Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 00:55:52
Strán: 1 2 [3] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: sample softy  (Prečítané 15698 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Dejvo
Hosť
« Odpoveď #30 kedy: 19. Apríl , 2010, 15:05:33 »

EWQL Symphonic orchestra, nic lepsie asi nie je.

Ten Quantum Leap Orchestra je super... aj mne si to svojho casu poradil a je to super.  Na zdravie!
Zaznamenané
1pablo
Hosť
« Odpoveď #31 kedy: 06. Máj , 2010, 11:03:27 »

Ochutnávka Kontakt 4
http://www.native-instruments.com/#/en/products/producer/kontakt-4/?content=936
Zaznamenané
1pablo
Hosť
« Odpoveď #32 kedy: 08. Máj , 2010, 12:11:41 »

zdravim viete mi poradit neake VST na takyto zvuk klaviru taky troska mellow
popripade nieco ako pouziva polemic taky vybracný orgán ci co to je
Zaznamenané
yeah
Hosť
« Odpoveď #33 kedy: 08. Máj , 2010, 13:52:24 »

Mne to znie jak nakresleny Mellotrone a na tom nalepeny nejaky flanger... ale nie som si isty.
Zaznamenané
Gazda
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #34 kedy: 11. Máj , 2010, 11:38:52 »

Zdravíčko.
Využijem túto tému trochu. Vedel by niekto poradiť nejaký jednoduchý a šikovný sequencer na vyblbnutie trochu so samplami?
Mám na mysli niečo čo funguje napr. v Cubase v ktorom robím ako VSTi plugin. Nieže by som bol lenivý a neskúšal hľadať sám ale nič z toho čo som našiel sa mi nehodilo.
Buď  nepodporoval formáty, ktoré mám na mysli (wav, mp3,aac apodobne), alebo mi vôbec nefungoval (Tunafish 1.8 - asi najznámejší).
Vačšina sequencerov totiž podporuje len MIDI alebo nejaké files banky s čudesnými formátmi typu .fxb, .pat, .jab atd ktoré mi nič nehovoria.
Diky  :)
Zaznamenané

...If the amp wasn't made to be played cranked to the max, then it wasn't made like a Marshall.
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #35 kedy: 11. Máj , 2010, 12:04:38 »

Zdravíčko.
Využijem túto tému trochu. Vedel by niekto poradiť nejaký jednoduchý a šikovný sequencer na vyblbnutie trochu so samplami?
Mám na mysli niečo čo funguje napr. v Cubase v ktorom robím ako VSTi plugin. Nieže by som bol lenivý a neskúšal hľadať sám ale nič z toho čo som našiel sa mi nehodilo.
Buď  nepodporoval formáty, ktoré mám na mysli (wav, mp3,aac apodobne), alebo mi vôbec nefungoval (Tunafish 1.8 - asi najznámejší).
Vačšina sequencerov totiž podporuje len MIDI alebo nejaké files banky s čudesnými formátmi typu .fxb, .pat, .jab atd ktoré mi nič nehovoria.
Diky  :)

1. reason
2. renoise
3. fruity loops (toto je p*čovina pre tanecnu hudbu ale celkom sikovna)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #36 kedy: 11. Máj , 2010, 14:17:17 »

Zdravíčko.
Využijem túto tému trochu. Vedel by niekto poradiť nejaký jednoduchý a šikovný sequencer na vyblbnutie trochu so samplami?
Mám na mysli niečo čo funguje napr. v Cubase v ktorom robím ako VSTi plugin. Nieže by som bol lenivý a neskúšal hľadať sám ale nič z toho čo som našiel sa mi nehodilo.
Buď  nepodporoval formáty, ktoré mám na mysli (wav, mp3,aac apodobne), alebo mi vôbec nefungoval (Tunafish 1.8 - asi najznámejší).
Vačšina sequencerov totiž podporuje len MIDI alebo nejaké files banky s čudesnými formátmi typu .fxb, .pat, .jab atd ktoré mi nič nehovoria.
Diky  :)

zjavne hladas sampler, nie ? sekvencer je Cubase. hocijaky sampler typu Kontakt Ti zozere vsetko normalne.
Zaznamenané
yeah
Hosť
« Odpoveď #37 kedy: 14. Máj , 2011, 19:55:49 »

Fruity Loops 10



(nevedel som kde to dat)
 Na zdravie!
Zaznamenané
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #38 kedy: 16. Máj , 2011, 09:22:09 »

tu je niekedy tazko radit, ked ludia motaju sekvencery so samplermi - potom clovek nevie, co vlastne hladaju  :)
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #39 kedy: 25. Október , 2011, 15:44:49 »

... chlapi ja by som mal takuto otazku. Mam GR-20 ktory je sice fajn ale nema tubular bells ktore by som rad pichol na nahravku a ked si predstavim ako sa tu masinku snazim predat aby som si kupil GR-55 tak mi z toho prestava doliehat prava horna chlopna. Ten GR-20 sa bohuzial neda upgradnut, aby sa im biznis tocil, a tak by som rad pouzil nejaky slusny soft ktory by mi tieto tubulaare generoval, ale nie v kvalite dvojoktavoveho casia pre deti :) Poradte mi prosimpekne nech sa mozem potom v klude nacengat v hospudke ... inac nerozumiem moc samplerom ale ak to spravne chapem, samplovaci soft by mal zobrat vzorku realneho zvuku bim bam a potom to shiftovat hore dole. Lenze sa bojim ci pri tom shiftovani ten zvuk nestrati prirodzenost, pretoze som to shiftovanie par krat robil s gitarovym trackom a znelo to uplne odveci :) ...
Zaznamenané
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #40 kedy: 26. Október , 2011, 11:48:28 »

ano, sapler bud vzorku transponuje do ineho tonu, ak je v nastroji pouzitych malo vzoriek (napriklad pri klaviri 1 ton na celu oktavu). Pri niektorych nastrojoch to tak nevadi, pri inych zas velmi. Alebo potom su zvukove banky, ktore su nasamlplovane chromaticky kazdy polton. Tam nehrozi taky jav, ako pri slabo nasamplovanych nastrojoch. Samozrejme tym zas narasta obsadene miesto na disku a vytazenie RAM...Myslim, ze prave pri tubular bells nie je detailne nasamplovanie kriticke, pretoze vyssi ton "trubkoveho zvonu" zneje velmi podobne, ako ked nizzsi ton sa presampluje sofrverovo (zvysi sa rychlost prehravania, tym sa skrati dlzka sampla a zvysi frekvencia tonu - cize vyska tonu)
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #41 kedy: 30. Október , 2011, 13:16:34 »

... jj, a ked sa to hodi medzi ine stopy tak to bude ok. Skusim niekde na nete pohladat tie vzorky ...
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.061 sekund, 22 otázok.