Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Marec , 2024, 00:22:54
Strán: 1 ... 3 4 [5] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Vox Ac30 CC  (Prečítané 21405 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #60 kedy: 04. Apríl , 2015, 12:48:57 »

Zatial su tam tie povodne repra, uvidim, casom tam mozno dam nieco ine, musim ich trochu okostovat, zatial som si zahral len chvilku.
Zaznamenané
vlado klimek
nováčik
*
Príspevkov: 20



« Odpoveď #61 kedy: 13. Júl , 2015, 10:49:47 »

Zdravim. Poprosim o radu, kedze 1.takato vec sa mi stala  prvy krat, 2.nemam s takymto niecim ziadnu skusenost. Pred koncertom mi odisiel moj Vox ac 30 cc2. Po otvoreni sa zistilo, ze odisla lampa Sovtek 5AR4.  Treba menit vsetky lampy alebo len tuto jednu?
Zaznamenané

Fender ´57 Vintage RI Stratocaster, Fender Eric Johnson Stratocaster, Fender 1987 Stratocaster, Fender 1991 Telecaster,  Orville Les Paul Standard, Cheri Stratocaster, Vox AC 30 cc2, Peavey Classic 30
lumpisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 462



« Odpoveď #62 kedy: 13. Júl , 2015, 11:47:48 »

len tu konkretnu.
Zaznamenané
vlado klimek
nováčik
*
Príspevkov: 20



« Odpoveď #63 kedy: 13. Júl , 2015, 12:05:06 »

Len ten sovtek, alebo moze byt aj gz34?
http://www.muziker.sk/gitary/lampy-elektronky/p/21359-orange-VAL-GZ34
A dakujem :)
Zaznamenané

Fender ´57 Vintage RI Stratocaster, Fender Eric Johnson Stratocaster, Fender 1987 Stratocaster, Fender 1991 Telecaster,  Orville Les Paul Standard, Cheri Stratocaster, Vox AC 30 cc2, Peavey Classic 30
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #64 kedy: 13. Júl , 2015, 12:26:16 »

Len ten sovtek, alebo moze byt aj gz34?
Môže byť aj GZ34, ten Sovtek je ekvivalent. A ja ti ešte doporučím nahradiť kremíkovým usmerňovačom. Mnohí napíšu, že to hrá horšie, lebo to nevyskúšali. Tí čo majú prepínač usmerňovačky, väčšinou používajú kremík.
A kremík je podstatne lacnejší a neodchádza!
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #65 kedy: 13. Júl , 2015, 12:30:21 »

Môže byť aj GZ34, ten Sovtek je ekvivalent. A ja ti ešte doporučím nahradiť kremíkovým usmerňovačom. Mnohí napíšu, že to hrá horšie, lebo to nevyskúšali. Tí čo majú prepínač usmerňovačky, väčšinou používajú kremík.
A kremík je podstatne lacnejší a neodchádza!
Myslis diody. Jop, uz som pisal k tomu v nejakej teme... Hra to inak, nie lepsie/horsie. Niekto moze mat rad taky nafuknuty zvuk s blativejsou dynamikou oproti diodam.

 Na zdravie!
Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #66 kedy: 14. Júl , 2015, 12:40:25 »

... mam skusenost ,ze v AC30ke dva krat strelila prave ta JJ GZ34ka - nova ! Neviem preco, lebo ina NOS tam slape do teraz ?
Ten diodovy usmernovac je sice spolahlivejsia alternaniva ,ale s GZtko ten VOX hra meksie.
« Posledná zmena: 14. Júl , 2015, 12:42:17 od brdo prvy » Zaznamenané
futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #67 kedy: 14. Júl , 2015, 19:43:17 »

... mam skusenost ,ze v AC30ke dva krat strelila prave ta JJ GZ34ka - nova ! Neviem preco, lebo ina NOS tam slape do teraz ?
Ten diodovy usmernovac je sice spolahlivejsia alternaniva ,ale s GZtko ten VOX hra meksie.
meksie znamena ze ide ton viac z rukou ? ale trosku bude blatit v bassoch ako ked je vacsii gain ? Nemam sice taky Vox len si chcem ozrejmit pojmy :)
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #68 kedy: 14. Júl , 2015, 20:22:07 »

meksie znamena ze ide ton viac z rukou ? ale trosku bude blatit v bassoch ako ked je vacsii gain ? Nemam sice taky Vox len si chcem ozrejmit pojmy :)
Mám pocit, že práve ide menej "za rukou". Ten tón viac "lieta", pri nábehu sa náhle zníži hlasitosť (iba trochu, aby som bol presný) aj niekedy vidno reprák, ako sa pohupuje. Ten tón je skrátka menej pevný. To blatenie v basoch je tam tiež.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #69 kedy: 14. Júl , 2015, 22:25:02 »

Mám pocit, že práve ide menej "za rukou". Ten tón viac "lieta", pri nábehu sa náhle zníži hlasitosť (iba trochu, aby som bol presný) aj niekedy vidno reprák, ako sa pohupuje. Ten tón je skrátka menej pevný. To blatenie v basoch je tam tiež.
Presne tak. Vacsia kompresia, viac objemnejsie a viac to blati v basoch. Ale zas s vhodnou krabicou a rozumnym nastavenim EQ na Voxe spravis velmi slusny a pevny higain.
Zaznamenané

futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #70 kedy: 15. Júl , 2015, 05:06:54 »

Dakujem uz presne rozumiem co znamena maksi ton :-)
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #71 kedy: 15. Júl , 2015, 13:00:42 »

" meksi " som mal na mysli ,ze ton neni taky ostry cleanovy, ale zamatovejsi.Neni to taka rezanica.
Ci sa blati ,alebo skapina si nemyslim ze je zrovna tou GZtkou i ked u MBoogie je to velice pravdepodobne.
Ani to plandanie reprakou s tym moc nesuvisi. Ak sa to deje u VOXa ,tak to bude skôr tym ,ze AC30ka nemam spätnu väzbu ,cize vyknedlene repraky s nevhodnym Qckom si robia co chcu a koncak to nevie ustrazit.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #72 kedy: 31. Marec , 2016, 09:25:55 »

- Vyborny sound!

- toto mam odskusane aj s klasickou BD2, takisto aj DS1 je do Voxu vyborna.

- Novy objav, vyborny gitarista, btw...

 Na zdravie!
Zaznamenané

Strán: 1 ... 3 4 [5] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.031 sekund, 23 otázok.