Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 22:39:44
Strán: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 140 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: FENDER TELECASTER ÜBER ALLES  (Prečítané 439948 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #330 kedy: 19. Február , 2010, 11:08:48 »

co nebolo cierne ? vsak cierne Customy su od roku 1954, ked este ine firmy nevedeli, ze budu vobec existovat, nieto ze by robili cierne gitary  Žmurk
ale dalsie podmienky splnene neboli  Ja som čert..
« Posledná zmena: 19. Február , 2010, 11:10:35 od styrioci » Zaznamenané
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #331 kedy: 19. Február , 2010, 11:09:44 »

Telecaster je ako mamin kolac, nezalezi ci tam su hrozienka alebo slahackova poleva. Vzdy to bude TEN mamin kolac najlepsi na svete. Mozes dat na Telecaster tremolo alebo humbuckre alebo mahagon, vzdu to bude Telecaster - esencia dokonalosti.

 Ja som čert..  Bavím sa skvele  Na zdravie!  Je to frajer

ani znamy reklamny mag fedor flasik by to lespie nenapisal  Popiskujem si Bavím sa skvele
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #332 kedy: 19. Február , 2010, 11:13:10 »

co nebolo cierne ? vsak cierne Customy su od roku 1954, ked este ine firmy nevedeli, ze budu vobec existovat, nieto ze by robili cierne gitary  Žmurk
Jooj.. nepochopeny lahky humor s vaznostou.  Bavím sa skvele
 Na zdravie!


Inak Spyros - krasne si to napisal, az na ten fakt, ze Tele je tak gitara dobra na trieskanie do strun. Ale mam ich rad, ked si chcem uzit Rock n roll.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #333 kedy: 19. Február , 2010, 11:31:38 »

Nemozem reagovat rad radom na vsetky namety od zatial bezvercov. Tak len na temu historia. Boli nejake pokusy s elktrikou uz pred vojnou, ale prva SKUTOCNA elektricka gitara zu-grunt bol Fender Esquire (replika sa da stale kupit via Fender Custom Shop) nasledovany Fender Broadcaster, co uz bol vlastne Telecaster, akurat sa mu menilo meno z komercnych dovodov. Uz ten Esquire je ciste Tele s jednym snimacom pri kobylke.

Opat ked pouzijem primer, tak predtym to bolo par Vikingov, ktory omylom pristali na New Foundlande a ani nevedeli co ako preco... kazdy vie, ze Krzstof Kolumbus objavil Ameriku.

TOTO SU FAKTY! Da sa meditovat, ci je Les Paul lepsi ako SG alebo 7-strunovy Ibanez, ale nad tym vsetkym je hore Telecaster, ktory sa na nas dole jeho nehodnych pozera. Takze mu treba prejavit uctu! A tesit sa z kazdej jeho pritomnosti a moznosti si zahrat na nom!
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #334 kedy: 19. Február , 2010, 11:34:34 »

ja by som povedal, ze ten Esquire prisiel neskorej, ako Broadcaster... a vobec, Telecaster je pre takych, co nevedia hrat, nemaju ziadne naroky, ziaden rozhlad a ziaden vkus. a potom este pre takych, co maju aj ine gitary  Som frajer
Zaznamenané
Dejvo
Hosť
« Odpoveď #335 kedy: 19. Február , 2010, 11:36:52 »



 Mozes dat na Telecaster tremolo alebo humbuckre alebo mahagon, vzdu to bude Telecaster - esencia dokonalosti.

 Ja som čert..  Bavím sa skvele  Na zdravie!  Je to frajer

Nebude.
Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #336 kedy: 19. Február , 2010, 11:48:49 »

ja by som povedal, ze ten Esquire prisiel neskorej, ako Broadcaster... a vobec, Telecaster je pre takych, co nevedia hrat, nemaju ziadne naroky, ziaden rozhlad a ziaden vkus. a potom este pre takych, co maju aj ine gitary  Som frajer

Rastikovi odpoviem, lebo tu vidim trosku svetlo na konci tunela a zaujem o pochopenie nevyhnutelneho, aj ked v druhej casti jeho prispevku je este ten detsky vzdor voci dospelym pravdam.

Prvy bol Esquier (1 SNIMAC), v zapati prisiel Broadcaster (2 SNIMACE), ktory bol premenovany na Telecaster.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #337 kedy: 19. Február , 2010, 11:55:44 »

...

Prvy bol Esquier (1 SNIMAC), v zapati prisiel Broadcaster (2 SNIMACE), ktory bol premenovany na Telecaster.

si si tym uplne isty ?
Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #338 kedy: 19. Február , 2010, 12:16:56 »

ja by som povedal, ze ten Esquire prisiel neskorej, ako Broadcaster... a vobec, Telecaster je pre takych, co nevedia hrat, nemaju ziadne naroky, ziaden rozhlad a ziaden vkus. a potom este pre takych, co maju aj ine gitary  Som frajer

nie som si uplne isty ale esquire je starsi jak broadcaster, videl som tie uplne prve gitary na vlastne oci v muzeu Žmurk pred nimi bol este jeden divny zazrak, ktory bol urobeny este pred koncom vojny z plechu z vrakoviska na ktorom bola este znacka ford..

telecaster je pre ludi ktori maju radi vyrazny a charakterny zvuk.  ostatne typy zvukov su pre ludi, ktori su lost in 60s, metalistov, masturbatorov, vidlakov  a gejov.
Zaznamenané
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #339 kedy: 19. Február , 2010, 12:46:48 »

Telecaster je ako mamin kolac, nezalezi ci tam su hrozienka alebo slahackova poleva. Vzdy to bude TEN mamin kolac najlepsi na svete. Mozes dat na Telecaster tremolo alebo humbuckre alebo mahagon, vzdu to bude Telecaster - esencia dokonalosti.

 Ja som čert..  Bavím sa skvele  Na zdravie!  Je to frajer

...takze vsetko co ma tvar Telecastra je Telecaster, zvasne ze pri hudobnom nastroji rozhoduje vizualna stranka ...podla toho co pises (Mozes dat na Telecaster tremolo alebo humbuckre alebo mahagon, vzdu to bude Telecaster) tak nemas sancu v nahravke rozoznat co to hra za gitarku ...pre mna zostava Telecaster Telecastrom prave svojim charakteristickym zvukom
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #340 kedy: 19. Február , 2010, 13:42:31 »

...takze vsetko co ma tvar Telecastra je Telecaster, zvasne ze pri hudobnom nastroji rozhoduje vizualna stranka ...

Velky si ty materialista, to musis srdcom citit. Rozum, zmysly a dusa nemozu byt v opozicii. Ak dosiahnes tento osvieteny stav, tak je to v poriadku, ci uz ctis Teldastra vo vseobecnosti alebo specificky model.

podla toho co pises (Mozes dat na Telecaster tremolo alebo humbuckre alebo mahagon, vzdu to bude Telecaster) tak nemas sancu v nahravke rozoznat co to hra za gitarku ...pre mna zostava Telecaster Telecastrom prave svojim charakteristickym zvukom

Ja milujem klasicky Telesound, tzv. twang, ale nie som v tomto az taky purista. Mam rad aj modernych bratov, ale respektujem tento tvoj sektarsky nazor. Niektori ludia ozaj povazuju iba specificky model Telecastra za to gitarove univerzum. Ja som otvorenejsi a uznavam aj modernejsie rady.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #341 kedy: 19. Február , 2010, 13:55:38 »

ked sa raz budes na poslednom sude branit pekelnym plamenom, Tvoje falosne modly sa Ti iba vysmeju do tvare, no spasu u nich nenajdes.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #342 kedy: 19. Február , 2010, 14:03:24 »

telecaster je hlavne tvar tela nie? sa to zbytocne hadate kazdy ma pravdu..
Zaznamenané

mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #343 kedy: 19. Február , 2010, 14:03:28 »

Velky si ty materialista, to musis srdcom citit. Rozum, zmysly a dusa nemozu byt v opozicii. Ak dosiahnes tento osvieteny stav, tak je to v poriadku, ci uz ctis Teldastra vo vseobecnosti alebo specificky model.

Ja milujem klasicky Telesound, tzv. twang, ale nie som v tomto az taky purista. Mam rad aj modernych bratov, ale respektujem tento tvoj sektarsky nazor. Niektori ludia ozaj povazuju iba specificky model Telecastra za to gitarove univerzum. Ja som otvorenejsi a uznavam aj modernejsie rady.


Spyros .. a hral si uz na tom tele vobec ?  :)
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #344 kedy: 19. Február , 2010, 14:11:54 »


telecaster je pre ludi ktori maju radi vyrazny a charakterny zvuk.  ostatne typy zvukov su pre ludi, ktori su lost in 60s, metalistov, masturbatorov, vidlakov  a gejov.

Toto ma zaujalo, hlavne "charakterny" zvuk :).  Cize zavrhujes aj Stratocaster zvuk, a aj zvuk toho hnusneho Jaguara (ak to vobec nejako hra, lebo to je tak hnusne ze to ani hrat nemoze :) )?
Zaznamenané
Strán: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 140 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.055 sekund, 23 otázok.