Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 15:38:11
Strán: 1 ... 61 62 [63] 64 65 ... 140 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: FENDER TELECASTER ÜBER ALLES  (Prečítané 439905 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #930 kedy: 14. Jún , 2010, 12:54:57 »

hral som na mnoho customoch z CS (neviem ci vsetky su z CS) a hral som aj na tych 5k USD reissue modeloch (nepamatam sa co to bolo)co vydali rok ci dva dozadu rovnako ako dve nejake CS one off kusy so sialenymi topmi (mam to tusim aj niekde nafotene, pohladam) - a mozem za seba povedat, ze ani jedna z tych gitar nemala podla mna na Fender CS.
Nehovorim ovsem o starych plesnivych lespauloch, hovorim o novych kusoch; ako som uz pisal, ani z jedneho noveho gibsonu som nepadol na rit tak ako pri fender CS, a mozes piskat aj nadalej  :)

Ved fajn, ja Ti to neberim.  :) Aj ja som ich uz poskusal a mal viacero a tiez ma niektore vobec nebrali. Aj ten najlepsi, co som mal doteraz (celomahagonovy LP Custom 57 reissue) som predal nakoniec Robertovi. Su tam dost velke rozdiely kus od kusu.

S Fendrami CS nemam bohuzial moc skusenosti, len mi pride sialene dat za take skladacky tolko penazi. To si radsej kupim stareho Japonca, ktore niektore hraju ozaj skvelo za stvrtinu. Skratka mne je luto vyhodit na tak jednoduchu a lacnu gitaru ako Fender tolko penazi. Stale je to pre mna len posrobovany lacny banjocaster. :)
« Posledná zmena: 14. Jún , 2010, 13:12:45 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #931 kedy: 14. Jún , 2010, 13:30:25 »

Inak v podstate Fender Custom Shop vymysleli celu tu maniu "zrelicovania" novych nastrojov. A zjavne maju tu technologiu brutal zmaknutu. Az do choroby, ked robia kopie nejakych real nastrojov. Napriklad Gallaghera...

Co sa tyka kvality Custom Shopu, tak Telecaster aj Strat, co som aj ja svojimi kylavymi rukami drzal v rukach, tak naj boli Custom Shopy. Bohvie ako by dopadol real test, ale take mam pocity.

Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #932 kedy: 14. Jún , 2010, 13:42:02 »

Ale ved som uz x krat ako aj Rasto pisal preco. Materialy, dreviny, viac prace atd...  ?§!.
a hen tito sa vosli do 150e. ci to neni taky zlozity dizajn az ako original?


* vintage lp.jpg (33.57 KB, 750x500 - prehliadnuté 222 krát.)
Zaznamenané
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #933 kedy: 14. Jún , 2010, 13:47:41 »

a hen tito sa vosli do 150e. ci to neni taky zlozity dizajn az ako original?

palii, ked sa na lespaul za 150-200 eur pozries pod lupou, uvidis tie ZASADNE rozdiely medzi original gibsonom a tymito ostatnymi podradnymi lespaulmi a to prave robi ten strasny rozdiel  Bavím sa skvele
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
zakky
Hosť
« Odpoveď #934 kedy: 14. Jún , 2010, 13:48:44 »

Inak v podstate Fender Custom Shop vymysleli celu tu maniu "zrelicovania" novych nastrojov. A zjavne maju tu technologiu brutal zmaknutu. Az do choroby, ked robia kopie nejakych real nastrojov. Napriklad Gallaghera...

Co sa tyka kvality Custom Shopu, tak Telecaster aj Strat, co som aj ja svojimi kylavymi rukami drzal v rukach, tak naj boli Custom Shopy. Bohvie ako by dopadol real test, ale take mam pocity.





tie relic upravy su super mne sa to velmi paci  Som metlak
« Posledná zmena: 14. Jún , 2010, 13:50:50 od zakky » Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #935 kedy: 14. Jún , 2010, 13:49:43 »

palii, ked sa na lespaul za 150-200 eur pozries pod lupou, uvidis tie ZASADNE rozdiely medzi original gibsonom a tymito ostatnymi podradnymi lespaulmi a to prave robi ten strasny rozdiel  Bavím sa skvele
verim verim, ono sa to potom tymi zasadnymi rozdielmi zvykne vysplhat o tych par litrov nahor.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #936 kedy: 14. Jún , 2010, 13:53:32 »

a hen tito sa vosli do 150e. ci to neni taky zlozity dizajn az ako original?

A co si tymto chcel povedat? Takisto Ti tu mozem hodit lacnu kopiu Tele este za menej, aj pod 100 euro. Neviem co to ma spolocne s tym, ze podla mna su Custom Shopy Fendre viac predrazene ako Gibson. ?§!.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #937 kedy: 14. Jún , 2010, 14:03:06 »

Tak som si pozrel ceny a tieto obe gitary (ten novy Tele a 59 Standard reissue) sa predavaju nove za rovnake prachy.
Ak mi fakt chcete tvrdit, ze ten osklivy Tele nie je predrazeny oproti tomu Gibsonu, tak sa fakt pobavim. Bavím sa skvele

A to samozrejme nechcem zastavat Gibson, ze nie je tiez predrazeny.


* !Br9mczQB2k~$(KGrHqIOKiIEvNsNkoVsBL15tJI6Tg~~_3.JPG (40.96 KB, 800x533 - prehliadnuté 205 krát.)

* !BvKQ+WQBmk~$(KGrHqQOKkYEvOEFqzV9BMD(FF2sdw~~_3.JPG (67.75 KB, 800x600 - prehliadnuté 243 krát.)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #938 kedy: 14. Jún , 2010, 14:06:27 »

a hen tito sa vosli do 150e. ci to neni taky zlozity dizajn az ako original?

nerob tu demagogiu. vsak uz bolo napisane, ze nejake rozdiely vo vyrobnych nakladoch sa stieraju kvantitou. takze porovnavat tradicnu vyrobu v Custom Shopoch s azijskou megaprodukciou mozes asi tazko... vsak chod za nejakym nasim vyrobcom, ze chces LP a argumentuj mu takouto fotkou gitary za 150€, Takac Ti pozicia lupu a urcite sa dohodnete...
Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #939 kedy: 14. Jún , 2010, 14:11:22 »

Tak som si pozrel ceny a tieto obe gitary (ten novy Tele a 59 Standard reissue) sa predavaju nove za rovnake prachy.

Tak ale ty stale nechapes jednu vec, ze najprv je Telecaster a potom su ti ostatni. Najprv bol Boh, potom bol Adam a Eva. Najvaaac je Telecaster. Chapes bracho.

Celkovo tato debata je tym padom cudna kde to smerujes, ze porovnavas Telecaster a jeho cenu s gibsonom. Tu nejde o peniaze.

Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #940 kedy: 14. Jún , 2010, 14:13:02 »

nerob tu demagogiu. vsak uz bolo napisane, ze nejake rozdiely vo vyrobnych nakladoch sa stieraju kvantitou. takze porovnavat tradicnu vyrobu v Custom Shopoch s azijskou megaprodukciou mozes asi tazko... vsak chod za nejakym nasim vyrobcom, ze chces LP a argumentuj mu takouto fotkou gitary za 150€, Takac Ti pozicia lupu a urcite sa dohodnete...
megaprudukcia neni jedina vec. dolezitejsie su fakt tie naklady na vyrobu, cize technologia vyroby. nejaky slovensky struzlikant nema stroje kde mu chodia krky a tela jak na pase (obrazne povedane), tak jasne ze by taketo iste vyrobil za podstatne viac jak 150e. ale zato bolo by v tom ovela viac lasky pod tou lupou.

gitary nemusia byt drahe - ani fendroidne ani gibsoidne ani ziadne, naviac vobec neexistuje jasny priamoumerny vztah kvality zvuku s cenou
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #941 kedy: 14. Jún , 2010, 14:14:06 »

....

gitary nemusia byt drahe - ani fendroidne ani gibsoidne ani ziadne, naviac vobec neexistuje jasny priamoumerny vztah kvality zvuku s cenou

tu sa zhodneme :)
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #942 kedy: 14. Jún , 2010, 14:16:31 »

Uz to tu ide uplne inde...

Mne islo len poukazat na nezmyselnu cenu toho noveho Tele. Popiskujem si
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
udry
Hosť
« Odpoveď #943 kedy: 14. Jún , 2010, 14:20:33 »



Mne islo len poukazat na nezmyselnu cenu toho noveho Tele. Popiskujem si
ktorého ?  :)
Zaznamenané
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #944 kedy: 14. Jún , 2010, 14:21:19 »

Uz to tu ide uplne inde...

Mne islo len poukazat na nezmyselnu cenu toho noveho Tele. Popiskujem si

progy, akakolvek cena akejkolvek gitary, ktora stoji viac ako 500 eur, je nezmyselna..pokial nie je vykladana zlatom  Bavím sa skvele
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
Strán: 1 ... 61 62 [63] 64 65 ... 140 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.068 sekund, 23 otázok.