Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
21. September , 2024, 08:41:34
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Vela dobrej hudby u Ocka .. sobota 28.11  (Prečítané 22939 krát)
0 užívateľov a 6 Hostí prehliada túto tému.
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #75 kedy: 02. December , 2009, 19:16:49 »

To ze je Ocko teraz dalsou alternativou je super.... Len som zvedavy co spravil s tym zvukom
zvuk je už fasa
Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #76 kedy: 02. December , 2009, 21:26:08 »

no dobre ale otazka je ake kapely tam dostane ked im povie ake su podmienky. Musite si zaplatit :D
No tak ale maju obsadeny piatok a sobotu na 3/4 roka dopredu Žmurk
Zaznamenané

myso
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 634



« Odpoveď #77 kedy: 02. December , 2009, 22:33:50 »

-> Ondro
Randal to zriesil tak, ze piatok, sobota sa plati za prenajom 350,- ale ostatne dni sa deli vstupne. 60% Randal 40% organizator.

Ten model 60/40 vznikol kedy? Lebo ked som ja riesil akciu pred letom, bolo to 350 na akykolvek den.
Zaznamenané
myso
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 634



« Odpoveď #78 kedy: 02. December , 2009, 22:54:12 »

Ved je to všetko postavene na hlavu. Ja ako majitel alebo prevadzkovatel klubu musím mat zaujem,aby v tom klube kapely hrali. Ja ich tam musím dotiahnut. Nie  aby sa mi občas niektora kapela ponukla " šak zaplatíme si,možeme si zahrat? ". Ved to je chore.  Ano,niekedy zarobím,niekedy možno niečo prerobím. Ale ked sa tam nebude nič diat,tak určite nezarobím. Na zdravie!
Mozno tento system casom padne, kto vie... V Cechach to funguje uplne inac. Mam tam dost kamaratov, a tam ked niekto otvori podnik, prve, co sa snazi je dotiahnut tam kapely, aby tam chodili ludia. "Najhorsie", co tam existuje je, ze si musis robit promo sam, ale VSETKY prachy za vstupne idu kapele a klub zije z pitia, co ludia vypiju. Toto su info z prvej ruky. Mozno v Prahe je nieco, kde musim par tisic za prenajom zaplatit, ale je to skor vynimka. Finta je aj v tom, ze v Cechach ludia ovela viac chodia na zivu muziku ako u nas. Len v takom Brne je ix klubov, kde sa hrava. V obrovskej Blave je jediny solidny klub Randal a ten fici "pay to play". Netvrdim ale, ze Juro ma zmenit svet a byt stratovy...

Idealny system by mal byt podla mna taky, ze su kluby, kde hra kvalitna muzika a ludia chodia kludne aj na nezname veci, lebo vedia, ze klub poskytne kvalitu. A to je ulohou dramaturga. Na druhej strane, ked uz sa kapele podari presvedcit dramaturga, tak ma zabezpeceny honorar a dobre podmienky. A takym stylom sa da spravit aj normalne turne. Ved ako moze prist kapela z ineho mesta hrat systemom "pay to play" do Blavy? Ma prist dva tyzdne pred tym oblepit mesto plagatmi? Shortyho akcia bola brutal oblepena a ajtak nedosli lidi, lebo tu nie je povedomie o zivom klubovom hrani. Ostatne, klubova scena na Slovensku neexistuje. Co si budeme namyslat.  Na vychode to je udajne este celkom ok. Ale aj dobre kapely sa rozpadaju, lebo su demotivovane celym systemom.

Vezmite si Tool alebo Pearl Jam. Obe kapely nikdy nic velke nezamyslali, len ich bavila hudba a hrali po kluboch. U nas kapely, ked aj nieco velke nahodou zamyslaju, maju smolu, lebo tie kluby tu nie su. Neexistuje riadna hudobna relacia. A radia hraju cistu komerciu. Napriklad - Ciste Tvary - velmi kvalitna alternativna muzika. Meskalin bol vynikajuci debut. A nikoho to tu nezaujima.

Takze, zostava nam robit co sa da v ramci systemu a ked bude treba splacat hypoteku, tak sa na to postupne vykasleme a gitary zapadnu prachom. Alebo firemne akcie. Alebo mat kontakty a nachomejtnut sa do kapely ku Knechtovej alebo Smatanovej. Co v koncenom dosledku tiez urcite znamena vela firemnych akcii, lebo aj slecny musia z niecoho zit.
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #79 kedy: 02. December , 2009, 22:56:35 »

v cechach to funguje ale trochu inak ina mentalita ludi
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #80 kedy: 03. December , 2009, 01:00:44 »

-> Ondro
Randal to zriesil tak, ze piatok, sobota sa plati za prenajom 350,- ale ostatne dni sa deli vstupne. 60% Randal 40% organizator.

Za nasej ery Signu, cize rok 06-07 sme sa v randali dohodli 60/40 v prospech kapely, resp. Randal mal 35% zo vstupneho, kedy ako...vzdy to bolo o dohode.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
zakky
Hosť
« Odpoveď #81 kedy: 03. December , 2009, 01:39:58 »

Vezmite si Tool alebo Pearl Jam. Obe kapely nikdy nic velke nezamyslali, len ich bavila hudba a hrali po kluboch. U nas kapely, ked aj nieco velke nahodou zamyslaju, maju smolu, lebo tie kluby tu nie su. Neexistuje riadna hudobna relacia. A radia hraju cistu komerciu. Napriklad - Ciste Tvary - velmi kvalitna alternativna muzika. Meskalin bol vynikajuci debut. A nikoho to tu nezaujima.

no len tak z pici som si dal vyhladat ciste tvary a naslo mi to akurat ich majspejs kde maju zavesenu jednu skurvenu pesnicku kde su nejake gajdy ci co a podla toho by som asi aj ja radsej doma hral plejstejson

zaujimave ze na taky from our hands pride aj 500 ludi  Bavím sa skvele
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #82 kedy: 03. December , 2009, 08:29:23 »

Ked chcem popijat pivo a mat klud,tak nepojdem do podniku kde hra kapela. Na zdravie!

napisal som snad nieco ine?
Zaznamenané

o-yep sro
shorty.
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 235



WWW
« Odpoveď #83 kedy: 03. December , 2009, 18:29:58 »

Ten model 60/40 vznikol kedy? Lebo ked som ja riesil akciu pred letom, bolo to 350 na akykolvek den.
Ked sme tam hrali so Signature 8.10.2009 strtok tak to tak bolo a vtedy som to aj ja prvykrat pocul :]
Zaznamenané

"I want something good to die for, to make it beautiful to live."
[J.Homme]


https://www.facebook.com/MillhouseSK  www.mkmb.sk/u/shorty
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #84 kedy: 03. December , 2009, 19:54:57 »

to je pre nezname kapely. ak by tam chcel nieco zvucne, urcite im nesplechne, aby mu dali 220€ a ked hej, tak sa na neho vyseru...
jasne ze je to mlatenie mrtveho kona, ale predstav si ze chalani ktori hraju dobru muziku, maju nacviceny repertoar pridu do podniku a maju zaplatit 250 eur. Pride na nich 40 ludi, je jasne ze si to cvaknu z vlastneho vrecka. To aby chlapci mali dobre brigady ak chcu hravat pre ludi aspon raz mesacne. Argument pre platenie, ze podnik musi platit zvukara, PAcko a dalsie veci povazujem za absurdny - co sa gitary, bicie a aparaty rozdavaju na ulici wanna-be muzikantom zadarmo? Ano, kapela si ma robit vlastne PR a tahat na koncerty ludi.. ale kluby by nemali muzikantom hadzat polena nohy.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
MMM
Hosť
« Odpoveď #85 kedy: 03. December , 2009, 20:05:33 »

jasne ze je to mlatenie mrtveho kona, ale predstav si ze chalani ktori hraju dobru muziku, maju nacviceny repertoar pridu do podniku a maju zaplatit 250 eur. Pride na nich 40 ludi, je jasne ze si to cvaknu z vlastneho vrecka. To aby chlapci mali dobre brigady ak chcu hravat pre ludi aspon raz mesacne. Argument pre platenie, ze podnik musi platit zvukara, PAcko a dalsie veci povazujem za absurdny - co sa gitary, bicie a aparaty rozdavaju na ulici wanna-be muzikantom zadarmo? Ano, kapela si ma robit vlastne PR a tahat na koncerty ludi.. ale kluby by nemali muzikantom hadzat polena nohy.



Tak pod toto sa podpisujem  Zdravíčko

Zaznamenané
temo
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1928


LONG LIFE ROCK,N,ROLL


« Odpoveď #86 kedy: 03. December , 2009, 21:05:49 »

jasne ze je to mlatenie mrtveho kona, ale predstav si ze chalani ktori hraju dobru muziku, maju nacviceny repertoar pridu do podniku a maju zaplatit 250 eur. Pride na nich 40 ludi, je jasne ze si to cvaknu z vlastneho vrecka. To aby chlapci mali dobre brigady ak chcu hravat pre ludi aspon raz mesacne. Argument pre platenie, ze podnik musi platit zvukara, PAcko a dalsie veci povazujem za absurdny - co sa gitary, bicie a aparaty rozdavaju na ulici wanna-be muzikantom zadarmo? Ano, kapela si ma robit vlastne PR a tahat na koncerty ludi.. ale kluby by nemali muzikantom hadzat polena nohy.
Kto určí že hrajú dobrú muziku? kolko na to príde ludí a z akého dôvodu? myslím že kluby to majú vymyslené respektive odkukané....chceš hrať? tak si zaplať!!!Klub má kapely v p*či pokial majitelovi vyslovene na nejakej nezáleží,klub neplní službu akéhosi mecenáša..managera..či producenta...klubu je to jedno.Ja som mal šťastie /alebo smolu/ že som sa dostal do tej kapely kde hrám,hráme štandardne na percentá 80-20
nosíme si svoje pásky na ruku,investujeme to merchandise a do plagátov nemalé prachy.Kapela je ako firma...investuješ a potom čakáš   Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele v Randale sme posledne mali tri dni po sebe po 500 ludí...no robil sa  štyrikrát výlep po celej BA.Tým som len chcel povedať že ak kapela je presvedčená o kvalite svojej muziky respektive ak má pocit že chce ľudom odovzdať nejaký mesidž,tak urobí všetko preto aby sa zviditelnila,ked som bol mladý a začínal som,tak sme bedne vláčili električkou hore dole a boli sme radi že si niekde zahráme a nie že by nám ešte za to niekto platil.Myslím že tento systém je dobrý čo robia kluby,aspon tam nehrajú Desmod a Radiator či iné  Hnoj Nejm ,/nik by tam na to neprišiel...mam to potvrdené/tie si hrajú na svojom vysponzorovanom piesočku a underground je pekne uprataný v kluboch....... Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 03. December , 2009, 21:06:51 od temo » Zaznamenané

LET´S GO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #87 kedy: 03. December , 2009, 21:11:26 »

sak to je to vzrusujuce na tom! vsetky kapely su bratislavsky uderground, cize chceny neuspech  Som metlak
zanrovo pestre, od popu az po drone/doom  Na zdravie!

ktora z nich je ta Drone zalezitost prosim ta? hod eventuelne link, dik
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
temo
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1928


LONG LIFE ROCK,N,ROLL


« Odpoveď #88 kedy: 03. December , 2009, 21:15:11 »

kluby by mali vlastnit a prevadzkovat ludia čo to robia z presvedčenia a že ich to baví a nie za dôvodom baňe a práčky na prachy...poznám 1-2 kluby kde to funguje na prvom priklade a funguje to a kapely tam hrávaju a neplatia ani korunu.
No jasné ked klub vlastní milionár a má to ako zábavku tak jasne...tie kluby musia platiť nájom a iné veci prečo by mali nejaké neznáme kapely sponzorovať? nechápem Príklad..v klube hrá kapela na ktorú príde 20 ich kamarátov čo ani nevypijú vela piva,no na druhej strane sa na bráne otočí 40 štamgastov čo by tam kalili do rána prejebali kopu prachov....tak mi povedz čo je pre klub vyhodnejšie?  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

LET´S GO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #89 kedy: 03. December , 2009, 22:20:13 »

Temo sam si si svoje odzil.. viem, ze je darmo apelovat u slovakov na akykolvek princip, moralku ci ine kriteria. No povedz, ze ti hra nejaka priemerna kapela - nehovorim zazrak, priemerna co neurazi - povedz, predas malo piva alebo viac? Mne skor pride tento sposob systematicke parazitovanie na kapelach. Verim, ze najomne nieje sranda, ale preco by sa mali na jeho plateni podielat kapely?
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.053 sekund, 23 otázok.