortion a ToneZone- tu je trosku rozdiel vo farbe zvuku, ale su podobne silne, najsilnejsie z hore spominanych
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #11 kedy: 10. November , 2009, 13:15:39 »

Area Hot T alebo Chopper T su zatial favoriti :)
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #12 kedy: 10. November , 2009, 13:20:35 »

Area Hot T alebo Chopper T su zatial favoriti :)
aj ja by som ti ich doporucil podla toho, co pises
rozdiel bude v prevedeni singel vs. kolajnicka
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #13 kedy: 10. November , 2009, 13:32:56 »

nechcem zrovna silaky, ani HB. ale uplne vintage ku kobyle tiez urcite nie.

Srac.  Ja som čert..
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #14 kedy: 10. November , 2009, 15:40:45 »

Srac.  Ja som čert..

veru tak... silaky treba  Ja som čert..
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.072 sekund, 22 otázok.