Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 14:58:49
Strán: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 140 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: FENDER TELECASTER ÜBER ALLES  (Prečítané 439903 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
MMM
Hosť
« Odpoveď #600 kedy: 28. Marec , 2010, 23:28:35 »

Vsade  Cmuk chlapci


 Bavím sa skvele  ty si blazen  Bravooo
Zaznamenané
Black More
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 76


« Odpoveď #601 kedy: 28. Marec , 2010, 23:30:17 »

hypoteticku sa daju najst modely (napr. byvaly amer. standard), ze: kamene su rovnake, struny cez telo maju obe, polohu kobyloveho snimaca tiez dost podobnu, material hw rovnaky tremolo jebat, sustain block neviem co je a viac dreva pri tele nerozumiem. podla mna do nich pri narodeni vdychli dusu telecastera alebo strtocastera, preto maju taky charakter
a to si nikdy nevidel tele.ved ma okolko viac materialu na tele ako strat a preto hra inak a kobylku nikdy nemali spolocnu.sustein block myslel tremolo a od spodu je block ktory robi tiez svoje a ten telec.nema tam nejdu struny cez sustein block ale skrz celu hrubku dreva
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #602 kedy: 28. Marec , 2010, 23:34:37 »


Drevo pri tele som myslel TELE ako telecaster. Strat ma v strede tela dreva menej a ma to dopad aj na zvuk.

Tremolo jebat...no ale to je dost velky dopad na zvuk, ci je alebo nie.


Mas aj hardtail Straty bez tremola, o nich sa tvrdi, ze hraju akoby trosku medzi Tele a klasickym Stratom.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
MMM
Hosť
« Odpoveď #603 kedy: 28. Marec , 2010, 23:36:16 »

Mas aj hardtail Straty bez tremola, o nich sa tvrdi, ze hraju akoby trosku medzi Tele a klasickym Stratom.


Hej, jasne, ja som pisal o klasickom strate a tele. Ale ved si rozumieme. Na zdravie!
« Posledná zmena: 28. Marec , 2010, 23:36:54 od MMM » Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #604 kedy: 28. Marec , 2010, 23:38:10 »

Kto vie jak hra toto . Ako tele, ako strat alebo ako ?
  ...som narychlo našol ukážku...
Zaznamenané
MMM
Hosť
« Odpoveď #605 kedy: 28. Marec , 2010, 23:41:18 »

  ...som narychlo našol ukážku...


Mne to zneje viac ako tele, tucnejsie, no troska sa mi to zda ako keby to mal prepojene v protifaze, co asi aj ma, no nie stale.

No je to jedno, bavit sa ako co to zneje, ked to je taky hybrid hociaky.
« Posledná zmena: 28. Marec , 2010, 23:44:42 od MMM » Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #606 kedy: 28. Marec , 2010, 23:44:35 »

 mam dojem,že tu to lepšie vyzneje..
Zaznamenané
Black More
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 76


« Odpoveď #607 kedy: 28. Marec , 2010, 23:56:50 »

mam dojem,že tu to lepšie vyzneje..
ked sa to tak vezme tak vsetko znie dobre len musis vediet naco.aj ruska balalajka znie dobre ale nie na heavy metal
Zaznamenané
MMM
Hosť
« Odpoveď #608 kedy: 28. Marec , 2010, 23:59:58 »

Vsetko nezneje dobre, mne sa nepaci ked zvoni rano budik  Bavím sa skvele
Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #609 kedy: 29. Marec , 2010, 00:02:21 »

tu je strat s nejakym hot tele snimacom, ale aj tak to znie dost tele-idne podla mna

Zaznamenané
MMM
Hosť
« Odpoveď #610 kedy: 29. Marec , 2010, 00:07:23 »

tu je strat s nejakym hot tele snimacom, ale aj tak to znie dost tele-idne podla mna




Tele zneje este trochu inak. Hned v uvode..

Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #611 kedy: 29. Marec , 2010, 00:13:25 »


Tele zneje este trochu inak. Hned v uvode..


jase, tele znie kadejako, hlavne je dolezite ake ma snimace  Beeee no dobre, uz koncim sak ja tu vlastne chcem len dve veci povedat na tomto fore: 1) snimace su hlavna zlozka zvuku gitary hned po aparate 2) metal je objektivne zla hudba a metalova produkcia sa nerta za produkciu, metalistov treba exkomunikovat, nech si zalozia vlastnu reholu metalisti.sk
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #612 kedy: 29. Marec , 2010, 10:22:36 »

focus poznam len ford a harley zasa ako davidson a velmi by si sa divil kamo ze ako dokonale poznam fender a vobec tam nemusi byt logo.mne staci ze poznam drevo jelsa jasen javor a pod.a co je dolezite je poznat absolutne vsetky rozmery,menzuru,profil krku,radius u urciteho modelu,kobylka a mechanika,elektrika,zapojenie snimacov.a to si zapametaj navzdy nikdy vyrobene kopie gitar nie su dokonale vyrobene tak aby vsetky rozmery na stotiny sedeli s originalom.vsimni si napr.u niektorych kopiach gibsna myslim tym cina,korea a pod.nesedi vaha,hrubka,krivky tela o tom ze matros z tyzden stareho dreva co je poznat na ladeni a nie je mozne tu gitaru nastavit myslim dohmat atd.takze keby si ako prerobil lacnotu vzdy to bude lacnota a nepomozu ani ziadne seymuri ani nic podobne.cauko.

ty sa asi vyznas, vsak ? konecne niekto, kto to dokaze tunajsim tarajom vsetko vysvetlit :)

 Na zdravie!
Zaznamenané
Black More
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 76


« Odpoveď #613 kedy: 29. Marec , 2010, 11:51:23 »

ty sa asi vyznas, vsak ? konecne niekto, kto to dokaze tunajsim tarajom vsetko vysvetlit :)

 Na zdravie!
8)ano trochu sa vyznam ale poznam este lepsich ktory sa vyznaju vo fendroch a gibsnoch tak ze fakt poznaju tieto veci dokonale a hlavne co sa tyka tech.veci a param.tychto gitar.jeden z nich sa tym zaobera 40 rokov a ma taku literaturu ze sa niekomu ani nesniva.ale ty ludia sem nepisu lebo taketo rozhovory a prispevky ich nezaujimaju oni vydia podstatu gitar a vsetko okolo nich trochu inak a niektore tieto prispevky by sa im zdali aj prihriate. Som frajer
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #614 kedy: 29. Marec , 2010, 11:58:15 »

aj progac sa tym zaobera uz skoro 40 rokov.. aj ked je ovela mladsi
Zaznamenané

Strán: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 140 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 23 otázok.