Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 17:40:33
Strán: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 140 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: FENDER TELECASTER ÜBER ALLES  (Prečítané 439920 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #315 kedy: 19. Február , 2010, 10:08:24 »

Ja som outshined, takze ma minipodjebky od vyznavacov slepej evolucnej vetvy typu LP nemozu urazit.


Som frajer slepá evolučná vetva LP  :) LP bolo dokonalé už v šesťdesiatich rokoch, tam už není čo vylepšovať
Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #316 kedy: 19. Február , 2010, 10:13:29 »

Som frajer slepá evolučná vetva LP  :) LP bolo dokonalé už v šesťdesiatich rokoch, tam už není čo vylepšovať
prd, vsak nebolo cierne, nemalo 24 prazcov a vibrato
Zaznamenané
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #317 kedy: 19. Február , 2010, 10:14:27 »

prd, vsak nebolo cierne, nemalo 24 prazcov a vibrato
malo ton a sustain a stále má
Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #318 kedy: 19. Február , 2010, 10:29:22 »

Niečo som dal do kopy z netu:
Wayne Charvel začínal na začiatku sedemdesiatich rokov v malej opravovni gitár, kde sa sústreďoval viac menej  na prelakovanie a rôzne úpravy podla priania zákazníkov. Jeho prvé nástroje  sa dostali do niekoľkých obchodov, ale neskôr nastali právne ťahanice s ostatnými firmami kvôli autorstvu  jednotlivých komponentov. Po súde  s ISA (International Sales Associates), ktorá združovala napr. Schecter Guitars či McCauly Sound, to dokonca vypadalo, že Charvel radšej všetko predá pod cenou, aby sa vymanil zo všetkých  problémov. Ale na jeseň roku 1977 sa stretol s ďalším nadšencom, Groverom Jacksonom.
Ten pracoval pre Anvil Case Company až do leta 1977, kedy nastúpil vo Westwood v Kalifornii. Práca ho nebavila, a tak si povedal, že skúsi niečo iné. A pretože počul o možnosti rôznych úprav v Charvelovom malom obchode, tak sa tam vybral. Slovo dalo slovo a Jackson ponúkol svoje služby výmenou za desaťpercentný podiel na spoločnosti. Charvel ponuku prijal a spolu s troma ďalšími zamestnancami  (a obrábacími strojmi od Travis Bean Ltd.) rozbehli výrobu.
Prvé väčšie úspechy sa dostavili, keď na začiatku osemdesiatich rokov bol  Eddie Van Halen videný s čiernym Charvelom a Randy Rhoads v spolupráci s Jacksonom vytvoril svoj model doslova cez noc  (obidvaja to kreslili najprv na baliaci papier a potom na veľké archy, ktoré si na stranách zaťažovali pohármi whisky).
Model Randy Rhoads bol úplne odlišný od modelov Charvel, tak sa dohodli s Waynom a  na hlavu dali Jackson, a to bol počiatok tejto značky.
Neskôr Charvel predal svoj podiel Grover Jacksonovi a ten v roku 1989 predal Charvel japonskému výrobcovi AMIC. Charvel gitary boli potom vyrábané výhradne v Japonsku na veľmi vysokej úrovni, napriek tomu Charvel upadal.
V roku 2002 kúpil značku Charvel  spolu s Jacksonom Fender a snaži sa o renesanciu hlavne Charvelu, ktorého hlavná výroba sa presúva späť do USA.

Charvel of story je aj tu, našiel som to neskôr:
http://www.charvel.com/story.html

dik...

inak v slavnej knihe "vsechno o kytarach" som svojho casu tusim cital, ze prvy Jacksonov model, co s nim prisli bol Soloist - prvy superstrat - hokejka, zamykacie tremolo Floyd Rose, H - S - S, a priebezny krk...
Zaznamenané
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #319 kedy: 19. Február , 2010, 10:33:36 »

Nepochopil si koncepciu Telecastera.

...o, dakujem za usmernenie ...este mi napis prosim ta, aky by bol rozdiel vo zvuku a hratelnosi tej gitarky, ak by mala tvar tela ako stratocaster.
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #320 kedy: 19. Február , 2010, 10:36:42 »

prd, vsak nebolo cierne...

co nebolo cierne ? vsak cierne Customy su od roku 1954, ked este ine firmy nevedeli, ze budu vobec existovat, nieto ze by robili cierne gitary  Žmurk
Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #321 kedy: 19. Február , 2010, 10:50:11 »

Som frajer slepá evolučná vetva LP  :) LP bolo dokonalé už v šesťdesiatich rokoch, tam už není čo vylepšovať

Najrozsirenejsi model Tele, epitafon dokonalej gitary, ma v nazve 52... potom uz len ostatni typu Gibson, Ibanez, BCRich skusali, ci sa im NAHODOU nepodari najst uz vynajdene koleso, ale latka bola uz nastavena predtym a to prilis vysoko. Nevravim, ze komercne sa k istym uspechom nedopracovali...

Telecaster je ako mamin kolac, nezalezi ci tam su hrozienka alebo slahackova poleva. Vzdy to bude TEN mamin kolac najlepsi na svete. Mozes dat na Telecaster tremolo alebo humbuckre alebo mahagon, vzdu to bude Telecaster - esencia dokonalosti.

 Ja som čert..  Bavím sa skvele  Na zdravie!  Je to frajer
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #322 kedy: 19. Február , 2010, 10:51:01 »



...ved to ma spolocne s telecastom akurat tvar tela, koncepcne je to uplne ina gitara

...inac jedine toto na zaujalo " Neck pickup: Duncan '69" poznate tento typ niekto ?

tiez som pozeral, ale to je preklep asi to mala byt 59.
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #323 kedy: 19. Február , 2010, 10:55:07 »

...o, dakujem za usmernenie ...este mi napis prosim ta, aky by bol rozdiel vo zvuku a hratelnosi tej gitarky, ak by mala tvar tela ako stratocaster.
... ked vezmeme v uvahu tvar tela a z toho vyplyvajuci odpor voči okolo prúdiacemu vzduchu,tak aerodynamickymi vypočtami zistíme,že analyza....  Bavím sa skvele
Zaznamenané
focus
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 127



« Odpoveď #324 kedy: 19. Február , 2010, 10:55:49 »

dik...

inak v slavnej knihe "vsechno o kytarach" som svojho casu tusim cital, ze prvy Jacksonov model, co s nim prisli bol Soloist - prvy superstrat - hokejka, zamykacie tremolo Floyd Rose, H - S - S, a priebezny krk...

Prvé gitary, ktoré robil Jackson u Charvela boli vlastne všetko custom shop, ale pod názvom Charvel,  je  pravdepodobné, nechce sa mi to hladať, že už vtedy začali vyrábať aj priebežné krky, no prvá gitara, ktorá niesla na hlave logo Jackson, bol práve Jackson Randy Rhoads, ktorý sa pôvodne volal Jackson Concorde a tam už priebežný krk bol.

Story Jackson:
Hoci Concorde naozaj bola prvou gitaru Jacksona a existuje veľa fotografií Randyho s ňou, bola nakoniec zamietnutá v prospech druhej verzie, ktorá sa chválila mnoho funkciami navrhnutými Rhoadsom samým. Bohužiaľ, z dôvodu tragickej a predčasnej smrti Randyho v marci 1982, bola táto gitara videná len na fotografiách v Randyho rukách a legendou sa  stal druhý model, gitara uctievaná po celom svete ako Jackson Randy Rhoads.
« Posledná zmena: 19. Február , 2010, 11:04:55 od focus » Zaznamenané
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #325 kedy: 19. Február , 2010, 10:56:47 »

Najrozsirenejsi model Tele, epitafon dokonalej gitary, ma v nazve 52... potom uz len ostatni typu Gibson, Ibanez, BCRich skusali, ci sa im NAHODOU nepodari najst uz vynajdene koleso, ale latka bola uz nastavena predtym a to prilis vysoko. Nevravim, ze komercne sa k istym uspechom nedopracovali...

Telecaster je ako mamin kolac, nezalezi ci tam su hrozienka alebo slahackova poleva. Vzdy to bude TEN mamin kolac najlepsi na svete. Mozes dat na Telecaster tremolo alebo humbuckre alebo mahagon, vzdu to bude Telecaster - esencia dokonalosti.

 Ja som čert..  Bavím sa skvele  Na zdravie!  Je to frajer

Toto uz je na diagnozu :).( Ale ja to dokazem tak trochu pochopit :) ).
Zaznamenané
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #326 kedy: 19. Február , 2010, 11:00:20 »

Najrozsirenejsi model Tele, epitafon dokonalej gitary, ma v nazve 52... potom uz len ostatni typu Gibson, Ibanez, BCRich skusali, ci sa im NAHODOU nepodari najst uz vynajdene koleso, ale latka bola uz nastavena predtym a to prilis vysoko. Nevravim, ze komercne sa k istym uspechom nedopracovali...

Telecaster je ako mamin kolac, nezalezi ci tam su hrozienka alebo slahackova poleva. Vzdy to bude TEN mamin kolac najlepsi na svete. Mozes dat na Telecaster tremolo alebo humbuckre alebo mahagon, vzdu to bude Telecaster - esencia dokonalosti.

 Ja som čert..  Bavím sa skvele  Na zdravie!  Je to frajer
ha ha ha inak telatá mám rád, ale tento glorifikovaný popis  ha ha ha
Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #327 kedy: 19. Február , 2010, 11:00:32 »

Najrozsirenejsi model Tele, epitafon dokonalej gitary, ma v nazve 52... potom uz len ostatni typu Gibson, Ibanez, BCRich skusali, ci sa im NAHODOU nepodari najst uz vynajdene koleso, ale latka bola uz nastavena predtym a to prilis vysoko. Nevravim, ze komercne sa k istym uspechom nedopracovali...

Telecaster je ako mamin kolac, nezalezi ci tam su hrozienka alebo slahackova poleva. Vzdy to bude TEN mamin kolac najlepsi na svete. Mozes dat na Telecaster tremolo alebo humbuckre alebo mahagon, vzdu to bude Telecaster - esencia dokonalosti.

 Ja som čert..  Bavím sa skvele  Na zdravie!  Je to frajer

co to meles  ?§!. Les Paul je tiez z 1952 roku. ano - poguglis a prides s Broadcasterom z roku 1949. ale vitaz nebudes  Som frajer
Zaznamenané
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #328 kedy: 19. Február , 2010, 11:01:56 »

no jo a víťaz je Gibson Les Paul  Na zdravie!
Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
udry
Hosť
« Odpoveď #329 kedy: 19. Február , 2010, 11:08:12 »

co to meles  ?§!. Les Paul je tiez z 1952 roku. ano - poguglis a prides s Broadcasterom z roku 1949. ale vitaz nebudes  Som frajer
  Broadcaster sa začal oficialne predávat v r. 1950 a Gibson v r. 1952. /"ak sa nemylim hihihi"- Sam Hawkins/  Na zdravie!  Kto odkedy a ako dlho čo vymyšlal a skušal nie je podstatne.
« Posledná zmena: 19. Február , 2010, 11:48:34 od udry » Zaznamenané
Strán: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 140 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.056 sekund, 24 otázok.