Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 09:32:51
Strán: [1] 2 3 ... 11 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Oplati sa kupovat multiefekt? a ked tak aky?  (Prečítané 29299 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
tommy321
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 330



WWW
« kedy: 17. November , 2009, 23:10:57 »

nazdar,
chcel by som vas nazor ohladne multieffektov, velmi sa mi pacia wah, delay, echo, a dalsie efekty, no a kedze som financne omezeny, napada ma riesit to multiefektom. dalej ma laka moznost rozne efekty kombinovat a ukladat, takze sa nazivo clovek iba prepne a nemusi sa trtkat s potakmi.
moc sa v multiefektoch, alebo efektoch vobec nevyznam, a dufal som ze by ste mi mohli pomoct s vyberom...
zatial sa mi zapacili nejake digitechi, 255 alebo 355, ale pocul som ze sa rychlo kazia.
poradte pls.
diki moc
Zaznamenané

(Gitary:Ibanez RGT42DX, California (Strat kopia),M.Parker Akustika),(Aparat: Peavey 6505, Randall RX412M, Randall RG15XM) ,(Nahravanie:Tascam US-122MKII, Rode M3, Cubase 5)
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 17. November , 2009, 23:21:27 »

nazdar,
chcel by som vas nazor ohladne multieffektov, velmi sa mi pacia wah, delay, echo, a dalsie efekty, no a kedze som financne omezeny, napada ma riesit to multiefektom. dalej ma laka moznost rozne efekty kombinovat a ukladat, takze sa nazivo clovek iba prepne a nemusi sa trtkat s potakmi.
moc sa v multiefektoch, alebo efektoch vobec nevyznam, a dufal som ze by ste mi mohli pomoct s vyberom...
zatial sa mi zapacili nejake digitechi, 255 alebo 355, ale pocul som ze sa rychlo kazia.
poradte pls.
diki moc

riesilo sa to tu X krat. ked ides po fakt dobrom zvuku a nemas peniaze, tak sa multiefektom vyhni - tie lacne su len take hracky. a tie trochu drahsie tiez. ked naozaj silou mocou chces multas, kup si hocijake, vsetky su najedno kopyto.

ked ides po normalnom zvuku, tak si kup seriozne kombo, alebo hlavu + bednu - to ako zaklad. k tomu si kup obycajne kvakadlo. ak potom aj nadalej budes trvat na efektoch, tak potom sa spytaj na nejake dalsie konkretne riesenie...
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 17. November , 2009, 23:26:31 »

Kludne si kup daky multak.Zvukov budeš mat plnu rit,naučiš sa trošku programovat a pochopiš čo ktory parameter robí so zvukom,pohráš sa,poskušaš,porovnaš,zhodnotíš a potom to s usmevom ............     Žmurk
Zaznamenané
tommy321
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 330



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 17. November , 2009, 23:32:33 »

mno to hlavne chcem, zatial viem len o niekolkych malo efektoch, a od multaku o vela viac ako hracku necakam, chcem sa hlavne pohrat zo zvukom, zistit co vsetko ta gitara dokaze vyprodukovat...
ked tak poradite nejake konkretne modely?
na strankach vyrobcou toho ma kazdy plnu rit, jak su prave oni najlepsie, ale potrebujem nejake hodnotenie od ludi co to fakt pouzivali...
Zaznamenané

(Gitary:Ibanez RGT42DX, California (Strat kopia),M.Parker Akustika),(Aparat: Peavey 6505, Randall RX412M, Randall RG15XM) ,(Nahravanie:Tascam US-122MKII, Rode M3, Cubase 5)
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 17. November , 2009, 23:35:52 »

...ale pocul som ze sa rychlo kazia....

ked to budes mat doma, nema sa Ti na tom co pokazit.
Zaznamenané
tommy321
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 330



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 17. November , 2009, 23:40:35 »

no asi ho zo sebou budem nosit aj na skusky, alebo aspon na vystupenia, az budu, no a ci by vydrzal...
ako trebars moj ucitel uz dost dlho pouziva digitech 350, aj na zivo, a nic mu neni, ale od znameho som pocul zasa ze trebars 255 je viacmenej za 2 mesiace v haji, tak neviem comu mam verit
Zaznamenané

(Gitary:Ibanez RGT42DX, California (Strat kopia),M.Parker Akustika),(Aparat: Peavey 6505, Randall RX412M, Randall RG15XM) ,(Nahravanie:Tascam US-122MKII, Rode M3, Cubase 5)
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #6 kedy: 17. November , 2009, 23:41:36 »

ked to budes mat doma, nema sa Ti na tom co pokazit.
To by som s takou istotou netvrdil. Aj aparat mozes mat cely cas len v skusobni a moze sa dojebat. :)
Zaznamenané

udry
Hosť
« Odpoveď #7 kedy: 17. November , 2009, 23:43:25 »

mno to hlavne chcem, zatial viem len o niekolkych malo efektoch, a od multaku o vela viac ako hracku necakam, chcem sa hlavne pohrat zo zvukom, zistit co vsetko ta gitara dokaze vyprodukovat...
ked tak poradite nejake konkretne modely?
na strankach vyrobcou toho ma kazdy plnu rit, jak su prave oni najlepsie, ale potrebujem nejake hodnotenie od ludi co to fakt pouzivali...
toho je strašne vela,takže povedz cenu a podla toho môžeme radit,teraz je napríklad na bazare Line6 X3 live za 300evri,čo je slušná cena
Zaznamenané
yeah
Hosť
« Odpoveď #8 kedy: 17. November , 2009, 23:44:30 »

To by som s takou istotou netvrdil. Aj aparat mozes mat cely cas len v skusobni a moze sa dojebat. :)
To by nebolo vsetko, ale ono ho mozu doje... uz vyrobit!  Fuuha zíram
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #9 kedy: 17. November , 2009, 23:45:01 »

-od multaku o vela viac ako hracku necakam, chcem sa hlavne pohrat zo zvukom
-na strankach vyrobcov toho ma kazdy plnu rit, jak su prave oni najlepsie, ale potrebujem nejake hodnotenie od ludi co to fakt pouzivali...

ak od toho vela necakas naco ti je nejake hodnotenie? a vobec.. kup si nejaky zoom g2.t , usetrim ti cas tym ze ja mu davam hodnotenie 7/10 a mas vys(ta)rane.. ak si myslis ze ti nejake recenzie uzivatelov pomozu tak urcite nie.. velmi zalezi ako to chces pouzivat.. ja som kedysi hraval s multakom do veze a prisaham ze som mal zvuk ako rammstein.. a potom som vypol CDcko a vybral som ho z mechaniky.. zavisi do coho s tym budes hrat
edit: inak co tvoj hudobny sluch? uz sa to lepsi?
edit2: hlavne necitaj nazory ludi na strankach ako muziker.sk kde su vyjadrenia majitelov k danym produktom.. boss ds-1 je vzdy totiz najlepsi pedal v den ked ho kupi clovek
« Posledná zmena: 17. November , 2009, 23:49:07 od kaolko » Zaznamenané

tommy321
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 330



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 17. November , 2009, 23:46:12 »

no asi okolo 6-7 tisic korun by som daval, co znamena asi nieco okolo 200 eur.
chcel by som si na to v lete zarobit na brigade nejakej, tak podla toho, este neviem co budem robit, a kolko budu platit
Zaznamenané

(Gitary:Ibanez RGT42DX, California (Strat kopia),M.Parker Akustika),(Aparat: Peavey 6505, Randall RX412M, Randall RG15XM) ,(Nahravanie:Tascam US-122MKII, Rode M3, Cubase 5)
udry
Hosť
« Odpoveď #11 kedy: 17. November , 2009, 23:49:31 »

no asi okolo 6-7 tisic korun by som daval, co znamena asi nieco okolo 200 eur.
chcel by som si na to v lete zarobit na brigade nejakej, tak podla toho, este neviem co budem robit, a kolko budu platit
... tak ked zarobíš,tak potom uvidiš,čo bude na inzeratoch v ponuke,lebo moc sa neoplatí kupovat novy,vyhodnejšie je jazdenak...
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #12 kedy: 17. November , 2009, 23:50:47 »

... tak ked zarobíš,tak potom uvidiš,čo bude na inzeratoch v ponuke,lebo moc sa neoplatí kupovat novy,vyhodnejšie je jazdenak...

presne tak.. a dokonca dnes je taka doba, ze mozes aj odpracovat ale nedostanes ani korunu lebo je kriza  Bavím sa skvele tommy.. pozri je skoro polnoc, vyspi sa na to poriadne, najdi teda brigadu, a neboj kym budes mat peniaze budes mat jasnu predstavu..   Žmurk u nas vsetkych to vzdy tak bolo tak sa nestresuj zbytocne
« Posledná zmena: 17. November , 2009, 23:51:51 od kaolko » Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #13 kedy: 17. November , 2009, 23:51:39 »

no asi okolo 6-7 tisic korun ...

to je strasne moc a uz to v zivote nepredas ani za 60 eur. kup nieco na inzerat do 100 eur, viac takyto typ vyrobku nema hodnotu.
Zaznamenané
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #14 kedy: 18. November , 2009, 00:23:53 »

aky maš aparat? nato stale čakame...
kup si stary dobry gmajor a ktomu daky wah... stokrat lepšie než daky multak
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 11 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.051 sekund, 22 otázok.