Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
27. Apríl , 2024, 02:13:58
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Andrej Šeban - 19.11.2009, Zrkadlový Háj, BA  (Prečítané 12866 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« kedy: 20. November , 2009, 12:29:06 »

Nemam ziadnu serioznu reportaz, ale bol som na tom koncerte, tak dam par dojmov...

Koncert v kinosale, kde vsetci sedeli. Taka komorna atmosfera celkom. Plna sala ludi, co si prisli vypocut Sebanovu one man show. Pokial viem, Seban takto koncertuje uz dlhsie. Jeho vystupenie vyzera ako pripravena improvizacia na vyse 2 hodiny. Hudobne utvary sa striedaju po cca 10 minutach a Andrej v nich predvadza svoju skvelu gitarovu hru, svoj skvely spev, hru na fujaru, skvelu pracu s efektami, skvele vyspele muzikantstvo a zvlastny zmysel pre humor. Na mna ako posluchaca niektore kusky vplyvali priam blahodarne, niektore menej, ale rozhodne som sa nenudil ani raz za cely cas. V sale sa dobre a pohodlne sedelo. Este kym zacal, tak som si mylsel, ze mozno aj pospim cosi, ale nejako sa nedalo, lebo skratka v tej hudbe sa furt nieco dialo. Obcas som sa sice zamyslel, ze ci ma dospely chlap zapotreby robit umenie zo spievania do spanieloveho otvoru a nasledneho prznenia pitchshifterom, ale v kontexte vsetkeho ostatneho som to nakoniec vyhodnotil ako ze "moze byt" :). Koniec koncertu posobil velmi uvolnene, vtipna komunikacia s publikom, nejake tie pridavky, respektive  "pridavky". Ako vravim - mne sa lubilo.

Technicke stranky veci som neskumal. Zaciatok koncertu bol na Gibson LP Standard, zvlastny cisty zvuk, doprevadzany na nejake gitary postavene vedla na stojane naladene do akordov. Potom sa objavil PRS s 2x HB a pakou, Singlecut, zdialky vyzeral ako SE seria, ale ja sa v tom nevyznam. Na tejto gitare sa hrali skreslene zvuky a pakovalo sa a rockersky zavyjalo. Zvuk na jednicku. Potom tam bol dalsi PRS s 2x P90, zase zdialky vyzeral ako SE, ale ja sa v tom fakt nevyznam, tak neviem. A zase zvuk na jednicku. Klasicky mexicky Stratocaster bol urceny na syntakove zvuky, poculi sme klavire, dychy, bubny, aj nasamplovene hlasy. Neskorej sa objavil aj ako normalne zapojena gitara, s dobrym tlstym strakacovskym zvukom. V nejakych veciach sa pouzila akustika a v jednej veci zvastny Rickenbacker, vyzeral nejaky kratky. Cez co hral vobec neviem, bol tam nejaky rack a na zemi plna prdel pedalov, na ktore v kuse slapal.

Ozaj - celkom dobre texty v niektorych veciach...
« Posledná zmena: 20. November , 2009, 12:29:32 od rastis » Zaznamenané
Mlha
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 169



« Odpoveď #1 kedy: 20. November , 2009, 12:54:45 »

zvastny Rickenbacker, vyzeral nejaky kratky.
325-ka Ric. Je to trojštvrťová gitara, má menzúru 20 3/4. On má nejakú korejskú kópiu...
Zaznamenané

Rock it!
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #2 kedy: 20. November , 2009, 13:49:42 »

Co si nesiel radsej na nejaky iny koncert?
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #3 kedy: 20. November , 2009, 14:09:35 »

 Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele  hlavne rasto s tym spevom to nemysliš vazne ha ha ha  on nevie spievat a ked vie tak si hluchan Zdravíčko
ostatne ako može byt ..hra na HK preamp do trandakoveho konca skreslenie nejaky octavfuzz Zdravíčko
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 20. November , 2009, 14:10:39 »

Co si nesiel radsej na nejaky iny koncert?

tento bol dobry, sedelo sa tam pohodlne, nebolo to moc nahlas... alternativne sa dalo vcera ist na Alice Coopera a tam by som teda fakt nesiel :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 20. November , 2009, 14:11:40 »

Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele  hlavne rasto s tym spevom to nemysliš vazne ha ha ha  on nevie spievat a ked vie tak si hluchan Zdravíčko
ostatne ako može byt ..hra na HK preamp do trandakoveho konca skreslenie nejaky octavfuzz Zdravíčko

coby nevedel, normalne spieval a bolo to OK :) jasne, ze ty spievas najlepsie, po Temovi  Na zdravie!
Zaznamenané
Zuzka
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 542



« Odpoveď #6 kedy: 20. November , 2009, 14:12:14 »

Sakra, zabudla som na ten koncert. Smútim Ale na chillpill uz musim ist.
Zaznamenané

Suit up! I'ts gonna be legendary.
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #7 kedy: 20. November , 2009, 14:13:27 »

coby nevedel, normalne spieval a bolo to OK :) jasne, ze ty spievas najlepsie, po Temovi  Na zdravie!
pred.... Bavím sa skvele Bavím sa skvele  neee po..............too bola odpoved aku som čakal nebavime sa o mne  ale o nom a spievat nevie Bacha na vec kamo!
« Posledná zmena: 20. November , 2009, 14:19:31 od joe » Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #8 kedy: 20. November , 2009, 14:20:05 »

ale spieva lepsie jak Marian Varga, to uznas  Na zdravie!
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #9 kedy: 20. November , 2009, 14:22:01 »

to jasan a hrá aj lepšie na klavesy Bavím sa skvele
Zaznamenané

iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 20. November , 2009, 14:35:08 »

a hrá aj lepšie na klavesy Bavím sa skvele
:D

Inak Sebana by som si niekedy pozrel. Ja som samozrejme uprednostnil Alicea, to bolo urcite lepsie :)
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.084 sekund, 22 otázok.