Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 14:53:12
Strán: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 140 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: FENDER TELECASTER ÜBER ALLES  (Prečítané 440036 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #450 kedy: 23. Február , 2010, 13:15:46 »

pozor - to je Roberto  Ja som čert..

ale sak ja som nemal v umysle byt konkretny a ze by to malo byt vo vztahu k niekomu tu a myslel som to vo vseobecnosti, to ze Roberto to tiez robi je uplne fuk ja mam tiez v gitare rusky kondik ked sme inak pri tom.   Bavím sa skvele
Zaznamenané

Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #451 kedy: 23. Február , 2010, 13:18:55 »

lenze to je vizitka tej znacky, nie predajne. ak Jackson za 650€ gitary flaka, tak jebal by som taku znacku. alebo by som si kupil model, kde uz prazce maju OK. alebo ak na taky nemam, kupil by som aky je a nejak by som si ho dosolichal. vo sne by ma nenapadlo hadzat zrovna taketo nieco na predajnu...

veruze by si si nevybral iny model.. keby si mal poziadavky - mahagonova 7 strunka, IBA kobylkovy aktivny snimac, pevna kobylka, cena do 700 + nejake poziadavky na tvar - superstrat s otocenou hlavou.. rychlo by si prisiel na to ze nie, nekupim si iny model od tej znacky a  nekupim si ani iny model z inej znacky lebo taka sa vyraba len jedna. aj to som musel este ztrpiet a ze to ma LP style kobylku a iba ciernu farbu..
a jasne ze je to problem vyrobcu, ja som ziadnu predajnu neobvinoval (kupil som ju z netu) ale uviedol som to ako priklad, ak by v nejakej takato gitara bola..
Co by ta vo sne nenapadlo? Ak by taketo problemy maly aj cojaviem, ibanezy, ltd v tej cene tak by si ich nepredaval? iba SX lebo nic nestoji alebo Gibson od 2000€ lebo tie by zarucene taketo problemy nemali? Mne pripada ovela rozumnejsie predtym, nez si zakaznik vezme gitaru mu povedat, necha sa vrati za 2 hodiny a dovtedy sa mu nastroj da zostelovat..

len dodam, ze je mi srdecne u riti, ci gitara z fabriky vide zostelovana perfektne alebo napicu, ak sa mi dostane do ruk nastroj zostelovany ako ma byt tak ma vobec nemusi trapit ci to spravil gitarar, ci to spravil predavac v obchode alebo nejaky korejcan vo fabrike. a presne toto by mali v predajni riesit
« Posledná zmena: 23. Február , 2010, 13:24:32 od Krtko » Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #452 kedy: 23. Február , 2010, 13:20:33 »

to znie ako COW
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #453 kedy: 23. Február , 2010, 13:24:18 »

veruze by si si nevybral iny model.. keby si mal poziadavky - mahagonova 7 strunka, IBA kobylkovy aktivny snimac, pevna kobylka, cena do 700 + nejake poziadavky na tvar - superstrat s otocenou hlavou.. rychlo by si prisiel na to ze nie, nekupim si iny model od tej znacky a  nekupim si ani iny model z inej znacky lebo taka sa vyraba len jedna. aj to som musel este ztrpiet a ze to ma LP style kobylku a iba ciernu farbu..
a jasne ze je to problem vyrobcu, ja som ziadnu predajnu neobvinoval (kupil som ju z netu) ale uviedol som to ako priklad, ak by v nejakej takato gitara bola..
Co by ta vo sne nenapadlo? Ak by taketo problemy maly aj cojaviem, ibanezy, ltd v tej cene tak by si ich nepredaval? iba SX lebo nic nestoji alebo Gibson od 2000€ lebo tie by zarucene taketo problemy nemali? Mne pripada ovela rozumnejsie predtym, nez si zakaznik vezme gitaru mu povedat, necha sa vrati za 2 hodiny a dovtedy sa mu nastroj da zostelovat..

brusenie prazcov mne pripada uz trochu viac, ako iba zostelovanie... v podstate rovno by mohli prebehnut aspon smirglom lozko krku, ci tam nie su nejake zatecence, co trochu kazia sustain, nie ? a uz si predstavujem slovenskeho chytraka, ako ide riesit reklamacie v duchu - "gitara nebola v povodnom stave, bol na nej robeny zasah, mam narok na vratenie penazi", samozrejme ze podla legislativy by na neho narok mal... ... atd...
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #454 kedy: 23. Február , 2010, 13:27:43 »

A to si neviete nastavit sami? ?§!. Nechapem, naco by som si mal dat nastavovat gitaru komusi. Ved si ju nastavim tak, ako to mne vyhovuje (vyska strun, radius, snimace atd.)
toto by som chcel vediet ako sa nastavuje..este som zatial nikomu radius nenastavoval, ale chcel by som vediet ako na to..keby nahodou Popiskujem si ha ha ha
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #455 kedy: 23. Február , 2010, 13:30:07 »

toto by som chcel vediet ako sa nastavuje..este som zatial nikomu radius nenastavoval, ale chcel by som vediet ako na to..keby nahodou Popiskujem si ha ha ha

Predsa kopirovanie strun radiusu hmatnika na Fendroch. ?§!. Na Gibsonoch to uz mas prednastavenme na kobylke (nie vzdy uplne idealne).
« Posledná zmena: 23. Február , 2010, 13:33:23 od poprocker » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #456 kedy: 23. Február , 2010, 13:30:26 »

Gibson od 2000€ lebo tie by zarucene taketo problemy nemali?

Videl som aspon 3 gibsony vysoko nad 2K E, konkretne 3K GBP a to vypracovanie bolo bez prehanania TRAGICKE Si píš!!! Od feelingu nastroja, az po detaily
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
udry
Hosť
« Odpoveď #457 kedy: 23. Február , 2010, 13:33:09 »

Čo sa tyka zabrusenia/začistenia pražcov-to nie je praca pre predavača v predajni,ale pre gitarára.  Na zdravie! Nastavenie vyšky strún- velmi individualne.  Na zdravie!  Nulty pražec- špecificke,záleží od hrubky strún- tak isto práca pre gitarára.  Na zdravie!  A gitarára treba zaplatit- a to predajca neurobí/ výnimočne možno/.  Na zdravie! To samozrejme neznamená,že predajca ma predavat total rozhasene/odflaknute gitary. Ale zas ,aký je v slo. obchodoch pomer  kvalitnych a "obyčajnych" gitár ? 10:90 ?
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #458 kedy: 23. Február , 2010, 13:34:38 »

vcelku suhlasim
Zaznamenané

Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #459 kedy: 23. Február , 2010, 13:38:30 »

a uz si predstavujem slovenskeho chytraka, ako ide riesit reklamacie v duchu - "gitara nebola v povodnom stave, bol na nej robeny zasah, mam narok na vratenie penazi", samozrejme ze podla legislativy by na neho narok mal... ... atd...

to je len o tom, na co su ludia zvyknuti.. pri gitarach je standardom, ze tak ako pride gitara do predajne alebo ako tam stoji 2 roky, tak ju zbalim do krabice a dam zakaznikovy.. u bicyklov napriklad je standardom ze kazdy sa pred predajom skontroluje a ponastavuje, je jedno ci stoji 150€ alebo 1500.. a pokial na nom najdem nejaku vaznejsiu vadu tak sa budem s tym jebat aj 2 hodiny aj ked za to mozno vobec nestoji. A este som nezazil zakaznika co by sa ohanal legislativou ze mu bol na nom robeny zasah a chce peniaze spat lebu mu bezi lepsie jak keby bol nenastaveny. a myslim ze nemas pravdu, pokilal sa robia nejake potrebne zasahy alebo sa nieco robi na poziadanie zakaznika v predajni tak je to vsetko koser s obchodnym zakonnikom
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #460 kedy: 23. Február , 2010, 13:57:56 »

to je len o tom, na co su ludia zvyknuti.. pri gitarach je standardom, ze tak ako pride gitara do predajne alebo ako tam stoji 2 roky, tak ju zbalim do krabice a dam zakaznikovy.. u bicyklov napriklad je standardom ze kazdy sa pred predajom skontroluje a ponastavuje, je jedno ci stoji 150€ alebo 1500.. a pokial na nom najdem nejaku vaznejsiu vadu tak sa budem s tym jebat aj 2 hodiny aj ked za to mozno vobec nestoji. A este som nezazil zakaznika co by sa ohanal legislativou ze mu bol na nom robeny zasah a chce peniaze spat lebu mu bezi lepsie jak keby bol nenastaveny. a myslim ze nemas pravdu, pokilal sa robia nejake potrebne zasahy alebo sa nieco robi na poziadanie zakaznika v predajni tak je to vsetko koser s obchodnym zakonnikom

ja len furt o tom, ze prebrusenie prazcov je trochu hlbsi zasah (nad ramec), ako dostelovanie krku ci oktav.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #461 kedy: 23. Február , 2010, 14:12:55 »

Predsa kopirovanie strun radiusu hmatnika na Fendroch. ?§!. Na Gibsonoch to uz mas prednastavenme na kobylke (nie vzdy uplne idealne).
jaj..ja to volam dohmat..myslel som, ze myslis nastavovanie radiusu hmatnika  :)
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #462 kedy: 23. Február , 2010, 14:14:37 »

jaj..ja to volam dohmat..myslel som, ze myslis nastavovanie radiusu hmatnika  :)

No aj dohmat vlastne zaroven, len tam je rozdiel, ze si mozes jednotlivo nastavit vysku kazdej struny alebo len celkovo z dvoch stran.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #463 kedy: 23. Február , 2010, 14:17:44 »

Čo sa tyka zabrusenia/začistenia pražcov-to nie je praca pre predavača v predajni,ale pre gitarára.  Na zdravie! Nastavenie vyšky strún- velmi individualne.  Na zdravie!  Nulty pražec- špecificke,záleží od hrubky strún- tak isto práca pre gitarára.  Na zdravie!  A gitarára treba zaplatit- a to predajca neurobí/ výnimočne možno/.  Na zdravie! To samozrejme neznamená,že predajca ma predavat total rozhasene/odflaknute gitary. Ale zas ,aký je v slo. obchodoch pomer  kvalitnych a "obyčajnych" gitár ? 10:90 ?
mna by celkom zaujimalo, ci by bol napr krtko (sorry, ze spominam teba), ale aj niekto iny ochotny zobrat gitaru zo shopu, kde ju dali spravit gitararovi a teda cena by bola o nejakych +/-50E vacsia ako inde a neulakomil sa na nezostelovanu gitaru, ale lacnejsiu.. verim, ze aj ked krkto napise, ze by bol ochotny si priplatit tak v drvivej vacsine pripadov by sa ludia ulakomili na lacnejsiu gitaru. ved kto by si kupoval drahsiu gitaru, v ktorej sa vrtal nejaky kutil a uz je po takychto zasahoch (prebrusenie prazcov, nulaku..) v podstate aj bez zaruky u vyrobcu
Zaznamenané
zakky
Hosť
« Odpoveď #464 kedy: 23. Február , 2010, 14:36:41 »

ad jedna by som nechcel aby mi v obchode smirglovali gitaru za dajme tomu 1000euro  Bavím sa skvele

ad dva to spominane ze prid za dve hodiny, zatial ti ju nastavime je uplne zbytocna robota, lebo akonahle ju zoberies domov tak by som sa aj stavil ze budes mat doma inu vlhkost vzduchu  a to sa ti hned prejavi na krku a cele stelovanie je napicu, preto sa to robi tak ze donesies gitaru napr. pri prvom meneni strun
Zaznamenané
Strán: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 140 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.047 sekund, 23 otázok.