Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 19:40:03
Strán: 1 ... 74 75 [76] 77 78 ... 140 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: FENDER TELECASTER ÜBER ALLES  (Prečítané 439930 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1125 kedy: 17. Jún , 2010, 13:47:24 »

Ved ok, akurat sa mi zda, ze Ty stale nechces pochopit jednu vec. Ze aj ked kupis ten stary predrazeny za 50k, tak ho za tolko minimalne aj predas. Cize mas v tom dobre zakonzervovane lowe, lepsie ako v banke, ako v nehnutelnosti aj. Tie plesniviny nikdy s cenou dole nesli ani nepojdu. Cize kto na to ma nech si to kupi, bude mat zabavu aj dobre investovane prachy v jednom...  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
udry
Hosť
« Odpoveď #1126 kedy: 17. Jún , 2010, 13:59:57 »

Ved ok, akurat sa mi zda, ze Ty stale nechces pochopit jednu vec. Ze aj ked kupis ten stary predrazeny za 50k, tak ho za tolko minimalne aj predas. Cize mas v tom dobre zakonzervovane lowe, lepsie ako v banke, ako v nehnutelnosti aj. Tie plesniviny nikdy s cenou dole nesli ani nepojdu. Cize kto na to ma nech si to kupi, bude mat zabavu aj dobre investovane prachy v jednom...  :)
Ale to sa už bavime o produkte biznisu. Nie o hudobnom nástroji ako takom,ktorý je primárne určený na hranie. Ved kto ťahá 50 000 dolar gitaru na podium. Dalej,vobec nie je záruka,že za 10-20 rokov mania nepominie.  Ked už by som mal investovat 50 000 dolarov,tak radšej kupim napr. byt a budem ho prenajímat  a peniažky sa sypu hned. Nie čakat ,že za 20 rokov  na kuse dreva možno zarobim. Ved to je čistá špekulácia. A to je rozdiel medzi investiciou a špekuláciou.  :)
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1127 kedy: 17. Jún , 2010, 14:02:16 »

Nie čakat ,že za 20 rokov  na kuse dreva možno zarobim. Ved to je čistá špekulácia. A to je rozdiel medzi investiciou a špekuláciou.  :)

Nehovorim o cakani. Spojis prijemne s uzitocnym. Budes si vychutnavat pekny zvuk a mas v tom iste prachy a mozno aj zisk. S prenajmom bytu to je fajn, hodi Ti viac samozrejme. Len som skratka chcel poukazat na to, ze ti co si tie drahocizne plesniviny kupia nie su az taki sialenci. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
udry
Hosť
« Odpoveď #1128 kedy: 17. Jún , 2010, 14:08:25 »

Nehovorim o cakani. Spojis prijemne s uzitocnym. Budes si vychutnavat pekny zvuk a mas v tom iste prachy a mozno aj zisk. S prenajmom bytu to je fajn, hodi Ti viac samozrejme. Len som skratka chcel poukazat na to, ze ti co si tie drahocizne plesniviny kupia nie su az taki sialenci. :)
  Ved jasne progy-každy nech su kupuje čo chce.Je to jeho vec. Su aj ine veci,za ktoré ludia dávajú tisice dolarov a su ovela menej "užitočnejšie"ako gitara.   Na zdravie!
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1129 kedy: 17. Jún , 2010, 17:53:04 »

ked pojdes do extremu, tak na lacnom kombe trandakovom za 200€ Ti nezahra ani z hocijakeho Custom Shopu gitara. na paradnom fakt kvalitnom aparate si s gitarou za 70€ zahras uplne bez problemov, s ovela lepsim vysledkom, ako pri tej prvej kombinacii - nemyslis ?

Nemyslim. To je dost protichodne a neviem sa s Tvojim nazorom absolutne stotoznit.  Na zdravie!
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1130 kedy: 17. Jún , 2010, 18:05:53 »

Nemyslim. To je dost protichodne a neviem sa s Tvojim nazorom absolutne stotoznit.  Na zdravie!

teraz o com sa bavime ? ze kvalitnejsi sound dostanes zo Soundking komba a Gibson LP Custom Shop, ako z lampovej hlavy + boxu a s gitarou Epiphone LP 100 ? to je podla Teba fakt ?
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1131 kedy: 17. Jún , 2010, 18:07:54 »

teraz o com sa bavime ? ze kvalitnejsi sound dostanes zo Soundking komba a Gibson LP Custom Shop, ako z lampovej hlavy + boxu a s gitarou Epiphone LP 100 ? to je podla Teba fakt ?
Uz len z inspirativneho hladiska, ked drzim poriadnu gitaru v rukach, nez neladiace hovno - nech je pichnute aj v aparate od Boha, nebudem mat chut hrat na tom. Ale to je cisto MOJ osobny pocit, Tvoj mamvpicizmus je samozrejme iny.  :)

Edit: Ja som aj s 15 watt Marshall spravil s poriadnou gitarou pre mna super zvuk a bavilo ma hrat na nom. Je jasne, ze najlepsia je kombinacia najlepsie do najlepsieho. Ale to sa neda vzdy. No zaklad je u mna mat co najlepsi nastroj - ten kamkolvek pichnes, mas z neho fajn pocit. Cisto subjektivna zalezitost. Viac k tomu niet co povedat.
 Na zdravie!
« Posledná zmena: 17. Jún , 2010, 18:11:10 od Branko » Zaznamenané

spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #1132 kedy: 17. Jún , 2010, 18:15:38 »

Ej ale sa to tu rozbehlo, momentalne sa idem dat do normalu po lezbe v Tatrach... kazdopadne...

Fasa gitara hra dobre aj do lacneho aparatu, napr. Peavey Envoy.
Fasa gitara hra uplne fasa do fasa aparatu.

Idealne je ako uz niekto spominal mat fasa gitaru a fasa aparat.

Ale tiez suhlasim, ze vacsia zabava je hrat do fasa aparatu s niecim lacnym... napr. to Recto....
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1133 kedy: 17. Jún , 2010, 18:20:28 »

Uz len z inspirativneho hladiska, ked drzim poriadnu gitaru v rukach, nez neladiace hovno - nech je pichnute aj v aparate od Boha, nebudem mat chut hrat na tom. Ale to je cisto MOJ osobny pocit, Tvoj mamvpicizmus je samozrejme iny.  :)

Edit: Ja som aj s 15 watt Marshall spravil s poriadnou gitarou pre mna super zvuk a bavilo ma hrat na nom. Je jasne, ze najlepsia je kombinacia najlepsie do najlepsieho. Ale to sa neda vzdy. No zaklad je u mna mat co najlepsi nastroj - ten kamkolvek pichnes, mas z neho fajn pocit. Cisto subjektivna zalezitost. Viac k tomu niet co povedat.
 Na zdravie!

ako nechcem riesit zase Branka, ale ak ma pamat neklame, tak ma RG470, mexicky Strat a teraz aj Tele, vsetko gitary strednej cenovej... nechapem, preco ma pomerne drahy JSX a drahy Orange box, ked mal radsej pridat na gitare a usetrit mohol prave na aparate... :)
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1134 kedy: 17. Jún , 2010, 18:23:47 »

ako nechcem riesit zase Branka, ale ak ma pamat neklame, tak ma RG470, mexicky Strat a teraz aj Tele, vsetko gitary strednej cenovej... nechapem, preco ma pomerne drahy JSX a drahy Orange box, ked mal radsej pridat na gitare a usetrit mohol prave na aparate... :)
To uz je zas moj problem, preco to je tak, mozno aj preto, ze ked som kupoval gitary, tak som nemal taku moznost vyberu a take vrecko s €. Dnes by som konal uplne inak, hlavne ak by som vedel, co ma v buducnosti caka.
Zaznamenané

mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #1135 kedy: 17. Jún , 2010, 18:25:20 »

nie,tu istotu nemáš ani pri nastrojoch za 5-7000€ :)

ver mi jednu vec - gitara za 7Ke nema ziadne nedostatky  :) nech mi zblkne kompletny rig ak nemam pravdu
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #1136 kedy: 17. Jún , 2010, 18:28:03 »

To uz je zas moj problem, preco to je tak, mozno aj preto, ze ked som kupoval gitary, tak som nemal taku moznost vyberu a take vrecko s €. Dnes by som konal uplne inak, hlavne ak by som vedel, co ma v buducnosti caka.

a hlavne ty zijes z hudby tak si nemozes kupovat gitary za $5.000 ako pravnici a doktori.  je ovela vacsia radost zarabat tazke prachy na gitare za 50E  Na zdravie!
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1137 kedy: 17. Jún , 2010, 18:28:44 »

a hlavne ty zijes z hudby tak si nemozes kupovat gitary za $5.000 ako pravnici a doktori.  je ovela vacsia radost zarabat tazke prachy na gitare za 50E  Na zdravie!
Presne tak !  Na zdravie!
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #1138 kedy: 17. Jún , 2010, 18:32:55 »

nech mi zblkne kompletny rig ak nemam pravdu
na tvojom mieste by som si nachystal hasiaci pristroj  ha ha ha
Zaznamenané
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #1139 kedy: 17. Jún , 2010, 18:35:02 »

na tvojom mieste by som si nachystal hasiaci pristroj  ha ha ha

to nezartuj  No hanbím sa..
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
Strán: 1 ... 74 75 [76] 77 78 ... 140 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.081 sekund, 23 otázok.