Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 00:16:03
Strán: 1 2 [3] 4 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Vox Ac30 CC  (Prečítané 21404 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #30 kedy: 16. Júl , 2011, 06:45:23 »

V on boarde maju novu ac30cc aj hlavu aj kombo, donesies booster a vytocis. Treba prist doobeda aby mali v susednych kancelariach o zabavu postarane.
Ja mam tiez uz len staru. Inac tie nove hraju celkom slusne, s Konfom sme to porovnavali a celkom obstalo to CCcko, ma vacsiu variabilitu a vies pravit aj ostry british fish

Inak Robo aj Milos, dajme si stretko v On-Borde na tie VOX AC30, ty Milos by si mohol doniest svoj JMI VOX a ja by som doniesol MatAmp Custom plus ten treble booster na porovnanie.
Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #31 kedy: 16. Júl , 2011, 11:31:59 »

Ahoj Robo, aky mas Treble Booster. Ja mam klon Dallas Arbitter RangeMaster s original starymi suciastkami (cast je NOS) a selektovanymi germaniovymi tranzistormi (povodne stare zasoby). Chcel by som to porovnat, aj ked VOX AC30 nemam ale zda sa mi ze ta novsia seria C2 je lepsia. Kazdopadne JMI by som dokonca bral radsej ako stary original http://www.jmiamplification.com/

co to mas konkretne za klon toho rangemastra?
Zaznamenané
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #32 kedy: 16. Júl , 2011, 12:48:42 »

co to mas konkretne za klon toho rangemastra?

Je to cesky maloseriovy vyrobca pod znackou TombTones. Vyraba velmi kvalitne kopie najznamejsich krabiciek, Efekty su trochu drahsie, ale zato kto ich pocul ten zvetsa predaval svoje a bral toto. Toto je z limitovanej serie par kusov, ktore vyraba vtedy ked sa mu podari zohnat original stare suciastky (Mullard, Philips, ...). Podla jeho slov su ceny vysoke aj z toho dovodu ze sa taketo suciastky tazko zhanaju a uz sa mu stalo pri germaniovych tranzistoroch ze ho predavajuci podviedol a predal mu selektovane tranzistory (cca 100 kusov) a z toho on vybral pouzitelnych asi 6 kusov. Kazdopadne pre mna je to dobra volba v porovnani cena/vykon lebo su to nove odladene efekty a nie stare za nehorazne peniaze, ktore realne strasne sumia, kvalita je tiez diskutabilna (vela vintage efektov ma svoje neduhy, ktore sa rozne odstranuju) a velakrat sa predavaju draho len preto ze su vintage slavne efekty. Toto jee TrueBypas a poctivo urobene. Konkurenciou su len butique efekty, ktore su rovnako drahe a ked pouziju take suciastky ako on tak su to aj tam len limitovane serie za este vecsie peniaze.

Pozri kazdy sa moze rozhodnut a vybrat si. Teraz je toho vela na vyber, ale ak chces mozeme spravit nejake stretnutie a mozem ti ukazat nejake jeho efekty.
« Posledná zmena: 18. Júl , 2011, 10:56:50 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
matus
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 323



« Odpoveď #33 kedy: 24. Január , 2012, 12:06:34 »

Chalani, ako su na tom voxy ac30 cc so spolahlivostou ? Pocul som vraj byvaju problemy s tymi origo cinskymi lampami alebo take nieco.. Rozmyslam nad nejakou cc1 alebo cc2 ze by som poriesil, co na to hovorite ? Ake mate skusenosti ? Je to uz vsetko cina, ale to problem nemusi byt  Na zdravie!
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #34 kedy: 24. Január , 2012, 14:44:07 »

ja som si nacital, ze tie momentalne cinske su spolahlivejsie ako stare. treba akurat vyhodit lampy, vymenit 3 suciastky (nie trafaky) a budu hrat velmi podobne starym voxom.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
matus
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 323



« Odpoveď #35 kedy: 24. Január , 2012, 14:50:26 »

ja som si nacital, ze tie momentalne cinske su spolahlivejsie ako stare. treba akurat vyhodit lampy, vymenit 3 suciastky (nie trafaky) a budu hrat velmi podobne starym voxom.

Hej, pocul som tiez, ze tie stare dost casto horeli  Bavím sa skvele
Zaznamenané
joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #36 kedy: 26. Január , 2012, 11:48:00 »

ja som si nacital, ze tie momentalne cinske su spolahlivejsie ako stare. treba akurat vyhodit lampy, vymenit 3 suciastky (nie trafaky) a budu hrat velmi podobne starym voxom.

a este repra, pokial tam nie su alnico  :)
Zaznamenané
matus
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 323



« Odpoveď #37 kedy: 01. Február , 2012, 09:39:05 »

Este jedna vec ma trapi a sice, silno premyslam nad ac 30cc1. Zostal mi navyse celestion alnico gold 8 ohm, je mozne ho zamenit za originalne repro ktore je 16 ohm  Huh! Kombo ma prepinac 8/16ohm, ale niesom si isty ci sa tym neprepina len vystup na externy box. Som z toho jelen  Je mi do plaču Dik
Zaznamenané
Damian
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 137



WWW
« Odpoveď #38 kedy: 05. Február , 2012, 11:46:57 »

ved prepnes na 8 a zapojis do vystupu pre externy a je
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #39 kedy: 06. Marec , 2014, 21:22:49 »

Dnes som v studiu nahraval cez Vox AC30 6TB, stary anglicky Vox. S dvoma Greenbackmi. Uz niekolko rokov sa presviedcam, ze Vox je zrejme najuniverzalnejsi (aj ked to slovo neznasam) a hlavne kvalitne najuniverzalnejsi amp. Skoro jak Telecaster z gitar. :)

Fakt prijemne tucny zvuk, plny prijemnych stredov, s prepojenymi kanalmi to spevni basy, da sa na tom zanrovo strasne vela veci. Od Bensona po kvalitny nadupany rock. Rano o 8 som si zapol aparatik a pristihol som sa o jednej popoludni, ze stale nemam dost.  Bavím sa skvele Hladal som co mi na tom zvuku moze vadit, ale nic som nenasiel, po celom dni. Najviac ma bavila dynamika, pri stiahnutom potaku sa to spravalo ocosi lepsie nez 1987x a krasne sa zvuk vycistil. Nastavil som si raz amp a nic som dalej neriesil. Bass, Treble, Cut, Brilliant a Normal (?) - vsetko na 12 hodin a len gitara, kabel, input. :) 
Dlho som rozmyslal, ci som pocul tak objemny, tucny zvuk jak z 2*12tkovej krabice. Jak rytmika, tak solo, vyhravky, hocico...

Ak ma niekto niekde moznost zahrat si na starom UK Voxe AC30 (tie sucasne a novsie su tenke jak picna ciarka a len chrcia) a s poriadnym Fendroidom, tak urcite odporucam. Az sa sam svojich usi bojim, ci sa mi to nepaci viac jak Plexi...  ha ha ha

 Na zdravie!
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #40 kedy: 06. Marec , 2014, 22:04:41 »

ale hej, zazili sme a suhlasime :)
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #41 kedy: 06. Marec , 2014, 22:06:28 »

Je mi totalne jasne, ze nepisem ziadne novinky.  Bavím sa skvele ALE stale som prezivajuci zvukovy orgazmus pri hrani cez fajnovy stary Voxik. :)
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #42 kedy: 06. Marec , 2014, 23:46:39 »

Takze zase je to o tom, ze tie stare plesniviny hraju lepsie? A furt sa tu podaktori ludia hadaju, ze to tak nemusi byt, pokial na nich nehrali. Bavím sa skvele

Hral som na par starych Voxoch AC30, jedine, co mi ale na nich trolinku vadi, ze su skor na tie single. Gibsony su s nimi fajn, ale obcas sa s humbuckermi uz trochu blatia.
« Posledná zmena: 06. Marec , 2014, 23:54:48 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #43 kedy: 07. Marec , 2014, 07:10:22 »

Hosi, uz len aby ste uznali ze aj plesnive gitary maju nieco do seba a mozme jebnut sampus  Bavím sa skvele
Kazdopadne s Brankom zdielam radost z aparatu  Na zdravie!
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #44 kedy: 07. Marec , 2014, 09:45:46 »

Hosi, uz len aby ste uznali ze aj plesnive gitary maju nieco do seba a mozme jebnut sampus  Bavím sa skvele

Vravi ten, kto ziadnu plesnivu gitaru nema.  Ja som čert..
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 2 [3] 4 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.053 sekund, 23 otázok.