Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
06. Október , 2024, 22:22:07
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: home made preamp  (Prečítané 2090 krát)
0 užívateľov a 8 Hostí prehliada túto tému.
DeAeNO
nováčik
*
Príspevkov: 14


« kedy: 26. November , 2009, 13:00:46 »

cawte, mal by som jednu otazku na ludi, co sa vyznaju v home made veciach viac ako ja:D Chcel by som trocha experimentovat so zvukom komba a tak ma napadlo, ci by stalo za pokus skusit spravit nejaky jednokanalovy preamp (nieco v style JCM800) a zapojit ho pred kombo. Zaujimalo, ci sa ten zvuk bude dat porovnat (aspon trocha) s originalom, hlavne co sa tyka skreslenia a dynamiky. Dakujem za odpovede
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #1 kedy: 26. November , 2009, 13:03:19 »

Preamp nie je všetko. Doležity je aj koncák. Na zdravie!
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #2 kedy: 26. November , 2009, 13:05:33 »

ake kombo ? atd... preamp skorej do koncaku ako do vstupu komba...
Zaznamenané
DeAeNO
nováčik
*
Príspevkov: 14


« Odpoveď #3 kedy: 26. November , 2009, 13:09:03 »

komob je kusotm defender prelampovane na 6L6... ...ono ma fakt pekny zvuk, ale predstavoval by som si nejake ine skreslenie a multiefekt uz nechecm nikdy ziadny ani videt
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #4 kedy: 26. November , 2009, 13:17:29 »

komob je kusotm defender prelampovane na 6L6... ...ono ma fakt pekny zvuk, ale predstavoval by som si nejake ine skreslenie a multiefekt uz nechecm nikdy ziadny ani videt
Poskušaj zopar skreslovacich krabičiek. Určite daka sadne tvojmu vkusu.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #5 kedy: 26. November , 2009, 13:18:21 »

ked Ti nevyhovuje skreslenie, tak nekupis radsej iny amp, ktory bude vyhovovat ? ako mozes postavit nieco a ist s tym do koncaku toho komba... ked to dokazes, tak chod do toho... co si sa vlastne pytal ?
Zaznamenané
DeAeNO
nováčik
*
Príspevkov: 14


« Odpoveď #6 kedy: 26. November , 2009, 13:26:15 »

noo mne ide o toto: moj jednokanal kustom ma fakt pekny cisty zvuk, ale skreslenie mi uplne nesedi (je dost slabe), tak ma napadlo, ze ci by nestalo za vyskusanie spravit nejaky lampovy preamp a pichnut to este pred kombo ...akurat neviem, ze ako kvalitny zvuk sa da z niecoho takeho dostat (nazivo som este ziadny home made nepocul) ...mam na to veci a rad experimentujem, ale nie som si isty, ze ci to ma vobec zmyslel, aby to nakoniec nedavalo este horsie skreslenie...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #7 kedy: 26. November , 2009, 13:30:28 »

homemade preamp moze hrat horsie, rovnako alebo lepsie ako fabricky, to zalezi od toho, kto a s akymi skusenostami ho robil... ako ako som spominal - ja by som preamp nedaval pred kombo, ale do koncaku, do returnu. a ako to bude hrat budes vediet ty, ked to spravis a vyskusas...
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #8 kedy: 26. November , 2009, 13:31:10 »

ono pride faza realizacneho vytriezvenia a potom budes nadavat, ze si sa do toho pustal, v hlave vsetko funguje, ale ako to tam zacnes tvorit a dorabat, tak pridu komplikacie. a JCM preamp je slaby, ma to malo skreslenia.. a pred kombo je to naozaj nahovno, to iba cele nechutne prebudi.
« Posledná zmena: 26. November , 2009, 13:31:45 od mario bross » Zaznamenané

lenivy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 516

lenivy cvicit


« Odpoveď #9 kedy: 26. November , 2009, 13:39:53 »

A dost velky podiel na tom ako znie skresleny zvuk maju boxy(repraky), takze skor ako sa do toho pustis si to proste vyskusaj. Najjednoduchsie tak, ze najdes niekoho ochotneho kto ten preamp ma. Usetris si kopec roboty...
Zaznamenané

Hi Bender! Hi Fender!
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #10 kedy: 26. November , 2009, 13:40:10 »

kup si hlavu a bednu 4x12 a zvuk sa vyrazne zlepsi oproti kombu
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #11 kedy: 26. November , 2009, 13:48:22 »

chlape jasnee defender je klasika s dobrym čistym ale ostatne by som vymontoval a zahodil  Bavím sa skvele

ked som zapal ten skresleny kanal v hudobninach myslel som si ,že je to kombo pokazene..

mam kamoša čo si kupil toto kombo  než by som mu sa mal spravit niečo podobne  Bavím sa skvele a tiež lutoval že čo to za zvuk to neni ani marshall ani zakk  ha ha ha

krmi to zakkovym MXR  hra to nejako ale ja by som na tom nehral

určite maš zaklad dobry ,multiefekty nedavaj ako si sam zbadal.....

ked si nemaš od nikoho požičat nejake chrastitka ic aj s kombom do hudobnin a vyskušaj si tam nejake efekty... určite neičo najdeš........

ale nevyrabaj ništ......Si píš!!!!!!!
marshall jack hammer.bluesdrive,a všelijake hovadiny drivove alebo distortionove splnia učel......
kup si niečo pod rukov ked nechceš vyvalovat LOVE za nove.....

trieba niečo s priezrsčnym zvukom žiadne šumitka streditka.... toš polaboruj ake efekty existuju u nas na trhu na youtube pokukaj ako to hraje a maš.... to
« Posledná zmena: 26. November , 2009, 13:50:58 od tipek » Zaznamenané

Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.116 sekund, 22 otázok.