Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
21. September , 2024, 12:28:32
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Vela dobrej hudby u Ocka .. sobota 28.11  (Prečítané 22959 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #90 kedy: 03. December , 2009, 23:20:00 »

kluby by mali vlastnit a prevadzkovat ludia čo to robia z presvedčenia a že ich to baví a nie za dôvodom baňe a práčky na prachy...poznám 1-2 kluby kde to funguje na prvom priklade a funguje to a kapely tam hrávaju a neplatia ani korunu.


To je pekne, ale povedz vrestiacemu decku a zazerajucej zene, ze nech si odkusnu trocha z toho presvedcenia...ze toho mas zatial stale dost...a do huby nic.

Pozri sa len, kolko stoji "priemerne" profesionalne PA. Kazdym jednym hranim sa ti technika a vybava optrebuva. Jedna vec je prevadzkovat zapluvany kubal a druha mat techniku a podmienky aspon na nejakej urovni.
Zaznamenané

Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #91 kedy: 03. December , 2009, 23:26:15 »


To je pekne, ale povedz vrestiacemu decku a zazerajucej zene, ze nech si odkusnu trocha z toho presvedcenia...ze toho mas zatial stale dost...a do huby nic.

Pozri sa len, kolko stoji "priemerne" profesionalne PA. Kazdym jednym hranim sa ti technika a vybava optrebuva. Jedna vec je prevadzkovat zapluvany kubal a druha mat techniku a podmienky aspon na nejakej urovni.
stale, amortizacia toho co maju v randale + zaplatenim technika zvukara (ktory sa mi zapisal vecnou hlaskou swordymu) nemoze byt predsa 300 eur, ani 250 eur. Nemyslim si, ze keby sa tam nehralo vobec tak su na tom lepsie.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
7_rockov_stare_struny
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 78


« Odpoveď #92 kedy: 04. December , 2009, 03:36:02 »

ja len nechapem, preco idealisti, ktori si myslia, ze by mal existovat klub, kde by kapely nemuseli platit a kde by na nich chodilo mrte ludi a klub by bol ziskovy, preco si takyto idealisti podobny klub nezalozia? ved v BA by sa pri takom mnozstve kapiel urcite uzivil, tolko spokojnych kapiel by donho chodilo hravat a tolko spokojnych ludi by tam chodilo pocuvat muziku.

samozrejme, urcite by bolo pre hudbu vseobecne lepsie, ak by kapely nic neplatili, este dostali zaplatene a aj klub zarobil. ale tak to vacsinou nebyva a to prave preto, ze na nezname kapely chodi malo ludi. povedzme si otvorene, vacsina undergroundovych kapiel je max. priemerna a to co by napr. v usa bol standartna nicim nezaujimava tuctova kapela, by bola na Slovensku jedna z najlepsich kapiel.

preco na FOH prislo tak vela ludi a na bezne metallica revivale a kapely v style heavy metal z 80. rokov chodi par kamaratov? pretoze to nikoho nezaujima a nikto to nechce vidiet. ak by boli na Slovensku dobre kapely a bol by ich dostatok, urcite by bolo aj viac klubov a kapely by mali lepsie podmienky. je to o kvalite, pokial nebudu kvalitne kapely, co pritiahnu do klubu ludi, tak nebude viac kvalitnych klubov, kde by mohli hrat kapely zadarmo. ale zas v poslednej dobe sa to trochu lepsi a je tu viacero zaujimavych projektov.
Zaznamenané

Joe: hovno do peknej krabičky je vždy lepšie ako hovno do škaredej... Bavím sa skvele
udry
Hosť
« Odpoveď #93 kedy: 04. December , 2009, 09:16:07 »

ja len nechapem, preco idealisti, ktori si myslia, ze by mal existovat klub, kde by kapely nemuseli platit a kde by na nich chodilo mrte ludi a klub by bol ziskovy, preco si takyto idealisti podobny klub nezalozia?
Jakí idealisti. Hudobny club- je club ktoreho sučastou je hudobna produkcia tj. ked sa chcem zabavit,niečo popit a vypočut si pri tom hudbu,tak idem do hudobneho clubu. A kapela "služi" na to aby tu hudbu zaobstarala a "pritiahla" klientelu,ktora sa mi postara o zisk. Čim lepšia kapela,tym viac zakaznikov,tym lepši zisk. Takže niet dovodu,aby kapela platila. Ked sa stane,že na kapelu príde malo ludí-riziko podnikania-druhy krat ju nepozvem. Kecy o P.A. ,amortizacii atd. -blablabla- ozvučovacia aparatura hudobneho clubu  by mala byt taka ista samozrejmost ako barove stoličky alebo chladnička na napoje.Normalne vstupné naklady clubu.  Na zdravie!  Ale pokial niekto prevadzkuje  "miestnost na koncerty" a tu prenajima na tieto učely-tak tam je O.K. že sa platí. Ale to už potom nehovorme o  Hudobnom clube.  P.S. v  Ba DJ-ovia /ji/ platia za to,že na discoteke,zabave robia svoju produkciu ?  PS 2. Ako predist tomu aby hrali "šuntove" kapely ? Jednoducho. Chcete hrat v mojom klube ? No pošlite mi ukažky,demače a podla toho sa uvidí.
« Posledná zmena: 04. December , 2009, 09:28:26 od udry » Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #94 kedy: 04. December , 2009, 09:35:44 »

problem je aj v tom ze kazdy si pod pojmom "klub" predstavuje nieco ine. niekto krcmu kde sa bude pravidelne potichu hravat, niekto miesto kam sa chodi chlastat a zaroven pozerat na regulerne hlucne koncerty, dalsi zase nieco na styl babylonu, ktory mimo koncertov otvoreny nebol a bar fungoval len ked bol koncert...
je fajn ze vznikol dalsi priestor, ale stale tu chyba nieco seriozne co by nahradilo velkostou a kvalitou aspon uroven babylonu (ktory mal priserne zazemie pre kapely).
Zaznamenané

o-yep sro
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #95 kedy: 04. December , 2009, 09:41:30 »

samozrejme, urcite by bolo pre hudbu vseobecne lepsie, ak by kapely nic neplatili, este dostali zaplatene a aj klub zarobil. ale tak to vacsinou nebyva a to prave preto, ze na nezname kapely chodi malo ludi. povedzme si otvorene, vacsina undergroundovych kapiel je max. priemerna a to co by napr. v usa bol standartna nicim nezaujimava tuctova kapela, by bola na Slovensku jedna z najlepsich kapiel

preco na FOH prislo tak vela ludi a na bezne metallica revivale a kapely v style heavy metal z 80. rokov chodi par kamaratov? pretoze to nikoho nezaujima a nikto to nechce vidiet. ak by boli na Slovensku dobre kapely a bol by ich dostatok, urcite by bolo aj viac klubov a kapely by mali lepsie podmienky. je to o kvalite, pokial nebudu kvalitne kapely, co pritiahnu do klubu ludi, tak nebude viac kvalitnych klubov, kde by mohli hrat kapely zadarmo. ale zas v poslednej dobe sa to trochu lepsi a je tu viacero zaujimavych projektov.

....vo všeobecnosti s Tebou súhlasím, máš pravdum, klub rieši tým poplatkom to aby tam koncertovali kapely čo sa boja toho, že budú stratový, lebo sú sračkový.....je XY kapiel čo vystupujú a za ktoré by som halier nedal lebo nemajú úroveň a ani nevedia zabaviť a tie v takom klube nemajú čo hladať a za inú kapelu som ochotný precestovať pomaly pól republiky a zabúkovať si hotel aby som ich videl......klub by mal byť garantom, že tam vystúpi kapela čo zaujme a zabaví......

.....takže si za to môžeme zase raz my sami......ľudia.....

.....to že vo svete je priemerom to čo u nás špička je trocha mylná predstava.....v džermeny aj v anglicku sa nájde veľa sračiek čo vystupujú a verím, že je tomu tak aj v spojených štátoch.....
« Posledná zmena: 04. December , 2009, 09:43:55 od garde » Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
udry
Hosť
« Odpoveď #96 kedy: 04. December , 2009, 09:51:02 »

A ešte otazka k "obhajcom platenia". Zoberme si mladu kapelu,slušne hrajucu prevažne vlastny repertoar ktora sa chce "zviditelnit" ta sa rozhodne pre miniturne po cluboch / nielen  BA cluboch ale aj v inych mestach/.  Povedzme takych 10 koncertikov.  No a teraz im v každom clube povedia:  "O.K. za 250-350 euro možte hrat." To mame bratru 2500-3500 euro. No kde na to vziat ?  / treba brat v uvahu,že v tych mestach budu neznamou kapelou,takže  dake zisky zo vstupneho nemožno očakavat./ Keby to všade išlo tymto sposobom,tak klubova scena je mrtva - aj ked to teraz tiež nie je bohvie čo.
« Posledná zmena: 04. December , 2009, 09:55:22 od udry » Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #97 kedy: 04. December , 2009, 09:54:05 »

kapely by mali zacat v kulturakoch, ktore od nich neberu peniaze a prakticky im ziadne nedaju.. to je fajn, mne nevadi zahrat koncert a nedostat kes v ramci Bratislavy. Vadi mi, ked mam niekam trieskat svoju vybavu za 150 tisic a potom niekto chce este odo mna peniaze.
Nahodou som bol v Amerike a kapely tam hraju vsade - ci je to otvorenie letneho altanku, vyrocie pouzivania smetiakov alebo otvorenie yacht klubu. Zoznamil som sa tam s jednou bandou uz vyse 50tnikov co hravali stare tradicne hitovky (a hladali gitaristu) a hrali kazdy 3 den. Nebola to ziadna zazracna kapela, sice nerusila popri popijani ale brali asi 300$ za 3 hodinovy koncert. Oponovat sa da tym, ze to bola zabavova kapela - akurat tam to tak nikto neberie. Bola to kapela, ktora hrala pre ludi a ludia tam chodia za muzikou. Azda je to naozaj len tym, ze sa tu kazdy zenie len za peniazmi.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #98 kedy: 04. December , 2009, 09:59:02 »

A ešte otazka k "obhajcom platenia". Zoberme si mladu kapelu,slušne hrajucu prevažne vlastny repertoar ktora sa chce "zviditelnit" ta sa rozhodne pre miniturne po cluboch / nielen  BA cluboch ale aj v inych mestach/.  Povedzme takych 10 koncertikov.  No a teraz im v každom clube povedia:  "O.K. za 250-350 euro možte hrat." To mame bratru 2500-350 euro. No kde na to vziat ?  / treba brat v uvahu,že v tych mestach budu neznamou kapelou,takže  dake zisky zo vstupneho nemožno očakavat./ Keby to všade išlo tymto sposobom,tak klubova scena je mrtva. / aj ked to teraz tiež nie je bohvie čo/

.....sorry ale je to sprostosť......tak isto ako je sprosťou to je že dnes môže existovať neznáma kapela.....pozrite sa okolo seba čo všetko je na nete.....takže kadejaké kapely sa vedia odprezentovať až na nejaké výnimky.....a ako píšeš že je kapela veľmi dobrá tak si miesto pre koncertovanie určite nájde a ak je to taká jasný výnimka možno aj Randal ustúpi.....nie som zástancom platenia za koncertovanie a ani som nikdy neplatil za koncerty kapely v ktorej som hral.....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
stary
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 132



« Odpoveď #99 kedy: 04. December , 2009, 09:59:39 »

ak by boli na Slovensku dobre kapely a bol by ich dostatok, urcite by bolo aj viac klubov a kapely by mali lepsie podmienky. je to o kvalite, pokial nebudu kvalitne kapely, co pritiahnu do klubu ludi, tak nebude viac kvalitnych klubov, kde by mohli hrat kapely zadarmo. ale zas v poslednej dobe sa to trochu lepsi a je tu viacero zaujimavych projektov.
Rad by som sa spytal, v com ty (pripadne ostatni ak mate rovnaky nazor) vidis problem, ze je u nas malo dobrych kapel a preco je to tak. A co vlastne znamena dobra kapela, ake musi/mala by splnat kriteria aby bola dobra trebars pre to klubove hranie. Odhliadnuc od financnej stranky veci.

Roberto +1 (poslednych 5 slov) - sme na Slovensku
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #100 kedy: 04. December , 2009, 10:12:15 »

.....sorry ale je to sprostosť......tak isto ako je sprosťou to je že dnes môže existovať neznáma kapela.....pozrite sa okolo seba čo všetko je na nete.....takže kadejaké kapely sa vedia odprezentovať až na nejaké výnimky.....a ako píšeš že je kapela veľmi dobrá tak si miesto pre koncertovanie určite nájde a ak je to taká jasný výnimka možno aj Randal ustúpi.....nie som zástancom platenia za koncertovanie a ani som nikdy neplatil za koncerty kapely v ktorej som hral.....
... nepíšem o velmi dobrej kapele ale o slušne hrajucej kapele,ale to nie je podstatne...  ... a net-no najprv musiš o tej kapele vediet až potom si ju najdeš ale to tiež nie je podstatne...   ... hovorme o začinajucich kapelach,ktore chcu koncertovat a ktore si musia za to platit- ...  ono je sice pekne,že sa možu odprezentovat na nete aj video svojho koncertu možu dat na net a nemusime vobec chodit na live koncerty-pozrieme si na nete... Žmurk
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #101 kedy: 04. December , 2009, 10:23:17 »

ono je sice pekne,že sa možu odprezentovat na nete aj video svojho koncertu možu dat na net a nemusime vobec chodit na live koncerty-pozrieme si na nete... Žmurk

.....tú vetu si úplne vytrhol z kontextu......a je kopec iných miest kde kapely môžu koncertovať......zase sa pozeráš na ten klub a vadí Ti tá jedna podmienka.....nech si tá ktorá kapela vydupe cestu do klubu s takou podmienkou.....nech makajú.....tuto pretriasaný klub predsa nie je first step do hudobného sveta.....je to len malá kvapka.....

.....keby sám mám taký klub tak by som v niektorých prípadoch nedovolil vystupovať niektorým kapelám ani keby pohúkali 10 násobok toho čo pýta tento klub......nebudem konkretizovať lebo by to viedlo obvyklej zvade......
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4779


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #102 kedy: 04. December , 2009, 10:36:53 »


preco na FOH prislo tak vela ludi a na bezne metallica revivale a kapely v style heavy metal z 80. rokov chodi par kamaratov? pretoze to nikoho nezaujima a nikto to nechce vidiet. ak by boli na Slovensku dobre kapely a bol by ich dostatok, urcite by bolo aj viac klubov a kapely by mali lepsie podmienky. je to o kvalite, pokial nebudu kvalitne kapely, co pritiahnu do klubu ludi, tak nebude viac kvalitnych klubov, kde by mohli hrat kapely zadarmo. ale zas v poslednej dobe sa to trochu lepsi a je tu viacero zaujimavych projektov.
[/quote]
vobec nemaš pravdu u nas može aj panko z križa založit kapelu a postavit klub kde daju chlast zadara ..a čo?? a nič..my sme taky unas je to tak  Smútim
Amerika ??tam sa hra hlabvne!!!!!!!kantry na ktore chodia statisice a proti ktoremu su ostané štyli srandy...a metal ala 80 tam nikdy neprestal...my sme slovaci my radi pičujeme za monitarom a na všetko(strašne zavidime a neprajeme)...Kluby netreba treba novy narod ..češi su uplne inde a rakusko je take ako my.CHod na zabavu na Moravu a uvidiš hraju komplet rock od 70 do dnes a su plne saly baviacich sa ludi....My ideme na koncert monitorovat na čom hrali a aky mal zvuk, nastroj,kto sa kedy sekol  Bavím sa skvele Bavím sa skvele a potom to sa to analizuje na nejakom fore aj ked tomu dotičny vobec nerozumie,,, Na zdravie!
Zaznamenané

udry
Hosť
« Odpoveď #103 kedy: 04. December , 2009, 10:42:02 »

.....tú vetu si úplne vytrhol z kontextu......a je kopec iných miest kde kapely môžu koncertovať......zase sa pozeráš na ten klub a vadí Ti tá jedna podmienka.....nech si tá ktorá kapela vydupe cestu do klubu s takou podmienkou.....nech makajú.....tuto pretriasaný klub predsa nie je first step do hudobného sveta.....je to len malá kvapka.....

.....keby sám mám taký klub tak by som v niektorých prípadoch nedovolil vystupovať niektorým kapelám ani keby pohúkali 10 násobok toho čo pýta tento klub......nebudem konkretizovať lebo by to viedlo obvyklej zvade......
... možu kapely aj inde koncerovat/ no ale tych možností  ?/ ,ale bavime sa o kluboch...    ... jedna podmienka,ale pre kapelu dost podstatna,povedal by som rozhodujuca ....    ... podla mna je club "odrazovy mostik pre kapelu- snad nezačne hned na obrovskom open festivale.... ... nejde o ten jeden pretriasany club,ale keby sa všetky cluby takto spravali,tak je to v riti...  
Zaznamenané
stary
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 132



« Odpoveď #104 kedy: 04. December , 2009, 10:44:53 »

....My ideme na koncert monitorovat na čom hrali a aky mal zvuk, nastroj,kto sa kedy sekol  Bavím sa skvele Bavím sa skvele a potom to sa to analizuje na nejakom fore aj ked tomu dotičny vobec nerozumie,,, Na zdravie!
Zdravíčko  Na zdravie!
Zaznamenané
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.263 sekund, 23 otázok.