Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
18. Apríl , 2024, 22:38:32
Strán: 1 ... 68 69 [70] 71 72 ... 140 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: FENDER TELECASTER ÜBER ALLES  (Prečítané 440239 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1035 kedy: 16. Jún , 2010, 22:22:16 »

nesuhlasim..na nahravke v mixe celej kapely by si to mozno nespoznal, ale keby si porovnaval tie gitary uz len na sucho face to face, tak by tam jednak viditelny a jednak aj pocutelny rozdiel..ci ches verit alebo nie..ak si spokojny so svojou za 280$ ci kolko, je to fuk...hrat ti to hra dobre, to je dobre a nemusis riesit gitary za 2k
Amen.
Zaznamenané

jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #1036 kedy: 16. Jún , 2010, 22:22:51 »

nesuhlasim..na nahravke v mixe celej kapely by si to mozno nespoznal, ale keby si porovnaval tie gitary uz len na sucho face to face, tak by tam jednak viditelny a jednak aj pocutelny rozdiel..

jasne, ze by bol rozdiel, ale vies mi definovat, ako ma zniet napr. fender? zneju vsetky fender gitary rovnako? nemoze zniet barsjaky telecaster ako fender telecaster?
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #1037 kedy: 16. Jún , 2010, 22:27:03 »

jasne, ze by bol rozdiel, ale vies mi definovat, ako ma zniet napr. fender? zneju vsetky fender gitary rovnako? nemoze zniet barsjaky telecaster ako fender telecaster?

samozrejme ze moze, ale ten pravy tele ked povies tele je len jeden a to od lea. Nic viac, nic menej
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #1038 kedy: 16. Jún , 2010, 22:29:22 »

ale to neni podstatné,ani keby si ho v živote nepočul tak vieš ktorá z tých dvoch je lepšia :)

definuj, co je to lepsia gitara :)..mas nejaku predstavu o zvuku, ktori sa tebe paci, zoberies squier, zahras si, povies, dobre to hra, zoberies, neviem aky kustom mega shop a zistis, ze tento ma o nieco viac basov ako sa tebe paci, tak co povies? ze ktora hra lepsie?
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #1039 kedy: 16. Jún , 2010, 22:42:26 »

jasne, ze by bol rozdiel, ale vies mi definovat, ako ma zniet napr. fender? zneju vsetky fender gitary rovnako? nemoze zniet barsjaky telecaster ako fender telecaster?
tazko sa to opisuje slovami, ale ked uz sa bavime o tych tele.. drzal som v rukach kadejake skvajer, aj mexico fendre..nieco bolo horsie, nieco lepsie, dokonca som hral aj na fakt podarene mexico...no a potom sa ma spyros snazil namotat na tele a skusil som jeho tele 52, custom shop...a to su proste gitary typu, ze si na to udries hoc aj na sucho a zaziaria ti ocka, srdiecko zaplesa a povies si je to tam, takto ma zniet tele, zapojis a mas rakenrol od podlahy ako sa hovori  :) a to nie som vobec fanusikom tele a furt sa spyrosovi smejem, ze su to skarede lopaty, no musim uznat, ze tie gitary proste zneju presne tak, ako ma kazdy clovek zafixovany ten surovy, dravy tele zvuk. pri tych lacnych sa tam nieco na to tele vo zvuku podobalo, boli tam nejake naznaky, ale zas sa tam objavuju take tie detaily, ze opracovanie, sustain poslabsi, farba zvuku je taka nijaka..

ale hovorim, tazko sa to opisuje, treba skusit a uvidis.. a mozno nie, mozno to bude pre teba malo podstatny rozdiel, za ktory sa neoplati si priplatit, resp to bude pre teba poleno, jak poleno
« Posledná zmena: 16. Jún , 2010, 22:43:19 od styrioci » Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #1040 kedy: 16. Jún , 2010, 22:44:33 »

definuj, co je to lepsia gitara :)..mas nejaku predstavu o zvuku, ktori sa tebe paci, zoberies squier, zahras si, povies, dobre to hra, zoberies, neviem aky kustom mega shop a zistis, ze tento ma o nieco viac basov ako sa tebe paci, tak co povies? ze ktora hra lepsie?

to co ty hovoris to mi pripada ako taky subjektivny dojem z nevedomosti, prip. malo skusenosti, ....ako ze ja si myslim, ze toto fiat punto je ovela lepsie ako bmw m6 lebo na tom bmw dajak privelmy reaguje plyn..
Zaznamenané
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #1041 kedy: 16. Jún , 2010, 22:56:06 »

to co ty hovoris to mi pripada ako taky subjektivny dojem z nevedomosti, prip. malo skusenosti, ....ako ze ja si myslim, ze toto fiat punto je ovela lepsie ako bmw m6 lebo na tom bmw dajak privelmy reaguje plyn..

no ja skusenosti s drahymi gitarami nemam, to som uz povedal, lenze gitara nie je auto, auto mozes hodnotit na zakladne nejakych objektivnych parametrov, aky ma pruzny motor, kolko miesta je vnutri, spolahlivost, objem batoz. priestoru, vybava atd...ale gitaru mozes hodnotit jedine na zaklade tvojho subjektivneho pocitu a uz to bolo x krat povedane, ze ludia skusali drahe custom gitary a porovnali ich z obycajnymi a tie obycajne ich casto prestali. Uz som to tu parkrat pisal, ze bolo by treba urobit test, ze niekomu zaviazu oci a daju do ruky 10 roznych lespaulov trebars a clovek by ich mal zoradit podla toho, co pocuje a ako sa mu na ne hra, nie podla napisov na hlavach, na takyto test by som bol straaasne zvedavy :)
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #1042 kedy: 16. Jún , 2010, 22:58:54 »

posledne dva posty oba pekne triezve nazory (4oci,Krtko). Ja by som len doplnil pre JT, ze sa nemusi jednat len o 2Ke nastroj. Ked je gitara precizne spravena z kvalitnych materialov a ma vsetko co ma mat, je pochopitelne, ze taky nastroj lacny nebude - a preto casto tie drahsie gitary stoja kolko stoja, nie preto, ze ma na hlave napisan XYZ, ale preto, ze to XYZ o niecom svedci, resp ze je to hypoteticky zaruka kvality
« Posledná zmena: 16. Jún , 2010, 22:59:19 od mn » Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
udry
Hosť
« Odpoveď #1043 kedy: 16. Jún , 2010, 23:10:01 »

Prosím vás,požičajte niekto takačovi gitaru za 1500 evri,nech si na tom brnkne a nech to už nerieši. Bavím sa skvele
Zaznamenané
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #1044 kedy: 16. Jún , 2010, 23:11:57 »

Prosím vás,požičajte niekto takačovi gitaru za 1500 evri,nech si na tom brnkne a nech to už nerieši. Bavím sa skvele

ale musi byt lefthand  Bavím sa skvele
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
udry
Hosť
« Odpoveď #1045 kedy: 16. Jún , 2010, 23:20:07 »

ale musi byt lefthand  Bavím sa skvele
 šak right prehodíš na druhé plece a mastíš  Bavím sa skvele  
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #1046 kedy: 16. Jún , 2010, 23:21:05 »

no ja skusenosti s drahymi gitarami nemam, to som uz povedal, lenze gitara nie je auto, auto mozes hodnotit na zakladne nejakych objektivnych parametrov, aky ma pruzny motor, kolko miesta je vnutri, spolahlivost, objem batoz. priestoru, vybava atd...ale gitaru mozes hodnotit jedine na zaklade tvojho subjektivneho pocitu a uz to bolo x krat povedane, ze ludia skusali drahe custom gitary a porovnali ich z obycajnymi a tie obycajne ich casto prestali. Uz som to tu parkrat pisal, ze bolo by treba urobit test, ze niekomu zaviazu oci a daju do ruky 10 roznych lespaulov trebars a clovek by ich mal zoradit podla toho, co pocuje a ako sa mu na ne hra, nie podla napisov na hlavach, na takyto test by som bol straaasne zvedavy :)

draha gitara musi hrat lepsie lebo je zlozena z kvalitnejsich materialov,  ale urcite sa ojebava ako pri vsetkom.  to by si musel byt pri jej vyrobe.  ja z osobnej skusenosti nahravat chodia s kadejakymi gitarami a tie lacne sa rozladuju kazdu minutu, tupy zvuk nekonkretny na lampaci to vobec nezneje  basgitary detto tam tiez hned pocut ze je to smejd.  takto na doma to nezistis ale ked kazdy tyzden by si pocul inu gitaru tak by si hned zistil ten rozdiel. niektore gitary od 500E dobre hraju ale tak od 1000E su uz velmi dobre gitary zalezi na aky styl muziky mas gitaru ani draha nehra na VSETKO dobre etc  musis najst tie kombinacie co funguju  Na zdravie!
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1047 kedy: 17. Jún , 2010, 00:14:11 »

no ja skusenosti s drahymi gitarami nemam

Takisto treba mat aj schopny aparat, vtedy su tie rozdiely vacsie...
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1048 kedy: 17. Jún , 2010, 06:07:46 »

Takisto treba mat aj schopny aparat, vtedy su tie rozdiely vacsie...
Podla mna je gitara druhy najdolezitejsi prvok v retazci gitaristu (prvy je pochopitelne gitarista) a az potom aparat. Ak mas dobru gitaru, tak kamkolvek ju das, hra. Zla gitara nehra na nicom dobre. Tot moje skusenosti.
« Posledná zmena: 17. Jún , 2010, 06:08:10 od Branko » Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1049 kedy: 17. Jún , 2010, 07:40:50 »

Podla mna je gitara druhy najdolezitejsi prvok v retazci gitaristu (prvy je pochopitelne gitarista) a az potom aparat. Ak mas dobru gitaru, tak kamkolvek ju das, hra. Zla gitara nehra na nicom dobre. Tot moje skusenosti.

Podla mna skor opak. Dobry aparat/zla gitara = lepsi zvuk ako zly aparat/dobra gitara...
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 ... 68 69 [70] 71 72 ... 140 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.056 sekund, 23 otázok.