Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 17:34:01
Strán: 1 ... 71 72 [73] 74 75 ... 140 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: FENDER TELECASTER ÜBER ALLES  (Prečítané 439919 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1080 kedy: 17. Jún , 2010, 12:09:11 »

to som si aj myslel, cize kludne si mozem kupit gitaru za 5000 eur a bude o dost horsia, ako gitara za 500 eur, ktoru si trebars vyberiem z niekolkych kusov, cize vlastne ta vysoka cena mi zaruci akurat ten napis na hlave  Bavím sa skvele

a vlastne na to najdolezitejsie som zabudol...zaruci mi  to to, ze na nejakom gitarovom fore ma budu brat odrazu o dost vaznejsie, lebo mam popici drahu gitaru, ale to, ze doma budem hravat viac na tej 500 eurovej, to uz nepoviem radsej  Bavím sa skvele

To uz prehanas. Ide aj o zvuk, na tej drahsej budes mat lepsie drevo, elektroniku, snimace atd. Nebavime sa len o spracovani.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1081 kedy: 17. Jún , 2010, 12:11:11 »

co poznam vo svojom okolii par uchylakov, co si takychto gitar naslepo poobjednavali uz viac, tak nemam pocit, ze by sa niekedy na tom ojebali, tak ze gitara za 2000 moze hrat horsie ako gitara za 500 nebude asi tak bezny jav :)

Ani nie je. Sam si isiel do plesniveho lespoolu a aky problem? Ver tomu, ze ak by si ich zobral aj 90, tak vsetky by dopadli dobre. Odchylky vo zvuku by samozrejme boli, ale co sa tyka hratelnosti (samozrejme pokial by nemali zodrate prazce), intonacie a ladenia atd atd by nebol problem.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1082 kedy: 17. Jún , 2010, 12:12:37 »

Mám CUSTOM 77, keď ho vyberiem z kufra, ladí, po koncerte ladí, jediná zmena ladenia je keď ho dávam do drop D, podobne STRAT 78...vyváženosť zvuku a pocit z nástroja je myslím zbytočne riešiť......bolo veľmi deprimujúce vziať potom do ruky lacnejšiu gitaru, keď si človek zvykne na určitý zvukový štandard, pohodlie a bezproblémovosť......

Tak tak. Co je hlavne velke plus mimo jedinecneho zvuku tych starsich nastrojov je pohodlie. Nerozladuju sa, intonuju, su proste stabilne, usadene. Nove gitary skratka toto v sebe zial nemaju.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #1083 kedy: 17. Jún , 2010, 12:12:43 »

To uz prehanas. Ide aj o zvuk, na tej drahsej budes mat lepsie drevo, elektroniku, snimace atd. Nebavime sa len o spracovani.

jasne, ze aj trochu prehanam :)..mne islo o to, ci ma clovek nejaku garanciu u drahych gitar, ale zrejme nema, dajme tomu, keby som si ja kupil drahu lavacku gitaru a nebol by som spokojny, keby som ju chcel dalej predat, mal by som veelke problemy s predajom, takze ja osobne si drahu gitaru radsej nekupim  Bavím sa skvele
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1084 kedy: 17. Jún , 2010, 12:13:25 »

dajme tomu, keby som si ja kupil drahu lavacku gitaru a nebol by som spokojny, keby som ju chcel dalej predat, mal by som veelke problemy s predajom, takze ja osobne si drahu gitaru radsej nekupim  Bavím sa skvele

Dalsia fama. Znackovu kvalitnu gitaru predas vzdy aj bez straty. Lacnu nie...
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #1085 kedy: 17. Jún , 2010, 12:15:02 »

...jedinecneho zvuku tych starsich nastrojov..

nechcem stale rypat, ale fakt by som bol strasne zvedavy, na ten test, ze ti zaviazem oci, dam ti do ruky 15 roznych lespaulov, budu tam tri stare gibsony s tym jedinecnym zvukom a ty presne trafis tie tri gibsony s tym jedinecnym zvukom  Na zdravie!
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1086 kedy: 17. Jún , 2010, 12:15:44 »

nechcem stale rypat, ale fakt by som bol strasne zvedavy, na ten test, ze ti zaviazem oci, dam ti do ruky 15 roznych lespaulov, budu tam tri stare gibsony s tym jedinecnym zvukom a ty presne trafis tie tri gibsony s tym jedinecnym zvukom  Na zdravie!

Ak by boli z ery 68-80 tak ano. A to si dovolim tvrdit uplne bez srandy. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
udry
Hosť
« Odpoveď #1087 kedy: 17. Jún , 2010, 12:28:33 »

Dalsia fama. Znackovu kvalitnu gitaru predas vzdy aj bez straty. Lacnu nie...
Lacnú predaš vždy a so ziskom. Stačí tam dat to správne logo. Bavím sa skvele
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1088 kedy: 17. Jún , 2010, 12:29:06 »

Lacnú predaš vždy a so ziskom. Stačí tam dat to správne logo. Bavím sa skvele

Uz Ta vidim.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
udry
Hosť
« Odpoveď #1089 kedy: 17. Jún , 2010, 12:31:36 »

Uz Ta vidim.  Bavím sa skvele
Neverím. Nemam zapnutu web kameru. Bavím sa skvele
Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #1090 kedy: 17. Jún , 2010, 12:36:34 »

tymto svojm zbytocnym prispevkom sa skusim zhrnut vase (aj moje) nazory.

>cim vacsia cena nastroja, tym vacsia pravdepodobnost, ze bude ok po kazdej stranke

otazka je preco?

-tuto otazku neriesia umelci ktori nie su gear headi a snazia sa len robit dobry hudobny produkt. napr moja oblubea pj harvey si pozicala 63 telecaster ktory ma nehoraznu cenu a s nim nahrala polovocu svojej tvorby, az v roku 2000 si kupila vlastny - "je to drahe ale je to popici dobre, neriesim preco je to dobre, nezajem"

-tuto otazku neriesia ludi ktori su totalne ovplyvneni marketingom a neni ich malo.

- preco? ma zmyslel riesit u ludi, ktorych to proste zaujima a su zvedavi ako veci funguju. je takych vela, aj ja medzi nich patrim, ale skor patrim do dalsej kategorie

- ludia ktori maju radi rozne zvuky nastrojov, chcu mat pestry vyber nastrojov ale na 5 drahych gitar so zvukom 63 tele nemaju peniaze. riesime ze preco to tele zie tak jak znie a neznie tak jak by malo, jedina vec ktora sa da najviac generalizovat pri skusenostich a na zaklade ktorej sa da relativne spolahlivo predvidt  zlepsenie zvuku su pre mna simace, aj ked s tym vacsina nesuhlasi, ale to je jedno - proste je to skuseost mnohych ludi (nie len mna) co sa pustili touto cestou

- ludia ktori nemaju problem s peniazmi, nie su a nebudu umelci, nezalezi im na nejakej ich produkcii, je to ich konicek. hlavny vysledok je dobry pocit z vlastnenia produktu, ktoreho vysoka cea pre nich tvori tu hodnotu. ich rozmyslanie je podla mna dost jednoduche a upada do domnienok a roznych "urban legends"



no a teda preco je vacsia pravdepodobnost ze draha gitara bude lepsia?

-lebo kvalitne drevo, elektronika, spracovanie, quality check (cize teoreticky by sa nemala dostat na trh mechanicky dokurvena a nenastavena a hlave nenastavitelna gitara)

s tymto sa da suhlasit, akurat ze som na vlastnej kozi zazil neprijemne prekvapenia, kedy napriek vysokej pravdeodobnosti, ze nastroj bude kvalitny lebo je drahy proste nebol.

-drahsie gitary su vacsinou ovela krajsie, a toto netreba podcenovat - krajsia gitara je proste realne lepsia ako skareda :)
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #1091 kedy: 17. Jún , 2010, 12:44:41 »

 :)
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #1092 kedy: 17. Jún , 2010, 12:49:37 »

zabuda sa este na jednu vec. chcem byt vai kupim si vaiovu gitaru ktora napohlad iba vyzera rovnako
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #1093 kedy: 17. Jún , 2010, 12:51:38 »

tymto svojm zbytocnym prispevkom sa skusim zhrnut vase (aj moje) nazory.

-drahsie gitary su vacsinou ovela krajsie, a toto netreba podcenovat - krajsia gitara je proste realne lepsia ako skareda :)


tak toto je velmi diskutabilne v dnesnej dobe, sice kazdemu sa paci nieco ine, ale obcas tu zasnem, ako niektori ochkaju nad uplne obycajnym lespaulom s obycajnou povrchovou upravou, (ano, ma to na hlave napis gibson  Bavím sa skvele ) a pritom ja viem o gitarach za cca $400, co vyzeraju (podla mna) ovela luxusnejsie, napr maju quilt maple top atd, akurat napis na hlave neni taky atraktivny a je to made in china  :)

tiez je to sranda, ze niekto predava komplet gitaru s takym topom za par supov a ked chce clovek taky top na americkej gitare, priplati si mozno dvojnasobok ceny tej cinskej gitary  Bavím sa skvele  
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
udry
Hosť
« Odpoveď #1094 kedy: 17. Jún , 2010, 12:52:59 »

zabuda sa este na jednu vec. chcem byt vai kupim si vaiovu gitaru ktora napohlad iba vyzera rovnako
  nesmieš zabudnút na ventilátor,inak vai z teba nikdy nebude  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Strán: 1 ... 71 72 [73] 74 75 ... 140 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.088 sekund, 23 otázok.