Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 03:44:00
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: sample softy  (Prečítané 15700 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
1pablo
Hosť
« kedy: 22. November , 2009, 08:52:57 »

  Viete mi niekto poradit nejaky soft na pracovanie a upravu samplov nieco ako používa Linkin Park urpava podmazov a podobne
 
  Dík za radu
Zaznamenané
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 23. November , 2009, 10:36:41 »

to je nejasna otazka. Konkretizuj, co chces upravoat. Somotny sampel. stopu, alebo co?
« Posledná zmena: 23. November , 2009, 10:37:13 od opossum » Zaznamenané
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #2 kedy: 23. November , 2009, 11:49:19 »

trošku sa priživím... včom sa daju spraviť taketo jenoduche podmazove sample?  Popiskujem si
http://www.soundclick.com/bands/page_songInfo.cfm?bandID=999630&songID=8363538
Zaznamenané
yeah
Hosť
« Odpoveď #3 kedy: 23. November , 2009, 11:50:46 »

  Viete mi niekto poradit nejaky soft na pracovanie a upravu samplov nieco ako používa Linkin Park urpava podmazov a podobne
 
  Dík za radu
Fuha... no ked vidim takto postavenu otazku tak mam pocit, ze to este bude dlhsia cesta kym sa dopracujes k vysledku v style linkin park :)

Tazko povedat, existuju jednoduchsie softy, kde sa naucis princip prace (predpokladam, ze s tym nemas asi vela skusenosti, kedze otazka je dost vseobecne polozena), ktorych vyhoda je pomerna jednoduchost, ale vysledky nedosiahnes take ako by si si mozno predstavoval. Myslim zvukove vysledky. Otazka je, ze co chces, predpokladam, ze chces robit s uz hotovymi samplami v zvukovych bankach, roznymi vst atd. Potom su uz relativne profi programy, kde je 1, narocnejsia orientacia 2,uspokojivejsie vylsedky.

Moja rada: ak poriadne nevies ako na vec, radsej si zozen nieco na sposob FL, teraz vysla nova 9 verzia a tam sa daju robit uz vcelku slusne srandy, vyslovene po stiahnuti baniek z ruskych for by som povedal, ze sa zvuky daju pouzit v "profi" nahravke. Trochu vyssi level je uz Reason, tam mi pride ale ovladanie na zaciatok pomerne zbytocne komplikovane a nekomfortne (v niektorych veciach). Podla mna pomer namaha/vysledok tu je dost zly. Ja som zacal teraz pouzivat program Ableton live. Ak mas chut a sebavedomie, mozes kludne zacat v tomto/alebo podobnom/, ale urcite nie nizsiu verziu ako 7, tam je uz troska iny princip. Ale je to uz dost komplexne, je to uz vazny program. Drzim prsty Si píš!!! Na zdravie!
Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #4 kedy: 23. November , 2009, 12:15:56 »

trošku sa priživím... včom sa daju spraviť taketo jenoduche podmazove sample?  Popiskujem si
http://www.soundclick.com/bands/page_songInfo.cfm?bandID=999630&songID=8363538


v hocijakom multitracku, i ked neviem kto by chcel mat v nahravke taky nechutny gyc


Moja rada: ak poriadne nevies ako na vec, radsej si zozen nieco na sposob FL, teraz vysla nova 9 verzia a tam sa daju robit uz vcelku slusne srandy, vyslovene po stiahnuti baniek z ruskych for by som povedal, ze sa zvuky daju pouzit v "profi" nahravke. Trochu vyssi level je uz Reason, tam mi pride ale ovladanie na zaciatok pomerne zbytocne komplikovane a nekomfortne (v niektorych veciach). Podla mna pomer namaha/vysledok tu je dost zly. Ja som zacal teraz pouzivat program Ableton live. Ak mas chut a sebavedomie, mozes kludne zacat v tomto/alebo podobnom/, ale urcite nie nizsiu verziu ako 7, tam je uz troska iny princip. Ale je to uz dost komplexne, je to uz vazny program. Drzim prsty Si píš!!! Na zdravie!


jednoznacne FL, ma to obrovsku vyhodu pre zaciatok a to ze obsahuje takmer vsetky nastroje a netreba ho krmit vst-ckami
Zaznamenané
1pablo
Hosť
« Odpoveď #5 kedy: 23. November , 2009, 14:34:31 »

Vpodstate pracu s midi zlvadam aj som celku slusne vybaveny ja som chcel nico take kde mozem napr hazdat ekekty na ne otacat kanaly rsp. pracovat zo stereom, orezavat frekvencie na urcitych miestach je nieco take do Cubase ?
Zaznamenané
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 23. November , 2009, 14:37:51 »

Toho je strasna kopa : NI Kontakt (a mraky samplov do toho), Propellerheads Reason, Ableton Live, Yellow tools Independence ...
Zaznamenané
bigbadbrad
stály hosť
*****
Príspevkov: 866



« Odpoveď #7 kedy: 23. November , 2009, 23:48:24 »

Vpodstate pracu s midi zlvadam aj som celku slusne vybaveny ja som chcel nico take kde mozem napr hazdat ekekty na ne otacat kanaly rsp. pracovat zo stereom, orezavat frekvencie na urcitych miestach je nieco take do Cubase ?

mozno by ti bodol nejaky VST syntetizer
Zaznamenané
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 23. November , 2009, 23:54:03 »

mozno by ti bodol nejaky VST syntetizer

Zalezi od host DAW softwaru aky format podporuje.
Ale VST je asi najrozsirenejsi format, pripadne existuju wrappery alebo ine moznosti (napr. NI Kore alebo YT Independence existuje ako RTAS (format pre ProTools ktore nativne VST nepodporuju) a dokaze pouzivat VST ako dalsi plugin (taky plugin v plugine :) ).
Zaznamenané
yeah
Hosť
« Odpoveď #9 kedy: 24. November , 2009, 00:00:32 »

Ja si myslim, ze otazka mu zodpovedana bola, aj prva aj druha, aj ked odpoved je rovnaka na obe  Popiskujem si Tak uz len popriat vela kreativity a zdaru  Bavím sa skvele

Este by som snad dodal, ze vacsina tych vyssie spomenutych veci ma funkciu ReWire, cize nie je vobec problem prepojit si banky, kontakty atd.
« Posledná zmena: 24. November , 2009, 00:02:43 od Pablo Woozy » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 24. November , 2009, 10:39:31 »

tiez si myslim, ze toto ani neni o tom SW, kde sa to spracuva, ale o fantazii, nejakej tej kreativite a trochu vedomosti, robit hentake samplovane podmazy...

Pablo1 - pracuj pri tych syntetickych beatoch okrem ineho aj s filtrami, obalkami a pod. aizuj to nejak v ramci tempa v DAW, atd... ... ak mas veci presne v tempe, mozes tam vyuzivat aj delaye nejak chytro nastavane, pripadne aj s modulaciami... moznosti je milion, ale neni to o ziadnom konketnom softe.
Zaznamenané
1pablo
Hosť
« Odpoveď #11 kedy: 16. December , 2009, 16:45:09 »

zdravim pripajam track v intre som sa troska pohral stymi synt podmazmi :D taky prvy pokus,
http://www.sendspace.com/file/v8ar1f
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #12 kedy: 16. December , 2009, 17:05:36 »

jedine co tomu chyba je nahrat to v lepsom studiu respektive aspon nechat zmixovat / zmastrovat
Zaznamenané
1pablo
Hosť
« Odpoveď #13 kedy: 16. December , 2009, 17:10:33 »

jedine co tomu chyba je nahrat to v lepsom studiu respektive aspon nechat zmixovat / zmastrovat

dik:) snazim sa pracovat na tom je to moja 19ta nahravka:D keby mam poslat prvu sa zhrozis:D
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #14 kedy: 18. December , 2009, 18:42:22 »

  Viete mi niekto poradit nejaky soft na pracovanie a upravu samplov nieco ako používa Linkin Park urpava podmazov a podobne
 
  Dík za radu



myslim, ze dalsi komentar netreba :)

Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.034 sekund, 22 otázok.