Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 12:49:18
Strán: 1 ... 70 71 [72] 73 74 ... 140 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: FENDER TELECASTER ÜBER ALLES  (Prečítané 440018 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #1065 kedy: 17. Jún , 2010, 10:12:19 »

mas pravdu nikto si to nevsimne lebo nebude pocut gitaru  Bavím sa skvele
vsak s axe hraju aj do linky a su spokojni ludia :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1066 kedy: 17. Jún , 2010, 10:15:03 »

ked vieš hrat tak aj z multáku do PA zahráš a nikto si to nevšimne.

ojoooj  ha ha ha
Zaznamenané
zakky
Hosť
« Odpoveď #1067 kedy: 17. Jún , 2010, 10:17:45 »

okej ak sa bavime o multaku za 2000euro tak okej, skoda ze vsetci ty gitaristi su taki hlupi a kupuju si predrazene aparaty a pritom staci krabicka
Zaznamenané
zakky
Hosť
« Odpoveď #1068 kedy: 17. Jún , 2010, 10:20:09 »

ked vieš hrat tak aj z multáku do PA zahráš a nikto si to nevšimne.

a to si uz aj niekde tak hral? lebo ja si pametam ze este ked zuzka hrala niekde koncert s barborou a nechcelo sa nam trepac aparat tak sme zobrali pod xt live a teda nic moc som tam chodil este medzi pesnickami do toho sparat aby to hralo aspon ako tak .... a to ani nehovorim jak to zuzka spicovala ze sa na to nehralo dobre a zle sa pocula na podiu
Zaznamenané
zakky
Hosť
« Odpoveď #1069 kedy: 17. Jún , 2010, 10:21:06 »

aj branko tak hrá.

sranda že vela ludí basu degraduje,pritom je to blbosť. Zdravíčko

kde to degradujem prosimta? vravim ze to je ine, ja mam velku uctu k ludom co naozaj vedia hrat na basu
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1070 kedy: 17. Jún , 2010, 10:21:11 »

okej ak sa bavime o multaku za 2000euro tak okej, skoda ze vsetci ty gitaristi su taki hlupi a kupuju si predrazene aparaty a pritom staci krabicka

ako nechcem riesit zase Branka, ale ak ma pamat neklame, tak ma RG470, mexicky Strat a teraz aj Tele, vsetko gitary strednej cenovej... nechapem, preco ma pomerne drahy JSX a drahy Orange box, ked mal radsej pridat na gitare a usetrit mohol prave na aparate... :)
Zaznamenané
zakky
Hosť
« Odpoveď #1071 kedy: 17. Jún , 2010, 10:24:28 »

miešaš...ked sa bavíme čo je doležitejšie tak nehovor o profíkoch,ako udry povedal,všetko suvisi so všetkym a profik nebude šetrit jak na nastroji tak na aparate,ale ked má niekto finančný problem tak rieši či skor aparat alebo nastroj.

ty tu pises picoviny typu mesa z multaku, ci si myslel axefx?
btw sam som tu pisal ze je dolezite uplne vsetko od gitaristu cez gitaru az po aparat
« Posledná zmena: 17. Jún , 2010, 10:25:23 od zakky » Zaznamenané
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #1072 kedy: 17. Jún , 2010, 10:40:53 »

ked pojdes do extremu, tak na lacnom kombe trandakovom za 200€ Ti nezahra ani z hocijakeho Custom Shopu gitara. na paradnom fakt kvalitnom aparate si s gitarou za 70€ zahras uplne bez problemov, s ovela lepsim vysledkom, ako pri tej prvej kombinacii - nemyslis ?


toto si presne myslim aj ja, ked zoberiem hocijaku priemernu gitaru a zahram si na nejaku mesu, bude to ovela vacsia zabava a lepsi zvuk , ako mega custom shop de luxe gitara na nejaky nanic aparat
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #1073 kedy: 17. Jún , 2010, 10:43:05 »


Takáč - ono pri tych drahsich gitarach je to aj o tom, ze to ma menej kompromisov. mas trebars gitaru za 300€ a je pekne spravena, a celkom fajn ladi a v zasade ma skvely zvuk... ale trebars ked na nu hras dlhsie, tak si vsimnes drobnosti - ze trebars od 12 prazcu vysie uz hrubsie struny az tak nezneju. ze trebars v konkretnej polohe medzi 13/14 prazcom na G strune ked vytahujes ton, tak v doznievani trochu zakmitava... a pod, atd... male drobnosti, s ktorymi sa naucis zit a vobec Ti nevadia, vsak nie si hnidopich... no a potom mas k dispozicii nejaky fakt uz lepsi nastroj a ty si po case uvedomis, ze tych kompromisnych detailov je na tej gitare daleko vyrazne menej, ako na tej 300€. ze kde do nej brnknes, tam hra stale konzistentne... to ako len napriklad :)


dobre a teda plati tu nieco take, ze ked mam gitaru napr. nad 2000 euro, tak tietonedostatky, co si opisal na lacnych gitarach, tato draha mat nebude? je to nejaka istota? lebo napr. vela ludi si kupuje gitary tak, ze si ich objedna cez ebay z druhej strany zemegule, cize ziadne skusanie vopred sa nekona
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #1074 kedy: 17. Jún , 2010, 10:49:53 »

nie,tu istotu nemáš ani pri nastrojoch za 5-7000€ :)

to som si aj myslel, cize kludne si mozem kupit gitaru za 5000 eur a bude o dost horsia, ako gitara za 500 eur, ktoru si trebars vyberiem z niekolkych kusov, cize vlastne ta vysoka cena mi zaruci akurat ten napis na hlave  Bavím sa skvele

a vlastne na to najdolezitejsie som zabudol...zaruci mi  to to, ze na nejakom gitarovom fore ma budu brat odrazu o dost vaznejsie, lebo mam popici drahu gitaru, ale to, ze doma budem hravat viac na tej 500 eurovej, to uz nepoviem radsej  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 17. Jún , 2010, 10:51:56 od jtakac » Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #1075 kedy: 17. Jún , 2010, 10:50:31 »

dobre a teda plati tu nieco take, ze ked mam gitaru napr. nad 2000 euro, tak tietonedostatky, co si opisal na lacnych gitarach, tato draha mat nebude? je to nejaka istota? lebo napr. vela ludi si kupuje gitary tak, ze si ich objedna cez ebay z druhej strany zemegule, cize ziadne skusanie vopred sa nekona

to sa robi takze  potom ju vychvalujes a rychlo bachnes do inzeratu :)
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1076 kedy: 17. Jún , 2010, 11:27:42 »

dobre a teda plati tu nieco take, ze ked mam gitaru napr. nad 2000 euro, tak tietonedostatky, co si opisal na lacnych gitarach, tato draha mat nebude? je to nejaka istota? lebo napr. vela ludi si kupuje gitary tak, ze si ich objedna cez ebay z druhej strany zemegule, cize ziadne skusanie vopred sa nekona

ked si kupujes gitaru za vela penazi bez vyskusania, tak pravdepodobne vychadzas z nejakych skusenosti inych ludi, a spoliehas sa na to, ze o tom ktorom konkretnom modele ci znacke panuje vo vseobecnosi presvedcenie, ze tie nastroje su adekvantne cene...

co poznam vo svojom okolii par uchylakov, co si takychto gitar naslepo poobjednavali uz viac, tak nemam pocit, ze by sa niekedy na tom ojebali, tak ze gitara za 2000 moze hrat horsie ako gitara za 500 nebude asi tak bezny jav :)
Zaznamenané
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #1077 kedy: 17. Jún , 2010, 11:36:00 »

dobre a teda plati tu nieco take, ze ked mam gitaru napr. nad 2000 euro, tak tietonedostatky, co si opisal na lacnych gitarach, tato draha mat nebude? je to nejaka istota? lebo napr. vela ludi si kupuje gitary tak, ze si ich objedna cez ebay z druhej strany zemegule, cize ziadne skusanie vopred sa nekona
pochybujem... myslím že u drahých modeloch je výstupná kontrola náročnejšia než len či to vydáva zvuk  :)
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #1078 kedy: 17. Jún , 2010, 11:37:11 »

Treba si kupovať kvalitné nástroje a z nich si vyberať tie ktoré Vám sedia...ostatné posielať späť do sveta, aby si naši svoje ruky.....tie rozdiely človek pozná na pódiu a hlavne v štúdiu......to že gitara za 500 EUR bude hrať ako vážny nástroj je síce možné, ale málo pravdepodobné, aj keď výnimka potvrdzuje pravidlo. Hoci napr GIBSON FADED séria +/- v tejto relácii hrá výborne, podobne niektoré IBANEZY  Tie drobnosti ako píšete, šetria nervy. Mám CUSTOM 77, keď ho vyberiem z kufra, ladí, po koncerte ladí, jediná zmena ladenia je keď ho dávam do drop D, podobne STRAT 78...vyváženosť zvuku a pocit z nástroja je myslím zbytočne riešiť......bolo veľmi deprimujúce vziať potom do ruky lacnejšiu gitaru, keď si človek zvykne na určitý zvukový štandard, pohodlie a bezproblémovosť......
« Posledná zmena: 17. Jún , 2010, 11:38:13 od RobG » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1079 kedy: 17. Jún , 2010, 12:08:01 »

dobre a teda plati tu nieco take, ze ked mam gitaru napr. nad 2000 euro, tak tietonedostatky, co si opisal na lacnych gitarach, tato draha mat nebude? je to nejaka istota? lebo napr. vela ludi si kupuje gitary tak, ze si ich objedna cez ebay z druhej strany zemegule, cize ziadne skusanie vopred sa nekona

V istom zmysle je. Najma u starsich vyhratych nastrojov.

U novych mozu byt mensie problemy s nultym prazcom alebo ze neintonuje 100%, pripadne sa spociatku rozladuje.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 ... 70 71 [72] 73 74 ... 140 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.082 sekund, 23 otázok.